Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Ylith каза:

Върнахме се от Малта. Ето впечатления и информация:

 

С две думи, доволни сме, за 5 дни видяхме повечето от набелязаното първоначално, остана и за друг път.

DSC_4657.JPG

Супер!!! Много полезно. Кратко, точно и ясно !!!

Връзка към мнение
преди 38 минути , Фил каза:

Чакаме доклада ;)

 

Забравил съм, понеже не хванахме големи хищници, за каквито отидохме.

 

На финала фирмата, на която се бях спрял отмени пътуването, поради "уж" лошо време и се спряхме на препоръчната от @Алекс - Malta Fishing Experience.

Собственика е много печен, но не беше подготвен за хищен риболов. Имаше само една въдица за тролинг, а ние бяхме четирима. Иначе въдици за лов "на дъно" имаше поне 20 бр. Хванахме дънни риби, не особено големи, но поне не се върнахме с празни ръце.

 

Ако отивате за хищници и тролинг - изберете друга фирма.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 23 минути , cybersimo каза:

Забравил съм, понеже не хванахме големи хищници, за каквито отидохме.

 

На финала фирмата, на която се бях спрял отмени пътуването, поради "уж" лошо време и се спряхме на препоръчната от @Алекс - Malta Fishing Experience.

Собственика е много печен, но не беше подготвен за хищен риболов. Имаше само една въдица за тролинг, а ние бяхме четирима. Иначе въдици за лов "на дъно" имаше поне 20 бр. Хванахме дънни риби, не особено големи, но поне не се върнахме с празни ръце.

 

Ако отивате за хищници и тролинг - изберете друга фирма.

Като цени, какво ви взе?

Връзка към мнение
преди 51 минути , cybersimo каза:

100 евро на калпак

 

преди 10 минути , Щастливеца каза:

Браво бе, ебати пича . Явно ще си нося въдицата от БГ. :dancing::vinsent:

А аз предпочитам да седна в Марсашлох - в "Трите сестри", точно пред тази лодка (Тя е на четвъртото дете - братът - този в лодката, дето лови рибата) :) 

 

DSC00178.JPG.c717115015050af3713cb20bfce39c8f.JPG

 

 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ven62 каза:

 

А аз предпочитам да седна в Марсашлох - в "Трите сестри", точно пред тази лодка (Тя е на четвъртото дете - братът - този в лодката, дето лови рибата) :) 

 

DSC00178.JPG.c717115015050af3713cb20bfce39c8f.JPG

 

 

А аз предпочитам и за риба и на Марсашлок. Всяка година ги посещавам "Трите сестри"

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Намирам противоречива информация за посещение на Хипогеума. Цените наистина не са за подценяване -35€ за възрастни и 20€ за деца над 12 год. Знам, че е много условно , но при положение, че трябва да купя 5 билета, много ще се радвам ако някой сподели от 1- во лице мнение. Заслужава ли си ? Ще е интересно ли за деца? Много ли е студено вътре? Има ли начин да се върнеш, ако тура не ти харесва или вървиш до край с групата? От сайта разбирам, че групите са малки , само 10 човека и билетите свършват обезпокоително бързо...Благодаря.

Връзка към мнение

От първо лице - не, не е студено. Малко пространство е. Отделно, ако не бях влязла, щях да имам горчив привкус, че съм пропуснала нещо важно. По времето, по което аз бях, щяха да го затварят за реконструкция и не се чувствах особено добре, че ми предрешават избора дали да го посетя или не. Като отложиха реконструкцията и веднага си купих билети. Иначе, какво да кажа, за две години още са вдигнали цената. 35 евро не е малка сума, особено щом сте пет човека. Ако отида отново в Малта със сигурност няма да посетя отново Хипогеума, но не съжалявам, че съм го видяла. Ако децата са малки със сигурност няма да осъзнаят, че това са хилядолетни жилища от древна цивилизация. Дано да съм била полезна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , stebal каза:

Намирам противоречива информация за посещение на Хипогеума. Цените наистина не са за подценяване -35€ за възрастни и 20€ за деца над 12 год. Знам, че е много условно , но при положение, че трябва да купя 5 билета, много ще се радвам ако някой сподели от 1- во лице мнение. Заслужава ли си ? Ще е интересно ли за деца? Много ли е студено вътре? Има ли начин да се върнеш, ако тура не ти харесва или вървиш до край с групата? От сайта разбирам, че групите са малки , само 10 човека и билетите свършват обезпокоително бързо...Благодаря.

