Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Здравко Ангел
преди 5 минути , Тони каза:

И аз бих ви посъветвала да опитате. Сигурна съм, че при подаване за втора и трета / а такива вероятно ще има/ ще е по-лесно. 😂😂

Като прочетох ти как си стартирала с виза за по-малко от 24 часа, а ние стартираме с безброй условия, при второто кандидатстване сигурно изискванията няма да се съберат на една страница 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

На мен ми беше четвърта или пета, за това. Тази не я ползвах, но ще ми е нужна за късната зима, така че пак ще се нареждам и аз на опашката. Да видим следващата как ще дойде.

На вас успех!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 минута , Тони каза:

На мен ми беше четвърта или пета, за това. Тази не я ползвах, но ще ми е нужна за късната зима, така че пак ще се нареждам и аз на опашката. Да видим следващата как ще дойде.

На вас успех!

Благодаря! И на теб успех!

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте  задължително ли е да се прави акаунт  в сайта на имиграционите,че май иначе не става за да се подаде онлайн ?

 

Срока максимум за 1 година ли е ? ТУРИСТИЧЕСКАТА  ?

 

Виждам за някакви разпечатки от работа и т.н. предполагам при някои ги искат при други не все пак ако има кредити проблем ли е ? естествено говоря да са погасяеми и в едната сметка която ще им покажа  имам  пари те няма как да разберат какви кредити имам и т.н.

Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 4 минути , MatriXa каза:

Здравейте  задължително ли е да се прави акаунт  в сайта на имиграционите,че май иначе не става за да се подаде онлайн ?

 

Срока максимум за 1 година ли е ? ТУРИСТИЧЕСКАТА  ?

 

Виждам за някакви разпечатки от работа и т.н. предполагам при някои ги искат при други не все пак ако има кредити проблем ли е ? естествено говоря да са погасяеми и в едната сметка която ще им покажа  имам  пари те няма как да разберат какви кредити имам и т.н.

Здравей, задължително е да се направи акаунт, то иначе няма как да подадеш онлайн. Туристическата е 1 година.

На нас ни поискаха много документи, ние се отнесохме малко несериозно и в крайна сметка и на двамата ни отказаха.

Аз кандидатствах като самоосигуряващ се и доводът за отказа беше, че нямам регулярни месечни постъпления в сметката, въпреки че си имаше пари в нея.

На Ангел пък му отказаха, защото бил потенциален емигрант, не знам как го бяха преценили това.

Връзка към мнение

Здрасти,

 

Това за стажа вярно ли е че трябва да си поне минимум 2 години в сегашната месторабота ?

 

Това е простоия изглежда по сложно от туристическа виза за Сащ която обаче ако ти издадат може да е за 10 години а не за максимум една ..

 

Можеш ли да напишеш какви документи са ти искали и  каква е тая бележка от работодател понеже аз не искам да се знае че ще заминавам 😄

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 11 минути , MatriXa каза:

Здрасти,

 

Това за стажа вярно ли е че трябва да си поне минимум 2 години в сегашната месторабота ?

 

Това е простоия изглежда по сложно от туристическа виза за Сащ която обаче ако ти издадат може да е за 10 години а не за максимум една ..

 

Можеш ли да напишеш какви документи са ти искали и  каква е тая бележка от работодател понеже аз не искам да се знае че ще заминавам 😄

Към всяка кандидатура се постъпва индивидуално, но на мен ми поискаха този набор от документи и отговор на въпроси:

 

A colour copy of the personal details and identity photo page of your current passport

A declaration explaining your purpose for travelling to Australia

Your proposed itinerary and dates of travel to and from Australia

 

A description of the activities you plan to undertake over the period of your planned stay in Australia

 

Do you intend lodging any further visa application in Australia? If so, for what purpose?

