Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

@Suunto За съжаление аз не могат да помогна, но с нетърпение ще чакам да споделите като се приберете всякаква информация относно вашата програма или ситуацията около Ковид-а. Има ли изискване за тестове? Всяка подробност ще е от полза. Весело изкарване!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет! Вчера се върнахме от петдневно пътешествие до Малта и сядам да пиша прясна информация от острова. За влизане към днешна дата се изискват отрицателен ПСР-Тест, направен в последните 72 часа, както и две попълнени декларации, които ги има на много места в интернет, а и ги дават преди кацане в самолета. Предоставяйки тези три документа, би трябвало да нямате никакъв проблем на летището. Проблемът в момента е друг: епидемичната обстановка в Малта е доста сериозна, заболеваемостта е висока, докато бяхме там обявиха 500 болни за един ден, което си е доста за страна с население около половин милион. Това принуди властите да затегнат мерките и в момента там има нещо като пълен локдаун: работят само хранителни магазини и аптеки. Нямаше откъде да си купим едно сувенирче. Освен прочетох, че до Гозо се пътува само по основателна причина. Ние не знаехме за тази подробност (и по-добре), отидохме и цял ден се шматкахме по острова без никакъв проблем. Това обаче беше в първия ден от ограниченията и вече може да не е така.  Другата важна подробност е, че маските са задължителни абсолютно навсякъде извън дома. Дори станахме свидетели на куриозни случки: местните ги носят много стриктно, дори разхождайки се сами в полето или около морето, когато наблизо няма хора не на 2, а на 500 метра. Ако не носиш маска дори на места, където почти няма хора, или те гледат странно, или любезно те предупреждават, че глобaта е 100 евро( не питайте откъде знам). Иначе Малта в момента е приказка: зелено, слънчево и доста по-топло от тук. Има само единични туристи, но това май е ясно и без да го казвам. Така че ако тръгвате натам, имайте предвид гореспоменатите неща. Качвам и няколко снимки да оплакнете очите. Поздрави!

IMG_20210310_100833.jpg

IMG_20210310_121236.jpg

IMG_20210310_150646.jpg

IMG_20210311_135918.jpg

IMG_20210311_181922.jpg

IMG_20210312_114728.jpg

IMG_20210312_123919.jpg

IMG_20210312_130744.jpg

IMG_20210312_135957.jpg

  • Харесвам 21
  • Браво 4
Връзка към мнение

И аз обмислям няколко дни в Малта 28-1април, но с деца. @Suunto ресторантите нали работят и може да се взима храна за вкъщи? И кафе:-) 

Виждам, че улиците са празни и е спокойно. А пълен ли е градският транспорт, че се притеснявам все пак от близък контакт? 

Може ли да разкажеш как ви се получи програмата и за какво ви стигна времето? 

 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Katya Topalova каза:

И аз обмислям няколко дни в Малта 28-1април, но с деца. @Suunto ресторантите нали работят и може да се взима храна за вкъщи? И кафе:-) 

Виждам, че улиците са празни и е спокойно. А пълен ли е градският транспорт, че се притеснявам все пак от близък контакт? 

Може ли да разкажеш как ви се получи програмата и за какво ви стигна времето? 

 

Честно казано за тези дни не видях отворен ресторант в такъв смисъл на думата, какъвто ние влагаме тук. Само на главната улица във Валета имаше два-три отворени кафе-ресторанта, но нямаше голям избор от храна. Общо взето ако не ходите до супермаркет, ще ви се наложи да се изхранвате главно с pastizzi и пица. Както казах, положението там е доста сложно и поне до 11 април почти всичко ще остане затворено. Колкото до градския транспорт, в повечето случаи автобусите са празни, но се случва някои линии в определени часове да се понапълнят. Програмата я има няколко мнения по-нагоре, а времето ни стигна за всичко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря. Важно ми е да има откъде да си поръчаме и вземем храна, че не ми се иска да готвя. А обстановката ми звучи като навсякъде из Европа (аз не живея в България и от 6м+ не съм виждала отворено заведение) - доста сме свикнали с take away и coffee to go 🙂

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Вчера се завърнахме от Малта, Уиз Еър за седмица.
Откъм КОВИД мерки - PCR тест или 14 дневна карантина, задължителни маски на открито (спазва се). Ресторантите работят единствено за takeout до 10ти, музейте с бавни темпове започнаха да отварят един по един от понеделника.