За мен не си заслужава(но аз изобщо нямам интереси в тази област). Обаче отидох и го посетих защото е топ-забележителност там.

Погледни в нета за снимки/клипчета и прецени дали ще ти се дават тези пари за това, което ще видиш.

Ако нямаш специални познания и интереси в тази област - можеш да си спестиш парите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, stebal каза:

 Цените наистина не са за подценяване -35€ за възрастни и 20€ за деца над 12 год.

Цената няма да пада за съжаление. Направи проучване сред групата и ако няма специални интереси го остави за следващ път, когато ще си сама/с група с подобни интереси/ и ще си разгледаш на спокойствие. Няма опасност да се срути като Азурния прозорец.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много Ви благодаря на всички за мненията. Ще поговоря с останалите и трябва бързо да решим. Ама някакси като знам, че дадох 17£ за Стоунхендж  и 16€ за музеите на Ватикана, цената за Хипогеума ми се вижда лееееко преувеличена...както и да е. Още веднъж благодаря.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 7 минути , iampetko каза:

Някой някакви впечатления, must to see места от Малта (утре пътувам за 4 дни; отседнал в Слиема)? 

Ти нищо ли не си набелязал?

Да не се повтаряме с предложенията. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , iampetko каза:

Някой някакви впечатления, must to see места от Малта (утре пътувам за 4 дни; отседнал в Слиема)? 

Моите предложения са: 🙂

1. St John's Co-Cathedral и Валета

2. Мдина с Рабат и градините Сан Антон(макар, че не знам в този сезон дали градините са ОК)

3. Столицата на Гозо - Виктория

4. Похапване на морски дарове в Марсашлок

5. Трите града

6. Ротондата в Моста(това можеш да го съчетаеш с Гозо)

 

Лазурният прозорец ми е беше топ забележителността там.

До Блу Грото не съм ходила, но мисля, че не е за пренебрегване.

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ни пътуване до Малта съвсем скоро 02. 01-05.01.2019. Ще пътуваме 4 приятелки. Няма да наемаме кола. С цел оптимизиране на времето там моля за съвети как да си подредим последователността на забележителностите, които искаме да видим и как да стигнем до тях /по море или с автобуси/. За сега:

02. 02. /събота/- пристигане в Малта 14. 45 ч.  с полет на Уиз. Обмисляме вариант такси до хотела в Слиема. Настаняване, малко шопинг и ориентиране в обстановката. Проучване на възможности за трипчета.

03. 02. /неделя/-???? 

04.02. /понеделник/- Разходка из Валета.  От 11.00-12. 00 -Хипогеум /запазили сме/. После ???

05. 02. /вторник/-  ??? полет 15.20 за София.

Възможно е да се разделим по интереси. Аз харесвам повече природни забележителности, а моите приятелки се интересуват от история. Оптималният вариант е всичко да видим заедно, но дали ще се получи?

 Ето и елементите на нашия пъзел, които трябва да се  наредят:

*  Мдина, Рабат, Трите града, Градините Сан Антоан, Градините Барака, Остров Комино и Синята лагуна, Вътрешното море, Blue Grotto, Digngli Cliffs, Гозо и залива Давейра,Popeye Village ,Маршаслок с трите сестри. 

 Изчела съм темата и доста пътеписи, но най-голямо доверие имам към инфото споделено от магеланци. Приемам и други 

Вие сте .....

Редактирано от Вероника
Допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сейнт Джулиянс около хотел Хилтън има хубава гледка и заведения наоколо може да се наеме обиколка с корабче.Моста е интересно.

Има и организирани турове автобусни - общо взето единия обикаля половината част от острова, другия другата за един ден.

Маршаслок има хубави ресторантчета по брега също с рибни деликатеси.

