Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Здравейте и аз да се похваля, че моята виза пристигна днес. Точно 2 седмици след изпращането на допълнителните документи и 3 от подаването на заявлението. Беше ми доста нервно, звънях 2-3 пъти до customers service в Австралия, до българското посолство, посолството на Асвстралия в Белград, писах мейли и всички ми казваха, че нищо не могат да направят и че трябва да чакам. Последното което направих беше да напиша едно писмо, където обясних, че нямам време и го прикачих към другите документи в акаунта си. Не знам дали нещо от всичко това е помогнало, но се радвам, че получих визата и заминавам другата неделя 🙂 благодаря на всички, които се отзоваха на моята молба за помощ тук 🙂 

  • Харесвам 3
  • Браво 6
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, имам въпроси относно туристическата виза. Моля за малко помощ. След няколко дни чакане днес ми поискаха стандартните документи, които трябва да им изпратя до 7 дни. В момента статусът ми е: Initial assessment.

 

Ето и въпросите ми :

 

▪Трябва ли писмото от работодателя да го нося на преводач, понеже го написах сам на англ.език и мисля да го дам за подпис на шефа и да го пратя така.

▪ Декларациите :цел на пътуване до Австралия, 

предложен маршрут и дати за пътуване,

дейностите които възнамерявам да предприема,

намерения след заминаване и данните на работодателя си написах сам на английски. Смятам да ги подпиша, сканирам в PDF и да ги прикача. Ще ги приемат ли така или ми трябва преводач?

 

Дефакто съм дал на преводач само банковите извлечения.

След като получа банковите извлечения преведени, трабва ли печат от банката и да прикачвам ли оригиналите или само превода на английски?

 

Моля за съвети.

Благодаря

 

Връзка към мнение

Нали си го написал на английски писмото, т.е. вече си е преведено. Аз вместо банкови извлечения им пратих снимки от електронното банкиране на включено на английски, нямаше печати подписи или нищо подобно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Just a tourist_Miro каза:

Здравейте, имам въпроси относно туристическата виза. Моля за малко помощ. След няколко дни чакане днес ми поискаха стандартните документи, които трябва да им изпратя до 7 дни. В момента статусът ми е: Initial assessment.

 

Ето и въпросите ми :

 

▪Трябва ли писмото от работодателя да го нося на преводач, понеже го написах сам на англ.език и мисля да го дам за подпис на шефа и да го пратя така.

▪ Декларациите :цел на пътуване до Австралия, 

предложен маршрут и дати за пътуване,

дейностите които възнамерявам да предприема,

намерения след заминаване и данните на работодателя си написах сам на английски. Смятам да ги подпиша, сканирам в PDF и да ги прикача. Ще ги приемат ли така или ми трябва преводач?

 

Дефакто съм дал на преводач само банковите извлечения.

След като получа банковите извлечения преведени, трабва ли печат от банката и да прикачвам ли оригиналите или само превода на английски?

 

Моля за съвети.

Благодаря

 

Аз два пъти вадих виза и то успешно 🙂. Първия път дадох документите на преводач. Втория път просто си преписах всичко сама с актуализирани данни ... пратих всички документи, които искаха първия път и визата дойде след 2 дни. Банковите документи си бяха от банката на английски. Успех! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 10/22/2013 at 7:10 PM, Георги said:

 

Не би трябвало да имаш проблем. Банкова сметка със прилични средства вътре, плюс подписана декларация от титуляра, че можеш да разполагаш с парите би трябвало да е достатъчно. Ако е някой роднина определено е по-добре предполагам.

 

Между другото, не съм чул до сега за отказана австралийска виза, май е въпрос по-скоро през колко обръча ще те накарат да скочиш за да я изкараш...

На мен ми отказаха 🙂 Но аз бях обиден от отношението им към нас да ми искат един куп лична информация, нотариално заерена и ги отсвирих, като не им я предоставих. И след около месец дойде и отказа за виза. Иначе отговарях на всичките им изисквания с работодател, добра банкова сметка и т.н. но не им ги дадох. По принцип за "белите" държави от ЕС им издават визи за 48 часа без да е нужно да доказват каквото и да е било. Аз сега си мисля, че е трябвало преди години да поработя 8 години в Германия и да си изкарам немски паспорт и после пътувай където пожелаеш.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , Captain45 каза:

На мен ми отказаха 🙂 Но аз бях обиден от отношението им към нас да ми искат един куп лична информация, нотариално заерена и ги отсвирих, като не им я предоставих. И след около месец дойде и отказа за виза. Иначе отговарях на всичките им изисквания с работодател, добра банкова сметка и т.н. но не им ги дадох. По принцип за "белите" държави от ЕС им издават визи за 48 часа без да е нужно да доказват каквото и да е било. Аз сега си мисля, че е трябвало преди години да поработя 8 години в Германия и да си изкарам немски паспорт и после пътувай където пожелаеш.

Цитираш мнение от 2013-а 🙂 От тогава имахме няколко случаи на откази от виза, но са доста редки. А в твоя случай не мисля, че те са ти я отказали, по-скоро ти си се отказал по средата на процедурата. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За австралийска виза според мен се прави грешката да не се опише желания маршрут при първото кандидатстване. На мен досега никога не са ми отказвали, нито са искали документи. но просто им пиша какво искам да видя и явно звуча убедително.

Връзка към мнение

Грешка е да не предоставите документите и да ви изтече срока - влизате в системата с дамга "отказана виза". Ако някъде ви питат дали се е случвало и не споделите - става лошо.

