Прескочи до съдържание

Индонезия - общи въпроси


Препоръчани мнения

ами нали само близък роднина може да предяви обвинение?

ако си чужденец сам с гаджето прави каквото искаш

ако отидеш и си намериш местна, тогава баща ѝ ще те ..., нали

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Губернатора на Бали е уверил представители на туризма , че новият секс код няма да важи за Бали :

 

https://yourmileagemayvary.net/2022/12/13/indonesia-walks-back-on-upcoming-sex-law-for-tourists/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 6 месеца по-късно ...

В Джакарта действат безплатни туристически/нещо от типа hop on/of/ двуетажни автобуса със седем маршрута. 

 

https://www.jakarta.go.id/bus-wisata-jakarta

//transjakarta.co.id/produk-dan-layanan/layanan-bus/bus-wisata/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Според вас два часа и половина дали са достатъчни но летището в Джакарта CGK да се прехвърлим на вътрешен полет? Полетите са с Turkish и AirAsia.

Има и малко по-късни, но са със SuperAir Jet, които са ми непознати. Видях, че са основани 2021г. Някой дали ги е ползвал?

Връзка към коментар

Ако си на различни билети, ще е малко времето, най-вече заради евентуално закъснение, а и трябва да се минава паспортен контрол, да се взима и чекира пак багаж...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз мисля, че ще е малко, особено ако имате чекиран багаж. Тази година висяхме час и половина на чекинг, за малко да изпуснем полета. Индонезийци не си дават зор с работа. Всичко става много бавно.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

А според вас колко време да си оставим между полетите? Полетът на Търкиш каца в 6.45. Вторият е вътрешен до  Yogyakarta. Ще сме с ръчен багаж за него, като чекирания трябва да оставим на летището. Видях, че има места за съхранение на багажа на T2 и T3. Идеята е за един следобед и на другия ден да разгледаме храмовете и в 17.30 да се върнем до Джакарта, за да хванем нощния полет за Соронг. Целта ни е Раджа Ампат и не ни се взема ден от там.

  • Браво 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, 

За Индонезия (юни 2024) подготвям почивка като сам я организирам. 14-16 дни мисля. Като мисля да е София - Европа - Джакарта - Бали - Европа - София.

Нещо такова, като зависи, какви полети и цени ще намеря за отправната точка на излитане от Европа.

 

Мисля да си отделя 2-3 дни в Джакарта и после на Бали. Въпросите ми са няколко изникващи в главата ми: 

1. All inclusive или на закуска само?

2. 3, 4 или 5* хотел. За мен е важно да е удобно, хубаво легло, климатик, близко до плажа, за да не бъхтя 1ч ходене в посока, да има удобен транспорт или как се организира транспорта там, за да можем да излизаме и обикаляме ?

3. Колко пари джобни горе-долу са достатъчни или каква сума да предвидя да взема, защото екскурзии, обиколки турове, със сигурност няма да се спрем на едно място. Ресторантите и цените как са? 

4. Понеже са мюсюлмани, може ли да се пуши в заведенията , аз пуша пури и дали това е проблем за местните?  Ако някой е купувал пури колко е позволено да изнесеш ако си купя да опитам от индонезийските?

 

Моля ако нещо изпускам, или е важно и не знам да ми кажете, ще съм признателен.

Връзка към коментар
преди 14 минути , taipan каза:

Здравейте, 

За Индонезия (юни 2024) подготвям почивка като сам я организирам. 14-16 дни мисля. Като мисля да е София - Европа - Джакарта - Бали - Европа - София.

Нещо такова, като зависи, какви полети и цени ще намеря за отправната точка на излитане от Европа.

 

Мисля да си отделя 2-3 дни в Джакарта и после на Бали. Въпросите ми са няколко изникващи в главата ми: 

1. All inclusive или на закуска само?

2. 3, 4 или 5* хотел. За мен е важно да е удобно, хубаво легло, климатик, близко до плажа, за да не бъхтя 1ч ходене в посока, да има удобен транспорт или как се организира транспорта там, за да можем да излизаме и обикаляме ?