Редактирано от vinidj
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Гозо ти трябва цял ден, особено, ако ще включваш и Комино. Аз лично не бих го включил. На Гозо има и други интересни места. На връщане може да се отбиете да разгледате катедралата в Моста. Не виждам да си я включила, а си заслужава.

Синята пещера добре се комбинира в кръгче с Мдина. От летището има един автобус, мисля че беше номер 201, който спира в близост до лодките за пещерата, после продължава за Мдина. Така че това е оптимално за последния ден. Ние го направихме точно така, но бяхме с един куфар, който сутринта оставихме на летището и оттам първо пещерите, после Мдина. Пътьом на скалите Дингли може да спрете за фотопауза, вижте дали разписанието на автобусите ви го позволява. Иначе той автобусът си минава точно там и така или иначе си имате гледки по път. Но ако сте без багаж и има удобен транспорт от Слима до Мдина, по-добре кръгчето в обратна посока. Първо Мдина, после Дингли и синята пещера. За Рабат мисля, че няма да ви остане време.

Откровено казано, пещерите съвсем не са толкова впечатляващи, особено ако сте виждали други подобни.

На мене времето за Валета ми се струва малко. Може и да ви стигне, но на нас много ни хареса и останахме там повече, отколкото бяхме планирали. Може би сутринта бих отишъл до Марсашлок, после Хипогеума, после Валета с градините Барака и оттам според времето решавате дали да вземете фериботчето към трите града. (от последното изречение съм посещавал само Валета с градините Барака, но пък и денем и нощем... На останалите места не съм бил, понеже ние ходихме в сезон, в който ставаше и за плажове. Та не ми обръщай особено внимание 😉 )... През февруари наистина ли ви се разглеждат градини?...

