Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

ПП. От това на снимката само мидата Сен Жак не е донесена от Маафуши. Нямаше проблеми на летището с изнасянето, но това са дребни неща. Изключение прави само голямото чудо.


Ето това са описаните и посетени лично ризорти.

post-4496-0-94130900-1471258350_thumb.jpg

post-4496-0-26743100-1471258379_thumb.jpg

post-4496-0-91672500-1471258397_thumb.jpg

post-4496-0-56462400-1471258413_thumb.jpg

post-4496-0-80887400-1471258425_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

 

ПП. От това на снимката само мидата Сен Жак не е донесена от Маафуши. Нямаше проблеми на летището с изнасянето, но това са дребни неща. Изключение прави само голямото чудо.

Ето това са описаните и посетени лично ризорти.

 

 

Някои снимки са като на пиратски карти - явно има много-о-о подводни "съкровища" (чети "красоти") които могат да бъдат открити.

 

Мерси Дани Магелани.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

ПП. От това на снимката само мидата Сен Жак не е донесена от Маафуши. Нямаше проблеми на летището с изнасянето, но това са дребни неща. Изключение прави само голямото чудо.

 

Искам да спомена само агент Магелани , че никой не ми повярва, че нищо няма да ви вземат на летището. Не ме бъркайте местните :)

Връзка към коментар

Да, Аметист. Ти беше права.

Но ние сме дисциплиниран магелански народ и като четем разпоредбите, че не може, значи не може. За това и не си взех от България луканките, както беше посъветвал друг магеланец.  

Към всички: Пътувах от Дубай, също държава с алкохолни ограничиния. На летище Мале никой не ме попита нося ли в ръчния багаж  забранените неща - алкохол или свинско. Не носех. А можеше...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

Към всички: Пътувах от Дубай, също държава с алкохолни ограничиния. На летище Мале никой не ме попита нося ли в ръчния багаж  забранените неща - алкохол или свинско. Не носех. А можеше...

За свинското ок, но за алкохола ако се пренася трябва да е много изобретателно, за да не ви го вземат. Ако ви го вземат ще ви го съхраняват, докато си тръгнете, където отново може да си го вземете.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За свинското ок, но за алкохола ако се пренася трябва да е много изобретателно, за да не ви го вземат. Ако ви го вземат ще ви го съхраняват, докато си тръгнете, където отново може да си го вземете.

 

С това направо ме изгуби като посетител  :lol: Иначе следях темата... Смятах, че алкохол - закупен на безмитна зона - би могъл да се внесе. Това на море без нито едно питие ми е прекалено еклектично  :mellow: Здравей! 

Връзка към коментар

Rainy, не се отказвайл На ризортите има алкохол. На местните острови - не. Но и там са му намерили цаката. С безплатна лодка те карат до алкохолен бар на корабче. Цените били високи, но си на Малдивите все пак. Аз не съм правила алкохолен тур и не мога да дам повече информация. На ризортите пих алкохолни коктейли.  Ще опитам да покажа цени.

Връзка към коментар

Rainy, не се отказвайл На ризортите има алкохол. На местните острови - не. Но и там са му намерили цаката. С безплатна лодка те карат до алкохолен бар на корабче. Цените били високи, но си на Малдивите все пак. Аз не съм правила алкохолен тур и не мога да дам повече информация. На ризортите пих алкохолни коктейли.  Ще опитам да покажа цени.

 

Дани, благодаря! Може да отида някога, когато мога да си позволя резорт, но море без чаша бира или вино вечерта - а да ходя през деня на тур за него - не е за мен хич, както и да звучи :)

Аз винаги уважавам местните традиции. Просто този изключително рестриктивен режим не ми е на сърце. Иначе ще се радвам да ти прочета пътеписа. Поздрави!

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

С това направо ме изгуби като посетител  :lol: Иначе следях темата... Смятах, че алкохол - закупен на безмитна зона - би могъл да се внесе. Това на море без нито едно питие ми е прекалено еклектично  :mellow: Здравей! 