 

A statement about your intentions after departure from Australia (for example, continue to travel or return to usual country of residence)

 

A contact telephone number in your country of residence to allow the department to contact you

 

Evidence of your self-employed status, including a certificate of business registration and tax records for the past two (2) financial years

 

A declaration stating the nature of the business undertaken by the company and the activities that you undertake in the company

 

A declaration stating how you support yourself in your home country/country of residence

 

Your personal and company bank statements for the past three (3) months, including any salary deposits showing the funds you have to support your stay in Australia and how you accumulated the funds.

 

The bank statements must display or include all of the following details:

 

-  The name of the financial institution

 

-  The account holder's name

 

-  The account number

 

-  The opening and closing balances of the account

 

-  All transactions for the past 3 months.

Връзка към мнение
преди 21 минути , MatriXa каза:

Здрасти,

 

Това за стажа вярно ли е че трябва да си поне минимум 2 години в сегашната месторабота ?

 

Това е простоия изглежда по сложно от туристическа виза за Сащ която обаче ако ти издадат може да е за 10 години а не за максимум една ..

 

Можеш ли да напишеш какви документи са ти искали и  каква е тая бележка от работодател понеже аз не искам да се знае че ще заминавам 😄

Не е по-сложна от щатска, на нас ни дадоха за секунди, без документи. Възрастта ни е в диапазона 40-50, не сме престрели да кажеш, че е заради това. Мъжа ми беше на работа от 7 - 8 месеца, аз от 5-6, и пак не ки искаха документи. Ако искаш да представиш нещо фалшиво от работодателя имай предвид, че е възможно да звъннат на работодателя , за да питат там ли работиш и ще ползваш ли отпуска. Друг е въпроса на кой телефон ще се обадят, но го имай предвид, за да не си в конфузна ситуация. Принципно, ако имаш пари да си покриеш престоя би следвало да нямаш проблем,макар че явно и това не е сигурно, като чета Здравко Ангел. Успех и не се паникьосвайте, рядко отказват виза. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 10 минути , luba_rizova каза:

Не е по-сложна от щатска, на нас ни дадоха за секунди, без документи. Възрастта ни е в диапазона 40-50, не сме престрели да кажеш, че е заради това. Мъжа ми беше на работа от 7 - 8 месеца, аз от 5-6, и пак не ки искаха документи. Ако искаш да представиш нещо фалшиво от работодателя имай предвид, че е възможно да звъннат на работодателя , за да питат там ли работиш и ще ползваш ли отпуска. Друг е въпроса на кой телефон ще се обадят, но го имай предвид, за да не си в конфузна ситуация. Принципно, ако имаш пари да си покриеш престоя би следвало да нямаш проблем,макар че явно и това не е сигурно, като чета Здравко Ангел. Успех и не се паникьосвайте, рядко отказват виза. 

Да, и аз да потвърдя, че нашият отказ е по-скоро изключение. В повечето случаи хората си получават виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А ако ми дадат виза оставам там.

 

Иначе за банковата сметка приемат ли наличие на кредитни карти ? Или не ги признават ?

 

(По горе четох че някои представил кредитна карта за билета която ще му е )

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa-1/676-#tab-content-0

 

 

Защо  не може да се кандидатства за туристическа виза ?

 

Превхърля ме към визитор виза която мисля че пак е с същият срок и може да се използва като турситическа но защо самата туристическа е затворена ?

