Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Имам нужда от съвет относно тази култова виза. С 3-ма приятели кандидатствахме и двама взехме визи без проблем. Но третия човек получи отказ. Причината е недостатъчна наличност по банковата сметка и само това се посочва - той има много солиден оборот по сметката за 3 месеца, но накрая баланса му е 200лв. и съответно проверяващия пише, че нямало да му стигнат за пътуването (хотел и храна, защото самолетните билети са купени). Реално неговите други документи и данни в профила са идентични на нашите, но тази банкова сметка обърква нещата. Човекът има няколко други сметки с наличности и няма проблем да ги приложи, но въпросът е каква е процедурата след отказ. Реши да пусне ново заявление онлайн, както и първия път, след което да чака отново да му искат документи за доказателства и да приложи допълнителни банкови сметки с достатъчни наличности. Но няколко дни по-късно отговорът от австралийците беше абсолютно същия(наличнност по сметката) - явно просто са прегледали отново старите приложени документи. Имате ли идея как може да им се обясни, че човекът разполага с нови документи (други банкови сметки)? Има ли начин нови документи да се пирлагат онлайн в профила? И като цяло какви са им процедурите... Мерси предварително.

Връзка към мнение

Две основни грешки е, че сте купили билетите преди визата, и че сте подценили изискването за банковата сметка. 

 

Няма как да се преразгледа предишното решение, пускаш нова молба, мисля, че няма ограничение в срок. Но може би още с пускането на молба да прикачите другите банкови сметки, в които има по-големи налични суми, не чакайте те пак да ги поискат. 

Връзка към мнение

Може да опитате да попълните въпроса си в уеб формата тук: https://www.border.gov.au/about/contact/make-enquiry  има и оставен телефон, на който директно може да се обадите в Австралия и да ги питате дали може да се направи нещо. Според мен обаче шансовете клонят към нула, едва ли австралийските власти ще си променят решението. Трябвало е да се приложат извлечения по всички сметки с достатъчна наличност още първия път, не знам защо е приложено извлечение само за сметката с почти никаква наличност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси за отговорите. Наистина е пропуск и недоглеждане това с крайната наличност по сметката. Все пак се надявам да има решение, защото всичко друго му е наред - доказан работодател, преводи на заплата във въпросната сметка и т.н. Кой от трите варианта бихте препоръчали като следваща стъпка:

1. Да се пусне ново заявление - някаква идея дали може да прилагат документи още в началото без да са поискани на втора стъпка, има ли такава опция?

2. Да се свърже с консулствата в Белград или Букурещ - някъде тук четох, че имало възможност да се поиска интервю при отказ, имате ли инфо за това?

3. Да се пише/обади на телефона за връзка даден на сайта и да се питат.

Връзка към мнение

Поне аз до колкото разбрах, няма опция да възразиш този отказ, освен пред някаква много специална комисия, която накрая стига до министъра и май тоя случай не е приложим за тур визи. Според мен вариант 1 е най-подходящ стига да има начин от начало да се прикачат документите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние два пъти получихме  австралийска виза без да искат допълнително нищо. Ама, според мен това е , защото годините са ни много. :blush: Имам една позната, отказаха и виза, при положение, че работи в ТА и щеше да бъде водач на група. Но  тя отиде  в Белград и там и дадоха.

Защо не опитате да се свържете по телефона с посолството в Белград и да обясните.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, благодаря. Това звучи обнадеждаващо, ако всички други опции се изчерпат. Твоята позната, предполагам, се е свързала с посолството по телефона и си е насрочила среща, така ли?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

AlexandraKo, благодаря. Това звучи обнадеждаващо, ако всички други опции се изчерпат. Твоята позната, предполагам, се е свързала с посолството по телефона и си е насрочила среща, така ли?

Да, точно така. Опитайте да се свържете и да обясните какъв е случаят. А защо не го направите преди да пробвате друго, може би, ще дадат съвет как да постъпите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пуснах молба за австралийска туристическа виза. Поискаха ми документи на 31.10.2016 г. На четвърти ноември ги изпратих, но този факт не е отразен все още в акаунта ми. Някъде по-напред четох от патили магеланци, че са писали на мейл при подобен случай. Ще бъда благодарна някой да се включи и да напише на кой мейл е искал съдействие. 

Или да не се притеснявам излишно за това.

