Прескочи до съдържание

Говорим си за Израел


stanimir
Към решението Решено от Hollywood,

Препоръчани мнения

Защо непременно искате да пътувате с кола?По-добре усещаш страната,когато пътуваш с обществения и транспорт.А пък в Израел той е организиран перфектно :) ,като изключим пълното  му отсъствие от петък по обяд до събота след залез слънце.

Нали затова сме магеланци.Аз никога не наемам кола,по простата причина ,че нямам книжка,но дори и да имах не знам дали бих наел.

Особено в този размирен период в Израел,ви препоръчвам да се придвижвате с обществен(израелски)транспорт,някак си по-сигурно ми се струва.Това е мое мнение :) Пожелавам ви най-приятно и безпроблемно изкарване в Израел,страната в която се влюбих!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм за обществния транспорт макар да не съм убеден доколко е по-безопасен в момента , ама ти вярно ли чак се влюби в Израел ?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Защо непременно искате да пътувате с кола?По-добре усещаш страната,когато пътуваш с обществения и транспорт.А пък в Израел той е организиран перфектно :) ,като изключим пълното  му отсъствие от петък по обяд до събота след залез слънце.

Нали затова сме магеланци.Аз никога не наемам кола,по простата причина ,че нямам книжка,но дори и да имах не знам дали бих наел.

Особено в този размирен период в Израел,ви препоръчвам да се придвижвате с обществен(израелски)транспорт,някак си по-сигурно ми се струва.Това е мое мнение :) Пожелавам ви най-приятно и безпроблемно изкарване в Израел,страната в която се влюбих!

 

Не съм съгласен с теб, особено за Израел. На нас колата ни даде възможност да се отклоним от утъпканите пътеки и да посетим много прекрасни места, които с обществен транспорт щяха да са трудни или практически невъзможни. Възможността да спираш когато, където и за колкото си поискаш и да се любуваш на неземните пейзажи определено никак не е за подценяване. По-добре усещаш страната когато наистина можеш да се докоснеш до нещата, а не когато 40 досадника ти надуват главата в претъпкан автобус и спираш само по 1 път на всеки 3 часа.

 

Освен това чисто финансово излиза по-изгодно с кола, особено ако рентнеш колата директно от летището и си спестиш всички възможни таксита, билети за обществен транспорт и тн. А за огромното удобство (особено ако си с багаж) въобще да не споменавам.

 

От всяка една гледна точка бих препоръчал кола, но това разбира се е лично мое мнение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

ама ти вярно ли чак се влюби в Израел ?

 

Ако трябва да съм откровен - аз също бях много впечатлен от Израел. Имах съвсем друга представа за тази държава, а в крайна сметка страшно ми хареса в кажи-речи всяко отношение. Определено мисля да посетя пак...

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

А , аз също може да се върна . Не го казвам в негативен план и също бях впечатлен , но основно в исторически аспект и от пустинята.

Освен това не очаквах Тел Авив да е чак толкова модерен :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм за обществния транспорт макар да не съм убеден доколко е по-безопасен в момента , ама ти вярно ли чак се влюби в Израел ?

Чак влюбване,малко се изхвърлих,но е място което ми се иска да посетя пак,а бях там само преди месец.

Редактирано от traveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ходя ли, да не ходя ли..... А, бе ще отида и ще предавам директно.  И аз мисля, че с рент ще е по-спокойно за придвижване, ама знам ли....Ще го мислим на място.

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение

И аз съм за обществения транспорт, имат автобуси навсякъде и не са препълнени, най-много до половината. Перфектно са организирани, къде ще паркирате например около стария град в Йерусалим, освен това евтините хотели нямат паркинг, а там говорим за цени на хотелите с главно Ц. Мое мнение, естествено.

Връзка към мнение

Апартамента ни е в Бат Ям - в хотел Colony beach. Паркинг има. Виж с Йерусалим и аз незнам. То,идеята за кола беше най-вече заради Йерусалим и Мъртво море, но ще разгледам и транспорта как е в събота и петък.  Ейлат отпада - не ми се ходи толкова на юг......вече.

Връзка към мнение
Георги Матеев

И аз съм за обществения транспорт, имат автобуси навсякъде и не са препълнени, най-много до половината. Перфектно са организирани, къде ще паркирате например около стария град в Йерусалим, освен това евтините хотели нямат паркинг, а там говорим за цени на хотелите с главно Ц. Мое мнение, естествено.

