Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Да разбирам, че който няма работодател/не работи  му е спукана работата и няма никакъв смисъл да кандидатства...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , ruwenzogy каза:

Да разбирам, че който няма работодател/не работи  му е спукана работата и няма никакъв смисъл да кандидатства...

Не, не е така. С нас първия път,  пътуваше един приятел, който е живял в чужбина и в Бг нищо и никога не е работил.

Аз му вадих визата, там написах, че е пенсионер, че си има средства за пътуването и нямаше проблем. Визата пристигна за минути.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 минути , ruwenzogy каза:

Да разбирам, че който няма работодател/не работи  му е спукана работата и няма никакъв смисъл да кандидатства...

Изискванията ти ги изпращат след като попълниш формуляра за визата, там се вижда дали си самонаето лице/пенсионер/служител. В зависимост от това ти изпращат изисквания за документи, които да им предоставиш. (А може и изобщо да не ти поискат нищо) Естествено, че ако нямаш работодател няма да ти поискат писмо от него 🙂

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , ruwenzogy каза:

Да разбирам, че който няма работодател/не работи  му е спукана работата и няма никакъв смисъл да кандидатства...

Съвсем не. Важното е да не те класифицират в рискова група (според тях). Когато си вадихме визи - на мен ми изпратиха одобрението след по-малко от час, докато на съпругата ми й поискаха една камара документи, в т.ч. разрешение от работодателя за отпуск в дните на пътуване. Дори и след изпращането на документите минаха около две седмици и звъняха на началника й от посолството в Белград да питат дали съществува и с какво се занимава. След още 3 седмици й одобриха e-visitor все пак. Така, че пусни си документите. Мисля, че тези над 50 години ги броят за взели-дали и им издават виза веднага. 🙂

Между другото с издаването на визата не е задължително да свършат проблемите. При паспортната проверка в Сидни служителят само като видя българския ми паспорт -дори не го отвори, а излезе от кабинката и ме заведе при една емиграционна служителка. Там освен мен имаше един северен кореец, а всички джингатайци си минаваха безпрепятствено...

След малко доведоха и съпругата ми и служителката загуби интерес към мен - започна да я разпитва за каквото се сети, докато накрая не я пита дали е пътувала в чужбина и къде. Тя й отговори, че местата са много. Служителката я накара да изброи няколко и каза, че от паспортите не може да види никаква история. Паспортите бяха нови и като й дадохме личните карти бързо провери. Каза, че всичко е наред. Най-изненадващо се извини и ни заведе през някакъв служебен изход направо на изхода, без да чакаме огромната опашка.

По-късно разбрах, че одобрението на програмата e-visitor почти е съвпаднала с нашето приемане в ЕС. Съответно там известно време са върлували организирани групи от джебчийки от България и Румъния. Така са формирани и част от рисковите групи. Тази информация е стара - от преди 7-8 години и вероятно вече са променили и калибрирали групите. Но ти си кандидатствай. Мисля, че имаш много добри шансове.

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Със сигурност не е добре да се изфабрикуват документи. Има регистър на трудовите договори, който НАП предоствя за ползване на институции, а аз поне 4 пъти съм отговараля за доходи на колеги за виза. по принцип искат такива документи за млади хора , които е опасно да останат там.    

Връзка към мнение
преди 15 минути , Роми каза:

Със сигурност не е добре да се изфабрикуват документи. Има регистър на трудовите договори, който НАП предоствя за ползване на институции, а аз поне 4 пъти съм отговараля за доходи на колеги за виза. по принцип искат такива документи за млади хора , които е опасно да останат там.    

Аз няма да изфабрикувам абсолютно нищо ,но не съм длъжен да уведомявам арменския поп че ще ходя в Австралия през почивката нали така  ? съответно имам ли отпуска имам имам ли документ за доходите имам там работя ако искат да звънят какво ме интересува мен ? в крайна сметка не всеки пътува по определени маршрути часове дни и т.н. аз ще им сипя с черпака след като представя документите, а пък ако ЩЪТ да ми дават виза

 

Тия въпроси ми мязат малко на американска виза , по коментарите които съм чел в другата тема

Редактирано от MatriXa
Връзка към мнение
преди 2 минути , MatriXa каза:

Аз няма да изфабрикувам абсолютно нищо ,но не съм длъжен да уведовям арменския поп че ще ходя в Австралия през почивката нали така  ? съответно имам ли отпуска имам имам ли документ за доходите имам там работя ако искат да звънят какво ме интересува мен ? в крайна сметка не всеки пътува по определени маршрути часове дни и т.н. аз ще им сипя с черпака след като представя документите, а пък ако ЩЪТ да ми дават виза

Е, недей така, има си ред и сме длъжни да го спазваме. Колкото и да не ни харесва.