Връзка към мнение

На приятелката ми бяха забравили да ги качат изобщо, писах им мейл да ги сръчкам, но бях изчакал да мине 1 месец мисля. (На този мейл, от който ми бяха писали за допълнителните документи)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Един въпрос с повишена трудност: 

 

Някой, който е кандидатствал за туристическа виза 2 пъти и първия път са му поискали допълнителни документи (банкови извлечения, бележки от работодател, декларии и т.н.), може ли да каже дали при второто кандидатстване също са му изисквали такива документи или директно са му дали виза?

 

Чудя се изобщо дали има връзка и като съм ходил вече веднъж и съм си тръгнал без нарушения втория път вече ще мина по по-облекчената процедура или не?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет от Гоа, Индия :)

 

100℅ е предъвквано и преди затова ще гледам да съм бърз с питанията си.

 

Относно туристическата виза за Австралия - хората си искат кандидата да посочи месторабота. Всичко хубаво ами тези от нас които към момента не работят (току що завърших университет) какво да пишем и как да им докажем че "няма да искаме да останем там" след свършване на визата? Тъй като фактически нито университет нито работа ме дърпа обратно в моя случай. Как да им обясня че просто ми се пътува?

 

Или предварително закупен билет за НЗ може би ще свърши работа?

 

И още нещо - може ли да се кандидатства онлайн за тази туристическа виза?

Редактирано от Aleks
Връзка към мнение

Привет от Гоа, Индия :)

100℅ е предъвквано и преди затова ще гледам да съм бърз с питанията си.

Относно туристическата виза за Австралия - хората си искат кандидата да посочи месторабота. Всичко хубаво ами тези от нас които към момента не работят (току що завърших университет) какво да пишем и как да им докажем че "няма да искаме да останем там" след свършване на визата? Тъй като фактически нито университет нито работа ме дърпа обратно в моя случай. Как да им обясня че просто ми се пътува?

Или предварително закупен билет за НЗ може би ще свърши работа?

И още нещо - може ли да се кандидатства онлайн за тази туристическа виза?

Не, билетът не играе.Това не ги интересува, даже, в сайта им, някъде пишеше да не се купуват билети и хотели предварително,за да не изгорят при отказ.

Туристическата виза е онлайн и е безплатна.

На нас два пъти ни дадоха визи за минути, но ние сме 55+,със собствен бизнес.

Ако поровиш назад в темата, има информация. На младите хора им искат допълнително документи -от работодател, банкови извлечения.

Можеш да опиташ, не мога да ти дам линк за визите, че пиша от телефон. Но ще го намериш лесно.Ако ти нямаш доходи, там има въпрос кой ще те финансира.

Един въпрос с повишена трудност:

 

Някой, който е кандидатствал за туристическа виза 2 пъти и първия път са му поискали допълнителни документи (банкови извлечения, бележки от работодател, декларии и т.н.), може ли да каже дали при второто кандидатстване също са му изисквали такива документи или директно са му дали виза?

 

Чудя се изобщо дали има връзка и като съм ходил вече веднъж и съм си тръгнал без нарушения втория път вече ще мина по по-облекчената процедура или не?

Според една мен, ще ти дадат веднага.:)

Ми пробвай ,де.:)Тутакси ще разбереш -визата идва до няколко минути.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Ми пробвай ,де. :)Тутакси ще разбереш -визата идва до няколко минути.

 

Аз ще пробвам, просто не знам кога точно. Ако кандидатствам сега най-вероятно няма да имам възможност да използвам визата в следващите 12 месеца. Не знам това как ще ми се отрази на "досието" при тях, не искам да си гърмя патроните.  :lol:

Връзка към мнение

Въобще ли няма никаква опция да се отиде в Австралия да се поработи около година с подобна work holiday виза? Гледам има 417 и 462 визи които европейците по принцип взимат за да отидат, но за съжаление България не спада към нито една от двете групи. Обикновено какво правят наши сънародници които искат да отидат в Австралия на work&travel програма за поне година? Някъде тук във форумите дискутирано ли е?

Връзка към мнение

Въобще ли няма никаква опция да се отиде в Австралия да се поработи около година с подобна work holiday виза? Гледам има 417 и 462 визи които европейците по принцип взимат за да отидат, но за съжаление България не спада към нито една от двете групи. Обикновено какво правят наши сънародници които искат да отидат в Австралия на work&travel програма за поне година? Някъде тук във форумите дискутирано ли е?