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вероника , за тези, които се интересуват от история  с две ръце препоръчвам катедралата “свети Йоан Кръстител “ във Валета. Строена е от рицарите хоспиталиери. 400 от най достойните от тях са погребани вътре. Там са и две от картините на Караваджо. Вход 10€. Археологическият музей също не е за изпускане . Входът е само 5 € , но всичко, което е изкопано от техните мегалитни храмове е там. Включително най - известната скулптура на “Спящата дама”. На мен много ми хареса и колекцията от монети. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, магеланци! Тъй като съм изключително благодарна за всичката информация получена от вас се чувствам задължена да разкажа и аз за нашето пътешествие в Малта преди седмица. И така… пътуването беше с Wizzair, с билети закупени около 3 месеца по-рано, на една от промоциите, така че билет отиване и връщане на човек ни излезе около 75-80 лв. само с ръчен багаж. Тук искам да уточня, че ръчния багаж е раница – тип ученическа и няма проблем да се пътува с такава. Предварително бях резервирала няколко хотела чрез Booking.com  с опция анулиране, така че последната седмица избрахме Sliema Chalet Hotel  и не съжаляваме, много добро и чисто хотелче. След кацането в Малта (полетът се оказа само час и 20 минети)веднага закупихме седмични карти, макар че престоя ни беше само за 4 дни, защото не ми се правеха сметки къде ще слизам, колко време ще стоя и как след 2 часа пак ще трябва да си закупя нов билет и т.н. Реших, че с този вариант е много по-спокойно и наистина смятам, че е така. Няма нужда от нищо допълнително за закупуване (тук да вметна, че цената на билет е 1.50 евро на човек, но е възможно за някои линии да стигне и до 3 евро – водят се някакви бързи линии), просто си влизаш в автобуса – маркираш на машинката до шофьора и си влизаш спокойно в автобуса, когато искаш си слизаш и колкото си искаш си стоиш където си решил. Няма как да пропуснете гишето за закупуване на карти – написано е ясно, има указания и ти обясняват простичко какви са вариантите за пътуване и какво би било удобно за теб. Разбира се комуникацията е на английски, но мисля, че човек със средно ниво на езика ще се справи добре. След излизане от терминала (малтийското летище е малко, но много добре уредено) се виждат спирките на градския транспорт. Не можах веднага да се ориентирам с приложението Tallinja, но на по-късен етап го разучих и ми беше много удобно, защото можех да видя във всеки един момент кой автобус откъде да хванем и в колко часа. На спирката се ориентирате в посока обратна на нашето движение. 🙂  На всяка спирка е описано откъде и за къде се пътува. Въобще като цяло транспортът в Малта е много добре уреден. Не се е налагало да чакаме повече от 10-15 минути, особено пък ако имаш приложението винаги можеш да си направиш сметка на времето. Тъй като X2 подмина под носа ни, но и ние не си направихме труда да махнем 🙂  се наложи да почакаме и впоследствие хванахме TD2, която линия се оказа транзит, подмина много от спирките и за 20-ина минути бяхме пред хотела. Хубаво е да имате и добър GPS на телефона, той също много ми помагаше особено в началото докато се ориентирам с приложението за транспорта. В хотелчето, което е на първа линия и до крайбрежната алея ни посрещнаха мило, настаниха ни (ние си бяхме избрали стая с изглед към морето – цена 196 лв. за 3 нощувки) и ние след кратка почивка излязохме да разгледаме района. Беше топло и много приятно – около 16 градуса, с тих ветрец. Района Слиема, както местните казват Шлиема 🙂 е много приятен. На път си купихме храна за вечеря от един супермаркет, който е на 4 етажа и има абсолютно всичко. Прибрахме се, хапнахме и отново излязохме на разходка по алеята. Приказно е. Прилича на нашите курорти, но спокойно, вероятно заради това, че не е в сезон. На следващия ден станахме и чакахме изгрева – беше прекрасен. Намерихме и заведението на българите – Pepi’s (някой беше писал за него по форумите).Много приятно изглеждаше отвън и решихме на следващата вечер да го посетим. Намира се точно на крайбрежната алея, между Слима и Сейнт Джулиънс.  Вечерта трудно заспахме, макар че хотелчето е уж изолирано с добра дограма, но се чува всичко от улицата. Изолацията в хотела, а доколкото разбрах и в повечето хотели не е на нужното ниво. Трябваше да слушаме италианци или малтийци да се карат до късна доба в съседната до нас стая. Освен това във Валета имало и някакви празненства (впоследствие разбрахме) и заря, която продължи няколко часа с еднократни гърмежи на по 5-10 минути. Слава Богу, нищо от последните две неща не се повториха на следващите вечери, а с шума от колите свикнахме 🙂 . На следващия ден след закуска и приготвяне на няколко сандвича се запътихме към спирката, като вървейки по алеята минахме покрай прекрасни паркчета и детски площадки – чисти, уредени, с много любов и старание направени и нищо по тях не беше счупено или повредено. Дори имаше къщички за изоставени котки, направени с много любов и с паничка за монетки, който иска оставя за да им се закупува храна и всичко останало. Чудно! След разходката по алеята с паркчетата се запътихме към спирката за да хванем автобус 201 за Чиркеуа, откъдето се качвате на ферибот за остров Гозо. След дълго поне час пътуване се стига до тази крайна точка. Пътува се общо взето по крайбрежната ивица. Красиво е. На Чиркеуа много лесно те отвеждат до ферибота, през нещо като тунелче. Не се плаща на отиване, само на връщане. Цената е 4.75 евро мисля на човек отиване и връщане. Пътуването с ферибота е много