Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Не, нищо друго не трябва. Дори може да не се наложи да се показва визата, поне при мен беше така, разпечатка от нея си вземете.

И прочетете внимателно митническата политика  преди да тръгнете, че е доста ограничаваща. И кал по обувките не може да имате. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На нас два пъти ни дадоха визи за по две минути. Това ни бяха най-лесните визи.

Единия път, като получих визата, след наколко  месеца си смених паспорта. Пратих им писмо, както си е редно, ама, като, няма отговор, не знаеш дали са наясно.

Разпечатах всичко, носех и двата паспорта, изобщо не се наложи да показвам нищо.Всичко си и беше ясно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, AlexandraKo каза:

На нас два пъти ни дадоха визи за по две минути. Това ни бяха най-лесните визи.

Единия път, като получих визата, след наколко  месеца си смених паспорта. Пратих им писмо, както си е редно, ама, като, няма отговор, не знаеш дали са наясно.

Разпечатах всичко, носех и двата паспорта, изобщо не се наложи да показвам нищо.Всичко си и беше ясно.

Принципно искат да бъдат уведомявани за всяка промяна. 

Може да се ъпдейтват евентуални промени и през акаунта нали?

Аз лично съм им дал конкретни дати за пътуване 27 фев.- 15 Март, като през това време ще съм в отпуск ( поне така им писах) , та ако случайно избера други дати трябва ли да ги уведомявам за тях и да им изпращам нови документи, с нов маршрут описан по дни, нови отпуски и т.н ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Just a tourist_Miro каза:

Принципно искат да бъдат уведомявани за всяка промяна. 

Може да се ъпдейтват евентуални промени и през акаунта нали?

Аз лично съм им дал конкретни дати за пътуване 27 фев.- 15 Март, като през това време ще съм в отпуск ( поне така им писах) , та ако случайно избера други дати трябва ли да ги уведомявам за тях и да им изпращам нови документи, с нов маршрут описан по дни, нови отпуски и т.н ?

Не, за тези промени не трябва.

Само, ако си смениш паспорта. Защото на Виза гран нотис е записан този номер.

Отбеляаваш го в акаунта си.

Връзка към мнение
преди 12 часа, AlexandraKo каза:

Не, за тези промени не трябва.

Само, ако си смениш паспорта. Защото на Виза гран нотис е записан този номер.

Отбеляаваш го в акаунта си.

Паспортът ми е валиден до края на 2020, така че няма да го сменям, но не знам дали трябва да ги уведомя при евентуална смяна на работодателя, пътуване в болничен или ако съм останал без работа?

Редактирано от Just a tourist_Miro
Връзка към мнение

Това за "пътуването в болничен" не го разбрах какво е, но не виждам каква работа им е на тях кога и колко си бил в болничен. Предполагам, че тях ги интересуват някакви заразни болести, като да речем малария или жълта треска. В който случай ти няма да искаш да ги уведомяваш, за да не ти отменят визата.

Теоретично трябва да ги уведомиш ако си смениш работата или останеш без работа, нали са ти искали документи от работодателя за отпуската и т.под., но ако ги уведомиш за такова нещо е много вероятно пак да ти поискат такива документи, а ако си безработен като нищо ще ти отменят визата, понеже вече си риск за имиграция.

И, понеже, те едва ли са пуснали тайните си служби да те следят, и да не ги уведомиш, няма от къде да разберат, че нещо при теб се е променило. Както е казал народът, да би мирно седяло, не би чудо видяло. Мълчи си, не се обаждай за нищо, освен ако не си смениш пола или паспорта и всичко ще е наред.

Връзка към мнение
На 10.12.2018 г. в 7:44, antea каза:

ако нямаш подавани лични данъчни декларации, можеш да подадеш с ПИК искане за издаване на документ от НАП и по-точно за декларирани данни и да посочиш да ти издадат удостоверение за деклариран от работодателя и платен данък по трудови правоотношения

Нещо не се оправям да прецизирам точния документ, помощ!

 

Ето до тук стигам, това ли е което търся? Притеснява ме, че никъде нямам опция за период и да задам 2 години. 

 

image.png

Връзка към мнение

@Георги пробвай така

 

също отбележи за всеки случай и Удостоверение за декларирани данни

 

1.png

Редактирано от antea
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, ShaMan-H_Fel каза:

Това за "пътуването в болничен" не го разбрах какво е, но не виждам каква работа им е на тях кога и колко си бил в болничен. Предполагам, че тях ги интересуват някакви заразни болести, като да речем малария или жълта треска. В който случай ти няма да искаш да ги уведомяваш, за да не ти отменят визата.

Теоретично трябва да ги уведомиш ако си смениш работата или останеш без работа, нали са ти искали документи от работодателя за отпуската и т.под., но ако ги уведомиш за такова нещо е много вероятно пак да ти поискат такива документи, а ако си безработен като нищо ще ти отменят визата, понеже вече си риск за имиграция.

И, понеже, те едва ли са пуснали тайните си служби да те следят, и да не ги уведомиш, няма от къде да разберат, че нещо при теб се е променило. Както е казал народът, да би мирно седяло, не би чудо видяло. Мълчи си, не се обаждай за нищо, освен ако не си смениш пола или паспорта и всичко ще е наред.

