Прескочи до съдържание

Криптовалути - майнинг, инвестиции, доходност и т.н.


Препоръчани мнения

не е за крипто, ама... докато пазарите се управляват през Twitter и Reddit, така ще е, приличат си нещата

помните рейда преди 3 месеца в Reddit, нали.... някъде по това време синът реши да се пробва с първата си инвестиция, в AMC, а днес cashout-на на 300%

 

финансовият свят вече не е този от учебниците, факт 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз от 2017 си "играя" с криптото, но при мен досега беше повече като: залагане по левче за мач от шампионската лига 🙂

Напоследък обаче почнах да разбирам, че има валути, зад които стои някакъв смислен проект и това си е доста важно за инвестиране в дългосрочен план. И пак го разбрах от тази тема, така че благодаря.

Може би няма да е лошо да се споделя, за коя валута какъв проект стои.

Примерно вчера четох за BitTorentTocken (BTT), на пръв поглед ми се стори интересно, обаче се оказа, че за да го печелиш докато шерваш торенти, човека отсреща ,който сваля от теб, трябва да си плати, за да сваля с по-висока скорост. При положение, че съм израстнал със сайта на замундата, няма как някой да ме убеди, че да си платиш за свалянето на торент е яко 😄 Така, че тоя coin ми изпада в графата: не си заслужава.

XRP преди години много му се кефех, защото бях чел, че може да замени SWIFT и да се трансферират парички бързо и с малки такси. Стори ми се перспективно, ама явно банките не мислят така...Пък и лошото при него е, че е една от малкото централизирани криптовалути.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, boogy83 каза:

Аз от 2017 си "играя" с криптото, но при мен досега беше повече като: залагане по левче за мач от шампионската лига 🙂

Напоследък обаче почнах да разбирам, че има валути, зад които стои някакъв смислен проект и това си е доста важно за инвестиране в дългосрочен план. И пак го разбрах от тази тема, така че благодаря.

Може би няма да е лошо да се споделя, за коя валута какъв проект стои.

Примерно вчера четох за BitTorentTocken (BTT), на пръв поглед ми се стори интересно, обаче се оказа, че за да го печелиш докато шерваш торенти, човека отсреща ,който сваля от теб, трябва да си плати, за да сваля с по-висока скорост. При положение, че съм израстнал със сайта на замундата, няма как някой да ме убеди, че да си платиш за свалянето на торент е яко 😄 Така, че тоя coin ми изпада в графата: не си заслужава.

XRP преди години много му се кефех, защото бях чел, че може да замени SWIFT и да се трансферират парички бързо и с малки такси. Стори ми се перспективно, ама явно банките не мислят така...Пък и лошото при него е, че е една от малкото централизирани криптовалути.

В тази графа веднага слагаме и нашето любимо CRO, което е и единствената ми сериозна инвестиция в крипто 🙂 

Не мисля, че има нужда от детайли, цяла тема има за него във форума, но се разрастват много сериозно, последно преди няколко седмици бяха минали 17 милиона потребители. Даже и офис в България отвориха със 100ина човека.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Методите на Уайкоф могат ли да бъдат прилагани в инвестиране в криптовалути? Според много, отговорът е: ''да''

Според някои ютубъри, които следвам, дори в момента сме в акумулираща фаза на Биткойн, която може да продължи от няколко седмици, до няколко месеца. В линка по долу, перфектно съвпада с акумулираща схема едно, фаза Б от Wyckoff schematics.

 

https://school.stockcharts.com/doku.php?id=market_analysis:the_wyckoff_method

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Ou7law каза:

Ето и една интересна новина, свързана с ETH:

 

https://www.coindesk.com/ex-head-of-chinas-digital-yuan-effort-says-cbdcs-could-operate-on-ethereum

Всъщност, до колкото разбирам в съобщението се казва, че CBDCs може да оперира върху блокчейн, като на Ethereum.

Връзка към коментар

Малко оптимизъм сутрин, никога не е излишен:

 

https://cryptodnes.bg/Bloomberg: Бичият пазар на Биткойн ще започне през юни

 

Една травъл платформа, която ще следя в следващите месеци. Нещо като travala com. , още не е стартирала, събира в момента инвеститори в своя си коин проект. Може нищо да не излезе, но пък може и да е следващият Booking.com в крипто вариант. 😉 Според мен е много рано да се инвестира в техният коин, но не  е зле да се следи, защото при стартиране такива платформи имат хубави промоции за зарибяване на клиенти.

 

https://www.bitbook.network/

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Поредният туит на Елън свали за секунди цените на криптото с 5-8% 

 

D386DFD6-3577-4A43-9FC4-9E1309C96155.jpeg

Има символика в казаното:

- Между нас всичко свърши, но аз намерих друг.

