Прескочи до съдържание

Малта


Duke

Препоръчани мнения

преди 3 часа, ruwenzogy каза:

Моето пътуване ми се изяснява с подробности, не че не ми е било ясно де. Но виждам два подводни камъка. Първо - голямата жега, която може да ме откаже от някои планове, но това все пак си зависи от мен. И второ - по-сериозното е, че постоянно чета , че автобусите били претъпкани в повечето случаи и не спирали на спирките, а следващите обикновено са след час. Това , ако е вярно, ама никак не ми харесва. Моите планове са базирани на разписанието на автобусите, и ако стане фал, програмата ми отива по дяволите. Явно трябва да имам някакви резервни варианти за други близки спирки, или най-вече за пешеходни преходи... И един свързан с това въпрос.  Чакането на тези спирки как се осъществява - като в Япония - всеки да чака чинно реда си в редичка, или като в България - автобуса се превзема на абордаж, кай както свари... Силно се надявам да е първия вариант, защото адски мразя да ме пререждат и прецакват...

Далеч са от японците :P 

Качването е само от предната врата на автобуса,за да си чекираш картата.

Ние за цяла седмица , нито веднъж не ни се случи автобус да не спре на спирката.Само веднъж един по разписание не мина.Бяха си супер точни, претъпкани бяха между 9-10 и 16-18.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко ще е тип топ с програмата ти :) Малта е голяма колкото Варна, така че не мога да си представя какъв ще е този гаф, че програмата ти да отиде по дяволите. Ако случайно си изтървеш автобуса или не мине по разписание, което е по-вероятно, просто хвани следващия, който дойде и питай шофьора къде да слезеш, за да направиш връзка. Главните спирки в Малта са 1) Валета, 2) Бомби, 3) Матер Дей и примерно 4) Скейт парк. Това някой автобус да не минава през нито една от тях е малко вероятно. Слезеш ли на някоя от тези спирки, много лесно ще си хванеш друг удобен автобус. Най-много да се забавиш малко.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Последните отзиви за транспорта са обнадеждаващи. Очаквам и Маргото да каже, че почти не са имали проблеми с автобусите и да не го мисля повече, а да си гледам там кефа...

Понеже, те се върнаха също преди няколко дни.....

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към мнение
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Последните отзиви за транспорта са обнадеждаващи. Очаквам и Маргото да каже, че почти не са имали проблеми с автобусите и да не го мисля повече, а да си гледам там кефа...

Може и да не съм Маргото, ама ти казвам , че няма да имаш проблем с транспорта. :ok:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стана ли любопитно какво е това Hal Saflieni Hypogeum и реших да купя билети за някоя дата напред във времето. Ами те луди ли са? 35 евро на човек да гледам каманаци под земята. Че то билетът за Ватикана е по-евтин. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оги ,хич не го мисли транспорта,на втория ден картинката ще ти се изясни.  Ние не сме имали проблеми с придвижването.Наистина някой път автобусите не спират на някои спирки защото са пълни ,но до 10 мин. минава друг с друг номер но в същата посока....

Редактирано от strelec72
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 3.06.2017 г. at 7:58 AM, Алекс said:

Стана ли любопитно какво е това Hal Saflieni Hypogeum и реших да купя билети за някоя дата напред във времето. Ами те луди ли са? 35 евро на човек да гледам каманаци под земята. Че то билетът за Ватикана е по-евтин. 

Скъпичък е входът, няма спор. На мен ми е по-интересна историята на тези хора от неолита. Пристигат от някъде, заселват се и в един момент заряват всичко изградено и напускат Малта и тя е била безлюдна за много дълъг период от време. Историците до ден днешен не са успели да разберат какво е накарало хората да се изселят от там. Ние бяхме отседнали в едно B&B близо до Валета, собственък беше екскурзовод и до като закусвахме, ни засипваше с много интересни факти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предстои ми пътуване през септември. Букнала съм хотел в Слима. Искам да попитам някой от уастниците посетил ли е Малта с цел гмуркане ? Разрових трипадвайзора и има доста такива центрове. Ако някой може да препоръча ще съм много благодарна

Връзка към мнение
На 7/20/2017 в 10:28, kdelin каза:

