Прескочи до съдържание

Български Банки - кратки въпроси и дискусии


Препоръчани мнения

attachicon.gifCapture.JPG

 

Оважаеми клеенти,

на вас, където и да сте по света, може да ви е гадно,

ама ний са извинявами.

:angry:

 

Подобен проблем може да се случи с всяка една банка! Решението е да имаш карти от поне 2-3 банки + кеш. Кешът в лева, евро, долари и т.н. е препоръчително да си го имате и вкъщи и по време на пътуване. Това че вече 20 години няма режим на тока в България, не означава, че не може да се получи някоя голяма авария на електропреносната мрежа, която да спре електрозахранването за 1-2 дена.

Връзка към мнение

Подобен проблем може да се случи с всяка една банка! 

 

Да, може. Само че банките по света не се извиняват (сами себе си), а плащат обезщетения на засегнатите.

За тока и водата хората отдавна са измислили едно нещо, наречено „резервен кръг“.

Връзка към мнение

40 дни е срокът за усвояване на блокирана сума. Ако не ти се чака, търговецът трябва да уведоми писмено банката, че се отказва от транзакцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако на някой му се наложи да тегли от банкомат на Уникреди Груп в Европа - мой опит от Прага наскоро - банкоматът ви предлага опция за превалутиране (за да знаете точно колко ще ви струва - горе долу това беше смисъла на съобщението). Не я ползвайте. Опцията идва по дефолт, и си пише че има 7% markup, но в бързината човек може да продължи и съответно да изгори с въпросния процент. Изберете другата опция (без конверсия - тогава ползват референтния курс на Виза) и тънете в незнание колко ще ви струва  :lol:

А в случая струваше 13.69 коруни за лев, вместо 12.73

Връзка към мнение

Ако на някой му се наложи да тегли от банкомат на Уникреди Груп в Европа - мой опит от Прага наскоро - банкоматът ви предлага опция за превалутиране (за да знаете точно колко ще ви струва - горе долу това беше смисъла на съобщението). Не я ползвайте. Опцията идва по дефолт, и си пише че има 7% markup, но в бързината човек може да продължи и съответно да изгори с въпросния процент. Изберете другата опция (без конверсия - тогава ползват референтния курс на Виза) и тънете в незнание колко ще ви струва  :lol:

А в случая струваше 13.69 коруни за лев, вместо 12.73

 

Мисля, че това е валидно за всички банкомати в Чехия и в Полша. И на двете места любезно предлагат да ти покажат колко ще ти струва :))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Попадна ми интересна сравнителна таблица на банките:

https://pisar.bg/banks/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Попадна ми интересна сравнителна таблица на банките:

https://pisar.bg/banks/

 

И аз мислех да я пусна тая таблица, но не е написана както трябва. Не пише за какви видове банкови сметки (спестовна, разплащателна..) става дума в първата графа, примерно за ЦКБ и ПИБ , които аз ползвам, са споменати такси, които не са реални.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ЦКБ, но с много кандърми. И накрая, го измислиха - трябвало да бъдат специални, емоционални, от тези:

 

https://www.ccb-emotion.bg/

 

Май искаха да ми вземат едни 2 лева за издаване и... успяха. :)

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ЦКБ, но с много кандърми. И накрая, го измислиха - трябвало да бъдат специални, емоционални, от тези:

И аз,онзи ден си взех моята Маестро карта на ЦКБ.Получих уверение от банковите служители,че съвсем скоро карти Маестро ще спрат да се издават.Затова смених моята и следващите три години ще съм валиден. ;)

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение

Наскоро ли е издадена, защото ми обясняват, че вече Маестро е Мастер?

 

на сайта на ПИБ има опция да се заяви Маестро, отделно има Дебит Мастеркард

Връзка към мнение

Сега се връщам от ПИБ, говорих с управителката на един от клоновете им,и я питах дали издават все още Maestro Paypass и каза -  "Да разбира се" и че това няма нищо общо с Mastercard debit. След , което мега очудена каза - "Но вие имате 3, още ли ви трябват", хахах :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

ЦКБ, но с много кандърми. И накрая, го измислиха - трябвало да бъдат специални, емоционални, от тези:

 

https://www.ccb-emotion.bg/

 

Май искаха да ми вземат едни 2 лева за издаване и... успяха. :)

 

 

Mаестрото на ЦКБ приема ли се в Румбо, Браво  и т.н.?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Банките май продължават да си правят оглушки за SEPA. ДСК със сигурност.

 

Някой да има информация да има българска банка, която тотално да е махнала таксите за входящ/изходящ превод към ЕС както трябваше да направят след 31.10?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.