Прескочи до съдържание

Говорете ми за Киев


danimarkova

Препоръчани мнения

Георги Матеев

Едно друго въпросче, мисля да си сменя датите за Киев за 17-19 Май. Изборите са на 25 Май.

Как мислите, обстановката би била по-спокойна преди или след изборите?

От една страна преди избори може да има напрежение, след тях вече всичко е решено.

От друга преди изборите всеки се надява да е победител, след тях, загубилият може да не признае резултата и да започнат вълнения.

Вие как мислите?

 

Интересен въпрос, доста трудно е да се прецени. Аз пристигам там на 30 Май, силно се надявам да не са се развълнували тогава :)

 

Макар че ако трябва да избирам пак бих предпочел да отида СЛЕД изборите. Струва ми се, че е по-вероятно напрежението да ескалира преди изборите, особено по време на предизборната кампания, която 1 седмица преди 25 Май ще е баш в разгара си.

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение
Георги Матеев

Току-що си букнах Чернобил тур-а и се развълнувах леко :) Връщане назад вече няма, стискайте ми палци хаха

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Как мислите, обстановката би била по-спокойна преди или след изборите?

Преди изборите. Дотогава ще се правят на цивилизовани европейци, а след изборите не се знае какво ще става.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За тези, които все пак се решили да отидат до Киев :)

 

http://www.peika.bg/statia/Burkan_Bar_Kadeto_chashite_i_chiniite_sa_zabraneni_l.a_i.81970.html

Супер, там сме, много си падам по такива извратени заведения.

Връзка към мнение

Дори го намерих на gps-a. В IGO излиза, докато в OSMand не успях да го намеря.

 

Редакция: Това е на 500 метра от квартирата ни.  :)

Редактирано от NikolaiRG
Връзка към мнение
Георги Матеев

Сега пък в Донецк се 'сговни' работата, докато излетим и вече не е ясно в Украйна ли ще кацаме или в Русия :lol:

 

Хайде да изтраят само още 2 месеца, че ваденето на руска виза е досадна работа  :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е сега вече вбесихте Duke и Фичо ... шегата настрана ама Донецк е на майната си от Киев , та няма страшно.

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Е сега вече вбесихте Duke и Фичо ... шегата настрана ама Донецк е на майната си от Киев , та няма страшно.

Не забравяй къде е Калининград - много по-далеч майната си ;)

В тази връзка подозирам, че на Путин и Лвов му е близо.  :rolleyes:

Връзка към мнение

Аз имах предвид , че ако кацаш в Киев Донецк ти е наистина далеч , а Калининград си има специалния статут ... оредполагам е интересно място чисто като усещане даси там - нещо като Западен Берлин в червен вариант :)

 

Сигурен съм , че Путин не е луд и няма да завзема части от Украйна , но при 8 млн, руснаци там не виждам как ще минат без федерация. Това няма как да касае пътешествениците и едва ли на някой му се е приходило в Донецк, Аз съм бил в Днепропетровск ... доста грозно място и не бих повторил. Изобщо Украйна за мен е доста скучно място изключвайки Киев който е като оазис и може би някой от западните големи градове.

Връзка към мнение

Току-що си букнах Чернобил тур-а и се развълнувах леко :) Връщане назад вече няма, стискайте ми палци хаха

Потвърдихме и ние билетите, сега остава да изберем фирма за Чернобил. Ти коя избра? Какви разлики откри? На първо четене май маршрутът е един и същ, цената също е подобна.

Връзка към мнение

Потвърдихме и ние билетите, сега остава да изберем фирма за Чернобил. Ти коя избра? Какви разлики откри? На първо четене май маршрутът е един и същ, цената също е подобна.

 

Аз малко да ви се намеся, но и в друга тема бях споменал, че четох че туровете се правят на практика само от една държавна оторизирана фирма. Така че май няма много значение кой оператор ще изберете, разликите са основно в транспорта до самия Чернобил. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Потвърдихме и ние билетите, сега остава да изберем фирма за Чернобил. Ти коя избра? Какви разлики откри? На първо четене май маршрутът е един и същ, цената също е подобна.

 

Аз избрах тази агенция: http://www.tour2chernobyl.com/

 

Гледах, че за пътуването до Чернобил ползват хубав климатизиран микробус, вътре ти пускат документален филм за централата и времето ще минава бързо.

 

След известен пазарлък по имейла, който ти препоръчвам и на теб, в крайна сметка свалиха цената до $139 на човек ($129 за тура + $10 задължителна здравна застраховка).

 

Иначе разлика между агенциите и маршрутите на практика не открих, както Жоро по-горе е писал май няма огромно значение кой точно ще е оператора.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е, това не трябваше да става. Получих email, че отменят обратния полет от Киев. Девойката не иска да се лангърка с влака от Лвов до Русе и съответно експедицията ни отпада. Ще я заменим с нещо из Родопите, а Украйна остава за друг път.

Връзка към мнение

Е, това не трябваше да става. Получих email, че отменят обратния полет от Киев. Девойката не иска да се лангърка с влака от Лвов до Русе и съответно експедицията ни отпада. Ще я заменим с нещо из Родопите, а Украйна остава за друг път.

Няма ли начин да я убедиш, че това ще е незабравимо преживяване?

 

Не се шегувам. Пътувала съм влак на дълги разстояния, включително през Киевската гара.

Остават спомени за цял живот. Сега, ако попътувам ден-два с влак, ще се почуствам пак под 18г. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също съм пътувал до Москва с влак. Това е любимото ми превозно средство и от време на време си устройвам кратки екскурзии из България, дори за тази цел имам карта "класик".

Вече е късно. Отмених резервациите и сме вътре с по 80 лв. на човек досега. Утре ще звъня на Уизеър, за да им кажа, че така няма да стане. В мейла има описани варианти. Избрахме пълно анулиране и на двата полета.

Редакция: под "киевска гара" разбрах "Киевский вокзал" в Москва, където спират влаковете от България. Такава асоциация направих отначало.

Редактирано от NikolaiRG
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.