Понеже съм в отпуск от 27 фев. до 15 Март, но скоро предстои смяна на ръководството във фирмата, за която работя и ако новите шефове ми направят проблем за отпуската смятам да си взема болнични и да пътувам така. Естесвено не мисля да уведомявам никой за да не възникнат проблеми, но ме притеснява да не да опитът да се свържат с работодателя и да се издъня.

А ако съм безработен съм си потенциален имигрант, но ако на летището ме попитат къде работя, а вече съм останал без работа какво ще обяснявам не знам.

Няма да сменям паспорта, а пък пола в никакъв случай 😄 , така че на този етап да си трайкам значи. 

Благодаря за изчерпателния отговор 😉

 

Връзка към мнение

Здтавейте група искам да ви питам дали е възможно без обявяване пред австралийците на конкретни дати за пътуване те да издадът виза? Защото без виза няма как да планирам дати на пътуване. И ако не може без да им се кажат конкретни дати, дали ще имам проблем ако им кажа някакви дати и те ми дадът виза а аз в последствие не пътувам на посочените дати а пътуването се състои преди или след тях. 

Благодаря предварително за помощта

Редактирано от Бенджи
Връзка към мнение
преди 13 минути , Бенджи каза:

Здтавейте група искам да ви питам дали е възможно без обявяване пред австралийците на конкретни дати за пътуване те да издадът виза? Защото без виза няма как да планирам дати на пътуване. И ако не може без да им се кажат конкретни дати, дали ще имам проблем ако им кажа някакви дати и те ми дадът виза а аз в последствие не пътувам на посочените дати а пътуването се състои преди или след тях. 

Благодаря предварително за помощта

Не е необходимо да посочваш дати. Никой не ти иска такава информация, напротив - предупреждават, да не се купуват самолетни билети, преди да си получил виза.

Визата е с едногодишен срок.

Връзка към мнение
преди 14 минути , AlexandraKo каза:

Не е необходимо да посочваш дати. Никой не ти иска такава информация, напротив - предупреждават, да не се купуват самолетни билети, преди да си получил виза.

Визата е с едногодишен срок.

Приятел кандидатства за виза преди три месеца и те искаха да им посочи дати на заминаване и връщане, тъй  като не съм наясно как стават нещата много се притеснявам да не ме отрежат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз два пъти съм получавала австралийска виза и двата пъти не са ме питали за дати.

@Тони скоро получи за пореден път, дано се включи, да не би, да има нещо ново.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не, няма нищо ново. Дори си копирах старите неща. Искаха нещо като евентуален план и дати за посещение, но той не е обвързващ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , AlexandraKo каза:

Аз два пъти съм получавала австралийска виза и двата пути не са ме питали за дати.

@Тони скоро получи за пореден път, дано се включи, да не би, да има нещо ново.

Не са те питали защото и двата пъти не са ти изисквали допълнителна документация. Искането за планирания престой и програмата го искат допълнително. 🙂 

 

И да ги промениш обаче, няма проблем. То и във visa grant notice си пише, че можеш да посещаваш за период от 1 година с максимален престой до 90 дни.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Тони каза:

Не, няма нищо ново. Дори си копирах старите неща. Искаха нещо като евентуален план и дати за посещение, но той не е обвързващ.

Значи те просто си избират хората от които да изискват тези неща, защото на моя приятел му беше отказана виза и обяснението беше че нямал конкретен план какво ще прави в Австралия въпреки че беше посочил дати на посещение.

Връзка към мнение

На мен ми искаха дати. Даже искаха да им пратя писмо от работодателя, че точно на тия дати съм в отпуска и кога точно очакват да се върна. Аз точни дати няма, имах само груба идея в коя част от годината искам да съм там. И маршрут нямах и това искаха. И за това им написах, че нямам. Все пак ми дадоха виза.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Чудесен новогодишен подарък, имейл със тема Refusal Notification

 

Причината, е че липсвала декларация от работодателя, която надлежно съм качил. Ще изчакам седмица две и пускам пак със същите документи. 

  • Шок 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте!                                                                                                                                                                                                                                                                                             Моля за информация,преди дни ми отказаха виза и сега ще кандидатствам отново,след попълване на формуляра в сайта,поискаха банкови извлечения на мен и майка ми,понеже тя подписа декларация,че ще поеме разноските по пътуването по случай дипломирането ми.Документ от университета,че съм студентка,понеже не съм на работа.Поискаха и план за престоя,както и информация за човека с когото ще пътувам. Изпратих всички поискани документи в срок,преведени и легализирани.Но въпреки това,отказ беше на лице. на 26.02 трябва да летим през Шанхай,на 28 по план трябва да кацнем в Сидни,след това отиваме в Мелбърн и от там летим за Нова Зеландия.Нямаме много време и мисля да попълня формуляра отново. След като предварително преведох на английски всички имоти,които имам и давам под наем,включително банкови сметки и кола. Написала съм подробно мотивационно писмо,защо искам да отида. Въпроса ми е,дали да вписвам майка ми като спонсор на пътуването или да пиша,че ще го спонсорирам сама? Благодаря!

Връзка към мнение

При престой от макс 3 дни бих препоръчал искане на транзитна виза (важи за 72 часа престой) през австралийското посолство в Белград като заобиколиш онлайн процедурата. Така реших неотдавна подобен на твоя проблем - на мен дадоха виза, а на жена ми не. Беше гадно, защото проваляше планирано пътуване, но на нея ѝ направих транзитна. За щастие имахме под 72 часа престой в Австралия, но твоя случай не е такъв 😞

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.