Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Звелина каза:

Добре дошла ми изскочи тази тема!

Имам питане, началото на декември струва ли си ходене до рибния пзар в Марсашлок?

Някакви пепоръки за местна рент-а-кар компания, че какви работи ми прочетоха очите за големите.

За мен лично по никое време не си струва - пазар като пазар с няколко сергии сурова риба и останалото натурия тип "битак". И заведенията са фрашкани с туристи. Единственото по-интересно нещо са шарените лодки. Ако толкова ви се ходи, аз бих отишла петък вечер или някой друг ден, но не неделя. 

Но това си е лично мое мнение. На доста хора им харесва, така че знам ли, може и на вас да ви хареса. 

За местна рентакар компания не зная, но ако ще наемате кола и ви се яде риба, има едно ресторантче Carmen на Ghar Lapsi, на пръв поглед доста зле изглеждащо, където правят много вкусна риба. Там има маси само навън, затова ако времето е лошо не ходете. През уикенда обикновено е пълно и трябва резервация. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Звелина каза:

Някакви препоръки за местна рент-а-кар компания, че какви работи ми прочетоха очите за големите.

За местна компания нямам впечатления, но аз използвах от големите - Budget. Ето в тази тема има ревю.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
23 hours ago, Алекс said:

А семинарът колко време ще е? Ако искаш да ти е удобно за семинара търси в този район или Биргу. От Биргу има лодки до Валета за 2 евро, а иначе има фери пак до Валета, но е по на рядко. Напиши в гугъл Valletta - 3 Cities ferry и ще видиш къде е спирката. Като имаш лесен достъп до Валета, оттам може да хванеш автобус до всички точки на острова. По принцип може и с автобус да ходиш до Валета,  но е малко по-дълго. Иначе с лодките е 10 мин.

Семинарът е 3 дена, т.е. горе-долу половината от времето... Ще проверя за хотели в района, който предлагате.

Връзка към мнение

Някой да е ходил на карнавала в Малта? Заслужава ли си? Кои дни са най-атраквтивни и къде има най-много събития?  
Виждам, че догодина ще е в периода  21-25 февруари и тъй като досега не сме били в Малта ми се струва добър повод да посетим тази държава. Тъй като полетите на Уиз еър са само вторник, четвъртък и събота май ще вземем билети за периода вторник-събота, тъй като в неделя имаме ангажимент, а и билетите за отиване в събота са над 200лв. Мислех си и за четвъртък-събота, но тъй като се пристига вечерта ще имаме реално само 2 дни за гледане, които не знам дали ще стигнат - как мислите?  
 

Връзка към мнение
преди 9 часа, GeriK каза:

Някой да е ходил на карнавала в Малта? Заслужава ли си? Кои дни са най-атраквтивни и къде има най-много събития?  
Виждам, че догодина ще е в периода  21-25 февруари и тъй като досега не сме били в Малта ми се струва добър повод да посетим тази държава. Тъй като полетите на Уиз еър са само вторник, четвъртък и събота май ще вземем билети за периода вторник-събота, тъй като в неделя имаме ангажимент, а и билетите за отиване в събота са над 200лв. Мислех си и за четвъртък-събота, но тъй като се пристига вечерта ще имаме реално само 2 дни за гледане, които не знам дали ще стигнат - как мислите?  
 

Аз съм ходила само на този карнавал, така че нямам база за сравнение. На мен ми хареса. Събитията са във Валета. На Гозо също има карнавал. Търсих да намеря програмата за 2020, но още не е излязла. За мен най- интересно беше шествието на карнавалните автомобили ( направени като различини герои). Но мисля че това шествие започва в неделя на обяд. Има доста клипчета в YouTube. 

Относно полетите е още много рано да купувате билети за февруари. Със сигурност тези 200 лв ще паднат доста. Зимата има билети за по 20 - 30 лв, само дебнене иска. А и като цяло аз повече от 50 евро за еднопосочен билет рядко съм давала. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да споделя малко впечатления от декемврийска Малта.

