Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

На 13.02.2023 г. в 22:53, tch каза:

Нова лятна дестинация:

https://www.air.bg/bg/destinacii/olbiya

То хубаво, но как се очаква да се букне като в търсачката даже не присъства? Не излиза и по OTA сайтовете.... голяма смешка е тая компания.....

Връзка към коментар

По повод стачката на 17 февруари на тези летища - Main, Munich, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hanover, and Bremen искам да попитам как да процедираме - дъщеря ми е в Люксембург, с влак трябва да отиде до Франкфурт и оттам да лети с БГ еър. След като стачкува летището, предполагам ще бъдат засегнати всички полети. Как трябва да действа в този случай? За първи път се сблъскваме с подобна ситуация и сме леко в паника. 

Да уточня билетът е купен през Budgetair.com

Връзка към коментар

Свържете се първо с авиокомпанията дали не могат да ви предложат полет от Брюксел примерно (ако държи непременно да лети на 17-ти).

 

Всъщност летището или само служителите на Луфтханза са в стачка ? Във втория случай вас не ви засяга.

Връзка към коментар
преди 33 минути , yyanat@abv.bg каза:

По повод стачката на 17 февруари на тези летища - Main, Munich, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hanover, and Bremen искам да попитам как да процедираме - дъщеря ми е в Люксембург, с влак трябва да отиде до Франкфурт и оттам да лети с БГ еър. След като стачкува летището, предполагам ще бъдат засегнати всички полети. Как трябва да действа в този случай? За първи път се сблъскваме с подобна ситуация и сме леко в паника. 

Да уточня билетът е купен през Budgetair.com

Пита се на едно място 🙂

Отменен ли е полетът? Да се обади на БГ еър и да пита какво е положението.

Има вероятност да я отсвирят и да кажат да се оправя с Budgetair.com ...

Връзка към коментар

Мисля, че летището. Това е съобщението:

Strike by VER.DI union on February 17, 2023

Due to a strike by Germany’s VER.DI union, operations at Frankfurt Airport will be heavily disrupted throughout the day on February 17. Passengers are strongly advised to refrain from traveling to the airport. Connecting flights from FRA will also be affected by the strike.

 

От БГ еър не вдигат телефоните, препращат към мейл, със съобщението, че ще отговорят до 1 работен ден.

Връзка към коментар
преди 6 минути , yyanat@abv.bg каза:

 

От БГ еър не вдигат телефоните, препращат към мейл, със съобщението, че ще отговорят до 1 работен ден.

Звънете на телефоните във Варна, Шумен или в чужбина на бГ Еър :

https://www.air.bg/bg/kontakti?city=133

Връзка към коментар

Никой никъде не вдига телефоните.

По мейл отговориха "Към момента полета ще се състои по разписание", което ме съмнява да е истина, ако стачкува летището.

Проблемът е, че за да стигне навреме за полета си, дъщеря ми трябва да тръгне в 5 сутринта, да прекачи 2 градски автобуса, 1 международен и 1 регионален влак и няма да има опция за реакция в последния момент. 

Връзка към коментар
преди 2 часа, yyanat@abv.bg каза:

По повод стачката на 17 февруари на тези летища - Main, Munich, Stuttgart, Hamburg, Dortmund, Hanover, and Bremen искам да попитам как да процедираме - дъщеря ми е в Люксембург, с влак трябва да отиде до Франкфурт и оттам да лети с БГ еър. След като стачкува летището, предполагам ще бъдат засегнати всички полети. Как трябва да действа в този случай? За първи път се сблъскваме с подобна ситуация и сме леко в паника. 

Да уточня билетът е купен през Budgetair.com

Няма да има полети този ден .
Сценариите са няколко , най-вероятният е да получите имейл предишната вечер за анулация . Друга възможност е да звънете на БГ Еър и те проактивно да ви сменят билета за друга дата, но е малко вероятно , заради покупката на билета от ОТА.