Базата ни беше Валета, която както никога изглеждаше опразнена от туристи. Но пък благодарение на ситуацията взехме хубав хотел, на изключително изгодна цена.
Програмата за пълните дни беше:

1 ден (1.05) - Обиколка на Мдина, Рабат и Динги клифс. Тихият град определено си заслужава посещението, скалите са добро място човек да се полюбува на залез и приятен вятър.

Осъществихме го с автобус. Talinja приложението отчасти помага, но не бих разчитал на автобусите. Седмичната карта, която взехме за 21евро от летището накрая почти не използвахме.

2 ден - Ферибот до 3те града. Разходка по марината, разговори с местните, разглеждане на случайни катедрали. Музеите и фортът в Биргу не работиха.

3 ден - неуспешен опит за разходка с катамаран до Гозо. Местните власти позволяваха да се ходи единствено до Комино. Решихме, че не си заслужава и прекарахме деня с аперол на плажа (Golden Bay, за тукашните стандарти не е кой знае какво). Пътувахме с таксита, поръчани през eCabs - нещо като техния Uber

4 ден - Маршалок и корабче до Блу Грото. 30 евро за 4ма, капитанът говореше перфектен английски, показа ни залива и скалите, разказа ни за бизнеса с риба тон. Изморени от слънцето, хапнахме дорадо и риба меч, а после обратно за почивка към хотела.

5 ден - района на археологическите разкопки около Хаджар Ким. Въпреки, че не се влиза в момента, всичко се вижда от обхождащите пътеки. След стръмно спускане, намерихме малко заливче с кристално синя вода, и никакъв шанс да те проверят носиш ли маска 🙂

6, 7 ден - Слиема (с ферибот, на няколко пъти) и Валета. 

Откъм храна - изборът е предимно италиански тратории и пицарии, вкусът е сицилиански - поркета, скалопини, каноли и подобни.

Чисто малтийските продукти са по-скоро полуфабрикати - Twistees (хрупки с различни вкусове), Kinnie (газирана напитка с вкус на билки), Pastizzi (банички, обикновено с рикота). Имат леки lager бири (Skol, Cisk), както и приятни вина локално производство.IMG_0334.jpg.b88dd36345dd196256177f9ff0046ab9.jpgIMG_0238.jpg.d29345db90c229dab4b29866366d2fb2.jpgIMG_0352.jpg.828da7350bd03b9eed6ef02deb926110.jpgIMG_0269.jpg.0b198b828105b303093175aa6ba2c594.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

@Lindt на страница 5 от тази тема са концентрирани мненията ми за Малта. 

Наистина не бих пропуснал Marsaxlokk. Много колоритно селце/градче.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз започвам да се боря с изясняването на размерите на основните точки на интерес и разстоянието между тях. Иначе както е видно като погледна картата, между летището и Марсашлок например има някакви си 5 километра, така че спокойно мога да пропусна чуденето автобусите стават ли или не и да напиша дневник "как да обиколим Малта пеша за 3 дни". 

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 18 минути , Lindt каза:

Аз започвам да се боря с изясняването на размерите на основните точки на интерес и разстоянието между тях. Иначе както е видно като погледна картата, между летището и Марсашлок например има някакви си 5 километра, така че спокойно мога да пропусна чуденето автобусите стават ли или не и да напиша дневник "как да обиколим Малта пеша за 3 дни". 

 

 

 

А ако след кацането излизеш от летището по-напряко през пистата още, можеш да стигнеш тук

3B2D88C0-DE52-43C3-90DE-007DF970DAAF.png.006794d8c667d6a48968b386ba8f1eda.png

 

И да видиш това. Само 4.3 км са 😄😄😄

 

38FE9FFC-2BE2-48B6-A4BA-2F49EE08D9EC.png.ab84c7e6fb09aeee9cb0a87b9dc3658a.png

 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Lindt каза:

"как да обиколим Малта пеша за 3 дни"

Опитай да го направиш в подходящо време, че в този пущиняк, какъвто всъщност е Малта от гледна точка на природни дадености, една пешеходна обиколка в неподходящо време няма да завърши добре...