 

Пътувах с нощния полет Уиз еър до Малта. Хотелът ми беше в Слима, на Странд, близо до новия мол Тигне пойнт. Там има всякакви заведения - на мен ми хареса пицарията в мола на Слима и един ресторант при стария форт на Слима. Иначе подозирам, че районът е нещо като Слънчака през лятото.

Оттам пътувах с корабчето до Валета, билетът е 1,50 евро. НО поради лошото време и вълнението в пристанището, понякога корабчето не се движи, това ми се случи 2 пъти за петте дена. Рейсът е много бавен, заради задръстването сутрин, което сигурно стига от Слима чак до Гозо.

Във Валета разгледах катедралата и няколко църкви (йезуитската, кармелитската, Св. Павел). Двореца на гросмайстора на ордена (Il-Palazz tal-Granmastru) не можах да посетя, беше все затворен. Разгледах също така изложбата в археологическия музей. Има специална изложба 7 юни 1919 г, когато на острова е имало бунт срещу англичаните. Беше доста интересна, това е част от историята им. Паметникът на жертвите от бунта се намира на площада Св. Георги (Misraħ San Ġorġ) срещу двореца, близо е до италианското посолство.

Успях да отида и до Мдина и Рабат в единствения ден, когато не валеше дъжд. Да си призная, не ме впечатлиха с нищо освен с добрата храна в едно малко заведение малко под бензиностанцията при автогарата. Църквата в Мдина беше затворена (уви). От другата страна на автогарата в Рабат има малък музей Domus romana. Това е римска къща, открита при изкопни работи. Има консервирани на място мозайки.

Тъй като семинарът ми беше в Амер. ун-т на Малта в Бормла/Коспикуа, дотам трябваше да пътувам с другото корабче. И то струва 1,50 евро, но не се движеше съвсем по разписание. На пешеходно разстояние от Бормла е Биргу/Виториоза, където има военен музей и дворец на инквизитора на Малта (Il-Palazz tal-Inkwiżitur). Той е единственият от този род в света, отворен за посещения. Част от него беше затворена за ремонт. Районът ми хареса, защото нямаше почти никакви туристи по това време.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! 
В събота пътуваме за кратко до Малта и бих искал да ви попитам за разни съвети по програмата ни, която все още не е готова 🙂


25.01 Събота - пристигане късно вечер - такси до хотела в Гзира, нощувка.

 

26.01 Неделя - закуска в хотела, бус/ферибот до Валета, така че до около 11:00 да сме във Валета - оттам разглеждане на града, хапване някъде, снимки и общо взето каквото намерим за добре до следобед.

Към 17-18:00 може би обратно до хотела за около час, след което излизане за вечерна разходка -> Тук можете ли да препоръчате къде да я направим ? Дали да се върнем до Валета или да разгледаме пешеходно Гзира и Слима, която е наблизо ? 


27.01 Понеделник - ферибот до Гозо - разглеждане - евентуално ще се възползваме от интересната оферта, която постна една магеланка в другата тема за Малта, но там връщането идва малко късничко. 
Дали ако се върнем от Гозо около 16:00 часа ще имаме време да се придвижим и да разгледаме и Мдина, след което вече към 20-21:00 часа обратно към хотела за нова вечерна разходка ?


28.01 Вторник -  Полета е в 16:00 - предложения с какво да си запълним сутринта до обяд, до около 12:30-13, когато мисля, че е ок да се отправим към летището и някакви съвети как е най-добре да го сторим ? 

 

Общо взето най-важното питане е дали ще успеем за ден да комбинираме Гозо и Мдина 🙂 Времето ни е ограничено, но не ни се иска и да бързаме прекалено много да стигаме от място до място с цел да разгледаме повече, а по-скоро да е по-спокойно. 🙂

Благодаря! 

Връзка към мнение
преди 47 минути , Kosta Grudov каза:

Общо взето най-важното питане е дали ще успеем за ден да комбинираме Гозо и Мдина 🙂 Времето ни е ограничено, но не ни се иска и да бързаме прекалено много да стигаме от място до място с цел да разгледаме повече, а по-скоро да е по-спокойно. 🙂

Не че съм някакъв капацитет на тема Малта, ходил съм само веднъж, но ето моите 5 стотинки по въпроса. 
Според мен за Гозо ще си ви трябва един цял ден. Ако сте с градски транспорт, само да отидете от Гзира до Виктория на Гозо ще ви отнеме поне два часа и половина, минимум. Кога ще тръгнете, какво ще успеете да разгледате на о-в Гозо, че и да се върнете до 16:00 за да разглеждате Мдина ... :rolleyes:  Не го виждам това ...