 

Зависи... В Йерусалим намерихме евтин хотел (45 евро на вечер за двойна стая) на 150 метра от един от входовете на стария град и си имаше безплатен паркинг. За 5 дни с кола всъщност не платихме и 1 стотинка за паркинг, а обиколихме наистина много места. Въпрос на малко ровене и предварителна подготовка.

Връзка към мнение

vlady дай малко повече информация за колата (ако не те затруднвава), от къде я наехте, колко излезе, всички застраховки ли ползвахте, каква навигация ползва за Израел. Притеснява ме, че повечето удържат голяма сума като гаранция (на вас удържаха ли ви, колко) и искат името от картата да е и на шофьора. Моята карта е с по-голям лимит и обкновено ползваме нея, мъжът ми пък кара (че хич не е ориентиран и аз следя за пътя :) ). Май станаха много въпроси. Мерси предварително.

Колата наехме за 7 дни, въпреки че ни трябваше за 5, така заради отстъпката крайната цена беше по-ниска. На времето нямаше навигации, ползвахме само карта. Сега е много по-лесно с навигацията, карти има (например за igo). Кредитна карта искаха само за гаранция, но платих в брой, тъй като имаше комисионна при плащане с кредитна карта. Относно застраховките, аз лично винаги вземам пълна застраховка - питай патило.

Връзка към мнение

Георги, vlady мерси за отговорите. За някой неща не се бях сетила да проверя :) като това дали е по изгодно да я взема за седмица. На мен ще ми трябва за 5 дни. Предполагам няма проблем с връщане към полунощ на летището. Полета ни е ранен и ще прекараме ноща на летището ( с приятели с които се засичаме там :) ).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Георги, vlady мерси за отговорите. За някой неща не се бях сетила да проверя :) като това дали е по изгодно да я взема за седмица. На мен ще ми трябва за 5 дни. Предполагам няма проблем с връщане към полунощ на летището. Полета ни е ранен и ще прекараме ноща на летището ( с приятели с които се засичаме там :) ).

 

Провери внимателно, с Europcar например седмичната цена излизаше по-висока отколкото тази за 5 дни. Работното време също е различно при всяка компания - някои имат 24 часови гишета, а други работят само в нормалните часове и взимат допълнителна такса, ако връщаш колата в по-нестандарен час. Попитай предварително за да няма неприятна изненада :)

Връзка към мнение

Аз пак с въпроси... В сряда летим и нямам никакво време вече за да се ориентирам. Смятахме да сме с рент а кар за целия период. Но...Ейлат отпадна, Хайфа също.  Ще вземем кола само за 2 дни - Йерусалим и мъртво море.

Някой ако е запознат с транспортните им карти, моля да пише - не се ориентирам - има едни рав-карти, но ...доколкото разбирам - снимки, издаване, и ...май само се зареждат - не е много голямо намалението. Колко струва единичен билет и на зони ли са?  Интересува ме - летище - Тел авив, Тел авив-Бат ям и вътре в Тел авив. Около 7-8 трипа. Май най-добре с единични и да не го мисля...

Връзка към мнение

Аз също съм за обществния транспорт макар да не съм убеден доколко е по-безопасен в момента , ама ти вярно ли чак се влюби в Израел ?

Някой трябва да е луд или самоубиец, за да се качи на обществен транспорт. Терористите бомбят основно автобуси, заради многото жертви!

Връзка към мнение

МВНР с предупреждение да се пътува в Израел само при крайна необходимост.

Място за паника няма по-скоро си връзват гащите при евентуален проблем медиите да не ги разкостят , що не са взели мерки.

 

"Във връзка с усложнената обстановка и повишените рискове за сигурността в Държавата Израел Министерството на външните работи настоятелно препоръчва на българските граждани да се въздържат от посещения и пътувания до територията на страната, освен в случаи на крайна необходимост.

През последните дни нарасна противопоставянето между Израел и Хамас, намерило израз в ракетни обстрели на израелските градове от Ивицата Газа и военна операция на израелската армия и сили за сигурност."

Прочети още на: http://www.bgonair.bg/bulgaria/2014-07-14/mvnr-preporachva-da-ne-se-patuva-do-izrael

Връзка към мнение

Аз пак с въпроси... В сряда летим и нямам никакво време вече за да се ориентирам. Смятахме да сме с рент а кар за целия период. Но...Ейлат отпадна, Хайфа също.  Ще вземем кола само за 2 дни - Йерусалим и мъртво море.