 

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, yyanat@abv.bg каза:

Никой никъде не вдига телефоните.

По мейл отговориха "Към момента полета ще се състои по разписание", което ме съмнява да е истина, ако стачкува летището.

Проблемът е, че за да стигне навреме за полета си, дъщеря ми трябва да тръгне в 5 сутринта, да прекачи 2 градски автобуса, 1 международен и 1 регионален влак и няма да има опция за реакция в последния момент. 

Според новините няма да има никакви полети. За съжаление Бг еър явно не са много в час, иначе би могло предварително да ви пренасочат през Брюксел. На мен ми се е случвало да звъня по цял ден в лондонския офис без да е някакъв празник или да има проблем и не ми вдигнаха

 

Връзка към коментар

Обявено е вече в сайта им, че полетът е отменен: https://www.air.bg/bg/novini/bihme-iskali-da-vi-informirame-che-polet-fb437-8-na-17-02-2023g-do-letishte-frankfurt-fra-e-anuliran-poradi-stachni-dejstviya

 

@yyanat@abv.bg пробвайте да звъните или да им пишете отново.

Връзка към коментар
преди 4 минути , yordanov каза:

Обявено е вече в сайта им: https://www.air.bg/en/news/we-inform-you-that-due-to-a-strike-at-frankfurt-international-airport-bulgaria-air-is-forced-to-cancel-flight-fb437-8-on-the-route-sofia-frankfurt-sofia-on-17-02-2023

 

@yyanat@abv.bg пробвайте да звъните или да им пишете отново.

@yyanat@abv.bg , моята практика с air.bg води до извода, че по мейл отогварят бързо и изчерпателно... което не пречи да ги "натискаш" и по двата канала.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

моята практика с air.bg води до извода, че по мейл отогварят бързо и изчерпателно.

И аз съм със същите впечатления. 

Ако трябва, в заглавието на мейла напишете "Спешно"

 

Отделно, в новината хората са си го написали:

 

Цитат

на всички пътници ще бъде предложен алтернативен вариант за придвижване до/от Франкфурт.

Молим всички пътници от засегнатите полети да се свържат по e-mail на callfb@air.bg с цел максимално бързо обслужване спрямо ситуацията, тъй като е възможно дежурните телефонни линии да бъдат претоварени.

 

Връзка към коментар

Премаршрутираха я от Берлин, по е-мейл със "Спешно". Телефон въобще не вдигнаха през целия ден.

Билетът й за влака до Франкфурт изгаря, без право за възстановяване на сумата. Вината не била тяхна, сигурно пък е наша.

Купи друг билет за влак до Берлин, а отделно ще трябва и такси да плати. 

Златно излезе това прибиране, но е рожденничка и не може да отлага полета.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Хубаво че все пак се е намерило решение !

 

За съжаление тези които носят вината нищо не плащат - профсъюзите.

Неслучайно европейските превозвачи и летища могат само да дишат праха на водещите близкоизточни и далекоизточни авиокомпании, където подобен социализъм не минава. То само като погледнеш кабинния екипаж,  част от който едва се държи на крака, но трябва да  добута до пенсия тикайки количката по пътеката 😞

В това отношение БГ Еър не са хич зле де ...на фона на западните авиокомпании.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Хубаво че все пак се е намерило решение !

 

За съжаление тези които носят вината нищо не плащат - профсъюзите.

Неслучайно европейските превозвачи и летища могат само да дишат праха на водещите близкоизточни и далекоизточни авиокомпании, където подобен социализъм не минава. То само като погледнеш кабинния екипаж,  част от който едва се държи на крака, но трябва да  добута до пенсия тикайки количката по пътеката 😞

В това отношение БГ Еър не са хич зле де ...на фона на западните авиокомпании.

Викаш бий по робите с тоягите... Или като станеш на 30 те уволняват, защото си стар или пък защото нямаш цици, и джуки. Много кофти коментар. Мога да напиша още доста по темата.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Има много други професии гласно или негласно обвързани с възрастта. Сигурно и Стоичков иска още да играе с първия отбор на Барса ,но няма как.