Аз по-скоро бих направил нещо такова:
неделя - сутринта Мдина/Рабат, следобеда Валета, ако ви остане време вечерта - отсреща The Three Cities. 
понеделник - целия ден за Гозо, като на отиване може да направите една кратка спирка в Моста, да разгледате там Ротондата, понеже ви е на път
вторник - сутринта доразглеждате Валета и към летището. 
 
 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Kosta Grudov каза:

Здравейте! 
В събота пътуваме за кратко до Малта и бих искал да ви попитам за разни съвети по програмата ни, която все още не е готова 🙂

 

И аз като @Фил съм била веднъж в Малта и съм всичко друго, но не и спец, но бих направила така:

26.01 - Валета и трите града.

27.01 - Гозо и спирка в Моста да разгледате Ротондата. Фичо ви е дал много добър съвет да го направите на отиване. Ние го направихме на връщане, имаше литургия и разгледах храма от дъното, а е много красиво и заслужава внимание

28.01 - Мдина и Рабат. От Рабат има директен автобус до летището, само се съобразете с честотата на линията.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите!

В крайна сметка решихме да пропуснем острова - реално сме в Малта само за 2 дни и по-добре да разгледаме други неща за това време, а следващият път, а и при по-летни условия може и да посетим Гозо. 🙂

Неделя -> Валета, топчетата, Трите Града, вечерна разходка отново или из Валета, или Слима, може и съчетано.

Понеделник -> Мдина, градчето на майсторите, Ротондата, отново вечерна разходка или Валета, или Слима.

Вторник -> 11 освобождаване на хотела, тръгване пеша по пътя към летището през каквито градчета минем и след това някъде по пътя автобус. 

 

Някой има ли мнение за https://www.ecabs.com.mt/ понеже като кацнем, с тях ще се придвижваме до хотела ? 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Другата седмица сме в Малта и имаме два пълни дни там. Според ходилите на острова постижимо ли е единия ден да се направи Мдина и Рабат + Хипогеума, вториат ден да посветим изцяло на Валета и трите града. Хотела ни е в Слима.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Йосиф Милчов каза:

Другата седмица сме в Малта и имаме два пълни дни там. Според ходилите на острова постижимо ли е единия ден да се направи Мдина и Рабат + Хипогеума, вториат ден да посветим изцяло на Валета и трите града. Хотела ни е в Слима.

Да, но за Хипогеума трябват предварително билети и е много вероятно вече да няма, ако не сте си взели. Пускат ограничен брой хора на ден и са по часове. Мдина е малка и се разглежда за около час, два макс. Едни приятели бяха ходили в някакви катакомби в Рабат и им беше харесало. 

От Слима има фери до Валета. От upper baraka gardens във Валета има асансьор за слизане до морето. Точно отсреща спират феритата за трите града. Между часовете за ферито постоянно вървят малки лодки до Биргу за 2 евро. Аз лично предпочитам тях 🙂 Да не се излъжете да чакате автобус от Валета до трите града, че отиде 100 дена с камили. 

 

В Слима може да видите independence garden и да се разходите до Сейнт Джулианс. Много е приятно за разходка стига да не духа 🙂

 

Извън темата, че отговорите ми се обединиха

 

https://www.maltainfoguide.com/carnival-malta.html#carnivalmaltaprogram

 

Тези година карнавалът в Малта е от 21 до 25 февруари. В линка има повече информация. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
Боян Димитров

На 20ти заминаваме семейно за Малта. Пристигаме в 22 часа, а наобратно самолета излита към 16 на 25ти. Разполагаме с деца 2 броя, средно големи, не особено мрънкащи при ходене, особено ако са стимулирани със сладолед от време на време. Разполагаме и с кола под наем, тъй като наема излезе по-евтин, отколкото да си вземем билети за автобусите. Настанени сме в Слиема, като удобна база за разглеждане.

