Прескочи до съдържание

Тема: Виена


jennie

Препоръчани мнения

Здравейте, може ли някой да ми обясни малко по-подробно за мобилните еднодневни билети. 

Ако го купя оттук за определена дата как става там валидирането? 

Трябва ли да го разпечатам и за всички видове транспорт ли важи? 

Ще пристигнем от Братислава и искам да ползвам метро основно и евентуално трамвай. 

Прочетох предишно мнение, но малко ме обърка. 😊 

Връзка към мнение

Ако питаш за онлай картите за транспорт-те се купуват с дата, не се валидират никъде. Аз си ги бях разпечатала, но ги имах и в телефона си.

Никъде не ни провериха, така че всъщност не знам какво се случва при проверка :smile: 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, darina каза:

Благодаря ти! 

Това окончателно наклони везните към тази карта. 

Купих 2 билета за мен и съпруга ми за 27.07.

Разпечатах ги, но ги имам и на приложението. 

Сега се колебая дали да купя за Белведере заради Климт. 

Има ли смисъл да го правя оттук, защото не зная отсега за колко часа да го предвидя. 

Връзка към мнение
преди 4 часа, darina каза:

Сега се колебая дали да купя за Белведере заради Климт. 

Не виждам никакъв смисъл- и двата пъти когато съм била , влизаме като на парад (около обяд и ранен следобед )

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , bobole4e каза:

Не виждам никакъв смисъл- и двата пъти когато съм била , влизаме като на парад (около обяд и ранен следобед )

Благодаря! 

Засега спирам с въпросите и въобще с организацията, че се уморих от това мое желание да предвидя всичко. 😊 

Хубаво е да съм информирана, но да оставя нещо и на съдбата. 😊 

Връзка към мнение

Здравейте, върнах се от Братислава - Виена и искам да благодаря за помощта ви. 

И с билета за градския транспорт всичко мина успешно и успях да видя картините на Климт в Белведере без особено чакане. И почти всичко от плана беше изпълнено въпреки дъжда. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моля да погледнете моя план за Виена. За втория, третия и четвъртия ден смятам да ползвам Vienna Pass.

Първи ден /пристигане в хотела около 15.30 ч./ - пешеходна разходка с разглеждане на Катедралата Свети Стефан, Рингщрасе /Университета, Кметството,  Парламент, Национален театър, Опера, пл. Мария Тереза, ул. Грабен /

Втори ден - Шьонбрун + градините + Зоологическа градина

Трети ден - Хофбург, Албертина – има ли възможност да добавя още нещо, примерно музеите със сгради-близнаци?

Четвърти ден - Белведере + Карлскирхе +Виенско колело+Мадам Тюсо+Кулата на Дунав

Пети ден /полетът е в 15.20 ч./ - Къщата на хундертвасер, Дом на морето

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте.

 

Оказа се, че ще се засечем една мега готина групичка дами (и с една моя слабост магеланка @mililia) във Виена в края на ноември - и билети за концерт имаме заедно за Реквиема на Моцарт, и еднакви интереси имаме - пазари, вино, пък ако остане време за забележителности, нищо че на всички ни е сефте във Виена...

 

Та от самосиндикалнно скитане се очертава много готин купон. Моля, помогнете с подходяща кръчма - след изкуството да наблегнем на бахура 🙂 

 

Та за бахура: засега ни е харесала ето тази кръчмичка от темата - http://www.zureisernenzeit.at/ но препоръката е стара. Да пообновите информацията? Искаме шницели и атмосфера. Ще има още и сахер, и кафе, за виното не коментирам... 

 

И още ще питаме вероятно. Благодаря! 

 

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , Гост каза:

Здравейте.

 

Оказа се, че ще се засечем една мега готина групичка дами (част от тях магеланки, и особено една моя слабост @mililia) във Виена в края на ноември - и билети за концерт имаме заедно за Реквиема на Моцарт, и еднакви интереси имаме - пазари, вино, пък ако остане време за забележителности, нищо че на всички ни е сефте във Виена...

 

Та от самосиндикалнно скитане се очертава много готин купон. Моля, помогнете с подходяща кръчма - след изкуството да наблегнем на бахура 🙂 

 

Та за бахура: засега ни е харесала ето тази кръчмичка от темата - http://www.zureisernenzeit.at/ но препоръката е стара. Да пообновите информацията? Искаме шницели и атмосфера. Ще има още и сахер, и кафе, за виното не коментирам... 

 

И още ще питаме вероятно. Благодаря! 