3. Колко пари джобни горе-долу са достатъчни или каква сума да предвидя да взема, защото екскурзии, обиколки турове, със сигурност няма да се спрем на едно място. Ресторантите и цените как са? 

4. Понеже са мюсюлмани, може ли да се пуши в заведенията , аз пуша пури и дали това е проблем за местните?  Ако някой е купувал пури колко е позволено да изнесеш ако си купя да опитам от индонезийските?

 

Моля ако нещо изпускам, или е важно и не знам да ми кажете, ще съм признателен.

За мен Бали не е плажна дестинация. Ако караш сърф, тогава е прекрасно. Обществен транспорт няма, такси,мотор или кола с шофьор . Цените в ресторантите са по-ниски от София. Леглата в хотелите са хубави, всички хотели имат климатик. Така че изборът е твоя. Пушенето на повечето места е  извън ресторанта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Marisha каза:

За мен Бали не е плажна дестинация. Ако караш сърф, тогава е прекрасно. Обществен транспорт няма, такси,мотор или кола с шофьор . Цените в ресторантите са по-ниски от София. Леглата в хотелите са хубави, всички хотели имат климатик. Така че изборът е твоя. Пушенето на повечето места е  извън ресторанта.

благодаря , а колко струва кола с шофьор на ден? има ли рентакар примерно и какви са им цените? за пари за 14-16 дни какво да предвидя, не искам да се лишаваме от нищо.

Връзка към коментар
В момента, taipan каза:

благодаря , а колко струва кола с шофьор на ден? има ли рентакар примерно и какви са им цените? за пари за 14-16 дни какво да предвидя, не искам да се лишаваме от нищо.

Не бих взела кола под найм. Задръствания са ужасни. От летище до Убуд е по-малко от 40 км, пътувахме почти 3 часа. За кола с шофьор цените са различни. В темата за Бали има много координати на шофьори и други възможности.

Връзка към коментар

Ако искаш добър плаж и удобства, резервирай хотел в Нуса Дуа. Кола с шофьор предполагам може да намериш за 40-50 долара на ден. Не те съветвам да шофираш.

Казват, че сините таксита са най-изгодни. Информацията ми е от преди пандемията, трябва да я актуализираш.

Връзка към коментар
преди 4 минути , Дани Магелани каза:

Ако искаш добър плаж и удобства, резервирай хотел в Нуса Дуа. Кола с шофьор предполагам може да намериш за 40-50 долара на ден. Не те съветвам да шофираш.

Казват, че сините таксита са най-изгодни. Информацията ми е от преди пандемията, трябва да я актуализираш.

да, сега това разглеждам, а и те карат обратно, с шофьор излиза най-добре, хем не шофирам и да съм изтръпнал, хем си разглеждам и съм спокоен, почивам. 🙂

като гледам цените, е по-евтино от софия/пловдив.

Връзка към коментар

По 4та точка, пушенето няма общо с религията, дори в мюсюлманските страни често пушат в пъти повече. На Бали от съвсем скоро има закон за пушене само на определни места. На теория в ресторантите е забранено вече, не знам колко стриктно се спазва. Извън Бали няма такъв закон и навсякъде всички пушат като комини колкото им душа иска. 

За изнасянето на пури нямаш проблем от Индонезия, виж в страните дето влизаш как е.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Бали основната религия е хиндуизъм, а не ислям.

В България може да внесеш по 50 къса пури на човек. Ако си фен на пурите, вземи си и малко пури от БГ за натам, че местните има голяма вероятност да не ти харесат.

В Малайзия в местата за хранене също не се пуши. В Сингапур е още по-строго. Някои имат определени зони за пушене, но те са извън ресторантите. За пури съвсем не става. В Малайзия поне има барове на открито, където е за пиене и там няма проблем с пурите, но става все по-трудно.

Иначе за Бали категорично си търси шофьор, не се хващай да шофираш там. В Нуса Дуа са читавите плажове и има много добри хотели, но на острова има приливи и отливи. В някоя част на деня водата няма да я има и е добре да имате басейн в хотела/вилата. Те почти всички имат, но все пак да си кажа. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Самолетните билети обикновено не са по-изгодни през европейско летище, а през Доха или Истанбул.