 

Дали Мъск не си е харесал Кардано, вместо Биткойн или Дож.. кой знае🤨

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В интерес на истината Мъск все повече ме дразни и вече отчитам намесата му в криптото по-скоро като негативна, манипулациите му с биткойна и Doge се плащат в крайна сметка от дребните инвеститори. Момента е важен накъде ще тръгне пазара и пробива в каква посока ще е. Биткойна беше тръгнал да пробива 40к и щеше да издърпа с него и другите койни. Мъск пак го потопи, а с него и всичко останало, нищо чудно сега да се тръгне в другата посока и да видим нов рязък спад след който едва ли ще има бързо възстановяване. Така или иначе Мъск вреди сериозно и не себе си, дали му се иска или не акциите на Тесла вървят заедно с биткойна и напоследък потъват стабилно. Та криптото едва ли има нужда от Мъск, и без него си се развиваше добре.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Акциите на Тесла са утроили цената си за година и сигурно са  надценени.  Но зад това седят произведени коли, поръчки за производство фабрики..

Биткойна е 4 пъти по-скъп спрямо година. Какво седи зад това поскъпване освен спекулации ?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 6 минути , Климент каза:

Акциите на Тесла са утроили цената си за година и сигурно са  надценени.  Но зад това седят произведени коли, поръчки за производство фабрики..

Биткойна е 4 пъти по-скъп спрямо година. Какво седи зад това поскъпване освен спекулации ?

 

Само по себе си сравняването на акции и крипто към настоящия момент е безсмислено, всеки е свободен да си влага парите там където прецени. Това, че не разбираш смисъла на крипто проектите не означава, че част от тях нямат стойност. Биткойна също е иновация, и като идея, и като реализация. И от началото му досега е донесъл доходност несъпоставима с никой друг актив.

 

Наскоро го четох някъде, описано ясно и кратко: дотком балона беше не чак толкова отдавна, преди 20-на години. И тогава много хора не даваха никакъв шанс на "безсмислените" интернет компании спрямо компаниите с "реални" активи. Само за 20 години, към момента, тези "безсмислени" интернет компании държат почти 40% от капитализацията на борсата. И стойността на FB или GOOGLE няма нищо общо с реални активи защото практически те нямат такива.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 11 минути , logist13 каза:

 

Само по себе си сравняването на акции и крипто към настоящия момент е безсмислено, всеки е свободен да си влага парите там където прецени. Това, че не разбираш смисъла на крипто проектите не означава, че част от тях нямат стойност. Биткойна също е иновация, и като идея, и като реализация. И от началото му досега е донесъл доходност несъпоставима с никой друг актив.

 

Наскоро го четох някъде, описано ясно и кратко: дотком балона беше не чак толкова отдавна, преди 20-на години. И тогава много хора не даваха никакъв шанс на "безсмислените" интернет компании спрямо компаниите с "реални" активи. Само за 20 години, към момента, тези "безсмислени" интернет компании държат почти 40% от капитализацията на борсата. И стойността на FB или GOOGLE няма нищо общо с реални активи защото практически те нямат такива.

Сравнението на стойност на акции и биткойн го направи първо ти. Виж две мнения нагоре. Явно не разбирам какъв актив седи зад Биткойна и ще се радвам някой да го обясни ако може възможно най-достъпно.

Относно сравнението с дотком балона, с времето се отсяха смилените неща и доста народ загуби пари. FB и google търгуват с информация за потребителите си, което е разбираемо за мен. Все още ми изглеждат надценени особено FB, но това е друга тема.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Съгласен съм, че Илончо се олива вече с тези туитчета. Явно му е скучно и се забавлява така. Но, се надявам, че криптопазарът ще започне да се влияе по-малко от подобни евтини трикове.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз си мисля друго,  време е или поне в най-близко бъдеще останалите алткойни да спрат да се влиаят от Биткойн и да поемат по свой път. 
Кардано, полкадот това са си отделни екосистеми, децентрализирани и нямат нужда от биткойн.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, Климент каза:

Сравнението на стойност на акции и биткойн го направи първо ти. Виж две мнения нагоре. Явно не разбирам какъв актив седи зад Биткойна и ще се радвам някой да го обясни ако може възможно най-достъпно.

Относно сравнението с дотком балона, с времето се отсяха смилените неща и доста народ загуби пари. FB и google търгуват с информация за потребителите си, което е разбираемо за мен. Все още ми изглеждат надценени особено FB, но това е друга тема.

Зад крипто, за разлика от зад всяка компания или бизнес, няма активи. Има социално инженерство, желание за печалба и вяра в утопични идеи. Криптото е нещо като религия за милениали. Точно поради тази причина Musk може с един tweet да смъкне или вдигне целия пазар с проценти.
Това не значи, че няма добри крипто проекти, че някои от тях няма да са супер успешни в бъдеще използвайки технологията за други цели, зад които ще стоят реални активи или, че не може да се направи торба пари от или в индустрията в момента. :)

В крайна сметка, всеки има глава на раменете си и сам решава в какво да вярва и как да инвестира парите си.

