Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Вчера взех визата и да споделя личен опит, в добавка към въодушевлението :)

Кандидатствах онлайн на 15.06. След 2 дни ми пратиха мейл, че искат пълният комплект документи (декларация за целта на пътуването, маршрут на пътуването, програма, какви са ми намеренията след като напусна Австралия, писмо от работодателя и банково извлечение с движение по сметката). Аз се престарах и им пратих визи от предишни пътувания, вкл. "визата" за Нова Зеландия и тази за САЩ. Понеже банковото извлечение на български език  в моята банка е доста по-евтино от това на английски, си го преведох  безплатно на английски, защото преди имах преводаческа фирма.

И почна голямото чакане...

Точно 1 месец, след като подадох всички изискани документи, получих визата.  Вече бях почнала да се изнервям.

Странното е, че през този месец ме провериха дали наистина работя във фирмата, в която съм посочила, като писаха мейл на шефа ми. Той беше потвърдил и аз очаквах да получа одобрение след това. Но нищо не стана. След 2 седмици отново му поискаха потвърждение, че има такава служителка, като в мейла пишеше, че служителката, която преди е пуснала проверката за мен, отсъства в момента.

 

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Честито! 
:)
 

преди 35 минути , Яничка каза:

Точно 1 месец, след като подадох всички изискани документи, получих визата.  Вече бях почнала да се изнервям.

Странното е, че през този месец ме провериха дали наистина работя във фирмата, в която съм посочила, като писаха мейл на шефа ми. Той беше потвърдил и аз очаквах да получа одобрение след това. Но нищо не стана. След 2 седмици отново му поискаха потвърждение, че има такава служителка, като в мейла пишеше, че служителката, която преди е пуснала проверката за мен, отсъства в момента.

 

И при мен така, плюс, че още на два пъти ми искаха допълнителни документи, а проверка направиха не по мейл, а се бяха обаждали по телефона в офиса и в същия ден и на мен ми се обадиха на мобилния да ме поразпитат някакви неща, които вече фигурираха в документите - къде и какво работя, какви са ми доходите и пр. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 23 минути , Фил каза:

Честито! И при мен така, плюс, че още на два пъти ми искаха допълнителни документи, а проверка направиха не по мейл, а се бяха обаждали по телефона в офиса и в същия ден и на мен ми се обадиха на мобилния да ме поразпитат някакви неща, които вече фигурираха в документите - къде и какво работя, какви са ми доходите и пр. 

Малееее,  кви сте съмнителни!Та чак персИонално ви проверяват.Мислех си, че документите са достатъчни.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , AlexandraKo каза:

Малееее,  кви сте съмнителни!Та чак персИонално ви проверяват.Мислех си, че документите са достатъчни.

 

При мен има някои обстоятелства, които наистина могат да предизвикат основателни съмнения, така че в известен смисъл ги разбирам, но и аз се бях изнервил по едно време като се забави визата :biggrin: Важното е, че всичко свърши добре! :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
20 hours ago, Фил said:

При мен има някои обстоятелства, които наистина могат да предизвикат основателни съмнения, така че в известен смисъл ги разбирам, но и аз се бях изнервил по едно време като се забави визата :biggrin: Важното е, че всичко свърши добре! :)

Аз очевидно съм имала късмет с австралийците. Не са ме проверявали, но си прав- важно е как завършва. Аз няма да успея да пътувам , или поне с вероятност 70-80% , а имаме всичко уредено от 9 август, включително 4 вътрешни полета. Но в петък оперираха по спешност човек от най-близките ми и ....

Сега остава да решат лекарите. Е виждала съм Австралия, може да промееним датите поне на големия полет и т.н. Семейството все пак е най-важно. 

Редактирано от Роми
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Яничка , @Фил Честито за визите!

 

Подсетихте ме за една забавна история за мой бивш колега като споменахте проверката при работодател.

Работим си ние един слънчев следобед преди няколко лета и телефона в офиса звъни. Вдига моята колежка и с изумен поглед почва да отговаря на английски.

- Търсим г-н Еди Кой си. Там ли е ?

- Ваш служител ли е?

- Знаехте ли, че възнамерява да пуска отпуска от .... - до ....?

- Вие ли го изпращате там? 

 

Колежката изумена не знае какво става и какъв е този разпит за колега от съвсем друг отдел. Прехвърля разговорът на прекия ни ръководител и после разбираме, че възпросния колега "Еди Кой си" искал да си изкара работна виза за Австралия като пуснал документ с фалшифициран подпис на CEO-то, уж нашия го изпращал на специализация за няколко месеца да се осъвършенствал в работата и да си подобри английския. Няма нужда да казвам, че след този случай "г-н Еди Кой си" вече не работеше в тази фирма :biggrin: 

Та така и аз разбрах по случайност, че наистина прозвъняват работодателите и кандидатите в процеса на обработка на документите. 