Някой ако е запознат с транспортните им карти, моля да пише - не се ориентирам - има едни рав-карти, но ...доколкото разбирам - снимки, издаване, и ...май само се зареждат - не е много голямо намалението. Колко струва единичен билет и на зони ли са?  Интересува ме - летище - Тел авив, Тел авив-Бат ям и вътре в Тел авив. Около 7-8 трипа. Май най-добре с единични и да не го мисля...

От летището има шатъли (маршрутки). Голяма грешка е да се пропусне Хайфа.В Йерусалим кола не ти трябва.

Връзка към мнение

Някой трябва да е луд или самоубиец, за да се качи на обществен транспорт. Терористите бомбят основно автобуси, заради многото жертви!

Ееее, не ме плаши де....поне в Тел Авив да джиткаме с рейса. За Йерусалим и морето - ясно, но да се чудя и какво да я правя тази кола 6 дни....Паркиране ...т.н. Като гледам и застраховките не покриват всичко, та ако някой келеш я надраска или счупи стъкло....тъпо. Пък и както Георги писа - да ми блокират 600 евро за 10 дни....

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение

Ееее, не ме плаши де....поне в Тел Авив да джиткаме с рейса. За Йерусалим и морето - ясно, но да се чудя и какво да я правя тази кола 6 дни....Паркиране ...т.н.

Моят приятел, който живя там 10 години е категоричен по тази тема. Не че е често, но когато има атентат - основно бомбят автобусите. Всеки сам си решава. Дано да няма проблеми.

Редактирано от vlady
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С израелски номер на колата също много да се внимава  в палестинските територии , щото докато разберат  , че сте от братска България ...  :rolleyes:


От летището има шатъли (маршрутки). Голяма грешка е да се пропусне Хайфа.В Йерусалим кола не ти трябва.

 

 

С най-дръпнатите невъзпитани и нагли  водачи ... едно към едно със софийските ;)

Връзка към мнение

Ние бяхме с обществен транспорт, нищо страшно няма, изобщо на мен Израел ми се видя много спокойна държава, явно умеят да я пазят, постоянно са в някакви конфликти, но на място не се усеща. И аз мисля, че е голяма грешка да се пропусне Хайфа. Бахайските градини са едно от най-красивите места, които съм виждала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С най-дръпнатите невъзпитани и нагли  водачи ... едно към едно със софийските ;)

 

За разстоянието от Еин Бокек до Масада един такъв наглец ми поиска 150 шекела,а то е около 10-15 км.Може би трябва да се пазариш,но като не сме научени :) .Доста скубят и в Тел Авив.То пък и аз имах късмет - за 5 дни престой един национален празник,и един шабат.За шабата беше ясно,но националния(по-скоро религиозен) беше бонус.

И сега въпреки конфликта в момента или може би заради него пак ми се ходи в Израел.

На скоро заминаващите пожелавам само приятни емоциии и никакви проблеми!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз имах предвид шерутите кото би трябвало да возят на твърда цена. Например от Бен Гурион до Ерусалим беше 64 шекела независимо до коя част на града. Специално за тях е добре , че са денонощни и работят на Шабат.

Лошо , че не пътуват от летището до Тел Авив , а на Шабат единствения вариант е с такси , което е между 110-180 шекела според фирмата.

Връзка към мнение

Да отидеш в Тел-авив и да очакваш,че няма да има бомбадировки и все едно да отидеш на море и да се надяваш,че ще се окъпеш,но няма да се намокриш.

Щях да пътувам в Израел есента на 2012,малко работа и малко туризъм.Точно тогава започнаха пак ожесточени бомбандировки и престрелки.Коментирах това с моите партньори от Израел,които са в Нахария-на около 80км от Тел-авив.Те ми казаха,че опасността в момента е точно толкова голяма,колкото във всеки друг момент.Не отидох не поради това,просто се провали пътуването.От тогава все не му идва времето на този Израел,но ще дойде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато ние бяхме, пролетта на 2012, бяха разправиите им със сирийците, малко преди това пък с иранците, те все с някои комшии воюват. На мен обаче там на място не ми се стори някой да е стресиран от това. Живота си вървеше, туристите бяха много, на никой не му пукаше.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.