 

Изненадам съм, че въобще обмисляте посещение на Малта, като знам, че имате особен афинитет към природните забележителности за сметка на градския туризъм...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Duke каза:

Опитай да го направиш в подходящо време, че в този пущиняк, какъвто всъщност е Малта от гледна точка на природни дадености, една пешеходна обиколка в неподходящо време няма да завърши добре...

 

Изненадам съм, че въобще обмисляте посещение на Малта, като знам, че имате особен афинитет към природните забележителности за сметка на градския туризъм...

Купих си нов бански и казах, че трябва да го облека тази година 🤣 

Аз обичам малки, стари градчета и в съчетание със синя вода и разходка покрай морето, се надявам да се получи приятно пътуване. Винаги си  представям Малта като Дубровник, ама с жълти камъни. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

Винаги си  представям Малта като Дубровник, ама с жълти камъни. 

Ами, тогава няма да бъдеш разочарована, но не очаквай Котор... 😉 

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Lindt каза:

Аз започвам да се боря с изясняването на размерите на основните точки на интерес и разстоянието между тях. Иначе както е видно като погледна картата, между летището и Марсашлок например има някакви си 5 километра, така че спокойно мога да пропусна чуденето автобусите стават ли или не и да напиша дневник "как да обиколим Малта пеша за 3 дни". 

 

 

 

дано само да не духа много, че ще те отвее, като знам че тежиш колкото каса с бира....🤣

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Duke каза:

Ами, тогава няма да бъдеш разочарована, но не очаквай Котор... 😉 

Няма ли руснаци? Шегувам се, кажи за разходката ни във Валета - има музей на Караваджо, ако е хубав, Жижо ще е във възторг. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Lindt каза:

Купих си нов бански и казах, че трябва да го облека тази година 🤣 

Аз обичам малки, стари градчета и в съчетание със синя вода и разходка покрай морето, се надявам да се получи приятно пътуване. Винаги си  представям Малта като Дубровник, ама с жълти камъни. 

 

Недей много се настройва - каквото такова. Да не се върнете разочаровани.

 

Малта не е за пеша. Прахоляк и повечето сгради по пътищата приличат на големи трафопостове с хаотично избити дупки за прозорци.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , Lindt каза:

Купих си нов бански и казах, че трябва да го облека тази година 🤣 

Аз обичам малки, стари градчета и в съчетание със синя вода и разходка покрай морето, се надявам да се получи приятно пътуване. Винаги си  представям Малта като Дубровник, ама с жълти камъни. 

 

Малта  не заслужава новия ти бански.Вземи някой по-стар.🤣А градчетата с "жълтите камъни" ще ти харесат,сигурен съм.Пък като добавим и "остъклените балкони".

Малта си е непретенциозна и чаровна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

От доста хора съм чувала, че са разочаровани от Малта. Мисля, че са очаквали това да е плажна дестинация, а тя не е. Ходихме по разни плажове, но не ни впечатлиха, а и водата не беше топла в края на юни.

Нас островът ни очарова.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 39 минути , desislavna каза:

От доста хора съм чувала, че са разочаровани от Малта. Мисля, че са очаквали това да е плажна дестинация, а тя не е. Ходихме по разни плажове, но не ни впечатлиха, а и водата не беше топла в края на юни.

Нас островът ни очарова

Е, не може да ни хареса по-малко от Кипър.

А какво толкова не им харесват на плажовете, на картинка ми се виждат симпатични? 

На теб кое ти хареса най-много?

Връзка към мнение

Понеже не ми се иска да спамя темата на @ven62 😁, @Lindt, ще ти напиша, каквото знам за Малта тук. Ще ти представя моя план (съчетание от исторически градчета и природни красоти 🤩), както правя в темата за шантавите маршрути 😃

3,5 дни са супер време за Малта и ще може да видиш много неща. Доколкото прочетох, излиташ в петък с Ryanair и кацаш в 18 и 20 на летище Малта. Предлагам да се придвижваш из острова с автобуси - това е най-удобният транспорт, автобусите са редовни и обикалят целия остров. Има различни варианти - за съжаление няма тридневна карта за транспорта, а само седмична. Може да си изтеглиш приложението Tallinja, където може да следиш разписанието на автобусите. Ето повече информация - https://www.publictransport.com.mt/en/bus-card-and-ticketing. Билетите са по 2€ на посока. Хващаш автобуса от летището до столицата Валета, където предлагам да е базата ти са целия престой 🙂. Една вечерна разходка в столицата би било прекрасно изживяване 😃. Нощувка.

