Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

Аз пък посетих за първи път Босна и Херцеговина.Словения за N-ти път.Морето в Гърция също се брои. :) България-много нови и красиви места.Благодарна и доволна съм.Мечтата ми е Лондон и дано да бъде през 2017г.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

За мен 2016 беше изпълнена с много нови емоции и мина общо взето като един миг.

 

Вече пътуваме трима заедно и някак си между пеенето на приспивни песни, захранването с твърда храна и опитите за лазене, посетихме 8 държави. За мен нови бяха само две от тях, Ливан и Австралия. Във втората се влюбих и се надявам пак да я посетим някой ден, че за месец видяхме много, но и много остана за доразглеждане.

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

 ето и моята 2016-а в цифри:

Тук всякакви коментари са излишни  :clapping:  :)

 

Само да отбележа, че това:

Търкс и Кайко

Даже и не го бях чувал  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Моята 2016г. е по-скромна:

 

Нови: Италия, Македония, Румъния, Испания, Германия

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Само да отбележа, че това:

Даже и не го бях чувал :biggrin:

Аз от миналата година ги мисля, но нещо още не им е дошло времето. На снимки изглеждат много яко.

Връзка към мнение
 
* 365.779 километра (227.285 мили) прелетяно разстояние, равно на над 9 пълни обиколки на земята
* 156 полета с 34 авиокомпании
* 19 денонощия, прекарани във въздуха
* 69 посетени държави/територии, 45 от които за първи път
* 87 посещения на бизнес салони на 62 летища

 

 

 

Доста пилоти със сигурност не могат да се похвалят с такава статистика ;)

Би могъл да станеш таен агент по рейтинговане на летища, авиокомпании и бизнес салони ;)

 

Страскащо е толкова много държави за една година! Светът скоро ще свърши и ще трябва да си търсиш нови предизвикателства ;) Например колко кръчми си посетил в света ;) Там със сигурност ще има сериозни предизвикателства и за теб :lol:

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

 

Нека идва 2017-а... искам ощееееееееее!

 

 

Матеев, стоп!  :stop:

 

2016 не е свършила.

 

Такааааа.... До края на годината остават 27 дни. Значи са изминали колко? 365 - 27 = 338 дни.

За това време ти си пролетял 365 779 километра. Което прави: 365 779/338 = 1082.186 километра на ден.

 

27 дни х 1082.186 = 29 219 километра ти остават за тази година, Матеев!  :umnik:

 

 

 

После ще питаш за още!  :biggrin:

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Тази година пътуванията ми са до места, на които съм била. Нови обаче: 

Коста Рика, Панама, Беларус и Тайван. 

 

Като нови (необичайни) преживявания от пътуване - 12 часа на летището в Шанхай заради тайфун и после аварийно връщане след 30 мин. полет заради болен/буйстващ пътник. Загубен/забавен багаж на 2 пъти при пътуване до Италия, втория път, защото не са сложили таг. Поне вече се научих как да си искам обезщетения от авиокомпаниите (получени 3 пъти тази година).

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

И при мен не се очертава нищо до края на годината, така че... 

 

Без да ми е било цел, взех че си подобрих личния рекорд от 24 посетени страни през 2014-та - тази година са 30...!  :paladin:

От тях 14 за първи път - по ред на номерата: Сан Марино, Гибралтар*, Мароко, Холандия, Бразилия, Аржентина, Парагвай, Кипър, Швеция, Дания, Финландия, Естония, Англия и Португалия; 

 

Отново посетени: Италия, Испания, Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Словакия (2 пъти), Унгария, Литва, Германия, Украйна, Молдова (включително Транснистрия или ПМР както е на руски, която обаче не броя за отделна държава, въпреки че си е отвсякъде :), Румъния, Франция, Македония (също на 2 пъти) иТурция.

 

9 от тези 30 - само транзитно.

 

Всъщност ето я самоделната карта, на която си ги отбелязвам O:) :

post-1766-0-41110900-1480884409_thumb.jpg

 

Всичко това - с 36 полета (част от тях с някоя от 11-те нови авиокомпании) - и летенето не ми омръзва, ама изобщо :)

От 1-ви януари до 1-ви декември - 147 от 333 дни извън България, или общо 44% от времето.

 

Това е! Да видим какво има да предложи следващата, 2017-та... аз лично си пожелавам Монголия най-накрая > :) Както и да си запълня пропуските в Европа(:

  • Харесвам 28
Връзка към мнение

Аз през тази година осъществих една своя мечта - посетих ОАЕ : Дубай, Абу Даби и бях в пустинята!

Като допълнение бях за първи път в Сан Марино и посетих нови градове в Италия.

За догодина си пожелавам още!

