Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

Можете да си вземете 3дневна карта. Доплаща се 1 зона от летището, която е под 2 евро - 1.5, а може последните месеци да са я вдигнали на 1.8. Има гише на Oebb (оО-умляут (с 2-те точки отгоре) Б Б) още на летището - един червен щанд, точно до зеления на експресния влак до центъра. Там говорят англ., приемат повечето кредитни и дебитни карти.

За обратната посока си купете билет за 1 зона от някой билетомат.

Пазете си касовите бележки.

Билетът важи до 6 сутринта в понеделник

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , antea каза:

има ли смисъл да се купуват предварително билети за Schönbrunn Palace  или там на място чакането не е чак толкова много?

Зависи по кое време. Миналата година, преди Коледа, нямаше много народ. Купихме си билети на място, с няколко минутки чакане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Освен касите, има и машини за билети с плащане с карта. Доста са и няма никакъв проблем да си вземеш от тях, повечето бяха свободни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хм, очертава ми се служебно пътуване в края на октомври. И понеже не аз си купувам билетите, са ми наглАсили полет в ранни зори, пристигам в 8,05 на летище Швехат. Във Виена съм била вече 4 пъти, общо взето съм я опознала.

Проблем обаче имам, при това голям. Срещата ми започва в 4 следобяд. Давайте идея къде да загубя няколко часа, като изключвам всякакви дворци, картинни галерии, виенско кафе и apfelstrudel или торта Sacher. 😉 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Lyubina каза:

Давайте идея къде да загубя няколко часа, като изключвам всякакви дворци, картинни галерии, виенско кафе и apfelstrudel или торта Sacher. 😉

Какви са ти интересите?

Връзка към мнение

Ха, ами в конкретния случай нямам интереси. 🙂 Дори и за шопинг не съм настроена, и като си представя колко може да е неприятно в края на октомври, би трябвало да пиша в темата "Искам да се оплача" 🙂 

 

Просто търся нещо, което лесно да се стига с градски транспорт. Пък дали ще отида, зависи от конкретното ми настроение във въпросния ден (понеделник се пада, ако е от значение).

Връзка към мнение
преди 44 минути , Lyubina каза:

Хм, очертава ми се служебно пътуване в края на октомври. И понеже не аз си купувам билетите, са ми наглАсили полет в ранни зори, пристигам в 8,05 на летище Швехат. Във Виена съм била вече 4 пъти, общо взето съм я опознала.

Проблем обаче имам, при това голям. Срещата ми започва в 4 следобяд. Давайте идея къде да загубя няколко часа, като изключвам всякакви дворци, картинни галерии, виенско кафе и apfelstrudel или торта Sacher. 😉 

Гринцинг?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще ни бъде трудно да предложим нещо .Октомври не е от месеците през който има много възможности както през лятото.Смисъл има но са повече възможностите вечерта като кино концерти и.тн. Например има нощ на музейте но тебе не те устройва 6.10 от 6pm-1am.

На 26.10 е националнуя празник на Австрия има  парад от 9 ам но и това не го хващаш.

Ще помисля ако се сетя ще пиша

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

някой ползвал ли е във Виена мобилни билети /карти/ за градския транспорт или разпечатани на хартия, след като са купени онлайн от тук - https://shop.wienerlinien.at/index.php/product/694/show/0/0/0/0/buy

предполагам, че не трябва да се валидират никъде, а само се показват в случай на проверка, но примерно метрото е със свободен достъп, така ли? не се налага да се пъха билет някъде, за да преминеш през преграда?

Връзка към мнение
преди 56 минути , antea каза:

някой ползвал ли е във Виена мобилни билети /карти/ за градския транспорт или разпечатани на хартия, след като са купени онлайн от тук - https://shop.wienerlinien.at/index.php/product/694/show/0/0/0/0/buy

предполагам, че не трябва да се валидират никъде, а само се показват в случай на проверка, но примерно метрото е със свободен достъп, така ли? не се налага да се пъха билет някъде, за да преминеш през преграда?

