Прескочи до съдържание

Expedia.com - периодични промоции


Препоръчани мнения

Напълно е нормално в различните версии да има различни дейности, обикновено в американската са най-много, но има и изключения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново работи купона за полети на Turkish Airlines + хотел в Турция на американската версия TK150TURKEYUS и при резервация за един пътник при някои хотели сваля пакетната цена до под EUR 100.

 

image.png.f4455414558f2cc785a36eca543b8dcf.png

  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение

Пробвайте и тези:

Спойлер

https://www.expedia.fr/g/rf/turkishairlines        FR250WORLD

https://www.expedia.it/g/rf/turkishairlines  IT250WORLD

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В италианската версия в момента работи купона за намаление с EUR 250 за полети на Turkish Airlines + хотел извън Турция  IT250WORLD и при резервация за един пътник при някои хотели сваля пакетната цена доста добре. Ето два примера за Пукет:

 

image.png.dbf2783a5554115aaeaf9b4b315484ab.pngimage.png.51159b82255d4a9884e5c669ef02f841.png

преди 26 минути , macf1an каза:

Пробвайте и тези:

 

Тези също работят, но за полети и хотели извън Турция.

  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение
6 hours ago, koliob said:

Отново работи купона за полети на Turkish Airlines + хотел в Турция на американската версия TK150TURKEYUS и при резервация за един пътник при някои хотели сваля пакетната цена до под EUR 100.

 

image.png.f4455414558f2cc785a36eca543b8dcf.png

@koliob имаш ли идея, ако купя най-евтиния пакет с някой хостел, но си букна друг хотел отделно и не се чекирам в хостела дали ще ми канселират билета за връщане? Има ли някаква връзка като са пакет и ще трябва все пак да отида до там за чек ин? Просто ми стана интересно.....

5 hours ago, macf1an said:

Пробвайте и тези:

 

За Кападокия успяхте ли да направите приемлива цена от София за уикенд, аз не успявам. Не ми се ходи за пореден път в Истанбул, но за спорта или по-точно кюнефето 😄 на там отиват нещата.

Връзка към мнение
преди 7 минути , Jorro каза:

За Кападокия успяхте ли да направите приемлива цена от София за уикенд, аз не успявам. Не ми се ходи за пореден път в Истанбул, но за спорта или по-точно кюнефето 😄 на там отиват нещата.

При заложените цени на Turkish Airlines тази промоция има смисъл само за Istanbul. Билетите за останалите турски летища са два и повече пъти по-скъпи в момента.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 34 минути , Jorro каза:

@koliob имаш ли идея, ако купя най-евтиния пакет с някой хостел, но си букна друг хотел отделно и не се чекирам в хостела дали ще ми канселират билета за връщане? Има ли някаква връзка като са пакет и ще трябва все пак да отида до там за чек ин? Просто ми стана интересно.....

Няма никаква връзка между хотелската резервация и самолетните билети. Веднъж съм буквал по подобен начин през Expedia. Промоцията тогава беше на Singapore и направих резервация в някакъв хостел. Изобщо не съм и правил опити да се чекирам или да комуникирам с тях. Използвах само самолетните билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
5 minutes ago, koliob said:

Няма никаква връзка между хотелската резервация и самолетните билети. Веднъж съм буквал по подобен начин през Expedia. Промоцията тогава беше на Singapore и направих резервация в някакъв хостел. Изобщо не съм и правил опити да се чекирам или да комуникирам с тях. Използвах само самолетните билети.

Супер, значи спокойно може да се ползва за някой , който иска само билет . Най-ниската цена през американската версия излиза 103 долара на човек.

Връзка към мнение
преди 35 минути , Jorro каза:

Супер, значи спокойно може да се ползва за някой , който иска само билет . Най-ниската цена през американската версия излиза 103 долара на човек.

Точно така. А ако толкова много ти се ходи до Кападокия - има евтини билети от Истанбул до Кайсери. През испанския Edreams излизат по 10-15 евро на посока на човек.

image.png.06514e7eac4090590dde7ce2546da9ca.png

image.png.0e0b6e54becfb070731bddba34dcdd7e.png

 

Има и една грешка, която можеш да пробваш дали може да се купи. При търсене на полет SAW->ASR Skyscanner.net дава линк  към Turkish Airlines на цена 150 турски лири, но не съм пробвал да купувам.

image.png.20ac5226726aa23280ba921bdb98eddd.png

image.png.aac420ee90ee3fa65600f63e1330785a.png

Всъшност не е грешка, но ниските цени на вътрешните полети май излизат само през сайта на авиокомпанията, не и през посредниците. Има евтини полети и от другото летище, както и двупосочни такива.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Всъшност може да стане много прилична цената и за Кападокия, но връзките са много неудобни и за да може да се ползва купона (да има поне две нощувки) билетите трябва да са за четвъртък - неделя или петък - понеделник. Ето пример с включен доста приличен хотел в Кайсери, както и добро предложение за Невшехир. Минимумът на човек, който може да бъде постигнат за Кападокия с този купон е около $160.

 

image.png.4f1873b2278e5b5cdb785d8f772b2535.pngimage.png.0c6e016f94cfa312c543c0981be9f473.png

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ще успея ли да купя от един и същ профил билети с кода за Турция на американската и със световния на италианската версия? За да купя билети за 4 човека трябва да създам за всеки от тях профил, правилно ли разбирам?

Връзка към мнение
преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Ще успея ли да купя от един и същ профил билети с кода за Турция на американската и със световния на италианската версия? За да купя билети за 4 човека трябва да създам за всеки от тях профил, правилно ли разбирам?