приятно – има кафенце на сносна цена, нещо за хапване ако искате и е само около 25-30 минути. На слизане се хваща автобус до Виктория (Рабат) (не се сещам кой номер обаче беше, но те и без това всички отиват там) – столицата на Гозо и слизайки на спирката се вижда прекрасната Цитадела. Пешком до там е около 10-15 минути. На отиване към крепостта, още с тръгването от автогарата, вдясно и вляво има малки баничарници за закуски. Купихме си традиционните тестени закуски (пастизи), съпругът ми с месо, а аз със сирене, фасул и спанак. Много вкусни! Оттам с нови сили по прекрасни улички се изкачихме на Цитаделата. Чудесно място! Нямам думи каква красота се разкрива оттам. Трябва да се види! Няма входна такса, можеш да се разхождаш до насита. Има музей в началото, който ако желаеш да посетиш се заплаща вход. След едночасова разходка решихме да се завърнем към спирката за пътуване обратно, но се поспряхме в едно кафене – пийнахме аз- капучино, съпругът ми бира Cisk (традиционна пивка бира). Тук да вметна, че ако си купувате от супермаркет храна, цените на повечето продукти са малко по-високи от нашите. На някои продукти – като нашите. В не лукс заведенията е също по-евтино. И така…след кратка почивка и отново разглеждане на околностите отпътувахме за Малта. След пристигането отново около час до Валета. Там на автогарата можеш да хванеш автобус до почти всяка точка, някъде и със смяна, но ако имате приложението или GPS всичко става много бързо и лесно. Бяхме решили да идем до Paola, в чест на дъщеря ни, която се казва Паола 🙂 . Отидохме до там за около 15-20 минути, в центъра има много красива катедрала, после минахме и покрай женския затвор, който е буквално в града и се прибрахме отново до Валета, а оттам и до хотела. Като цяло архитектурата на Малта е и много разнообразна, пренасяща ни във времето на различни епохи и култури. Смесица от английска, италианска, гръцка, арабска и други култури, но много нежна и приятна, не е натрапчива или дразнеща. Вечерта отново разходка по алеята и вечеря в БГ ресторантчето. Като цяло навсякъде ни взимаха за италианци и първото изречение беше на италиански, така и тук, в нашето ресторантче. Но ние бързо се предадохме и веднага бяхме настанени на приятно и топло местнеце (вечер става хладно, нищо че температурите не са много ниски, но подухва и оттам и чувството за студ). В БГ заведението, както и в много други има малки печки за затопляне и около нас беше приятно топличко. Поръчахме си сач с месо и вино. Беше много вкусно, с лек привкус на малтийски подправки. Порцията за 20 евро беше много голяма и помолихме да ни я опаковат за вкъщи, така че имахме и за вечеря на следващия ден 🙂  Много любезни български момчета. Правят отстъпка от 15% за българи, но ние пък по български им оставихме бакшиш 🙂 . На следваща сутрин се запътихме за Марсашлок, т.нар. рибен пазар. Беше вече понеделник, беше спокойно, нямаше много хора. По алеята има прекрасни рибни заведения, предлагащи прясно рибно меню. Наоколо е пълно с малки и по-големи цветни лодки. Много хубаво и весело. Създават ти прекрасно слънчево чувство. Няма какво много да се види освен тези лодчици, но и те си заслужават. Поразгледахме, хапнахме рибка и пихме по бира (заведение Partit Laburista – препоръчвам!) и хайде обратно до Валета. Оттам пътя беше към Мдина (тихия град). Пътувахме около 20 минути и се озовахме в Мдина. Тук обаче времето се промени и задуха ужасно студен вятър. Имаш усещането, че вън е под нулата, а всъщност беше около 10 градуса. Тръгнахме из градчето, което ако времето е топло щеше да ни се види наистина много приятно. Няма коли, но ти и хора няма. Едно че сякаш никой не живее там, а и от времето – още повече. В една от крайните точки открихме малка заведение с чудесен изглед. Влязохме да се постоплим, да пийнем пак капучино и да похапнем тортичка. Много добро местенце- препоръчвам! Казва се Fontanella. Оттам отново бързо притичване през града и на автобусната спирка. Пътуваме повече от 45 минути, защото сме хванали автобус, който ни разведе из половина Малта и спираше на всяка спирка. На следващия ден беше Валета. Преди това отново по кея, но от другата страна на Слиема към Валета, после обстойно разгледахме Валета, която е наистина красива. Има нещо вълшебно. Минаваме през големите и малки градини, купуваме малки подаръчета, отново снимки, после слушаме гърмежите в 12.00 часа, хапваме традиционна баничка със сирене, сандвич с риба тон, пием по едно безалкохолно Кинни с пелин и се засилваме към автогарата за да хванем 75 автобус, който ни отвежда до летището. На много места в Малта срещнахме българи, които бяха любезни и видимо доволни, че виждат съграждани. Но като цяло малтийците са много усмихнати и приятни хора, дружелюбни и готови да помогнат с каквото могат. В автобус възрастен мъж ме помоли да му дам раницата си за да я държи на коленете си…Бях така изумена, че отреагираха уплашено, а той взе да ме успокоява, че нищо няма да се случи, просто ще я сложи на коленете си. Голям смях! 😄   И така…като цяло – много приятна обиколка из Малта, с чудесни впечатления и сякаш заредени положително. Е, разбира се, можеше и много още да се види. Вероятно най-добре е да отидете за поне 1 седмица за да разгледате всичко спокойно. Ние не можахме да разгледаме много от нещата, които бяхме планували, но…трябваше да оставим нещо и за следващия път. Защото съм сигурна, че отново ще пожелаем да посетим тази малка, но наистина топла и слънчева страна. Дано не съм била много отегчителна, но много ми се искаше да споделя всичко това с вас! Приятно да ви е! ❤️

