Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

Аз имам самолетни билети за началото на Август и въпреки динамично променящата се ситуация с коронавируса у нас, се надявам да нямаме проблеми с пътуването до там. Повече ме притеснява каква ще е ситуацията с обектите за посещение в Малта, тъй като по-рано бях чел, че повечето обекти са затворени за посещение и не намирам актуална информация към днешна дата. Моля ако някой е попадал на актуална информация да сподели.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Още ли никой не е пробвал Малта? Доколкото виждам, не се изисква тест и няма карантина и билетите са евтини. Има ли нещо, което пропускам? 

Връзка към мнение

@Христиан имахме планове за май-юни за Малта, но ни канселираха полетите. Взехме уизкредит. Ние сме с малко дете (няма навършени три години), носим си го навсякъде поради липса на близки в България и заради това още не съм се качвала на самолет с него - с маските за лице на летищата и по време на полет доста ме затруднява: пада му, плюнчи я, маха я след 20-30мин. и т.н. Но вероятно в някакъв момент ще ми падне пердето и ще го метна пак по самолетите, ще си калкулирам в билета цената за глоба "дете без маска". Не ми е някакъв зор да ходим сега. Август в Малта за мен е чудна температура, но не е много приятно за детето и баща му, преди мрънкаше от жегата, хем в количката го мятахме за по-бързо предвижване. Може би есента, зависи от ситуацията по света и у нас. Есента в Малта може да е супер до късно, помня една година до ноември се пличках по плажовете.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Христиан каза:

Надали е по-зле от нашето море. 🙂

Ми пясъчните плажове не са толкова много, и почти всичките са със забити величествени хотели в непосредствена близост..тва за мене не е ок

Но ако наистина има изгодни билети и се намери спане на добра цена може и да си струва...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Предполагам, че в момента ще е чудно в Малта, поизпразнена от тълпите туристи (то това не важи само за там де). Иначе ще е жегичка, ама пък има къде да се ходи и какво да се прави. Плажове също се намират, синята лагуна на Комино не е за пропускане. Хипогеумът също доста ни впечатли, пък вътре си е и хладничко 🙂

Връзка към мнение

Аз имах билети 15-18 август, но ги смених за 29 август-1 септември, че сме в Гърция цялото лято и с тези ПСР тестове, реших да не излизам и влизам обратно 🙂 Малта е много повече от плажове и отиваме с идеята да и се насладим без туристи, да хапнем хубава храна и да заредим батериите преди тежката зима на протести и нови рестрикции, която се задава.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Снощи се върнахме с приятелката ми от Малта и реших да напиша впечатленията си, най-вече що се отнася до ситуацията с коронавируса. Първо плюсовете - в момента почти не си личи, че е висок сезон. Няма много туристи, големи навалици видяхме само на St Peter´s Pool и на Blue Lagoon. За Hypogeum-а, където обикновено месеци предварително свършват билетите, си купихме 2 дена преди да тръгнем за Малта и имаше свободни часове за всеки един от дните, в които щяхме да сме там. Минуси - както се опасявах някои от обектите не работеха изцяло или частично. Например в Гозо Ta'Kola Windmill е затворена за посетители. В Rinella Fort пък ходихме специално заради шоуто и демонстрациите, обявени за 2 следобед, но се оказа, че заради коронавируса са ги отменили. Съответно за тези неща информация в интернет не бях намерил предварително и особено за форта бях доста разочарован. Друг голям минус - шофьорите на автобуси ако решат, че има достатъчно хора в тях, изобщо не спират на спирки, докато част от хората не слезнат. Така единия ден чакахме номер 222 повече от 2 часа, защото 3 автобуса не спряха на спирката, на която нямаше никаква сянка освен това. Тъпото е, че няма някаква конкретна бройка хора, а всеки шофьор сам си решава. Веднъж като се возихме в такъв автобус, на който шофьорът не спря на наколко спирки, а в автобуса имаше само 4-5 правостоящи, но те бяха някаква компания и се бяха скупчили близо зад шофьора. Реално в автобуса имаше много свободно място, но шофьорът явно си мислеше, че щом тези хора са се скупчили, има прекалено много хора в него. Също така някои от шофьорите не връщат ресто, така че който не пътува с карта е препоръчително да има точно приготвена сума за билет. Друг минус - на повечето обекти, както и в някои магазини, приемат плащания само с карти и не приемат пари в брой. На много места ти мерят температурата преди да влезнеш, в Hypogeum-а една французойка имаше 37,4 и един от служителите около 5 минути говори с някой по телефона, преди да реши да я пусне. Носенето на маска е задължително във всички туристически обекти на закрито, автобуси, магазини и в общите помещения на някои места за настаняване. Това се сещам засега. Като цяло решихме докато не се нормализират нещата повече да не пътуваме извън България, понеже толкова често и продължително носене на маски е много некомфортно. В резултат на това и двамата ни заболяха гърлата.

  • Харесвам 12
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Галин Маргаритов

Здравейте ,мисля за края на септември една екскурзия до Малта за четири дни ,надявам се ,че времето ще е хубаво за плаж ....и по този въпрос някой хубав плаж с хубав пясък ,не много далече от летището и разбира се безплатен ?Резервирах хотел на този адрес :92.St.Anne Street MSK,Марсаскала,надявам се ,че на близо има плаж ?

Връзка към мнение
На 31.07.2020 г. в 15:49, bad kid каза:

Ми пясъчните плажове не са толкова много, и почти всичките са със забити величествени хотели в непосредствена близост..тва за мене не е ок

Но ако наистина има изгодни билети и се намери спане на добра цена може и да си струва...

