Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

Март месец ще е малко студено, но определено всеки месец има какво да се види във Виена. 

Аз също съм на мнение, че София - Братислава е по-изгоден вариант, ако се лети от София де.  Има автобуси м/у 1 и 5-6 евро до Виена. 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, ven62 каза:

Всеки месец е подходящ. Виена е един от най-красивите градове в Европа … и един от "най-вкусните".

София-Братислава и от там с влак или автобус не е ли по-изгодно … или не става въпрос за от София.

 

 

преди 5 часа, milen_40 каза:

Март месец ще е малко студено, но определено всеки месец има какво да се види във Виена. 

Аз също съм на мнение, че София - Братислава е по-изгоден вариант, ако се лети от София де.  Има автобуси м/у 1 и 5-6 евро до Виена. 

 

 

Благодаря за отделеното вриме. И да, става въпрос за Варна-Виена и обратно.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

В случай, че реша да пътувам до Виена, в края на месец март за три дни, като два дни пълни, къде мога да прекарам поне единия ден в извън Виена. До кой град или местност, на близо все пак - за да може в един ден да се отиде и да се върне.

Тъй като все гледам към полет Варна-Виена, но ми се вижда много времето между полетите (събота-вторник), още нещо ми се иска да включа като посещение.

 

Връзка към мнение
Светославов

Ако те блазни виненият туризъм, имаме приятни спомени от Stammersdorf. Не е "туристическо", сателитно селце. От Виена има трамвай до центъра му. Хубави винарни, предлагащи местни вина и вкусни гозби. Околностите му бяха много приятни за разходка лятото. Сега ще е по-голо. 

Също Kahlensberg & Leopoldsberg. Има автобус до там. Не си спомням дали не беше малко по-скъп от градските. Хубава панорама към Виена и Дунав, маркирани пътеки. Може да се слезе до Nussdorf и от там прибиране до Виена с общ транспорт.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@rdd С обществен транспорт (S-Bahn или автобус) може да отидеш и до Klosterneuburg, който е на 14-15 км. от Виена и е известен с манастира и винарните. Ето тук е официалният сайт, има подробно инфо за транспорта и какво може да се прави/разгледа: https://www.stift-klosterneuburg.at/en/

 

p.s. Сетих се и за долината Вахау, която е в списъка на ЮНЕСКО - разположена е между Krems и Melk, които са на около час от Виена с влак, но в различни посоки, т.е. може да си изберете един от тях - красиви исторически градчета на Дунава. 

 

Мелк: http://www.melk.gv.at/en/Tourism

 

Кремс: http://www.krems.gv.at/About_Krems

 

На около час от Виена с влак/автобус е и Eisenstadt, където е дворецът на фамилия Esterhazy, както и замъкът Burg Forchtenstein:  https://esterhazy.at/de/index.do

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Ще ходим до Виена през май. Имаме желание да вземем някоя от картите - vienna pass или vienna card. В тази връзка имам питане - картите поименни ли са? Може ли една карта да се ползва единия ден от един човек, а другият - от друг, при спазване на условието - един обект - едно посещение за дадена карта?

Редактирано от alfa
Връзка към мнение

Здравейте, по повод световното първенство по хокей на лед в Братислава, успяхме да се снабдим с билети и пътуваме за Словакия  уикенда на 10-12.05.2019г.

Проблем се оказа, че цените на хотелите в Братислава са брутални с оглед големия форум, ако изобщо може да се каже, че има свободни места :).

За целта си запазихме две нощувки във Виена /10 и 11 май 2019г./.

Вечерта на 10-ти май /пада се петък/ пристигаме около 21,10 в Братислава. Молбата ми някой да ми даде съвет за автобусни компании, които са ползвали за преход до Виена /около 90 минути е/. 

Също и за мнение дали е удачно да запазим автобусни билети от по-рано или да закупим на място.

Изобщо ще съм благодарен на мнения за най-удачния транспорт /аз си мисля, че е автобус след като се рових в нета,но.../ след 21,30 часа между Братислава и Виена.