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

мен ме е срам да пиша в тази тема ...на фона на Матеев и всички други магеланци аз съм скромен та скромен...само 2 нови Италия и Румъния и 3 повторения Македония Сърбия и Гърция макар и на нови места като посетени държави са си посетени.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Най-хубавото за мен тази година е, че след като бях посетил всички 47 държави в Европа преди година, тази успях да завърша Северна Америка (23), Южна Америка (12) и Австралия и Океания (14). Сега ми остават само още 8 държави в Азия и 34 в Африка. След това да се готвят Луната и Марс :-)

  • Харесвам 32
Връзка към мнение
Георги Матеев

Най-хубавото за мен тази година е, че след като бях посетил всички 47 държави в Европа преди година, тази успях да завърша Северна Америка (23), Южна Америка (12) и Австралия и Океания (14). Сега ми остават само още 8 държави в Азия и 34 в Африка. След това да се готвят Луната и Марс :-)

Отсега те предупреждавам: на Луната и Марс ще ходим заедно, да не вземеш да тръгнеш сам :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Тъкмо си мислех, че не съм съвсем зле тая година и се зачетох колко страни сте посетили вие тази година. Моята статистика е скромна - 6 нови - Унгария, Катар, Япония, Холандия, САЩ и Мароко и две луди тичания по Хийтроу, което сложи Великобритания в графата транзит (но все още не посетена). А да, и едно лудо тичане по летището в Рим - без малко да ми се наложи да броя и Италия за посетена за тази година :).

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Макар и с малки постижения се записвам

2 нови държави: Тайланд и Камбоджа, но пък открих нов континет.

 

Иначе Кратки пътувания в Италия, Гърция, Македония и Испания с откриването на нови градове

  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Слабичка 2016 за мен - само 3 нови държави - Словения, Босна и Херцеговина и Черна гора. 

Дежурни посещения на Гърция (Април и Август) и Италия (Септември и предстоящо Декември)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Тази година попада в графата "прилични" в скромното ми лично класиране. За добро или зло за първи път откакто пътувам не успявам да посетя нито една нова европейска държава. И петте ми нови страни тази година принадлежат географски на Азия:

- Япония

- Южна Корея

- Катар

- Грузия

- Армения

 

Успях и отново да отида и до Белгия и Германия, посещавайки непознати до момента за мен места. В Босна и Полша бях за пореден път, без да видя нещо ново.

 

Догодина (живот и здраве) съм планирал да "обязда" максимално лоу-кост възможностите от София, така че явно ще ми е "Година на европейското включване". :)

Редактирано от tonik
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Тази година само 4  :(  при това нищо ново  : Германия, Англия, Ирландия, Гърция. То и за догодина първоначалните планове са пак за няколко и то пак нищо ново  :mad:  : Тайланд, Франция, Италия, пак Германия, пак Англия и Гърция е под въпрос - не ми се ходи вече там.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Нямах търпение за тази тема! Новите ми държави са 6!- Сърбия, Гърция, Германия, Люксембург, Белгия, Англия! Много съм доволна и игнорирам вашите нови държави, острови, континенти и др. такива земни площи.

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

 

 
Почти невъзможно е да избера любимо пътешествие, но при всички случаи един от фаворитите ми си остава магеланската инвазия в Бари през февруари...  :wub:
 
Нека идва 2017-а... искам ощееееееееее!

 

Олееееееееее, при всичките полети това е толкова мило :wub:  :wub:  :wub:

 

И аз съм много доволна от 2016г. - нови Шри Ланка, Малдивите, Англия - само Лондон де, но все пак беше за пръв път.

Повторих и потретих Италия, Гърция, Америка, предстои и Германия.

За 2017 г. поне толкова си пожелавам :-)

Редактирано от Desi75
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

На мен единствената ми нова държава се оказва Монако  :lol:  Но открих цял един нов регион, а именно Cote d'Azur, който е много различен от другите места във Франция, на които съм била. Повторени (и потретени) бяха Гърция, Германия, Австрия, Малта, Палма, Италия (но с нови градове в Кампания и Сицилия) и Исландия, в която също посетих доста нови места. Все повече се убеждавам, че в големите европейски държави трябва да си бил във всяка провинция, за да отметнеш цялата страна за посетена, което е още един повод да повтаряш любими дестинации. 

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

Mога само да кажа евала на Жорката Матеев, много ти се радвам. Нищо му и на pisymtse, де :) :) :) .

За мен лично 2016 беше невероятна.

Посетих за първи път Малта, Грузия, Азербейджан, Израел, Йордания, Палестина и предстои едно Занзибар за закриване на годината.

Повторих Италия и Гърция с нови градове. Англия по принцип не я броя  :P

 

И сега искам да благодаря на Георги - "основателя" на форума и на всички магеланци дали ми безценни съвети.

Редактирано от peter118
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Поозорих се малко, но ето и моята 2016-а в цифри:

...

 

Почти невъзможно е да избера любимо пътешествие, но при всички случаи един от фаворитите ми си остава магеланската инвазия в Бари през февруари... :wub:

 

Нека идва 2017-а... искам ощееееееееее!

Отличник!

Пожелавам ти и през 2017г. да имаш късмет да пътуваш поне веднъж в голяма магеланска компания!

 

Аз няма да броя къде бях, но ще кажа, че отиващата си година беше невероятна!

 

Освен личните ми пътувания, имах и няколко магелански - удоволствието е невероятно! Благодаря на всички, с които пътувахме заедно и най-вече на Диан, че ни изтърпя!

Благодаря и на Rainy, с която също имахме пътувания, а имаме и още планове за изпълнение! ❤

Редактирано от Mary
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.