Да се каже, че зад компании като FB и Google не стоят активи, е меко казано, некоректно. В съвременният свят, информацията е най-големият актив, струващ повече от почти всичко друго. ДА не забравяме и чисто битовите неща като офиси, центрове за данни, земя, подводни оптични кабели, сателити и всичката прилежаща останала инфраструктура, която всяка от големите IT компании притежава. Това са, технически погледнато, активи.

 

Както и да е. Аз наруших основно правило, което си поставих след като темата се измести към крипто, а именно да не пиша вече в темата, тъй-като лично не се интересувам особено от индустрията и не мога да съм полезен със съвети за инвестиции в нея, така, че спирам с разсъжденията.

П.С. Радвам се, че темата бе преименувана. Жалко, че мненията за традиционните инвестиционни инструменти, не бяха отделени в отделна тема само за инвестиции, та да е по-подредено.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , Djgeorgie каза:

П.С. Радвам се, че темата бе преименувана. Жалко, че мненията за традиционните инвестиционни инструменти, не бяха отделени в отделна тема само за инвестиции, та да е по-подредено.

 

Има си друга отделна тема за инвестициите:

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Той Мъск знае какво прави и го прави с цел печалба, а не от скука да туитва ей така 🙂

Аз януари реших да инвестирам в акции и го направих като 80% от инвестицията сложих в акции на Тесла, като доста се колебах между тях и други компании. В крайна сметка в момента съм на загуба, но не пипам! Като инвестирах не бях чел достатъчно, но в последствие разбрах, че акциите на Тесла са силно надценени. Обаче осъзнах, че да хванеш вълната на акциите, дето за година се дигат от 100 на 800 долара е възможно само с вътрешна информация. Въпреки това, като знам кой е Мъск, какви фирми притежава и с какво се занимават те (SpaceX, Tesla, Neuralink), то със сигурност акциите на Тесла ще се вдигнат над цената, за която съм ги купил, но предполагам ще минат години.

Сега интересното е с криптото, защото там има едни хора с много пари, които знаят как, кога и колко да инвестират, а срещу тях стоят едни дребни "касички" и много на брой, които с години са спестявали пари и сега се страхуват кризата/инфлацията да не им ги изяде. Тези хорица инвестират парите в крипто, защото са чули от някъде, че това е бъдещето и че от там се печели и няма да са на загуба (това е така но в дългосрочен план и не за всички криптовалути). Но тези хора не са наясно и не могат да прежалят понижение на цената с 10-20% пък да не говорим за повече. Това дава поле за изява, хората като Мъск да "стресират" пазара и да "тупат брашняния чувал". В момента тълпата управлява цената, а кой управлява тълпата? Тя с времето тълпата ще се разотиде и пазара ще се стабилизира за година, две-три. Според мен това е проблема и заради това никой икономист в момента, не може да предскаже цените в краткосрочен план. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 21 часа, Мари Николова каза:

Двойка къса с текстове на Linkin Park и това е препратка, че Мъск ще инвестира в друг коин.:fool: Защо изобщо някой обръща внимание на социопатските му туитове?!

Защото този, който открие коя песен на Linkin Park има предвид Мъск, в скоро време може да се окаже много напред.

 

Много хора се оплакват, че са загубили пари покрай неговите съобщения. Е, сигурен съм, че други са забогатели, ама те не са толкова гласовити. А вчера мернах някъде сравнение между декларациите как биткоин бил стабилна валута, която не се влияела от разни непазарни фактори, и сривовете в цената ѝ, породени от включванията на Мъск. Някой трябва да се замисли.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 13 минути , Goal & Boss каза:

Защото този, който открие коя песен на Linkin Park има предвид Мъск, в скоро време може да се окаже много напред.

 

Много хора се оплакват, че са загубили пари покрай неговите съобщения. Е, сигурен съм, че други са забогатели, ама те не са толкова гласовити. А вчера мернах някъде сравнение между декларациите как биткоин бил стабилна валута, която не се влияела от разни непазарни фактори, и сривовете в цената ѝ, породени от включванията на Мъск. Някой трябва да се замисли.

Брат ми беше фен на Linkin Park. И да искам не мога да объркам Shiba *ната песен, която гърмеше от неговата стая. 🙂

Все пак не разбирам, какво имаш предвид. Ще ти бъда благодарна, ако поясниш. Какво иска да каже Мъск и за какво трябва да се замислим?

Връзка към коментар

Мъск вероятно подсказва какъв (в каква посока) ще бъде следващият му ход.

А замислянето е за това дали биткоин е толкова съвършен, колкото (се опитват да) го представят.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.