Може с един профил от американската и италианската версии, но за 4 души с кода на американската трябват 4 различни профила. Няма гаранция, че ще има 4 работещи кода. Броят им е ограничен, а и на 6 октомври приключва промоцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Мирослав Василев каза:

Capture8.PNG.da4ca3fd76c4cfc510bb2713fac5f831.PNG

 

Това се разбира като 07/10 - 01:59 часът в България, нали? Или греша?

00:59 ч

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моля за съвет, закупихме два билета от италианската версия, тотал сумата беше 380 евро. Изведнъж без никакви добавки на единия човек са му взети 1005.75 лв, а на другия подобна сума, таксата за транзакция е от 6 евро. Плащанията са с дебитни карти. Останалите 2ма не успяха да си купят билети заради случката. Някакви идеи как да подходим - да оспорим транзакцията, да звъним на Експедия или да се примирят 2та да пътуват за тези пари? В имейл потвърждението сумата си е 380 евро.

image.png.c9d09274b1416bbf385c79bf8f0a7ce0.png

 

Връзка към мнение

Ние купувахме наскоро от италианскaта версия на Expedia, на нас също спряха повече  от необходимата сума. На единият бяха около 50 евро, а на другият около 60. След няколко дни разликата ни беше приведена по картите, с които беше направено плащането.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, CarpeDiem каза:

Моля за съвет, закупихме два билета от италианската версия, тотал сумата беше 380 евро. Изведнъж без никакви добавки на единия човек са му взети 1005.75 лв, а на другия подобна сума, таксата за транзакция е от 6 евро. Плащанията са с дебитни карти. Останалите 2ма не успяха да си купят билети заради случката. Някакви идеи как да подходим - да оспорим транзакцията, да звъним на Експедия или да се примирят 2та да пътуват за тези пари? В имейл потвърждението сумата си е 380 евро.

image.png.c9d09274b1416bbf385c79bf8f0a7ce0.png

 

Когато се купуват самолетни билети/пакети от Expedia, плащането става директно към авиокомпанията. Някои авиокомпании, в т.ч. Turkish Airlines при плащането вземат/блокират по-голяма сума, която след това връщат/отблокират. В тези ситуации не е нужно да се предприема нищо от страна на клиента.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

След като приключи промоцията на Turkish Airlines - следва такава на Etihad Airways. Ако някой има да купува нещо с тях може да си провери цените в Expedia.co.uk и ако го устройват цени за самолетни билети + хотел да чака да публикуват купона за £200 намаление в 19 часа на 11.10.2019 г. В американската версия купонът ще е още по-добър - за $300 и ще го пуснат днес, но не е ясно колко време ще изкара.

 

image.png.d26cd6229ec81a2981fef4906e80e77f.pngimage.png.afcd773a87f38af27b8ad0594c7b06dd.png

 

Също така в немската, италианската и френската версии ще излязат в 18 часа наше време на 11.10.2019 г.:

 

image.png.3e55a6d2b408becdc90eabd266ad0026.png

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Купонът за намаление на полети на Etihad Airways + хотел за американската версия е EYUS07300 и трябва да сваля $300 от общата цена, но изглежда неизползваем от България, защото е само за полети с крайна точка ОАЕ. Ето и пълните условия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Никога не съм резервирала през Expedia и имам нужда от съвет. Хотел в Пукет, който съм харесала, е с най-добра цена за моите дати в тайландския сайт на Expedia. Цената е по-ниска дори спрямо хотелския сайт. Тя, разбира се е в тайландски батове, а в Expedia пише, че плащането е в местна валута. Това добре, но се притеснявам, че не знам по какъв точно обменен курс ще се калкулира цената и каква равностойност в лева ще ми дръпнат от кредитната карта.

Някой може ли да каже, първо, дали е безопасно да резервирам от въпросния тайландски сайт и второ, как да разбера равностойността в лева. За да не се окаже после, че в стремеж да спестя всъщност съм платила повече. 

И още, къде и как да разбера, ако някъде има купон за намаление, който мога да ползвам в този тайландски Expedia?

Връзка към мнение

Ако на екрана за плащане пише цената в батове, това ще платиш по курса на банката (или по-скоро на Виза/мастеркард), който си е ок.

От тайландската експедия си е толкова безопасно да резервираш, колкото и от всяка друга. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Jenbel каза:

Никога не съм резервирала през Expedia и имам нужда от съвет. Хотел в Пукет, който съм харесала, е с най-добра цена за моите дати в тайландския сайт на Expedia. Цената е по-ниска дори спрямо хотелския сайт. Тя, разбира се е в тайландски батове, а в Expedia пише, че плащането е в местна валута. Това добре, но се притеснявам, че не знам по какъв точно обменен курс ще се калкулира цената и каква равностойност в лева ще ми дръпнат от кредитната карта.

Някой може ли да каже, първо, дали е безопасно да резервирам от въпросния тайландски сайт и второ, как да разбера равностойността в лева. За да не се окаже после, че в стремеж да спестя всъщност съм платила повече. 

И още, къде и как да разбера, ако някъде има купон за намаление, който мога да ползвам в този тайландски Expedia?

Рискът да пазаруваш в локалните версии на Expedia не е много по-различен от този да ползваш американския сайт. Курсът, по който ще ти обменят тайландските батове не зависи от Expedia, а от банката- издател на картата, с която ще платиш и може да е много различен. Тях трябва да питаш за това. А иначе бих се изненадал ако цената на хотела, който си избрала е по-различна точно в тайландската версия. Обикновено е една и съща цената на всичките локални версии (разбира се има изключения, но главно в посока нагоре от американските цени). Провери си цената и в Orbitz. Ако е същата си го резервирай през мобилното им приложение с код APP15 и ще получиш 15% намаление от цената + за 5% от цената - orbucks, които можеш да използваш за бъдещи резервации.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.