Мисля, че не е дискутирано тук, във форума.

Аз имам един познат, който беше на някакъв стаж на остров Тасмания по повод магистратурата му  в Германия. И той ми обясни, че било много трудно да се вземе работна виза за Австралия. Те го харесали много, поканили го  на работа, ама сам да си осигури такава виза. :(

Пък, като гледам, колко индийци има там, някак не ми се връзва тази информация. :unsure:

Но това, което казвам, не е официална информация.

AlexandraKo, благодаря. Това звучи обнадеждаващо, ако всички други опции се изчерпат. Твоята позната, предполагам, се е свързала с посолството по телефона и си е насрочила среща, така ли?

Да, така е направила.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Хора помогнете ми почти съм на 18 и много искам да посетя Австралия кажете ми нещата около визата.Въобще има ли някакъв шанс да ми дадат и колко пари горе долу ще ми трябват?

Редактирано от Дани132
Връзка към мнение

Хора помогнете ми почти съм на 18 и много искам да посетя Австралия кажете ми нещата около визата.Въобще има ли някакъв шанс да ми дадат и колко пари горе долу ще ми трябват?

За визата никой не може да ти каже нищо, за всеки е индивидуално.Просто, трябва да опиташ, визата е он - лайн и става бързо.Ако ти нямаш собствени доходи, трябва да посочиш кой ще те финансира за пътуването.

А колко пари ще ти трябват е много интересен въпрос.Дай малко информация какво искаш да видиш, колко дни ще стоиш, какви са ти предпочитанията, начин на пътуване и пр.

Но по принцип, Австралия е скъпа дестинация.Доста скъпа.

Връзка към мнение

Още от малък започнах да събирам пари и в момента имам 5000 лв.Искам да отида в Бризбейн или Сидни.Времето за което искам да отида е най-малко 10 дни.Моля ви посъветвайте ме нещо,защото не съм сигурен дали ще ми дадат виза.

Връзка към мнение

Опитай, няма да те бият с пръчка и да ти откажат. 5000 не са малка сума, а визата за Австралия не е като щатските - да има по-строги изисквания и доста отказани визи. Отказаните визи за Австралия като цяло са единици във форума. Няма какъв друг съвет да получиш. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Две основни грешки е, че сте купили билетите преди визата, и че сте подценили изискването за банковата сметка. 

 

Няма как да се преразгледа предишното решение, пускаш нова молба, мисля, че няма ограничение в срок. Но може би още с пускането на молба да прикачите другите банкови сметки, в които има по-големи налични суми, не чакайте те пак да ги поискат. 

 

В крайна сметка визата е получена :)  Ако някой има подобен случай (отказ на виза, поради неизпълнено условие за налични средства по банкова сметка), то решението е просто да се пусне нова молба (изчакайте 1-2 месеца, ако може) и след попълването на всички данни се прилагат актуални банкови извлечения с достатъчна наличност - по неофициална информация очакват наличност от поне 3000лв. Накратко, при отказ на виза и повторно кандидастване всеки може да си приложи нови актуални документи към профила още на първа стъпка, без да е нужно да се чака те да поискат такива... всъщност това е задължително, защото направо те режат отново (освен ако не е минало много време от отказа).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние получихме отново австралийски визи без никакъв въпрос или допълнителни документи. Изобщо смятам, че това е най-лесната виза. При това напълно безплатна ;-)

Този път сме избрали месец август - искаме да опознаем по-подробно ГБР и Западна Австралия. 

Да помоля за някакви съвети за Западна Австралия?

Връзка към мнение
Наистина ли австралийската виза е безплатна за български граждани?! Това е интересно. Аз реших да пътувам до Австралия с канадския ми паспорт, защото много мразя да се занимавам с визи и гледам да посещавам само страни, за които не ми трябват визи или поне ако трябват ги издават на място за българи или канадци. Но, какво се оказа, за канадски граждани визи не искат австралицйите, но искат да се попълни онлайн Electronic Travel Authority (ETA), което си е реално виза, но електронна.


 

Тази ЕТА или електронна виза струва 20 долара, но пък е нещо подобно на американската електронна виза, само попълваш малко данни и готово. А, по принцип не би трябвало вече да отказват на българи визи, особено сериозни магеланци с пътешествия зад гърба си и добра работа. Успех на всички и ще обменяме информация. Аз ще летя през юли, а вие?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.