 

21. Разходка във Валета. Дали ще стигнем до 3те града е съмнително. Обезателно искаме да видим топовните салюти и приемам съвети, откъде е най-добре и в колко часа. Ще се радваме и на карнавала - https://www.visitmalta.com/en/event-details/2020-02/carnival-in-malta-and-gozo-13044

 

22. Разходка до Гозо. След преминаването на на Гозо, ще потърсим лодка да ни закара до синята лагуна за час (опционално). После ще пообиколим. Четох за Ротондата, но не искам да ни става само църкви и може би ще я пропуснем. По-скоро си мисля за обиколчица на острова по линия на Сан Блас, Рамла, Salt pans, Wied Il Gasri, Dwejra point и стигане до ѝленди за гледки и обяд. Следобедно Виктория и обратно.

 

23. Мдина и Рабат с отскок до скалите Дингли 

 

24. Сутрешна разходка до селото на Попай с обяд там и евентуално посещение на Аквариума следобед. 

 

25. Не ми е много ясно до 14, когато трябва да сме на летището какво ще правим. Може първия ден направо да се спуснем към 3те града и да си запазим Валета за накрая.

 

В общи линии това е. Това, за което бих помолил е, ако някой може да допълни:

1. Места за деца, които съм изтървал. Чувал съм, че тамошния музейко е окло 100 пъти по-хубав от нашия, ама не съм убеден.

2. Места с гледки за разнообразие от основно градския пейзаж. 

3. Хубави ресторантчета, кафета, сладкарници на всяко от местата. До тук са ми препоръчани този в селото на Попай и този в Шленди.

 

 

 

Връзка към мнение

Не знам за техния Музейко, но ето предложения за деца. https://bul.worldtourismgroup.com/top-things-do-with-kids-valletta-76169

Била съм само в Музея на играчките и градините Баракас. И двете неща са миниатюрни пък градините, специално, не знам дали изобщо заслужават тази обширна дума, ама то там и това е много. Най - хубавото им е , че ако идеш по - раничко можеш да заемеш място точно над площадката за салюти. Бях доста отдавна и не знам в момента кога ги произвеждат.  Все пак където и на стената да застанете ще виждате добре. Ние ги гледахме точно на обед и не помня да са били много. Май гръмнаха само веднъж, но то е интересно да гледаш подготовката за тях .Намерих сайт  https://www.visitmalta.com/en/saluting-battery

Била съм и в Марина парка им, но преди да го обновят. Не беше евтино, но тази паркове никъде не са евтини. Харесахме всичко - шоу с делфини, с папагали, със змии. https://www.marineparkmalta.com Тук направо си откарвате цял ден.

От Слима до Гозо и после към селото на Попай, ще видите почти целия остров. Не бих търсила специални гледки. Все пак Малта  е "просто една скала в морето.":wink:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бяхме преди 3 седмици в Малта също за 5 дни. Може би програмата ни е подобна на вашата. Салютите са в 12 и 16 ч., а веднъж неочаквано стреляха и в 14:40 ч. Гледахме, или по-скоро чухме изстрела i от алеята при марината отсреща в Биргу. За мен лично тази атракция е крайно надценена и хората се скупчват и бутат, а то не е нищо особено.

 

За ресторанти мога да препоръчам:

 

- The little Argentina - вкусни стекове

- Badass Burgers - страхотни бургери

- Busy Bee - много вкусни десерти, препоръчвам сладоледа и канелоните

- на остров Гозо хапнахме в едно на външен вид обикновено заведение, но правят много вкусни и големи сандвичи и салата - Mojo's

 

Останах впечатлена от Малта и е място, което бих посетила отново. Ние сме с малко дете и програмата бе по-спокойна, та остана какво да видим още. Харесахме ротондата в Моста, катедралата в Мдина, военния музей във Валета и това са места, които бих препоръчала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 часа, Боян Димитров каза:

На 20ти заминаваме семейно за Малта. Пристигаме в 22 часа, а наобратно самолета излита към 16 на 25ти. Разполагаме с деца 2 броя, средно големи, не особено мрънкащи при ходене, особено ако са стимулирани със сладолед от време на време. Разполагаме и с кола под наем, тъй като наема излезе по-евтин, отколкото да си вземем билети за автобусите. Настанени сме в Слиема, като удобна база за разглеждане.