istockphoto-938242890-612x612.jpg.ded14b9f99eb557b4bbd8c350fad9152.jpg

47.jpg.f02591730ef8d5ad8dd772f5cefe2f53.jpg

Ден 2 (събота) - през този ден ти предлагам да разгледаш Валета през деня, старата средновековна столица Мдина и трите исторически града на Малта - Cospicua, Burgu и Senglea. 

Във Валета може да разгледаш Катедралата Свети Джон, която е много красива отвътре, а аз прочетох, че харесваш катедрали 😉, Стария град с колоритните къщи и сгради. Ако се интересуваш, в столицата има и различни музеи - на археологията, националният музей. 

699218480_co-cathdrale-Saint-Jean-840x546.jpg.a63a5e20e3e6902e304c54734ad64b44.jpg

La-Valette-maisons-840x427.jpg.41069df29c8b5c770ef72a8ca5527c9d.jpg

След това с ферибота (хваща се от Valleta waterfornt, докъдето се стига с лифт, който се хваща от Barakka gardens - цената му е 2,8€) ще се прехвърлиш от другата страна на морето към Cospicua, където може да направиш разходка в Стария град и пристанището. Трите града са много близо един до друг и може да стигнеш дори и пеша. Следва Senglea, където може да видиш Базиликата, Gardjola Gardens и малките улички на Стария град 😉. Последният от трите града е Birgu, където може да видиш крепостта Saint Angelo, църквата St. Lawrence и централният площад. 

Senglea 

DSC_0017-2.jpg.c6b7d8145aa559217b1f3d52f8a859b4.jpg

DSC_0028-4.jpg.44ec0b8e2846df60cb8fce3d838aa54c.jpg

DSC_1042-1.jpg.e5099b13496abde209a78f600354a124.jpg

DSC_0043-7.jpg.8dc48496cc691e8e5ef45a1d8f9895be.jpg

Cospicua: 

DSC_0050-8.jpg.72fec5cc8701b3c3bdeecd8c0bb31fd6.jpg

Birgu:

DSC_0182-8.jpg.76e31d9e7cbf5b5316276927d4210560.jpg

DSC_0116-1.jpg.74446bd68d525cfbcca8175567ba1cde.jpg

DSC_0078-2-3.jpg.8aef8ebff2de8c83964f0ff6797d057e.jpg

DSC_0150-3.jpg.0b146b49f1a30c5215978db64162ce33.jpg

След това хващаш ферибота за Валета и автобус за Мдина - стара столица на островната държава, който за разлика от трите града, е във вътрешността на острова. 

765-65f0ffeac4d767d7f96789c16519fc2a.jpg.3072fc84ce44431a84f69ea349628107.jpg

1803816850_--.jpg.2dd8598a5c8f24ff69eaa0bb458a2ff3.jpg

9fc7421af3d00003517a6015403189ef-mdina.jpg.8af5443f9d0713f09b2e76340f055228.jpg

И защото много такива малки градчета ще ти писнат в един момент, трябва да има и нещо природно 🤩. За това предлагам да отскочиш до Blue grotto с такси, защото автобусите са с прекачване във Валета. Ето снимкa за зарибявка 😁

1760978245_images(1).jpeg.0d740ff0038a05db7048ca16043b2baa.jpeg

Вечерта се връщаш във Валета, хапваш 😁 и нощуваш. 

Ден 3 (неделя) - това ще е най-хубавият ти ден в Малта, сигурен съм 😊 (ще пробваш банския 🤣). Предлагам да посетиш синята лагуна на остров Комино, село Popeye, което е като малък увеселителен парк и остров Гозо. 

Рано сутринта хвани автобус за Popeye и се разходи в рибарското селце:

photo3jpg.jpg.a219453aaedddfd309e2d664def1c314.jpg

Следва автобус до Cirkewwa, откъдето хващаш ферибота за остров Комино (10€ - тази цена включва и обиколка на няколко пещери на острова) и Синята лагуна. Там ще се поплацикаш на воля 😁. Мястото е страхотно, опитай да си максимално рано там, за да няма тълпи. Мисля, че Малта не е плажна дестинация, повечето плажове са каменисти (което ме подсеща да си довърша темата за Ница и региона 😁). 