20190210_070219.jpg

20190210_112451.jpg

20190209_145818.jpg

20190209_193622.jpg

20190209_163026.jpg

20190209_200833.jpg

20190210_135848.jpg

20190211_103156.jpg

20190211_152644.jpg

20190211_131200.jpg

20190211_134534.jpg

20190211_152412.jpg

20190212_120525.jpg

20190212_115236.jpg

20190212_113854.jpg

20190210_084618.jpg

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към мнение

Вчера се върнах от Малта и сядам да надраскам няколко реда. Това ми е второто пътуване до Малта, като пиронът в него беше Хипогеумът. Ето моите 5 стотинки по темата:

  • Нагоре в темата се пита дали си струва да се види Хал Сафлиени Хипогеумът. Отговорът не е еднозначен, още повече че билетът за възрастни е 35 евро. Ако сте запалени по древните цивилизации като мен, отговорът е категорично ДА. Този древен комплекс (гробница-грам, а не жилища, както някой по-нагоре е споменал) е от 4000 г.пр.Хр. За сравнение той е по-стар от най-старата египетска пирамида (тази на Джосер, около 2600 г. пр. Хр.). Строен е без метални инструменти от цивилизация, построила множество храмови комплекси, която изведнъж изчества от Малта. Защо, каква е причината, учените не знаят. Първият път, когато посетих Малта, Хал Сафлиени беше затворен за посещение и бях решил твърдо да има втори път и да го посетя. Определено за мен си струваше и беше много интересно. Вътре наистина е тясно и разбирам защо пускат само 10 човека максимално на група. Ако са повече, хората ще си пречат и нищо няма да могат да видят. Нашият водач вътре ни каза, че когато бил дете, идвал с другите деца да играят вътре в Хипогеума. На учените им трябвало няколко десетилетия, за да разберат, че това бил уникален археологически обект, който трябва да бъде спасен. Хал Сафлиени се намира в жилищен район с малки улички. Паркирането е безплатно, но може да отнеме време докато търсите наоколо свободно място за паркиране. Бъдете там по-рано, за да не пропуснете вашия слот за Хипогеума.
  • Никога не съм бил към Далечния Изток и затова следващият туристически обект много ми допадна. Става въпрос за Chinese Garden of Serenity. Намира се на 10-ина минути пеш от Хипогеума. Паркирането отново е безплатно. Насред жилищен район е създадена тази китайска градина. Прилича на парченце от рая. Пускам няколко снимки с молба за снисхождение към качеството им.