не съм ползвала такива билети но предполагам че ще имат дата от кога и до кога.Метрото има свободен достъп само има машинки където ти отбелязват ,датата ,часът и номера на метро спирката.

Транспоета е зониран така че от летище и до летище ще са ви нужни 2 зони .Ако билета ви е за една зона тогава ще трябва да купите още една зона.Ако изпомзвате САТ там е друг отделен тикет само за САТ.Във Виена транспорта е само 1 зона може да се ползва метро,трамвай и автобуси.

Сега отворих линка ти питaш за билет за CAT?

Редактирано от Nevena
Връзка към мнение

Венче, ето този билет ме интересува

той ще си се разпечата и/или ще седи в мобилното приложение с дата, на която е валиден, така че щом няма прегради, които да се вдигат чрез билет, мисля, че върши идеална работа

тоест на мен ми трябват две такива дневни карти, защото сме за 28 часа, и това е междинен вариант и като цена между 24 и 48 часовите карти 🙂

wien.png

Връзка към мнение
Преди 1 час, antea каза:

някой ползвал ли е във Виена мобилни билети /карти/ за градския транспорт или разпечатани на хартия, след като са купени онлайн от тук - https://shop.wienerlinien.at/index.php/product/694/show/0/0/0/0/buy

предполагам, че не трябва да се валидират никъде, а само се показват в случай на проверка, но примерно метрото е със свободен достъп, така ли? не се налага да се пъха билет някъде, за да преминеш през преграда?

Никъде не трябва да ги валидираш. Ако някой те провери (което се случва много рядко) ще трябва да му покажеш билета на мобилното устройство. Достъпа в метрото е съвсем свободен. Никъде нищо не се сканира, също като в германските градове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 25 минути , antea каза:

Венче, ето този билет ме интересува

той ще си се разпечата и/или ще седи в мобилното приложение с дата, на която е валиден, така че щом няма прегради, които да се вдигат чрез билет, мисля, че върши идеална работа

тоест на мен ми трябват две такива дневни карти, защото сме за 28 часа, и това е междинен вариант и като цена между 24 и 48 часовите карти 🙂

wien.png

Честно не бях виждала такъв билет или по скоро да, но във варинт на картонче със 8 билетчета.ще трябва да си свалиш мобилния апп на winer line и така да го показваш поне аз така го разбирам.

Но пак не мога да разбера разликата освен в цената между дневния билет и 24 часовият.Но нещо ново да научим зса такъв вариант

Връзка към мнение

24 часовият е за астрономически 24 часа - от момента на валидиране на машина, или на часа, който си отбелязал при онлайн-покупка и струва 8 евро, а дневният е от часа, в който го купиш до 01:00 часа след полунощ - 5,80 евро; като се купуват онлайн, си седят в приложението и отделно могат да се разпечатат от pdf в сайта

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

Интересува ме, колко дълго обикновено се чака за качване на Виенското колело? Става въпрос за следващата събота следобяд.

Връзка към мнение

Ния чакахме около 20 -30 мин.Този ден в 3 от кабините бяха резервирани. ,3 или  4 качвахс пътници а другите се въртяха празни.Много зависи от деня и колко колям е интереса

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
преди 5 часа, Eva eva каза:

Здравейте! 7-дневната карта за метрото лесно ли се купува от автоматите? Има ли гишета с продавачи? Ще слезем на централната автогара. 

От автоматите се купува лесно ,можеш да смениш езика английски ,френски ,италиански и.т.н. имай в предвид че седмичната карта започва винаги от Понеделник до Неделя включително.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Месец март подходящ ли е за посещение във Виена, по - точно края на март. Днес има 20% намаление на билетите на Wizzair от и до Виена. 

Редактирано от rdd
Връзка към мнение
преди 3 минути , rdd каза:

Месец март подходящ ли е за посещение във Виена, по - точно края на март. Днес има 20% намаление на билетите на Wizzair от и до Виена. 

Всеки месец е подходящ. Виена е един от най-красивите градове в Европа … и един от "най-вкусните".

София-Братислава и от там с влак или автобус не е ли по-изгодно … или не става въпрос за от София.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.