 

 

Връзка към мнение

Ние ползвахме slovaklines, само че в обратна посока - Виена - летище Братислава. Автобусът беше луксозен, бърз, приятен, билет - 1 евро 🙂   Но за тази цена си трябва дебнене.

Сега, за Вас гледам, че последният автобус от летището е в 21:30 ч. Не знам дали ще успеете да го хванете.  Вариант е да ползвате и flixbus, но пък техният автобус е чак в 23:20 ч. Можете да се придвижите до центъра на Братислава и от там да хванете flixbus - примерно в 22:40 ч. (гледайте спирка most SNP). Това са вариантите, които аз съм ползвала. Аз винаги си купувам предварително билет.

Редактирано от Eva eva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Смятай, че е Райънеър, те ги купиха. Билетите са налични на сайта на Райънеър.

Румбо не знам какво точно продава, вероятно каквото пише, понякога съм хващал билети с багаж, понякога без (България Ер)

ПП Райън имат включен ръчен багаж, просто е малък.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 36 минути , EliDion каза:

Т.е. ням а проблем да се лети с тях? Политиката за багаж би трябвало да е като на райън. Защото през румбо ми дава, че им включен ръчен багаж.

Вчера летях с Лауда/Раян без приорити и на борднтата карта пишеше,че мога да нося само малка чанта 40x20x25,както е при Раян.И аз бях изненадана,защото някъде прочетох,че в цената на билета е включен голям ръчен,но явно Раян оеднаквява правилата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така, четох и се омотах, отново, та моля някой да ми даде съвет за транспорт от летището до центъра, пристигане на 01.06/събота/, градски транспорт и обратно до летището на 7.06/петък/. Има ли някакви карти или се използват обикновено билетчета. Видях, че има два вида влакове CAT и s-bahn.  Предполагам, че Раян и Австрийците кацат на едно летище, т.к. на отиване ще е с австрийците, на връщане с Раян. Мерси

Връзка към мнение
Милен Вълчев

Най-удобно и евтино е с влака S7, движи се на 30 минути, билети от тук https://tickets.oebb.at/de/ticket/travel?cref=oebb-header или на място от червените машинки с логото на ОВВ. Билета струва 4.20 евро, за двама души е 4.60 евро общо.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Кола във Виена и изобщо всеки голям европейски град е безсмислено и ужасно скъпо. Няма много опции за паркиране освен това в центъра, а транспортът във Виена е супер уреден, точен и чист. 

За места за посещение - можете да разгледате тук https://www.visitacity.com/en/vienna/itinerary-by-day/5 

Един ден: Катедралата Свети Стефан - безплатна е, качването до върха е в определени часове от деня, пише ги на сайта на катедралата (https://www.stephanskirche.at/), музея Албертина (билети предварително е по-добре), двореца Хофбург (ние само отвън го разгледахме) пеша по околните улици има прекрасни сгради и вечерта сградите на Hundertwasser. 

Втори ден: двореца Белведере и градините, следобяд или Vienna Ring Tram (а ако не Ви се плаща може да се съчае маршрута с трамваи 1 и 2 и (или) пеша), вечерта Пратера

Трети ден: Двореца Шонбрун (билети предварително от сайта), градините, после зоопарка и накрая фонтаните на връщане.

 

Виена е доста известна с кафетата си (по менюто в някои от тях бих ги нарекла ресторанти) - Cafe Sacher (оттам идва и името на тортата) - на 2 мин пеша е от музея Албертина, Cafe Central (супер красив декор има), Cafe Havelka, Cafe Landtman и Cafe Frauenhuber (най-старото кафене във Виена - поне така се води). Първите две като цени не бяха много скъпи (по местните стандарти, разбира се), за другите не мога да кажа. 