4ZRkiX6LiWDkf0i5wbEaT4uLkSJzPaoAhCbqZ4fWylIspW6qrZcNpVDc5QX58gFwMkn_3lazDLPKCVdilP-piRHoKLqX1t4ziPn9No5K_5gLTYl6Ezii2bDvFw50izBuU7FNCjU8lT_QX6WmKWBtG_RbWIu52gHIz_tDERoY756yIGlRqtny13PcCGIfgWs_ke7AK1fLCh7Qj5gXm2pjiOg5OFc3SMWR17Cl4JNm5EF-jRhNVDqWrSPKO0Wq5YrnH15J97suKtFf2T_xGqz1bMFpNDbr_oWs_4gddIh5Mo4QkNHUudacSkU0p1s0emDqi2GecmGg1FrqlIQ56DDbir5-AgeYPuD5ck4Z2KaWccpdLj_dH3rUpfK_fTdgvHCeAcQHfz0ClqVc0YZzq3iMPT0afLmKQLnGTx47IMnSjQ1poUGQcqlvfKtNb37p2dNizoS1O2nL_OXPCZPLr8K0UIr_YjO0eBwdJoKjAiBtFwewbHQQCDkSjy3eAz99fhCQFOUE6nJ3zSnSTfm5A0f8TOK4rVES_XJXAW4g_nx4U1JRfqR7FOEbaXMzLOEO7Zw05Q8Lojvk6cJObKZaOlV2PzW91IOyVdRRbV_scmc5A3N24WSI67jwAg1LNxgR4lCwQCV9qU0SzEhz2hdz7zGbWtgqvCntvt0=w1680-h945-no

 

F1aUYWY8y3K1qbM6UWh6EMXI1m6Ybb7YwcAT2nEiYESQg8FFc5CVhKvtxA6aL7zGfMBsHFx_XhoM87KRZhohGZKq9TVVawh3hg9gviSjAqLJS8l92i_ruLxj5VY2N1IiUtRv7t8ARMy6ecyLva8RceL0aV-L-cNDQz7N9FJck4OGwopqFTXL1JIwG0MO5EFLYrlTkZDeWELp-TzNi3hbmMbfvoTbYG2yvf7eOzrU6adxXBEtnxSSPz8lLTs1Yz6VM_U4luqpmHFsU6idIc0vSjYqIjyUbD6p9o_MdASbno0gm_8Si5SdhPlw2Zm5rPmGtHVx8U6L4sJBaMX0ASxekPgjxktw9VTAi38lig5-dothBS9vgN1g1WtoKh4wsnXtg92iKbVvqSAnRyQcqI5pmqQogEa4XQQmCnr1XNpDnilnBsBqECEwVRhW5T655t2NzTV5jTVGctdB9sr7WFBzeZsJMXozpfzqEakuKyeitbEHxGhNghbK4szzjOwF5aXu-UNhzBv7V7aBLE58or4lKfSNswToLsTJu5j3BCNmh5JJ2ZkykplHqBnZJK-jRazy85KwaG3gWdNXHMN-CWQa01S3ta93zefdBT3PLD0h3BIkDEapETOcTCNQ8qglCd4ZoACwIbc3mm0spDEcOTfVP-Go6qFVenw=w1680-h945-no

 

SZ9o18nGGsGw9Q5lGYe6v_1nbH17uz1ytEFBJWVDCyAn9CLzRPpP12PP_ZHZDQLTd0NgU2DZ2l5iVpadQIh1PNr6F5TFf_qa74J-nC9I9fdfzupz8YupXovaJLzFnHmNk8cLyyLiqQ3BYP6w531UxXZz0qjaU4fo5M6kTj2rPHSRIuBWcVdlR809OYQJed6sERlp-5S85H4iUuwa-1WR8jFh8CEDLoQqp-HhbJJlfpZGQpubEGgt_viucaiT2Y4_SP2HaiK8U7qRjuLaxtXJrcidCyUDsnS_TaYtTZXKp15ECPS5Z080EOczRtr8y5KTiKV3g9wMjoECrUBzIHtOE8qQhUghxW5g0EDIZNIXmf1iL8Ose5mkcSql9IVSLiO_dG26hCsiU4CLmU94RdTGBr-vprQoq-cyE_iTNLrl2wb64VyJCQzuGpxtBx_a6qyCrATkV85YA3HFctyHCVbjXRk_0E6ueEZJAV8OYWK5ygv0UJMK_YP1NEYgrpdFvhvIioPfWFnlvzEwRokFAsCJZbZJTs6lj7ddnq-u8jrz7gOlog1Ma6Fn-eAE6U7uQzurzH9FqM1YNuGouDwEgYaWO7R8IoclQyMCpAG0QklP5RJKYFzbx3uWz6Bgkqz7-K5VM4zJSMQvOSuWxJIzDBMx05rLkHtCwWI=w1682-h945-no

 