1708636893_(1).jpeg.f5c405e2ff74adf3d807e133b0de6271.jpegblue-lagoon.jpg.7b31b5d253b4336ba68fb2019c82b78a.jpg

След като се насладиш на това прекрасно място, вземаш ферибота за Cirkewwa и после ферибота, който акостира в градчето Mgarr. Оттам може да си хванеш такси (5 км) за столицата на острова Victoria, където може да се разходиш в Стария град и да разгледаш Катедралата на града. След това може да си вземеш такси ( 6 км е - на остров Гозо няма градски транспорт) за Azure window - огромно скално образувание! Последната атракция за деня са солниците Marsalforn, докъдето се ходи с такси (10 км), където може да направиш креативни снимки. Накрая може да се прибереш във Валета с този ферибот - 10€, купува се оттук https://gozofastferry.com/. Нощувка във Валета. 

Victoria

331065386_images(2).jpeg.c8cd5e977903e1e9686a8b6c0e2ea371.jpeg

Azure window

1283892786_(2).jpeg.0de3cd31dca8b01981864eb0c75c0c02.jpeg

Marsalforn

1031185773_(3).jpeg.d6f4b49bd3c00450f060ae4ae963a9fd.jpeg

Ден 4 (понеделник) - ден последен 😉. Видях, че полетът излита в 15 часа. Предлагам да скокнеш до градчето Marsaxlokk, където може да се разходиш в Стария град, пристанището и да видиш катедралата, като накрая си хванеш автобус за летището. 

146344562_1507-marsaxlokkview.jpg.100a2f732f135610e7fa022cfd2314d4.jpg

И това е от мен 😃! Пожелавам ти приятно изкарване в Малта - сигурен съм, че ще ти хареса, ще очаквам разказ 😊

Успех и безпроблемно пътуване! 

П.П. Извинявам се за забавения отговор!

 

 

 

 

 

 

Редактирано от Kristian Desev
Допълнение
  • Харесвам 12
  • Шок 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

А какво толкова не им харесват на плажовете, на картинка ми се виждат симпатични? 

На теб кое ти хареса най-много?

Сега си разгледах снимките, за да си припомня, защото ние сме били преди 8 години.

На плаж ходихме до Рамла бей на Гозо /оранжевият/, където духаше и беше студена водата, и до Golden bay, който беше по-приятен, но пък пълен и по спомен се пътуваше доста до него.

Освен нормалните плажове, много хора използват скалите, които изглеждат така:

1631049051_Picture516.jpg.76627e2eff7a10cace3a9e1f633815b7.jpg

 

Хотелът ни беше в St.Julian's, който се намира до Sliema, и на покрива имаш приятен басейн с разкошна гледка към Спинола бей.

Пътувахме само с градски транспорт, като за някои от дестинациите се налагаше да ходим до Валета, но за други и от при нас имаше варианти.

За най-впечатляващи и задължителни градове мога да посоча Mdina и Rabat, както и самата столица.

За чудесни гледки: полуостровите Birgu, Isla и Kalkara, от които се вижда и в целия й блясък красотата на Валета.

Dingli cliffs разкриват панорама към морето от скалите, която беше впечатляваща, но имахме проблеми с транспорта на връщане и бродихме в жегата през пущиняка, докато един мил човечец не ни предложи да ни закара до близкия град. Хората са мното приятни и любезни.

Много ни хареса разходката с лодка из пещерите Blue Grotto, където се виждаха всички нюанси на морето.

Marsaxlockk също трябва да се види.