Предстои ми пътуване през септември. Букнала съм хотел в Слима. Искам да попитам някой от уастниците посетил ли е Малта с цел гмуркане ? Разрових трипадвайзора и има доста такива центрове. Ако някой може да препоръча ще съм много благодарна

За съжаление не мога да препоръчам. Но, ако сте начинаещи може да видите дали ваучер би ви устройвал.  

https://deal.com.mt/deals.html?categoryId=5

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 24.05.2017 г. в 20:08, Алекс каза:

И моят фаворит - Birgu fest - тази година на 14-ти октомври (мисля, че е три дни от петък до неделя, но събота е най-посещавано). Фестивалът е много романтичен :) Цялото градче с осветено със свещи и фенери, висящи от всички възможни места. Има няколко обособени сцени за жива музика и видео стена, където прожектират филми. Отделно има хапване, пийване. Малтийците отварят домовете си, които също са украсени с множество свещи.

Много благодаря за този жокер. Преместихме планираните дати, за да хванем този фестивал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имам и аз питане към запознатите с този остров :) 

Цена от 300 лв за самолет + 3 нощувки със закуски в хотел добра ли е за края на март и като цяло какво е времето тогава?

Предполагам си ставя за екскурзия,но за плаж си е рано?

Става въпрос за хотел в района на Слиема или Бугиба.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ivko каза:

Имам и аз питане към запознатите с този остров :) 

Цена от 300 лв за самолет + 3 нощувки със закуски в хотел добра ли е за края на март и като цяло какво е времето тогава?

Предполагам си ставя за екскурзия,но за плаж си е рано?

Става въпрос за хотел в района на Слиема или Бугиба.

Не е зле. Зависи дали си сам или с компания. Самолетни билети можеш да си вземеш за около 60-70 лв двупосочен, ако ги следиш.  Останалото до 300 остава да са нощувките, което прави грубо по 40 евро на вечер или 80 евро за двойна стая. Март месец не е сезон и могат да се намерят по-евтино.

За плаж със сигурност не става. Водата е още доста студена. Тази година края на март времето беше супер. За по къс ръкав през деня. През март като цяло е доста ветровито, но много приятно, защото всичко е цъфнало и зелено. Все още няма толкова туристи, боклук и трафик. 2018 мисля че Великден се пада точно края на март. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Дам благодаря ти за информацията  понеже попаднах на оферта ,но сега като се разрових за тези дати избрах примерни и потърсих самолетния билет е 135лв двупосочно и нощувките в дадените хотели излизат 100лв на човек та всичко идва 235лв то пак толкова като сложиш и % за агенцията :)

Може би сега до края на годината за където няма места излиза изгодна офертата.

Редактирано от Георги
премахната връзка към агенция
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой ходил ли е и може ли да препоръча еднодневен рибарски трип в Малта?

Идеята е да се хващат по-големи риби като се наеме цяла лодка за деня за 4-5 човека - съответно с оборудване за такъв риболов.

Връзка към мнение

Ще използвам темата на Оги, за да споделя малко практическа информация от скорошния ми престой в Малта.
 

За траспорта много се чудехме дали да си вземем седмичната карта (21 евро) или туристическата ExplorePlus Card (39 евро). В карйна сметка избрахме втората. Въпреки че на самата карта е написано, че важи 7 календарни дни, на практика е валидна 7 х 24 часа на територията на Малта и Гозо – изпробвано! Предполагам, че това важи и за обикновената седмична карта.
 

Вторият плюс на ExplorePlus е возенето на ферибота Валета – Слима . Отново на картата е написано, че важи за 2 возенета, но на практика може да се използва неограничено, защото пластиката само се показва, никъде не се валидира (иначе проверих, че седмичаната карта за ферито е 10 евро).


Третият бонус е еднодневен билет за Хоп-он, хоп-оф автобуса, който по принцип струва 20 евро. Успяхме да направим и двата маршрута в един ден, но слезнахме само в Марсашлок, за да ядем риба. Северният маршрут отнема около 3 часа (без слизане). Южният се хваща от круизното пристанище във Валета и е малко по-кратък. Трябва да се има предвид обаче, че работното им време е сравнително кратко – затова е най-добре да се проучи предварително графикът.
 