Mu0j7mVDHIjQZuLjFMOCCU8WCNwIqDGbj9-Lt-tFT_b1JOkrHC1ZUp6LYG-UAXENCcrfaqSQLVV9X3WLOXCi8_4AGPGFaV-6xWG87AmLUVKvD0DYxRjYLAcoFLEyargUwstbcjNemrSb7Qol9Av-oM_d3A9ix598tA00fBdAFki-whtw4RRETqhZtLpefxwAwu4_EtGiBYSd46xMPPqh_CI6FlCrbK9bkAhbrbirYgPUVOPzr9Q3lirdYlZ_5nq-PElGahUJ_QomB-TcCf0pLDhEXyDaR53IcmNncm7Hl7gOvWX1KqYYGeTmA10Z6LrlCfxJ4_ur-gccMEckRD6TyJINh1Qc3j7TLVsW-1aHwQTUrjNquHTP7i_E0vXx0eVu0XxZ9VlHHWn4huaZ5vKF9BBaE6lM8dgRm3ABDEoSFZM-X7C5Hy1c9BSJO3F9B1cAA1C6Ru9pOmqvFLjvy8k-yofwF7cds62y-6eFHCW3TnwXaatpB2KzcsW-0JXbNe02dqRfciR0gPvd6S-0-b7GlsPxGYV_9yWApLS77lfG-kgbHFPbKHQIRucFzrX31VKTN6RSlKzSU3kODxsnGdITIs6zunES4BkR0lKvmL-MrIoEqfdBB06CyVS7H4F0DJIrVpbwJU-hiNPeJx_yzMfTt9sJi07aPSA=w1682-h945-no

  • Относно шофирането: Малта е малък остров и разстоянията са малки, магистрали няма, но пък за сметка на това задръстванията в час пик са сериозни. Като бивша британска колония са с десен волан. Маркировката на места липсва. Предпочитат да използват кръгови кръстовища вместо светофари. Има много мотори и скутери, които понякога изскачат едва ли не от нищото и създават неприятни ситуации. Ако имате опит със софийското шофиране, ще се справите.
Редактирано от vorbis
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Ако има някой в Малта - днес е празникът на Биргу. Той всъщност е 3 дни, от петък до неделя,  но само тази вечер е Birgu by candle light - целият град е осветен от свещи.  Лично на мен този е любимият ми празник 🙂

 

Ето снимка от интернет

FB_IMG_1570877988118.jpg.07d6c56227951ad5cce808421da62691.jpg

 

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към мнение

Привет! Предстои ми пътуване по работа на остров Малта - семинар в американския ун-т, който се намира в Бормла/Коспикуа. Заради разписанието на полета от София с Уиз ще ми се наложи да пътувам 2 дена по-рано. Къде да търся хотел, така че хем да мога да разгледам някакви забележителности за ден и половина и хем да не съм на "2 дена път с камили" до мястото на семинара? Благодаря!

Връзка към мнение
преди 34 минути , pr284 каза:

Привет! Предстои ми пътуване по работа на остров Малта - семинар в американския ун-т, който се намира в Бормла/Коспикуа. Заради разписанието на полета от София с Уиз ще ми се наложи да пътувам 2 дена по-рано. Къде да търся хотел, така че хем да мога да разгледам някакви забележителности за ден и половина и хем да не съм на "2 дена път с камили" до мястото на семинара? Благодаря!

А семинарът колко време ще е? Ако искаш да ти е удобно за семинара търси в този район или Биргу. От Биргу има лодки до Валета за 2 евро, а иначе има фери пак до Валета, но е по на рядко. Напиши в гугъл Valletta - 3 Cities ferry и ще видиш къде е спирката. Като имаш лесен достъп до Валета, оттам може да хванеш автобус до всички точки на острова. По принцип може и с автобус да ходиш до Валета,  но е малко по-дълго. Иначе с лодките е 10 мин.

Връзка към мнение

Добре дошла ми изскочи тази тема!

Имам питане, началото на декември струва ли си ходене до рибния пзар в Марсашлок?

Някакви пепоръки за местна рент-а-кар компания, че какви работи ми прочетоха очите за големите.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.