Били сме и до едно много чаровно градче Siggiewi, с красива църква и тесни улички.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако мога да се самоцитирам - "Малта уж не е плажна дестинация, ама ние бяхме основно на плаж, и уж за 3 дни се разглежда, а ние за седмица почти нищо не видяхме". Разбира се - в нашият случай бяхме отседнали на Golden Bay, а там плажът е чудесен, но пък от там автобусите бяха на много рядко и лашкането до другия край на иначе доста малкия остров, се оказваше дълго приключение, а и бяхме с тригодишно дете, т.е. и кой-знае колко сериозна културна програма не можеше да се прави. Обаче за обиграни магеланци, без "ремарке", които са се позиционирали около Валета, може да успеете да видите доста неща. На мен Малта ми хареса, а Валета беше ужасно красив град. Чувал съм за разочаровани, обаче вероятно е следствие от сбъркани предварителни нагласи. Аз лично бих искал да отида пак, с цел да разгледам повече неща, от които успях предния път. 
 Заешкото им е специалитет, и логично имат хубава риба, иначе храната им като цяло е малко странна, а бирата скъпа и типично за средиземноморието - гадна

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Kristian Desev каза:

Понеже не ми се иска да спамя темата на @ven62 😁, @Lindt, ще ти напиша, каквото знам за Малта тук. Ще ти представя моя план (съчетание от исторически градчета и природни красоти 🤩), както правя в темата за шантавите маршрути 😃

3,5 дни са супер време за Малта и ще може да видиш много неща. Доколкото прочетох, излиташ в петък с Ryanair и кацаш в 18 и 20 на летище Малта. Предлагам да се придвижваш из острова с автобуси - това е най-удобният транспорт, автобусите са редовни и обикалят целия остров. Има различни варианти - за съжаление няма тридневна карта за транспорта, а само седмична. Може да си изтеглиш приложението Tallinja, където може да следиш разписанието на автобусите. Ето повече информация - https://www.publictransport.com.mt/en/bus-card-and-ticketing. Билетите са по 2€ на посока. Хващаш автобуса от летището до столицата Валета, където предлагам да е базата ти са целия престой 🙂. Една вечерна разходка в столицата би било прекрасно изживяване 😃. Нощувка.

istockphoto-938242890-612x612.jpg.ded14b9f99eb557b4bbd8c350fad9152.jpg

47.jpg.f02591730ef8d5ad8dd772f5cefe2f53.jpg

Ден 2 (събота) - през този ден ти предлагам да разгледаш Валета през деня, старата средновековна столица Мдина и трите исторически града на Малта - Cospicua, Burgu и Senglea. 

Във Валета може да разгледаш Катедралата Свети Джон, която е много красива отвътре, а аз прочетох, че харесваш катедрали 😉, Стария град с колоритните къщи и сгради. Ако се интересуваш, в столицата има и различни музеи - на археологията, националният музей. 

699218480_co-cathdrale-Saint-Jean-840x546.jpg.a63a5e20e3e6902e304c54734ad64b44.jpg

La-Valette-maisons-840x427.jpg.41069df29c8b5c770ef72a8ca5527c9d.jpg

След това с ферибота (хваща се от Valleta waterfornt, докъдето се стига с лифт, който се хваща от Barakka gardens - цената му е 2,8€) ще се прехвърлиш от другата страна на морето към Cospicua, където може да направиш разходка в Стария град и пристанището. Трите града са много близо един до друг и може да стигнеш дори и пеша. Следва Senglea, където може да видиш Базиликата, Gardjola Gardens и малките улички на Стария град 😉. Последният от трите града е Birgu, където може да видиш крепостта Saint Angelo, църквата St. Lawrence и централният площад. 

Senglea 

DSC_0017-2.jpg.c6b7d8145aa559217b1f3d52f8a859b4.jpg

DSC_0028-4.jpg.44ec0b8e2846df60cb8fce3d838aa54c.jpg

DSC_1042-1.jpg.e5099b13496abde209a78f600354a124.jpg

DSC_0043-7.jpg.8dc48496cc691e8e5ef45a1d8f9895be.jpg

Cospicua: 

DSC_0050-8.jpg.72fec5cc8701b3c3bdeecd8c0bb31fd6.jpg

Birgu:

DSC_0182-8.jpg.76e31d9e7cbf5b5316276927d4210560.jpg

DSC_0116-1.jpg.74446bd68d525cfbcca8175567ba1cde.jpg

DSC_0078-2-3.jpg.8aef8ebff2de8c83964f0ff6797d057e.jpg

DSC_0150-3.jpg.0b146b49f1a30c5215978db64162ce33.jpg

След това хващаш ферибота за Валета и автобус за Мдина - стара столица на островната държава, който за разлика от трите града, е във вътрешността на острова. 