От tripadvisor се бяхме начели на адски негативни мнения относно този тур. Наистина автобусите са стари и няма сянка на втория етаж, но за мен обиколките бяха ок, най-вече, защото за един ден можеш да видиш основните атракции на острова и да прецениш къде би се върнал за повече време. Информацията, която се дава по време на пътуването не е натрапчива и покрива всякакви области от живота в Малта.

Най-добрият садолед, който ядохме беше на централната улица във Валета – Аморино се казва мястото https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190328-d6628044-Reviews-Amorino_Malta-Valletta_Island_of_Malta.html

Правихме и разходка с корабче до Синята лагуна на о. Комино. Мястото е много красиво, но като основна туристическа атракция е претъпкано. На място предлагат гардероб за личните вещи (между 5 и 8 евро за клетка). Иначе цените на храните и напитките, които се предлагат бяха съвсем нормални. Предлагат се и доста ефектни коктейли в цял ананас за 10 евро.
 

Друга атракция, която се предлага в района са разходки до пещерите на Санта Мария със speed boat и влизане в някои от тях. На нас ни излезе 10 евро на човек за около 10-15 мин. возене. Не е лошо изживяването за хора, които обичат бързи скорости, но и не е нещо, кой знае какво.
 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 8/25/2017 в 13:43, cybersimo каза:

Някой ходил ли е и може ли да препоръча еднодневен рибарски трип в Малта?

Идеята е да се хващат по-големи риби като се наеме цяла лодка за деня за 4-5 човека - съответно с оборудване за такъв риболов.

https://dealtoday.com.mt/deal/spend-an-exciting-day-fishing-with-malta-fishing-experience-not-to-be-missed.html

 

Това ми попадна случайно. Май е по-скоро нещо аматьорско. Ако искаш го виж. Фирмата може да предлага и други.

Връзка към мнение
В момента, Алекс каза:

https://dealtoday.com.mt/deal/spend-an-exciting-day-fishing-with-malta-fishing-experience-not-to-be-missed.html

 

Това ми попадна случайно. Май е по-скоро нещо аматьорско. Ако искаш го виж. Фирмата може да предлага и други.

Благодаря, но вече букнах с друга фирма, понеже във вторник пътувам. Ще докладвам за резултата :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , cybersimo каза:

Благодаря, но вече букнах с друга фирма, понеже във вторник пътувам. Ще докладвам за резултата :)

Супер. Весело изкарване :) Дават го жега. Ако ще останете до събота - има авио шоу над Смарт Сити. 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Нашето пътуване наближи и ми останаха последни важни решения. 

Все още се колебая относно транспорта и ми липсва информация за крайното решение. Моля, ако някой може да ми отговори:

1. Ако наемем кола в Малта, я ползваме и на Гозо, нали? Шофьорът вътре ли в колата ли стои на ферибота?

2. С колата, предполагам, няма как да се отиде на Комино... твърде малък ми изглежда на Гугъл мапс...

3. От първа ръка, някой може ли да сподели как е паркирането? Има ли достатъчно безплатни паркинги? Ние доста ходим пеша, така че нямам предвид вътре в самите градчета, а до/пред тях. Видях, че има някакви зони във Валета с по един/два часа паркиране, но това не ни устройва, не искам да бързаме заради паркинг.

4. Специално на летището, дали има безплатен паркинг или дали е възможно да се оставя наета кола на паркинга, от който сме си я взели, но преди окончателно да я върнем?

5. Цената на билетите за градския транспорт е 2 евро през лятото и 1.5 през зимата, и вярно, че Winter is here, ама все пак кога започва "зимата"?

6. От сайта на градския транспорт разбирам, че картата за 39 евро, ни дава право на Хоп он Хоп оф автобусите, но само за един ден, ИЛИ обиколка с лодка около острова. Трябва да изберем едно от двете само май?

7. Някой беше споменал за разходка със speed boat в района на Комино. Тя откъде точно се наема, от Комино или от Малта?

 

И специално към Алекс, Birgu fest целодневно събитие ли е или предимно вечер се случва? :)

Връзка към мнение

По останалите въпроси нямам отговор, но по т. 5 исках да кажа нещо. Когато се готвих за нашето пътуване, разбира се, събирах информация и бях открила кога е зимният сезон в Малта. Сега пак се разрових, но това, което открих, беше, че обикновено той започва от средата на октомври, а в официалния им сайт пише, че от 01.10.2017 г. е в сила зимното разписание на автобусите. Но дали зимно разписание е равносилно на по-евтини билети за зимния сезон, не съм сигурна.