Според мен не е нужно да се избира предварително кръчма във Виена. Последният път като ходихме там (преди два месеца служебно) нямахме много свободно време и избирахме къде да ядем в последния момент само на база оценки и коментари в Google Maps. Нито едно разочарование от посетените различни 8-10 кръчми. Изобщо до момента не съм попадал на лошо място в този град, но и нито веднъж не съм бил чак толкова впечатлен, че да запомня името и мястото. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@Rainy Виена е прекрасен, невероятен град. Ако имате възможност и харесвате естествено, отидете на изложбата на Klimt в Albertina. 😍

Първо място: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d1103625-Reviews-Silberwirt-Vienna.html

Второ място: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d793025-Reviews-Cafe_Sacher_Wien-Vienna.html (на 1-2 минути е от Albertina), една от спътничките ми каза, че била яла по-хубава торта Сахер, но човек трябва да опита. На мен много ми хареса.

Трето място: https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d1967964-Reviews-Cafe_Central-Vienna.html - декорите са уникални, храната също беше много хубава. Обикновено може да има малка опашка, но ние чакахме около 5-7 мин.

Четвърто място (не сме го посещавали): https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d694332-Reviews-Cafe_Landtmann-Vienna.html - да уточня, че за моите представи ми се стори скъпо. В това кафе е "открит" нашият бъдещ цар Фердинанд или поне така бях прочела някъде. 🙂

 

Тук магеланци хвалеха тези кръчми https://figlmueller.at/en/ , но също не ни остана време, едната е до катедралата Свети Стефан. И това място също ми беше в списъка, но не остана време https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d944946-Reviews-1516_Brewing_Company-Vienna.html                                              Cafe Fraunhuber се води най-старото кафене във Виена, има малко смесени мнения за него, не е посетено и не мога да кажа. 🙂 https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g190454-d1113355-Reviews-Cafe_Frauenhuber-Vienna.html        

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте магеланци. За Виена се спрях на два хотела:

И двата са на ръба между централната част на града и на  квартал Leopoldstadt (през един воден канал, но не  река Дунав). 

И двата са на близко разстояние от Wien Mitte, пеш, предвид желанието ми да пътуваме от и до летището с САТ. Единия е хотел, другия апартхотел. Нямам нужда от кухня, принципно. И двете места за настаняване са на цена около 350 евро за двама за три нощувки. Ако някой има лични впечатления, и иска, нека сподели. Оценките са почти едни и същи (8,8 за Ибис, срещу 8,3 за Адажио, а дали са верни), отзивите също. Кой има по-ново обзавеждане и удобни легла? Атмосфера като цяло.  Регистрирах се в програмата им за лоялни клиенти и веднага се получава намалението. И двата хотела участват в програмата на AccorHotels - Home

1. Ибис стайл - ibis Styles Wien Messe Prater - на 15 минути пеш от Wien Mitte, малко по-скъп.

2. Адажио, апартхотел - Aparthotel Adagio Vienna City - на 8 минути пеш от Wien Mitte, малко по-евтин.

Кой да избера? 

 

Връзка към мнение

@rdd бих ти препоръчала Adagio - мястото е много хубаво и е супер близо до Schwedenplatz. Ако имате време и желание направете пеша или използвайки трамваи 1 и 2 обиколката на жълтия Ring Tram, сградите и местата по маршрута са страхотни. 🙂 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, rdd каза:

AccorHotels - Home

1. Ибис стайл - ibis Styles Wien Messe Prater - на 15 минути пеш от Wien Mitte, малко по-скъп.

2. Адажио, апартхотел - Aparthotel Adagio Vienna City - на 8 минути пеш от Wien Mitte, малко по-евтин.

Кой да избера? 

 

Ибиса го гледах и цените са доста по-ниски от тези на апартхотела.Дай дати да видим,за какво иде реч?!?

Иначе както @darinamarinova е казала,апартхотела е по-близо до центъра.Само двата централни хотела на Меркурий и невероятния SO са с по-добра локация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, rdd каза:

Здравейте магеланци. За Виена се спрях на два хотела:

И двата са на ръба между централната част на града и на  квартал Leopoldstadt (през един воден канал, но не  река Дунав). 

И двата са на близко разстояние от Wien Mitte, пеш, предвид желанието ми да пътуваме от и до летището с САТ. Единия е хотел, другия апартхотел. Нямам нужда от кухня, принципно. И двете места за настаняване са на цена около 350 евро за двама за три нощувки. Ако някой има лични впечатления, и иска, нека сподели. Оценките са почти едни и същи (8,8 за Ибис, срещу 8,3 за Адажио, а дали са верни), отзивите също. Кой има по-ново обзавеждане и удобни легла? Атмосфера като цяло.  Регистрирах се в програмата им за лоялни клиенти и веднага се получава намалението. И двата хотела участват в програмата на AccorHotels - Home

1. Ибис стайл - ibis Styles Wien Messe Prater - на 15 минути пеш от Wien Mitte, малко по-скъп.