765-65f0ffeac4d767d7f96789c16519fc2a.jpg.3072fc84ce44431a84f69ea349628107.jpg

1803816850_--.jpg.2dd8598a5c8f24ff69eaa0bb458a2ff3.jpg

9fc7421af3d00003517a6015403189ef-mdina.jpg.8af5443f9d0713f09b2e76340f055228.jpg

И защото много такива малки градчета ще ти писнат в един момент, трябва да има и нещо природно 🤩. За това предлагам да отскочиш до Blue grotto с такси, защото автобусите са с прекачване във Валета. Ето снимкa за зарибявка 😁

1760978245_images(1).jpeg.0d740ff0038a05db7048ca16043b2baa.jpeg

Вечерта се връщаш във Валета, хапваш 😁 и нощуваш. 

Ден 3 (неделя) - това ще е най-хубавият ти ден в Малта, сигурен съм 😊 (ще пробваш банския 🤣). Предлагам да посетиш синята лагуна на остров Комино, село Popeye, което е като малък увеселителен парк и остров Гозо. 

Рано сутринта хвани автобус за Popeye и се разходи в рибарското селце:

photo3jpg.jpg.a219453aaedddfd309e2d664def1c314.jpg

Следва автобус до Cirkewwa, откъдето хващаш ферибота за остров Комино (10€ - тази цена включва и обиколка на няколко пещери на острова) и Синята лагуна. Там ще се поплацикаш на воля 😁. Мястото е страхотно, опитай да си максимално рано там, за да няма тълпи. Мисля, че Малта не е плажна дестинация, повечето плажове са каменисти (което ме подсеща да си довърша темата за Ница и региона 😁). 

1708636893_(1).jpeg.f5c405e2ff74adf3d807e133b0de6271.jpegblue-lagoon.jpg.7b31b5d253b4336ba68fb2019c82b78a.jpg

След като се насладиш на това прекрасно място, вземаш ферибота за Cirkewwa и после ферибота, който акостира в градчето Mgarr. Оттам може да си хванеш такси (5 км) за столицата на острова Victoria, където може да се разходиш в Стария град и да разгледаш Катедралата на града. След това може да си вземеш такси ( 6 км е - на остров Гозо няма градски транспорт) за Azure window - огромно скално образувание! Последната атракция за деня са солниците Marsalforn, докъдето се ходи с такси (10 км), където може да направиш креативни снимки. Накрая може да се прибереш във Валета с този ферибот - 10€, купува се оттук https://gozofastferry.com/. Нощувка във Валета. 

Victoria

331065386_images(2).jpeg.c8cd5e977903e1e9686a8b6c0e2ea371.jpeg

Azure window

1283892786_(2).jpeg.0de3cd31dca8b01981864eb0c75c0c02.jpeg

Marsalforn

1031185773_(3).jpeg.d6f4b49bd3c00450f060ae4ae963a9fd.jpeg

Ден 4 (понеделник) - ден последен 😉. Видях, че полетът излита в 15 часа. Предлагам да скокнеш до градчето Marsaxlokk, където може да се разходиш в Стария град, пристанището и да видиш катедралата, като накрая си хванеш автобус за летището. 

146344562_1507-marsaxlokkview.jpg.100a2f732f135610e7fa022cfd2314d4.jpg

И това е от мен 😃! Пожелавам ти приятно изкарване в Малта - сигурен съм, че ще ти хареса, ще очаквам разказ 😊

Успех и безпроблемно пътуване! 

П.П. Извинявам се за забавения отговор!

 

 

 

 

 

 

Ей, отличника, най-после те хванах в крачка. :wink:

Тука си за 5 1/2 макс. 

Azure window се срути преди няколко години.

Изобщо това "window" не е на късмет, освен за Бил Гейтс, естествено.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , ven62 каза:

Ей, отличника, най-после те хванах в крачка. :wink:

Тука си за 5 1/2 макс. 

Azure window се срути преди няколко години.

Изобщо това "window" не е на късмет, освен за Бил Гейтс, естествено.

То и ходенето на Popeye, като са без дете не е кой-знае колко интересно, ама дай да не му секваме ентусиазма 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Тони каза:

Срути се няма и месец преди @Брани да иде да го снима....

To затова никой не пътува с мен! Пред мен и потоп, след мен и потоп ...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.