 

21. Разходка във Валета. Дали ще стигнем до 3те града е съмнително. Обезателно искаме да видим топовните салюти и приемам съвети, откъде е най-добре и в колко часа. Ще се радваме и на карнавала - https://www.visitmalta.com/en/event-details/2020-02/carnival-in-malta-and-gozo-13044

 

22. Разходка до Гозо. След преминаването на на Гозо, ще потърсим лодка да ни закара до синята лагуна за час (опционално). После ще пообиколим. Четох за Ротондата, но не искам да ни става само църкви и може би ще я пропуснем. По-скоро си мисля за обиколчица на острова по линия на Сан Блас, Рамла, Salt pans, Wied Il Gasri, Dwejra point и стигане до ѝленди за гледки и обяд. Следобедно Виктория и обратно.

 

23. Мдина и Рабат с отскок до скалите Дингли 

 

24. Сутрешна разходка до селото на Попай с обяд там и евентуално посещение на Аквариума следобед. 

 

25. Не ми е много ясно до 14, когато трябва да сме на летището какво ще правим. Може първия ден направо да се спуснем към 3те града и да си запазим Валета за накрая.

 

В общи линии това е. Това, за което бих помолил е, ако някой може да допълни:

1. Места за деца, които съм изтървал. Чувал съм, че тамошния музейко е окло 100 пъти по-хубав от нашия, ама не съм убеден.

2. Места с гледки за разнообразие от основно градския пейзаж. 

3. Хубави ресторантчета, кафета, сладкарници на всяко от местата. До тук са ми препоръчани този в селото на Попай и този в Шленди.

 

 

 

Салютите са в 12 и в 4. Гледат се от upper baraka gardens. Само един топ гърми.  На 8ми септември гърмят всички. Вие ще сте в седмицата на карнавала. От това по- интересно за децата накъде 🙂 Ако можете планирайте на 23ти в неделя да сте във Валета към 1 на обяд. Ще има парад на рисуваните камиони, хора в карнавални костюми. Според мен ще им хареса на децата. 

received_10156016686243360.jpeg.42bf807042dd2faa7755e73652f282b9.jpeg

 

received_10156016686308360.jpeg.3b9b9b6a291a893b00b4b43b9bad8ca5.jpeg

 

В Гозо църквата Ta Pinu ми хареса повече от Ротондата. Има снимки, вещи и писма от хора, които са се излекували с помощта на молитви. Не само молитви,  но молитвите са изиграли съществена роля 🙂 Може да видите гипс на крак, ръка,  терлички на бебе и т.н. Сан Блас и Рамла са плажове. Ако духа по това време на годината не е приятно. Там няма какво друго да се прави. Гледката е хубава, но са си обикновени плажове. На Сан Блас има много голям баир. 

 

На децата може да им хареса и това:

https://esplora.org.mt/about/ Не съм сигурна дали това търсиш. Никога не съм ходила, но колежката го похвали. Може да се комбинира с трите града. От трите града аз бих се разходила само в Биргу.

 

Весело изкарване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 29 минути , Алекс каза:

На децата може да им хареса и това:

https://esplora.org.mt/about/ Не съм сигурна дали това търсиш. 

 

Весело изкарване. 

 

Точно това имах впредвид, като говорех за малтийското музейко. Ама май отива на пропускане. Вече взе да се запълва доста програмата. Благодаря много на всички за полезните съвети.

Връзка към мнение
Боян Димитров

Програма с корекциите:

 

20.02 - 20:30-21:35

25.02 - 15:55-18:50

 

21.02 - Разходка до Гозо. След преминаването на Гозо, ще потърсим лодка да ни закара до синята лагуна за час (опционално, по-скоро не). После ще пообиколим. Rotunda Xewkija+, Сан Блас, Рамла, Salt pans, Wied Il Gasri, Basilica of Ta Pinu, Blue Hole+, Dwejra point и стигане до Шленди+ за гледки и обяд. Следобедно Виктория+ и обратно. С + са задължителните, другите според времето(астрономично) и времето(климатично).