И аз , като теб мисля:)))

Веднъж бяхме на почивка там - не ми е плажната дестинация:(((И е едно от малкото места, на които не искам да се връщам.Че и за повече време бяхме отишли. Но пък, хванахме катамарана и отидохме в Сицилия:)))

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен Малта много ми хареса. Всъщност има няколко доста прилични плажа. На Малта Голдън бей и Ривиера бийч са чудесни пясъчни плажове, а на Гозо Рамла е много приятен. Сейнт Питърс пуул също е готино за плацикане и аз лично много се забавлявах да скачам от скалата. Синята дупка на Гозо е друго място, което много ми хареса. Като се прибавят Валета и Мдина, за 4 дни аз нямах никакви оплаквания. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Галин Маргаритов
преди 1 час, darinamarinova каза:

@Galii само кофти новината е, че вече сме с PCR тест за Малта https://www.mfa.bg/bg/situationcenter/26220 

😪

Е,жалко ,то за това сигурно билетите по 9 евро !Нищо ,ще търсим друга дестинация!

Връзка към мнение

Аз успях да се добера до Малта преди няколко дни буквално, без никакви тестове и намордници. Беше супер! Най-много ми хареса плажа и водата на малкия остров Комино. The Blue Lagoon.

20200818_144112.jpg

20200818_144143.jpg

20200818_144634.jpg

20200818_153051.jpg

20200818_153139.jpg

20200818_153919.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 2
Връзка към мнение

И ние се върнахме от Малта вчера. Като впечатления мога да кажа, че наистина има затворени обекти или с променено работно време, но пък каквото работи е супер достъпно и я няма обичайната навалица от хора. Даже имам сюреалистични снимки на напълно празни улици из Валета, Мдина и Цитаделата в Гозо. Ние си взехме кола под наем, за да си спестим маските в автобусите и реално, единственото време, в което сме били с маски е на фериботите от и до отделните острови. Както и на летището и по време на полета, но това не го броя като престой в Малта.

За пясъчни плажове без хотели на тях, бих препоръчала Riviera Bay и Imgiebah Bay, като до втория се стига само с кола. По-близо до Валета не мисля, че има подобни плажове. Като добра алтернатива бих препоръчала Ancient baths в Слиема - това са издълбани в скалите малки басейнчета с морска вода, като близо до тях има и затворен плитък залив, който е пълен с риби - като аквариум е. Видях хората да водят малки деца там с кепчета и буквално да ловят риби.

Като цяло на мен Малта повече ми навява на арабска страна, отколкото на европейска. Много ми хареса както атмосферата, така и невероятните възможности за плуване през пещери  в кристално чиста вода. Като бонус ще добавя, че цените в момента са в пъти надолу, което ни позволи да си вземем изключително евтино апартамент с балкон до Upper Barakah във Валета със страхотна гледка към Биргу. Полетите и в двете посоки бяха пълни до горе.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

@AlexandraKo, колко време се пътува с катамарана? Цени помниш ли?

Дали ще мога от някой сайт да си намаля билетите на Уиз? Имам определени дати  в края на месеца и не са много евтини.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Привет! Във вторник тръгвам за Малта без абсолютно никаква подготовка 🙂 Каквото видя, това. Ще съм в Attard на гости. Надявам се ще има добър транспорт в този район. Чудя се да купувам ли седмична карта за три дни и половина. Само на летището ли се продава?

Връзка към мнение

Във Валета имаше център за продажба на карти пред входа на града...вероятно и на други места...дневни карти няма ли в момента, преди 5 години бяха на цената на билет и половина?

Връзка към мнение
На 2.09.2020 г. в 17:39, feel_the_rush каза:

И ние се върнахме от Малта вчера. Като впечатления мога да кажа, че наистина има затворени обекти или с променено работно време, но пък каквото работи е супер достъпно и я няма обичайната навалица от хора. Даже имам сюреалистични снимки на напълно празни улици из Валета, Мдина и Цитаделата в Гозо. Ние си взехме кола под наем, за да си спестим маските в автобусите и реално, единственото време, в което сме били с маски е на фериботите от и до отделните острови. Както и на летището и по време на полета, но това не го броя като престой в Малта.

За пясъчни плажове без хотели на тях, бих препоръчала Riviera Bay и Imgiebah Bay, като до втория се стига само с кола. По-близо до Валета не мисля, че има подобни плажове. Като добра алтернатива бих препоръчала Ancient baths в Слиема - това са издълбани в скалите малки басейнчета с морска вода, като близо до тях има и затворен плитък залив, който е пълен с риби - като аквариум е. Видях хората да водят малки деца там с кепчета и буквално да ловят риби.

Като цяло на мен Малта повече ми навява на арабска страна, отколкото на европейска. Много ми хареса както атмосферата, така и невероятните възможности за плуване през пещери  в кристално чиста вода. Като бонус ще добавя, че цените в момента са в пъти надолу, което ни позволи да си вземем изключително евтино апартамент с балкон до Upper Barakah във Валета със страхотна гледка към Биргу. Полетите и в двете посоки бяха пълни до горе.

Можеш ли да споделиш от коя фирма си взехте колата. И аз мисля да си взема кола под наем там и се колебая между две фирми. Едната е Avis, ама са им лоши оценките и пише, че нямали нищо общо Avis по света. Ама другата се казва Surprice и тук нещо името още ме отказва 😄

Връзка към мнение

Здравейте, 

и ние сме планирали Малта идната седмица, и имам въпрос за картите за транспорта - те от ден до ден ли са, или до час? Т.е. ако я взема в 15:00 вторник от летището, ще мога ли до 15:00 във вторник, да пътувам с нея или до края на понеделник? 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.