:) Здравей, 
на всички местни острови е забранено, но Сафари лодката е на 2 минути в морето. Иначе на резортите, които са All inclusive за дневно псещение, можеш да пиеш колкото искаш бира :).
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ценоразпис от Биаду

Извинявам се, но се притеснявах да снимам и това са откраднати снимки. Цените и на другите напитки са същите като на любимия джин на Алекс! Наздраве!

post-4496-0-84942100-1471263096_thumb.jpg

post-4496-0-14814500-1471263162_thumb.jpg

post-4496-0-60147000-1471263252_thumb.jpg

post-4496-0-32118000-1471263295_thumb.jpg

post-4496-0-67040300-1471263334_thumb.jpg

post-4496-0-38901200-1471263378_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ценоразпис от Биаду

Извинявам се, но се притеснявах да снимам и това са откраднати снимки. Цените и на другите напитки са същите като на любимия джин на Алекс! Наздраве!

 

Предполагам че това са цени без такси, нали? Грамажа какъв е? Едно малко не е 0.50 гр, а е шотче или се бъркам? Така беше като си поръчах в Анантара и ми донесоха шотче :(......

Редактирано от Ametist
Връзка към коментар

Това не знам. Ако е без такси, значи с 24% нагоре.

А на другия ризорт, където бяхме ол инклузив, не видях ценоразпис.

Редактирано от Dani Magelan
Връзка към коментар

Показвам само това, което съм снимала. Ти може да дадеш по-подробна информация от мен.

Не, не мога, защото не съм била там :(, но планирам и ще проверя :).

Връзка към коментар

Промени ли си мнението? Цените не са по-високи от там, където си! :fan:

 

Дани, не ме притесняват цените, слънце :) Тук е традиционно скъпо и не се впечатлявам от 5 паунда за бира в пъб (1 пайнт). И не се впечатлявам и не се притеснявам не защото съм богата, а защото липсват ограничения...

 

Не знаех, че режимът на Малдивите е толкова строг... Аз не съм го и гледала като дестинация, но вашата тема много ме привлече :) Та не е дали да дам или да не дам 10 долара за едно питие - цената сама по себе си не я коментирам - а невъзможността да седна произволно време вечерта в заведение на този прекрасен плаж и да си поръчам един джин или бира (нормална), или да не мога да си взема от безмитния магазин бутилка каквото там, спазвайки определени ограничения.

 

И защото съм човек, който спазва правилата, и защото ме кефи нещо, което там не мога да имам по време на ваканцията си, просто ще се въздържа от посещение. Благодаря за чудесните отзиви и ще продължа да ви чета!

Връзка към коментар

С това направо ме изгуби като посетител :lol: Иначе следях темата... Смятах, че алкохол - закупен на безмитна зона - би могъл да се внесе. Това на море без нито едно питие ми е прекалено еклектично :mellow: Здравей!

 

Бай-бай Малдиви.

Изгубиха и мен :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 

 

Sonic, на 29 Май 2016 - 10:03, написа:

 

Здравейте на всички, които ще поемат към Малдивите :)Аз и моята приятелка сме на път да вземем 2 билета за периода 24 януари-5 февруари.Бих искал да попитам следните неща :
...

 

 

 

Отговори:
1. Зависи дали искате по-комфортно настаняване или по-евтино. При хотелите се заплаща и еко такса в размер на 6$ на човек на ден, докато при къщите за гости това го няма.
2. Ферибота е много бавен. От Мале до Маафуши е 1.30 часа. Има катери по 20 $ поне 3 пъти на ден. Зависи и кога кацате.
3. Най-добре е да нощувате в Хулумале. Таксита има денонощно. Не е опасно.
4. 10 дни са достатъчни. Някои остават и повече от 14 дни.
5. Бюджета зависи от много неща. Зависи дали ще стоите само на Маафуши или ще обикаляте всеки ден острови и т.н. Къде ще се храните. За сувенирите не берете грижа. Ще ви препоръчам магазинче.
6. Препоръчвам ви ризортите Адаран Клуб Ранали, Рихивели, Олувели, Ембуду, Бияду и ако имате време и средства има и други.
7. Аз ще съм тук на тези дати :))))

 

Може да се засечем..

Редактирано от Mary
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз и моята приятелка сме на път да вземем 2 билета за периода 24 януари-5 февруари.Бих искал да попитам следните неща :

 

може да се засечем..

Най-вероятно ще се засечем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.