Във всички случая мога да препоръчам картите за 12 пътувания на цена от 15 евро. Удобни са, тъй като се купуват предварително, без да заплащаш допълнително за пластиката, могат да се ползват от голям брой хора, като всеки при влизане се таксува на машината, както и че се ползват при прехвърляне в рамките на 2 ч., без да ти отчита нещо допълнително. Разбира се, има и други карти, като тази от 21 евро, позволяваща неограничен брой пътувания, също е добра, но при кратък престой според мен не си струва.

Да допълня нещо и за транспорта - има разписание на линиите, което се спазва почти винаги, някои автобуси пътуват на рядко, например 1 на час, но ако сте подготвени предварително и го планирате, не е страшно.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Ylith каза:

Нашето пътуване наближи и ми останаха последни важни решения. 

Все още се колебая относно транспорта и ми липсва информация за крайното решение. Моля, ако някой може да ми отговори:

1. Ако наемем кола в Малта, я ползваме и на Гозо, нали? Шофьорът вътре ли в колата ли стои на ферибота? - да и на Гозо. Шофьорът може да се качи на палубата. Не е нужно да стои в колата.

2. С колата, предполагам, няма как да се отиде на Комино... твърде малък ми изглежда на Гугъл мапс... - няма как. Само с лодка, кораб или фери (малко корабче)

3. От първа ръка, някой може ли да сподели как е паркирането? Има ли достатъчно безплатни паркинги? Ние доста ходим пеша, така че нямам предвид вътре в самите градчета, а до/пред тях. Видях, че има някакви зони във Валета с по един/два часа паркиране, но това не ни устройва, не искам да бързаме заради паркинг. - във Валета има доста места за паркиране. Безплатните паркинги не са точно безплатни (не само във Валета, а по принцип), защото там винаги има по един чичко, който следи за реда и правилното паркиране и на него му се дават дарения от по 1-2 евро. Който колкото даде, но е прието да се дава. Ако паркираш на улицата на обозначените места си е безплатно :) Обикновено се намира място за паркиране, само Слима и С.Джулианс са по-проблемни. Иначе платените паркинги са от 2.5 до 5-6 евро на ден. За Биргу феста - можете да паркирате във Валета и да си хванете ферито дотам, защото места за паркиране със сигурност няма да има по време на фестивала.

4. Специално на летището, дали има безплатен паркинг или дали е възможно да се оставя наета кола на паркинга, от който сме си я взели, но преди окончателно да я върнем? - няма безплатен, а платеният е скъп. Можете да оставите колата в Киркоп и да повървите до летището. Около 15 мин е пеша. Не е много приятно. Мисля, че не може да ползвате местата на рент-а-кар компаниите без да връщате колата :)

5. Цената на билетите за градския транспорт е 2 евро през лятото и 1.5 през зимата, и вярно, че Winter is here, ама все пак кога започва "зимата"? - още са по 2 евро. Мисля че 01.11 започва за градския транспорт. В сайта на градския транспорт най-вероятно го пише.

6. От сайта на градския транспорт разбирам, че картата за 39 евро, ни дава право на Хоп он Хоп оф автобусите, но само за един ден, ИЛИ обиколка с лодка около острова. Трябва да изберем едно от двете само май? - тук не съм сигурна. Ако не се разбира от описанието в сайта, можете да им пратите запитване или пък да питате при закупуването на картата.

7. Някой беше споменал за разходка със speed boat в района на Комино. Тя откъде точно се наема, от Комино или от Малта? На Комино няма нищо освен един хотел и малко бараки на синята лагуна. Можете да наемете такива от Малта или от Гозо (предполагам).

 

И специално към Алекс, Birgu fest целодневно събитие ли е или предимно вечер се случва? - ще питам, но мисля, че е вечер. Със сигурност най-интересната част е тази събота вечер след като се стъмни :):)

 Надявам се да съм била от помощ. Весело изкарване.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Алекс каза:

 Надявам се да съм била от помощ. Весело изкарване.

Да, много полезно, благодаря ти!