 

Може да се посети и Историческия или Научнопопулярния музей (те са един срещу друг и ги има по трасето на Ring Tram), за 1 ден може да се отиде до Залцбург, при нас беше доста студено иначе разходка по Дунава с лодка би било приятно, има билети за шоу за Испанското училище по езда (до двореца Хофбург е), Stadtpark с доста скулптури има и е доста красив, но е доста огромен - зависи какво ви е интересно. 🙂 

 

Редактирано от darinamarinova
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз съм я ползвала  и за мен си струваше. Погледни какво влиза безплатно, прецени кое реално ще посетиш и кое  бонус( защото все пак е безплатно и влиза в картата 🙂 ) и си сметни парите. Последно като я гледах влизаха и туристическите бусове, но май за карта за градския транспорт се доплащаше още. Периодично пускат и някакви промоции ако я купиш онлайн-10% примерно от цената.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря. Това се опитвам да направя - да съпоставя цената, но не съм сигурна ще успеем ли да видим всичко, което искаме. И да, не включва градския транспорт, но мисля, че хоп он хоп оф автобусите ходят до всички по-големи забележителности, а те са включени. Като за пръв път във Виена логично още се лутам във вариантите...но има време до септември.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На ‎14‎.‎4‎.‎2019‎ г. в 12:41, darinamarinova каза:

Cafe Sacher (оттам идва и името на тортата)

Моля за извинение, че се намесвам, но името на тортата не идва от името на кафето, а от името на сладкаря, който я е приготвил за първи път 🙂 Оригиналната рецепта на тази торта (която подозирам вече е световно известна) се съхранява в тайна от сладкарите работещи в това кафене. Повече информация Wikipedia 🙂 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И да попитам (ходила съм няколко пъти през годините, но това не ми пречи да се чудя), дали ще ми стигне времето от 4 часа престой на виенското летище, да скоча до града за едно кафе с тортичка на Stephansplatz?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 9 минути , Lyubina каза:

Моля за извинение, че се намесвам, но името на тортата не идва от името на кафето, а от името на сладкаря, който я е приготвил за първи път 🙂 Оригиналната рецепта на тази торта (която подозирам вече е световно известна) се съхранява в тайна от сладкарите работещи в това кафене. Повече информация тук

 

Тортата е създадена в прословутия хотел Сахер от сладкаря Франц Захер. Рецептата отдавна не е тайна е е заложена във всички учебници по сладкарство. Единствената съставка която задължително трябва да е има за да бъде торта Сахер, е кайсиевото сладко, б2з него не е Сахер. Отделно се водят и дела за правата на тортата от сладкарница Демел и хотел Сахер, като делото се печели от хотела и само оригиналната торта може да се украсява с кръгъл медальон с името, всички останали включително и на Демел трябва да са с триъгълен медальон. Сори за лекцията и офтопика.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
3 hours ago, Lyubina said:

И да попитам (ходила съм няколко пъти през годините, но това не ми пречи да се чудя), дали ще ми стигне времето от 4 часа престой на виенското летище, да скоча до града за едно кафе с тортичка на Stephansplatz?

ако имаш 4 часа само за това занимание, ще ти стигнат. Ако хванеш рехио-то, то е за 15 минути на ХБФ. После метро за още 5. Другата опция е да хванеш есбан, но той пътува към 30 минути до центъра. Третата опция е да хванеш кат (CAT), но той е толкова скъп, че ще ти излезне като да ядеш сахер в някой лаундж на летището и да си платиш достъпа до лаунджа 🙂

 

В този ред на мисли - ако някой реши да купува бонбони Моцарт, в Шпар-а при тунела за жп гарата на летището има  много видове и цените са като в другите шпар-ове във Виена. Не така стоят нещата с цените след секюрити. А бонбоните са твърди и минават без проблем през секюрити.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ахм, точно затова се чудя. Обикновено пътувам с S-bahn-а, когато съм там. с САТ излиза наистина, като да вляза в хотел Sacher 😉 (или лаундж), а никак не ми се дреме 4 часа. Няма какво толкова да се прави на това летище. Но... щом се налага, май ще трябва да се прежаля.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.