Връзка към мнение

A declaration explaining your purpose for travelling to Australia;
● Your proposed itinerary and dates of travel to and from Australia;
● A description of the activities you plan to undertake during your intended period of stay
in Australia;
● Do you intend lodging any further visa application in Australia? If so, for what purpose?
● A statement about your intentions after departure from Australia (for example, continue
to travel or return to usual country of residence);
● A colour copy of the personal details and identity photo page of your current passport.
● A letter from your employer stating your position, your activities in the business,
the length of your employment, your salary level, approved leave period to travel to
Australia, whether or not you will be paid by the company while you are on leave, and
the date that you are expected to return to work with the company;
● The full name, date of birth, and relationship to you, of any person(s) whom you plan to
visit in Australia;
● A contact telephone number in Australia for your Australian contact
● The full name of your intended travelling companions (including their relationship to you,
their full date of birth)
● Official personal tax records for the past two (2) financial years;
● The name, contact telephone number and position of your employer contact in the
company;
● A contact telephone number in your country of residence that the department can
contact you on (if not already provided in application).
● Your personal bank statements for the past three (3) months, including any salary
deposits showing the funds you have to support your stay in Australia and how you
accumulated the funds.
The bank statements must display or include all of the following details:
● The name of the financial institution
● The account holder's name
● The account number
● The opening and closing balances of the account
● All transactions for the past 3 months;
The bank statements must be PDF or JPEG copies of the original document/s.
Bank statements in Word or Excel format are not acceptable.
Original documents in languages other than English should be accompanied by an English
translation.

Не знам откъде да започна......................

 

 

Можели малко помощ от някой който е вадил  подобни 😄

 

 

пс- Предполагам че и 1 документ да не изпратя директно ще ми откажат визата

Редактирано от MatriXa
  • Шок 1
Връзка към мнение

Някой ако е вадил тези или подобни с писмата от работодателя може ли да даде акъл дали може да се изфабрикува това с отпуската по някакъв начин ? и изобщо какъв е тоя документ този който го дават счетоводителките за колко дни отпуска  и дали имаш или какъв  е точно ....... че за пръв път го  чувам

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
преди 28 минути , MatriXa каза:

Някой ако е вадил тези или подобни с писмата от работодателя може ли да даде акъл дали може да се изфабрикува това с отпуската по някакъв начин ? и изобщо какъв е тоя документ този който го дават счетоводителките за колко дни отпуска  и дали имаш или какъв  е точно ....... че за пръв път го  чувам

Не е добре да изфабрикуваш който и да е от тези документи, които ще пращаш, защото има голям шанс да ги проверяват. На мъжа ми се свързаха с работодателите за да потвърдят, че наистина работи там и има платена отпуска за съответните дати. Ползваха официалните контакти на фирмата, а не тези, които той беше предоставил - тези на прекия си началник. Ако имаш платена отпуска и ще я ползваш не е никакъв проблем да ти подпишат и подпечатат такъв документ по принцип.

 

А изглеждат много нещата, които искат, но на повечето точки просто трябва да напишеш отговор на английски. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , silent_hope каза:

Не е добре да изфабрикуваш който и да е от тези документи, които ще пращаш, защото има голям шанс да ги проверяват. На мъжа ми се свързаха с работодателите за да потвърдят, че наистина работи там и има платена отпуска за съответните дати. Ползваха официалните контакти на фирмата, а не тези, които той беше предоставил - тези на прекия си началник. Ако имаш платена отпуска и ще я ползваш не е никакъв проблем да ти подпишат и подпечатат такъв документ по принцип.

 

А изглеждат много нещата, които искат, но на повечето точки просто трябва да напишеш отговор на английски. 

Значи единствено да покажа документ  който покзва че имам 15 дни платена отпуска  до края на годината ?

 

Това дали ще е проблем като посоча че престоят ми ще бъде в повече демек ще имам и неплатена ?

 

Това с датата която трябва да се върна в БГ на работа също не го разбирам при положение че аз още не съм пуснал молба за отпуска и т.н. след като не ми е дадена виза как искат да го предоставя ?

 

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение

"A letter from your employer stating your position, your activities in the business,
the length of your employment, your salary level, approved leave period to travel to
Australia, whether or not you will be paid by the company while you are on leave, and
the date that you are expected to return to work with the company;"

 

Всички тези неща трябва да ги включиш в документа, и най-добре според мен да си пише, че ще ползваш 15 дни платена и съответните дни неплатена отпуска, като се очаква да се завърнеш да на работа на еди коя си дата.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз доколкото разбирам, искаш да прецакаш системата, да изфабрикуваш необходимите документи и да не използваш визата по предназначение, а да емигрираш в Австралия, прав ли съм ?