Лошото е, че добави колкото плюсове, толкова и минуси в двете посоки. :)) Букнах къща в центъра на Биргу, та паркирането в дните на фестивала изведнъж стана една идея по-трудно. Успях да намеря и официалния сайт с програмата (която е цял ден) и включва безплатни беседи, обиколки, изложби, намаления в музеите и разни паради и концерти и направо не знам дали да не изменя цялата програма около този фестивал. Да усетим по-интензивно Малтийските традиции и атмосфера вместо традиционните обиколки на камънак и църкви.

 

Ще разкажа другата седмица, предполагам, че ще е полезно и интересно и за друг.

 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Ylith каза:

Да, много полезно, благодаря ти!

Лошото е, че добави колкото плюсове, толкова и минуси в двете посоки. :)) Букнах къща в центъра на Биргу, та паркирането в дните на фестивала изведнъж стана една идея по-трудно. Успях да намеря и официалния сайт с програмата (която е цял ден) и включва безплатни беседи, обиколки, изложби, намаления в музеите и разни паради и концерти и направо не знам дали да не изменя цялата програма около този фестивал. Да усетим по-интензивно Малтийските традиции и атмосфера вместо традиционните обиколки на камънак и църкви.

 

Ще разкажа другата седмица, предполагам, че ще е полезно и интересно и за друг.

 

Пишете на хоста, че ще сте с кола и го питайте дали ще има къде да паркирате и евентуално да ви запази нещо. Може да има някой гараж или парко място. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Върнахме се от Малта. Ето впечатления и информация:

Средата на октомври е чудесно време за посещение, ако не си падате по жеги. Прекрасно време, 24 градуса, движех се по къс ръкав с лек шал, за да се пазя от слънцето в обедните часове и от вятъра по брега и над водата.

 

Транспорт. Взехме карти за градския, да не се напрягаме с обратното движение и паркирането по време на почивка. Трябва добре да си разчетете колко ще ползвате транспорта и има ли смисъл от карти. Тъй като билетът важи 2 часа от валидирането, това е напълно достатъчно, за да стигнете до всяка точка на острова, а ако престоят ви е някъде е кратък, даже и да се върнете, защото е важно да се чекирате в рамките на два часа, а после си се довозвате. Освен това, между Слиема и Валета и Валета и трите града се движехме по вода (несравнимо по-бързо е), а там се плаща отделно. От Биргу до Валета има фери през половин час на цена 2,80, което включва билет за асансьора от пристанището до Upper Barrakka Gardens. Заобикалянето отнема десетина минути бърз ход. Ако не искате да чакате фери, има местни лодкари с техните шарени, лакирани до блясък лодки, които превозват срещу 2 евро, а после билетът за асансьора е 1 евро. Пътят от Биргу до Валета по вода е 5 минути, с автобуса 40-50.

Автобусите са поддържани, сравнително редовни, някои са студени. И са доста преплитащи се и препокриващи се на места линии. Гугъл мапс е идеален помощник. Докато се движите, го ъпдейтвайте и той винаги предлага нови и алтернативни маршрути. Например вместо да чакаме 20 минути за автобуса от Валета до летището, взехме алтернативен автобус, който ни остави на 300-400 метра от терминала.

 

Интернет си имахме през телефона, като във всяка друга държава-членка на ЕС. Не виждам смисъл от търсене на други варианти, Като приемем, че мястото за настаняване почти сигурно има wi-fi, в заведенията също има, ползвала съм трафика на данни за Гугъл мапс и за търсене на основна информация в движение. Всичко на всичко, 500 МБ за 5 дни.

 

Валета е по-спокойна през уикенда, няма ги местните работещи (в делничен ден изпълват улиците и са си печка за туриста :)). В неделя хванахме парад с гайди и национални костюми, много приятно беше. Не бях чувала началната музика от Game of thrones в изпълнение на гайди, кеф. Топчето си гърми по план, ако искате да заемете хубаво място поне 15 минути по-рано в делничен ден и 10 в неделя. Иначе първият ред се запълва с хора и трябва да надничате отзад. Напълно споделям мнението, че наблюдението на топчето от горните градини е по-хубаво, отколкото отдолу, където има вход. 3-те евро си струват, ако искате да разгледате от близо и да се снимате с войниците.