Имате доста дни на разположение и зависи каква е целта на пътуването, но ако имате желание не само за почивка, а и за обиколки на о-в Ява има доста вулкани за разглеждане, но по-известните от тях не са около Джакарта, а в по-северозападна посока - Бромо и Кава Иджен. Храмовете Прамбанан и Боробудур са около Йогиакарта.

Това дали ще изберете All incl. или само закуска зависи от желанието за обикаляне - ако седите само в хотела и на плажа - Ол инклузив ще свърши работа, ако ще разглеждате и ще правите дневни турове, няма смисъл.

Броят на звездите зависи от бюджета. Има както много скъпи хотели, обикновено по крайбрежието, така и такива с много прилични цени, които са прекрасни.

За обиколки по храмове, водопади, оризови полета и т.н. като начална точка за позициониране е по-удобно да сте в Убуд.

За наемането на кола с шофьор са ви казали вече. С него се уточняват маршрути и цени за деня.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Бали въвежда туристическа такса от 14.02. 2024 г. в размер на IDR 150 000 (~9 евро). Таксата се заплаща при пристигане на летището. Повече инфо - тук.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Бали е готина дестинация, но за съжаление не е много плажна. Мътна вода, приливи-отливи големи, на мен дори Нуса Дуа не ме чак толкова впечатли. Там хотел се взима в зависимост от сезона. Аз бях в обратната посока на уж най-топ плажовете и по-добре, понеже прословутите Кута и Семиняк бяха по-зле от Филиповци - толкова боклук беше изхвърлило морето, че нямаше събиране. Ужас. А на Санур и Нуса Дуа беше тихо и чисто. В твоя сезон може да е обратното. 
Бали е доста евтинко по кръчметата или поне беше по мое време. То и останалото беше - екскурзии и т.н. Но трафика….трафика…може да те извади извън обувките. Няма такава тегава обстановка. От Санур до Убуд 3,5 часа…

Хората са страхотни, изключително дружелюбни. Дори и мутрите им са любезни.
Аз бих взел мотор под наем, не кола. И все пак с екскурзовод е по-добре.

Хотели - бол, ние спахме на нов 5-звезден за 50-на долара на Санур. Топ беше. Дизайнерско изпълнение, с басейн на последния етаж, НВО по стаите. Малко шумен в коридорите, ама с повечко алкохол всичко е ок. Artotel Sanur е името.

С пурите е проблем не само на Бали, а вече и из цял свят. И аз съм от твоя отбор, ама по-лека категория…

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

В Нуса Дуа има отлични хотели с прекрасни плажове. Поне за

мен Бали е и добра плажна дестинация. Отсядал съм в Melia и Bali Tropic Resort през април-май тази година. За условията, обслужването и плажа на първия мога да кажа само суперлативи. Плажът на съседния Grand Hayatt е невероятен. Доколкото съм чел и самият хотел е топ. Bali Tropic Resort също бих оценил високо, ако не беше почти непоносимата миризма на мухъл в стаята. 
Дали ще изберете all inclusive или само закуска зависи най-вече от това как виждате престоя си на Бали - с цел почивка или опознавателно. Ние се опитахме са балансираме нещата с лек превес на опознавателния елемент и бяхме само на закуска. Гладни не сме останали. На Бали има голямо разнообразие от места за хранене.
Според мен най-удачно за придвижване и разглеждане е да се наеме шофьор с автомобил, както са писали доста хора тук.

Не пропускайте Убуд и околността. Там също има интересни места за настаняване.

Връзка към коментар
преди 10 часа, Stefan каза:

В Нуса Дуа има отлични хотели с прекрасни плажове. Поне за

мен Бали е и добра плажна дестинация. Отсядал съм в Melia и Bali Tropic Resort през април-май тази година. За условията, обслужването и плажа на първия мога да кажа само суперлативи. Плажът на съседния Grand Hayatt е невероятен. Доколкото съм чел и самият хотел е топ. Bali Tropic Resort също бих оценил високо, ако не беше почти непоносимата миризма на мухъл в стаята. 
Дали ще изберете all inclusive или само закуска зависи най-вече от това как виждате престоя си на Бали - с цел почивка или опознавателно. Ние се опитахме са балансираме нещата с лек превес на опознавателния елемент и бяхме само на закуска. Гладни не сме останали. На Бали има голямо разнообразие от места за хранене.
Според мен най-удачно за придвижване и разглеждане е да се наеме шофьор с автомобил, както са писали доста хора тук.