 

Документа, който ти искат е подписана бележка от работодателя с потвърждение, на каква позиция си, каква ти е заплатата, наясно са, че ще ходиш в Австралия и ще си плащаш сам, позволяват ти да си вземеш необходимия отпуск и те чакат обратно на работа на еди си коя дата. 

 

Цялата информация, която са изисквали трябва да я има в бележката и да е подписана от работодателя ти. (Човешки ресурси)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

И ако откажат да издадат виза, има ли срок, след който може пак да се кандидатства? За туристическа виза, каква е таксата, моля, ако някой иска да ми каже. Кога се плаща и връща ли се сумата ако бъде отказана виза? Не ползвам английски и ме извинете, че ви моля.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , rdd каза:

И ако откажат да издадат виза, има ли срок, след който може пак да се кандидатства? За туристическа виза, каква е таксата, моля, ако някой иска да ми каже. Кога се плаща и връща ли се сумата ако бъде отказана виза? Не ползвам английски и ме извинете, че ви моля.

Безплатна е.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Безплатна е еVisitor визата за Австралия. Няма срок, който трябва да се изчака при отказ, но е логично, че ако се пробва след 1 месец едва ли ще има различен резултат...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Добре де, как да посоча на коя дата ще се върна на работа, като аз мисля първо да взема визата и след това да купувам билетите. Нали имаше срок за 1 година? Къде бъркам, че и аз ги мисля тези неща?

Връзка към мнение
преди 46 минути , П.Кръстев каза:

Аз доколкото разбирам, искаш да прецакаш системата, да изфабрикуваш необходимите документи и да не използваш визата по предназначение, а да емигрираш в Австралия, прав ли съм ?

 

Документа, който ти искат е подписана бележка от работодателя с потвърждение, на каква позиция си, каква ти е заплатата, наясно са, че ще ходиш в Австралия и ще си плащаш сам, позволяват ти да си вземеш необходимия отпуск и те чакат обратно на работа на еди си коя дата. 

 

Цялата информация, която са изисквали трябва да я има в бележката и да е подписана от работодателя ти. (Човешки ресурси)

 

Точно така 🙂

 

Бележката за позицията и за доходите е същата каквато се взима от счетоводството при кредит от банка нали ?  там си пише позицията на която работя и чистата заплата след приспаданията за осигуровки. предполагам е същата само трябва да я преведа на английски и да искам в период от 2 години извлечението

преди 54 минути , silent_hope каза:

"A letter from your employer stating your position, your activities in the business,
the length of your employment, your salary level, approved leave period to travel to
Australia, whether or not you will be paid by the company while you are on leave, and
the date that you are expected to return to work with the company;"

 

Всички тези неща трябва да ги включиш в документа, и най-добре според мен да си пише, че ще ползваш 15 дни платена и съответните дни неплатена отпуска, като се очаква да се завърнеш да на работа на еди коя си дата.

 

 

Е добре де то хубаво ама човек как да си пусне молба за отпуска преди да му бъде дадена виза 😄

 

За отпуската изобщо не искам да се знае от работодателя че ще ходя в Австралия а съответно мисля да им дам само разпечатка за дните които имам и датата за завръщането ми в бг но това с неплатената отпуска и дните не знам как да бъде включено

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение

Не е нужно да се посочи конкретна дата за връщането на работа, но е нужно работодателя да посочи, че е съгласен да те пусне за 2/3 седмици. 

Ще обясните, че това писмо ви трябва за кандидатстване за виза и няма да пускате официално заявление за отпуск. Като ви дадат визата вече е лесна работа, никой няма да ви следи дали ще седите точно толкова дни, колкото пише в писмото от работодателя.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.