2. Адажио, апартхотел - Aparthotel Adagio Vienna City - на 8 минути пеш от Wien Mitte, малко по-евтин.

Кой да избера? 

 

 

При всички положения апартамента. По-близо, по-широко. Той си е в баш центъра на Виена.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, darinamarinova каза:

@rdd бих ти препоръчала Adagio - мястото е много хубаво и е супер близо до Schwedenplatz. Ако имате време и желание направете пеша или използвайки трамваи 1 и 2 обиколката на жълтия Ring Tram, сградите и местата по маршрута са страхотни. 🙂 

 

преди 1 час, krasen_denev каза:

Ибиса го гледах и цените са доста по-ниски от тези на апартхотела.Дай дати да видим,за какво иде реч?!?

Иначе както @darinamarinova е казала,апартхотела е по-близо до центъра.Само двата централни хотела на Меркурий и невероятния SO са с по-добра локация.


Благодаря на всички. Ибис стайл е малко по-скъп от Адажио. Но бих избрала, по-чистия и този, който е с по-ново обзавеждане. Как да разбера? А SO e доста по-скъп. Утре пак ще умувам и вече трябва да реша. 

 

Връзка към мнение

@rdd при тази оценка на хотелите вероятно е едно и също - поне за чистотата. Аз държа на оценка 7+ и да е възможно най-близо до местата, които искам да посетя. 🙂 Информация за реновации вероятно може да се намери с google search и (или) на страницата на хотелите. Ако има нужда от нещо друго, пиши.  🙂 

Връзка към мнение
преди 1 час, darinamarinova каза:

@rdd при тази оценка на хотелите вероятно е едно и също - поне за чистотата. Аз държа на оценка 7+ и да е възможно най-близо до местата, които искам да посетя. 🙂 Информация за реновации вероятно може да се намери с google search и (или) на страницата на хотелите. Ако има нужда от нещо друго, пиши.  🙂 

Благодаря! Днес отново проверявах, сравнявах и разглеждах и този - Hotel Novotel Wien City.

Утре ми е последния срок за избор за хотел. Аз видях и първото ви предложение, но се спрях на район, който е най-близо до спирката за САТ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-накрая избрах хотел Hotel Novotel Wien City.

Може би няма да ми трябва карти за градския транспорт. Видях, че от хотела през централната част на Виена до Парламента, примерно  е около 30 мин. Благодаря на всички, които отделиха време за моя избор. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 4 часа, rdd каза:

Виенските шницели само от телешко месо ли се правят? Ще се изложа ли много ако попитам, дали се предлагат и от свинско месо?

Оригиналният виенски шницел е с телешко месо, но се предлагат и от свинско, пилешко, пуешко месо, които също се водят "шницел".

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Проучвала съм виенския шницел преди доста време, тъй като е любимото ястие на половинът и държах да му го приготвям правилно. Информацията, която събрах , е доста противоречива, но като цяло повечето източници твърдят, че шницел по виенски се прави от телешко, а шницел по милански - от свинско месо. През май тази година направихме проучване на място 🙂 . Ами доближавам се до оригиналната направа, с тази разлика, че ние знаем като гарнитура пържени картофи, а във Виена ми го сервираха с варени картофи / дресингът сладнеше, слагат балсамико, май/. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
6 hours ago, rdd said:

Виенските шницели само от телешко месо ли се правят? Ще се изложа ли много ако попитам, дали се предлагат и от свинско месо?

Мисля, че обичайно се предлагат от свинско. По-евтино е и по-лесно се приготвя. В менютата си пише от какво месо са. Няма да се изложиш, ще получиш любезно обслужване. Във Виена, а и в Будапеща съм яла само от свинско месо. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, rdd каза:

Виенските шницели само от телешко месо ли се правят? Ще се изложа ли много ако попитам, дали се предлагат и от свинско месо?

Ако се престрашиш на телешки шницел, мястото е това: http://www.griechenbeisl.at/page.asp/lang%3Den/24.htm

 

image.png.b41bf7192a02e2ecbb812bae964f001c.png

 

 

Намира се точно до една гръцка църква, на няколкостотин метра от хотела ви по посока Щефансдом. Там са най-хубавите шницели, които съм ял. И не се изхвърляйте с порциите, щото шницелите са огромни.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.