 

22.02 - Marine park: swim with dolphins - 1, dolphins interaction - 1, spectators tickets - 2 + all possible shows included. Вечерна разходка в Birgu.

 

23.02 - Ранен старт с Valletta, 12 часа upper baraka garden за гърмежа, 13 часа - фестивала, довършване на разходката във Валета.

 

24.02 - Мдина и Рабат с отскок до скалите Дингли.

 

25.02 - Popeye village от 9:30-13:00. 1 час каране до летището.  (при наличие на свободно време Mosta Rotunda)

 

Сега се опитвам да запазя морския парк, но не намирам начин да купя всички билети описани по-горе наведнъж. Мога да ги купя на два пъти 1+1 (плуване + гледане) и 1+1 (взаимодействие + гледане), но не знам дали в този случай ще ни съберат в един час. Сутринта им писах, но не отговориха до момента. Някой да може да сподели практики?

Връзка към мнение
преди 7 минути , Боян Димитров каза:

Програма с корекциите:

 

20.02 - 20:30-21:35

25.02 - 15:55-18:50

 

21.02 - Разходка до Гозо. След преминаването на Гозо, ще потърсим лодка да ни закара до синята лагуна за час (опционално, по-скоро не). После ще пообиколим. Rotunda Xewkija+, Сан Блас, Рамла, Salt pans, Wied Il Gasri, Basilica of Ta Pinu, Blue Hole+, Dwejra point и стигане до Шленди+ за гледки и обяд. Следобедно Виктория+ и обратно. С + са задължителните, другите според времето(астрономично) и времето(климатично).

 

22.02 - Marine park: swim with dolphins - 1, dolphins interaction - 1, spectators tickets - 2 + all possible shows included. Вечерна разходка в Birgu.

 

23.02 - Ранен старт с Valletta, 12 часа upper baraka garden за гърмежа, 13 часа - фестивала, довършване на разходката във Валета.

 

24.02 - Мдина и Рабат с отскок до скалите Дингли.

 

25.02 - Popeye village от 9:30-13:00. 1 час каране до летището.  (при наличие на свободно време Mosta Rotunda)

 

Сега се опитвам да запазя морския парк, но не намирам начин да купя всички билети описани по-горе наведнъж. Мога да ги купя на два пъти 1+1 (плуване + гледане) и 1+1 (взаимодействие + гледане), но не знам дали в този случай ще ни съберат в един час. Сутринта им писах, но не отговориха до момента. Някой да може да сподели практики?

http://www.cominoferries.com/schedule.html

 

Ако все пак държите да ходите до Комино, може да си хванете от Малта ферито в 8.30 и да се върнете с ферито в 9.30 и после да отидете с другото фери до Гозо. Първото фери до Комино е по- скоро лодка. Двете ферита са близо едно до друго. С кола ще трябва да се придвижите, но няма да ви отнеме повече от 5 мин.

 

Това е разписанието на ферито до Гозо:

https://www.gozochannel.com/ferry/schedule/

На тези от морския парк най- добре им се обади. Помъчих се да ги открия във фейсбук и ме препраща към този сайт

https://www.mediterraneopark.com/rates-promotions/

 

Изглежда да е същото. Уви за първи път чувам за тази атракция 🙂

 

 

Връзка към мнение

@Боян Димитров не знам на колко години са децата. Тук има прилична Градинка с малко катерушки и котешки беседки. Малтийците много се грижат за котаците, направили са им къщички и всичко:

 

Independence Garden
Tower Road, Sliema, Malta
https://maps.app.goo.gl/fecumoiJZy8TXabL9

 

Дано да случите на време, край морето доста духа зимата. От друга страна Малта е толкова малка, че понякога има прогноза с дъжд, но дъждът не уцелва острова. 😉

Връзка към мнение

@Алекс хаха, неее, вече се връщаме там само за срещи с приятели и угояване с пастици. Тъкмо тези дни си говорихме да вземем да резервираме нещо за пролет-лято 🙂

 

 

Update: аз докато си пиша тук неща, половинката купил билети🤣

Редактирано от Coo
Опа
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.