Така и не успяхме да влезем в Madonna tal-Karmnu - Our Lady of Mount Carmel. Беше затворено и двата пъти, в които минахме от там, а напечатани на А4 листове, ни указваха да идем до съседната църква за меса. 

 

Марсашлох определено има най-вкусната рибка. Пробвахме Трите сестри, ако опитате, доверете се изцяло на сервитьорите. Много са опитни, разпитват ви за вкуса ви и ви препоръчват онова, което би ви харесало. Опитахме риба меч и нещо, което не можах да си преведа. И двете бяха супер. За прясна риба там е мястото. Ако на друго място ядете риба, през октомври е сезонът на лампуки (или дорадо, както му казват в Гърция). И него опитахме. Суха, плътна риба, която приготвят с доматен сос и подправки. Крайната спирка на пристанището е същата, от която си тръгвате после.

 

Гозо и Комино посетихме в един ден. Моторна лодка до Комино и от там лодка до Гозо. Връщането е само с официалното фери, явно е държавна политика. На Комино останахме час. Невероятна красота, даже половинката, който се дърпаше да ходим, защото не си пада по плажни посещения, остана очарован. И до тук. Плажът е буквално 10 метра, не знам откъде в нета има снимки на повече пясък. Коктейлите в ананас са хубави на вид, но не си струват 8 евро като вкус. За сметка на това си отядохме на ананас и други плодове срещу 2 евро порцията. Натопих крачета да не съм капо от посещението, водата определено става за къпане по това време.

На Гозо обиколихме Прозореца (дето го няма) и Виктория с такси срещу 15 евро на човек. Във Виктория останахме неприятно изненадани, че посетителският център на Цитаделата има вход (Трип адвайзър твърдеше, че е безплатно). Не купувайте продукти от магазинчето по пътя към Цитаделата нагоре, на площадчето е доста по-евтино.

Ако нямате време и за Блу Грото, и за Вътрешното море, бих препоръчала Вътрешното море като разходка. Блу Грото има по-големи пещери и една идея повече синьо, но минаването през скалите на вътрешното море беше по-впечатляващо. И двете разходки бяха по 4 евро на човек и не се чака изобщо.

 

Катедралата в Моста е красива, ако идвате с автобус от юг се минава покрай нея, автобусът завива и тогава спира, вижте дали са отворени вратите. Единият ден само се разкарахме, но беше затворено, което пропуснахме да забележим от автобуса. Не е драма, защото е на спирка, на която спират много автобуси и все някой път ще я случите отворена.

 

Мдина и Рабат са чудесни, от най-хубавите места в Малта. В Рабат беше украсено със знамена за някакъв празник и беше като в приказка от Хиляда и една нощ.

 

Най-хубавата част от посещението ни - Биргу фест. Алекс, специални благодарности! Един цял ден отделихме на пешеходни разходки из трите града и фестивала. Входът в музеите и форт Сан Анджело бяха по 2 евро по случай празника. (Между другото, от форт Сан Анджело видяхме и чухме топчето на Валета, различен поглед към тази атракция). Приготовленията за Биргу фест започнаха 2-3 дни по-рано. Сцени, полилеи от свещи, знамена. На 14-ти сутринта (денят на Candlelight) ни събуди чукането на местните по стените на къщите отвън, които заковаваха с пирон свещи.

Много беше феерично, имаше гайдари, рок концерт, безбройни сергии с храна и сладкиши, кино (Виториоза експириънс, явно много си падат да представят историята си с филми, такива имаше и във Валета, и в Мдина). И хиляди, хиляди свещи. Разбира се, и тълпи туристи и местни, но това няма как да се избегне. Черешката на посещението ни в Малта. Оставам с впечатление, че малтийците обичат да празнуват, сигурно на официалните им празници също е впечатляващо.

 

За escape room ентусиастите като нас, не препоръчвам, посетихме една от най-хвалените им стаи, нищо особено.

 

С две думи, доволни сме, за 5 дни видяхме повечето от набелязаното първоначално, остана и за друг път.

DSC_4657.JPG

  • Харесвам 11
  • Браво 5
Връзка към мнение
На 16.09.2017 г. в 10:09, cybersimo каза:

Благодаря, но вече букнах с друга фирма, понеже във вторник пътувам. Ще докладвам за резултата :)

Чакаме доклада ;)

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.