Има си съвсем редовна процедура по оттегляне на кандидатура без последици.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 9/11/2018 at 7:39 AM, Тони said:

Снощи набързо пуснах апликацията, като толкова не ми се занимаваше, че дословно преписаха от старата, която се пази в акаунта. Сутринта визата си висеше в пощата ми. От днешна дата е.

Само дразниш хората на които им е отказана или са им искали един тон документи 😉 😁

Май няма нужда да ти честитим, защото това при теб е нормално 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги said:

Цитираш мнение от 2013-а 🙂 От тогава имахме няколко случаи на откази от виза, но са доста редки. А в твоя случай не мисля, че те са ти я отказали, по-скоро ти си се отказал по средата на процедурата. 

Не съм се отказал. В процедурата ясно се посочва, че мога да не подам нужните документи в срок от една седмица и те са длъжни да продължат процедурата и без тях. Аз тогава имах отворен билет и от доста време исках да посетя Австралия и по-скоро големия бариерен риф и като прочетох, че вече сме само с е-виза кандидатствах. Като ми отказаха си похарчих парите в Мавриций. Знам, че вече фигурирам в списъка с отказани визи, но това е живота. Аз си имам някакви принципи и се водя от тях. Има толкова много места на които мога да отида и без виза, като Нова Зеландия например. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Истината е, че при създаден вече профил в сайта на имиграционните се пази, както всеки сам може да види, историята на визите, които е взимал, както и пълните попълнени апликации. Така че, според мен, ако имаш такава история и вече си влизал и излизал от страната, няма нужда от кой знае каква проверка.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И е нормално да е така. За което им прави чест, че процедират така. Но за съжаление заради някои наши сънародници ще плащаме всички и това го разбирам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сипаха ми с големия черпак май...

 

image.png

 

Особено това за tax records за последните 2 години откъде ще го вадя, някаква идея дали с електронен подпис или ПИК от НАП/НОИ може да се извади?

  • Шок 1
Връзка към мнение

Ако си подавал данъчни декларации онлайн можеш да си извадиш всичките декларации, които си подавал. Доколкото си спомням, нямаше тези, които си подавал на хартия.

 

Ако не си подава, защото не си бил задължен, примерно защото си получавал само заплата, то просто не съществуват такива.

Редактирано от ShaMan-H_Fel
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 16 минути , Георги каза:

Сипаха ми с големия черпак май...

 

image.png

 

Особено това за tax records за последните 2 години откъде ще го вадя, някаква идея дали с електронен подпис или ПИК от НАП/НОИ може да се извади?

Грубо... пуснали са те по пързалката с най-пълната проверка... Уви и аз нямам идея откъде се вади, нито бих се занимавал - точно заради това всъщност ми отказаха виза през 2014, понеже не им пратих това чудо. От НАП/НОИ евентуално има шанс да си изтеглиш декларациите, но дори така ще са на български и ще трябва превод. Мега досада.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ако нямаш подавани лични данъчни декларации, можеш да подадеш с ПИК искане за издаване на документ от НАП и по-точно за декларирани данни и да посочиш да ти издадат удостоверение за деклариран от работодателя и платен данък по трудови правоотношения

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , antea каза:

ако нямаш подавани лични данъчни декларации, можеш да подадеш с ПИК искане за издаване на документ от НАП и по-точно за декларирани данни и да посочиш да ти издадат удостоверение за деклариран от работодателя и платен данък по трудови правоотношения

Да, нямам декларации. Явно така ще се прави. Дано успея да си намеря листчето с ПИК-а. 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Captain45 каза:

Ти не беше ли ходил в Австралия? Нали вече веднъж минал процедурата ставало по-бързо!

Ходил съм 2010, тогава със студентска виза, 6 месечна. И аз се надявах да имат история за това и да е натежало, но явно не. 

Връзка към мнение

8 години са голям период, а и щом си бил с друг тип виза явно не го броят. Аз ще изчакам да отпаднат изцяло визите и чак тогава ще ходя да се гмуркам на големия бариерен риф 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Да, нямам декларации. Явно така ще се прави. Дано успея да си намеря листчето с ПИК-а. 

Във фишовете за заплатата би трябвало да са посочени всички данъци, които са ти удържани, респ. си внесъл в хазната. Не забравяй и местните данъци и такси, които са на друга писта и се удостоверяват отделно.

Също така, можеш да си извадиш електронен подпис, да го регистрираш в портала на НАП (става по електронен път, моментално, не е необходимо да ходиш в НАП) и оттам да извадиш каквито ти трябват справки.

Редактирано от Goal & Boss
Връзка към мнение

Здравейте, току що получих известие от Австралия.

Статусът ми е ,,Finalised", - Granted а известието е ( IMMI Grant Notification ).

Прикачвам файла. Моля кажете това ли е визата и трябва ли да получа още нещо или мога да купувам билетите ?

CYMERA_20181213_071909.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , Just a tourist_Miro каза:

Здравейте, току що получих известие от Австралия.

Статусът ми е ,,Finalised", - Granted а известието е ( IMMI Grant Notification ).

Прикачвам файла. Моля кажете това ли е визата и трябва ли да получа още нещо или мога да купувам билетите ?

CYMERA_20181213_071909.jpg

Това е визита! Честито!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, desislavna каза:

Това е визита! Честито!

Понеже бях видял някъде, че визата е червена ( с едно кенгуру ) 🙂 , та не съм сигурен.

Значи това е визата. Да принтирам и да я покажа при пристигане в Австралия, така ли? Нещо друго необходимо ли е да представя?

Връзка към мнение

С уточнението, че не съм ходил в Австралия, визата е електронна и като минаваш паспортен контрол, те ще имат информация, че имаш виза. Иначе за твое успокоение можеш да си я разпечаташ и да я носиш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.