 

Успех с изготвянето на програмата. :) 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Интересно как процедират, ако работодателя нищо не вдява от английски език?

И телефоните на работодателя, вие ли им ги пишете някъде или те сами си ги намират?

 

Стана ми много интересно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
16 hours ago, mililia said:

Интересно как процедират, ако работодателя нищо не вдява от английски език?

И телефоните на работодателя, вие ли им ги пишете някъде или те сами си ги намират?

 

Стана ми много интересно :)

При мой приятел се е обаждала дама, очевидно сръбкиня, и то говореща сносно български; била от посолството им в Белград. Намерили са начин ...

Ние отложихме пътуването си сега през август, поради тежък здравословен проблем при майка ми. 

Но искам многоооо да похваля Сингапурските авиолинии + хотелите в Австралия. Разрешиха ни да си сменим безплатно билетите , а хотелите резервациите. За уточнение -3 от общо 4 хотела бяха non refundable . Сега чакаме за вътрешните линии, но мисля че и там ще е без проблем. Много приятно съм изненадана, така че през май 2018 ще се види Големия бариерен риф и района на Брум в Западна Австралия.. За съжаление не можем през октомври - имам страшно много служебни пътуваниа през този период, а след това трябва да се чака май-юни, за да се влиза нормяално във водата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Роми каза:

При мой приятел се е обаждала дама, очевидно сръбкиня, и то говореща сносно български; била от посолството им в Белград. Намерили са начин ...

 

И на мен ми се обади сръбкиня от посолството в Белград, може би същата. ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 28/07/2017 в 19:56, mililia каза:

И телефоните на работодателя, вие ли им ги пишете някъде или те сами си ги намират?

Един от документите, които искаха, беше да напишем координатите на работодателя. В моя случай обаче аз бях писала координати на единия ми шеф, а те от фирмената ни бланка с препоръките от него, бяха видели сайта на фирмата и от там бяха писали мейл на другия ми шеф да потвърди, че съм негов служител.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли за Австралия дали важи правилото за паспорта да е валиден мин. 6 месеца от датата на влизане в страната? Питам за друг човек, който ще стои там няколко месеца.

В сайта на Министерство на външните работи така пише, но не знам дали там е най-точната информация.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Важи. :)

И за да не съм съвсем оф, вчера пуснах за една визичка. Да видим като е n-та по ред дали пак ще е същото...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И мен ми е много интересно, дали като вече сме имали виза, искали са ни всички документи и всичко е било ОК, втория път пак ще ни карат да събираме същите документи и да пишем обяснения. Не искам обаче да си "гърмя патроните" с такава проверка и да не ползвам визата :)

Връзка към мнение

На мен са ми давали виза 3 пъти. Само първия не са ми искали нищо, получих визата след два часа. Следващите два ми искаха документи. Сега ще видим.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 14 часа, Яничка каза:

Някой знае ли за Австралия дали важи правилото за паспорта да е валиден мин. 6 месеца от датата на влизане в страната? Питам за друг човек, който ще стои там няколко месеца.

В сайта на Министерство на външните работи така пише, но не знам дали там е най-точната информация.

 

Ето тук гледаш

цъкаш на AU 

Цитат

- Passports and other documents accepted for entry must be
  valid on arrival.

 

Връзка към мнение

Да, отне им около 36 часа. Не са ми искали нищо, абсолютно, само с данните от апликейшъна.

Благодаря. Всъщност тя не ми трябва. Докато не ми дойде друго на ума де. :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И аз искам вече да получа виза и после да се похваля. Това чакане е толкова неприятно :-)))))))

Тони, честито за ескпресната виза, завиждам ти! :-))))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , Desi75 каза:

И аз искам вече да получа виза и после да се похваля. Това чакане е толкова неприятно :-)))))))

Тони, честито за ескпресната виза, завиждам ти! :-))))

Стискам всички палци и очаквам скорошна хвалба :wub:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 46 минути , Тони каза:

Имам си виза. :)

А, те сигурно вече си те имат за половин оси. :P

преди 6 минути , Desi75 каза:

И аз искам вече да получа виза и после да се похваля. Това чакане е толкова неприятно :-)))))))

 

Споко, ще стане! Стискаме палци! :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И така времето да се похваля настъпи.... Тази сутрин се събудих с австралийска виза - вече може да пристъпваме спокойно към организиране на пътуването :party:

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.