Не пропускайте Убуд и околността. Там също има интересни места за настаняване.

Ние ще сме 8 нощувки на Бали. Разделили сме ги по равно по 4 в Удуд и Санур. Смятаме от Убуд да правим опознавателната част, а пък на Санур да си починем. Само със закуски сме. От Убуд сме резервилари шофьор за два от дните. Третия сме си го оставили за самия Убуд. Та да питам. Има ли в Санур хубави плажове. Храната евтина ли е? Или зависи от мястото? Твърд алкохол почти не пием, но пък бирата си я обичаме. Тя как е като цена?

Връзка към коментар
преди 9 часа, Адриан ХН каза:

Ние ще сме 8 нощувки на Бали. Разделили сме ги по равно по 4 в Удуд и Санур. Смятаме от Убуд да правим опознавателната част, а пък на Санур да си починем. Само със закуски сме. От Убуд сме резервилари шофьор за два от дните. Третия сме си го оставили за самия Убуд. Та да питам. Има ли в Санур хубави плажове. Храната евтина ли е? Или зависи от мястото? Твърд алкохол почти не пием, но пък бирата си я обичаме. Тя как е като цена?

Не мога да бъда полезен с информация за Санур, тъй като не съм бил там. 
Като цяло храната на острова не е скъпа, но все пак зависи от мястото за хранене. Във варунгите е доста евтино, но някои от тях ми изглеждаха съмнителни. Има и скъпи ресторанти. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 13.10.2023 г. в 9:19, Адриан ХН каза:

Ние ще сме 8 нощувки на Бали. Разделили сме ги по равно по 4 в Удуд и Санур. Смятаме от Убуд да правим опознавателната част, а пък на Санур да си починем. Само със закуски сме. От Убуд сме резервилари шофьор за два от дните. Третия сме си го оставили за самия Убуд. Та да питам. Има ли в Санур хубави плажове. Храната евтина ли е? Или зависи от мястото? Твърд алкохол почти не пием, но пък бирата си я обичаме. Тя как е като цена?

Ние бяхме на Санур, но за НГ, писах по-горе.

Както казах, зависи от сезона. Има сезони, когато морето се отдръпва на 200 метра. Ние не го улучихме, но след 11 ч. преди обед, водата почваше да мътнее и зеленее и не беше приятна. И е 30-32 градуса (водата), потиш се вътре😀.

За бира никъде няма да закъсате, все пак на Бали не са мюсюльмани, а хиндуисти и т.н.

Кръчмета бол, цени и качество - прекрасни. Яжте махи-махи и групър, правят ги страхотни за малко пари. 
И за Убуд - ние бяхме за 3 дена, точно ни бяха, даже леко в повече. Е там вечерите са скука, не на Санур.

Плажовете на Санур са тук:

IMG_5904.jpeg

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Моля, дайте агенции за еднодневен тур до Бромо от Сурабая. Усилено търся и за Комодо - 3 дни/2 нощувки. Може и 3 нощувки. Пиша по международните групи и почват да ме “замерят” - ела тука, иди там, някакви лични съобщения от хора предлагащи услуги без да ми приличат на фирми и т.н. 
 

програмата за Индонезия по дни 

 

10-13.11 Джакарта (2 пълни дни)

13-15.11 Сурабая (14.11 Бромо)

15-19.11 Флорес (Лабуан Байо) 

19-22.11 Бали

22-25.11 Ломбок 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От Лабуан Баджо до Комодо/Ринка има ежедневни екскурзии от много фирми - на място няма да е проблем да си намерите оферти за следващия ден.

Връзка към коментар
преди 15 минути , Hadzhitodorovi каза:

От Лабуан Баджо до Комодо/Ринка има ежедневни екскурзии от много фирми - на място няма да е проблем да си намерите оферти за следващия ден.

Аз кскам да направя 3 дни/ 2 нощувки

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.