Ти лично виждаш ли се като стюард след 30 години?Ако за един пилот е съвсем нормално,  не съм съгласен че това важи за кабинния екипаж.

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Има разлика във възрастта за пенсиониране в БГ и на запад на стюардесите и стюардите. За тази година, за тяхната категория труд е 50 години и 4 месеца . ( При мин 10  години стаж като стюарди)

В Германия например е 56 почти.

За САЩ може и да няма възраст за пенсиониране, че там съм виждала стюардеси на видима възраст 60+

 

 

Screenshot 2023-02-16 at 21.11.28.png

  • Харесвам 4
  • Шок 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , stanimir каза:

Има много други професии гласно или негласно обвързани с възрастта. Сигурно и Стоичков иска още да играе с първия отбор на Барса ,но няма как.

Ти лично виждаш ли се като стюард след 30 години?Ако за един пилот е съвсем нормално,  не съм съгласен че това важи за кабинния екипаж.

#СамоМладиИТесниПичета иначе няма да им стъпим!

  • Харесвам 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, stanimir каза:

Има много други професии гласно или негласно обвързани с възрастта. Сигурно и Стоичков иска още да играе с първия отбор на Барса ,но няма как.

Ти лично виждаш ли се като стюард след 30 години?Ако за един пилот е съвсем нормално,  не съм съгласен че това важи за кабинния екипаж.

Това, защото ти се гледат млади и секси момичета или имаш други сериозни доводи относно не ставането? На 40 спирам да мога да евакуирам пътници ли? Или пък най - добре екипажите да са само жени, максимум до 28 годишни, допълнителни точки взимаме, ако са от Виетнам, Филипини и Тайланд. Наистина ме заинтригува, какво може една стюардеса на 23, което не може една на 43 години. Искам да отбележа, че се минават медицински прегледи, тренажори и т.н. Физическата и психическата годност се държат под око за разлика от при други професии.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Вчера си добавях багаж към резервация (знам, че не е магеланско да се пътува с багаж 🙂 ). Не се получи през приложението и им писах да ми пратят линк. Освен линка ми пратиха и този текст по-долу. 

 

"Моля, имайте предвид, че ако използвате браузър Google Chrome, това може да е причината за неуспешното плащане, моля използвайте друг.

Ако използвате MAC устройства, трябва да знаете, че Safari е приложение, което използва браузъра Google Chrome по подразбиране."

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Ardent каза:

Ако използвате MAC устройства, трябва да знаете, че Safari е приложение, което използва браузъра Google Chrome по подразбиране."

това е някакъв абсурд

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, stanimir каза:

Еее 43 , аз през цялото време говоря за 63.

Аз, лично, нямам нищо против стюардесите да са и в тази възрастова група стига да са като тези:

486904249_download(3).jpg.5d5b9ef3b57af6ce01f1a95e3616dfb6.jpg1166203009_download(2).jpg.e5012a94e17c06dd59915c0d2f4a2774.jpgl-intro-1630068397.jpg.b51c188bbcc984064f69fe8ed7553f36.jpg

 

@randi, Възрастови ограничения - може би не. Но естетически - категорично да ...  за съжаление на практикуващите тази професия. Така мисля аз (сериозно).

Същото се отнася обаче и за много други професии, в това число и уличните полицаи. Не може да ме спира или пази самоходна бъчва, а не рядко и наистина пълна с алкохол.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 15.02.2023 г. в 20:51, Jorro каза:

То хубаво, но как се очаква да се букне като в търсачката даже не присъства? Не излиза и по OTA сайтовете.... голяма смешка е тая компания.....

Айде вече я свалиха и от секция дестинации на сайта , явно е било грешка.... по всяка вероятност е било чартърен маршрут качен по погрешка....

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.