Особено пък, в Австралия, много се държи на спазването на закон и ред.

За една ябълка в багажа глобяват 300 долара, за неправилно паркиране - още повече.

След като искаш да отидеш там, няма как - трябва да покажеш такива документи, каквито ти поискат.

То и за Американска виза даваш един куп информация, хем и плащаш 160 долара, хем те отрязват, без обяснения и без връщане на парите.

Тука поне е безплатно.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Е, недей така, има си ред и сме длъжни да го спазваме. Колкото и да не ни харесва.

Особено пък, в Австралия, много се държи на спазването на закон и ред.

За една ябълка в багажа глобяват 300 долара, за неправилно паркиране - още повече.

След като искаш да отидеш там, няма как - трябва да покажеш такива документи, каквито ти поискат.

То и за Американска виза даваш един куп информация, хем и плащаш 160 долара, хем те отрязват, без обяснения и без връщане на парите.

Тука поне е безплатно.

 

Нищо не трябва да се случва на всяка цена поне според мен 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подаването на документ с невярно съдържание е престъпление,а наказанието е затвор! Всеки е свободен да прави каквото намери за добре, но обсъждането на такива теми е недопустимо! 

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение

На мен като ми поискаха тоя списък с документи им пратих горе долу половината от тях и пак минах. Специално за изискването за одобрен от работодателя отпуск им писах, че още нямам точни дати за пътуването (което беше напълно вярно) и няма как да им предоставя такава информация. Иначе им пратих бележката на каква позиция съм и колко пари вземам, моят работодател има процес за издаване на такъв документ и го издават на английски ако си поискаш, т.е. не съм се занимавал с преводи.

 

Дадоха ми виза без проблеми, а за банкови извлечения бях изпратил скрийншоти от електронното банкиране.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Снощи набързо пуснах апликацията, като толкова не ми се занимаваше, че дословно преписаха от старата, която се пази в акаунта. Сутринта визата си висеше в пощата ми. От днешна дата е.

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Здравейте,  

 

Въпроса ми е - за да кандидаствам за нова туристическа виза, трябва ли старата да изтекла / моята изтича на  25 ти септември / ?  И има ли вероятност след като първия път я получих за 5 минути , за втората да ми правят проблеми и да искат документи ? Ако някой има опит моля да сподели :)

 

Благодаря и хубав ден ! 

Връзка към мнение

Не мисля, че е задължително да е изтекла. Има си прозорче, в което отбелязваш дали имаш предишна виза. За другото...не знам да има сигурен отговор. Много вероятно е да ти я дадат веднага, но също така съществува възможност да ти изискат документи. На мен ми се е случвало.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
На 25.09.2017 г. в 13:28, П.Кръстев каза:

Щом имате Grant Notice, в който си има "Visa Grant Date" няма какви документи да ви искат повече, може спокойно да си купувате билетите.

 

Qatar Airways са може би най-добрия избор, ако цената ви устройва няма защо да се колебаете. Разполагат и с много добър In-Flight Entertainment, който ще занимава малкия през не малка част от полета (филми, интерактивна карта и т.н.) Що се отнася до дължината на полетите - ами тегаво си е. Хубаво е да ставате и да се разстъпвате от време на време. Колкото по-голяма част от времето прекарате в сън, толкова по-добре. :) 

Много много ви благодаря за информацията :-) 

Връзка към мнение

Съжалявам от телефона постнах старо  мнение 🙂

 

Благодаря за отговорите .

 

Днес попълних нов формуляр  и след 1 минута получих визата . 

 

Пита се дали има някакво значение какво време е там и  дали няма някакви автоматични настройки когато е нощ 🙂 

 

Или просто късмет ...

 

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Попаднах на един интересен пост в trip advisor с много полезна информация: https://www.tripadvisor.co.za/ShowTopic-g255055-i120-k10149624-Advice_to_Eastern_European_nationals_applying_for_eVisitor-Australia.html

 

Макар и да имаме достъп до eVisitor, което уж би трябвало да е почти автоматичен процес на даване на достъп до Австралия в рамките на 24 часа, на практика за Източна Европа важат други правила и повече от 80% от заявките отиват в кюпа на ръчната проверка, където може да отнеме месец и повече. Имало е протест от наша страна, че на практика това са скрити изисквания за вадене на виза (evisitor не е точно виза, а уж с Австралия имаме реципрочен договор за безвизов режим), но за сега поне е без резултат. Позицията е, че допълнителното проучване е нужно заради големия брой хора, които надвишават максималния престой. 

 

В постът има известни препоръки как да се улесни процеса:

- да не се чака последния момент

- да качим предварително документите, които вероятно биха ни изисквали - 3 месеца банкови извлечения, трудов договор с посочена заплата и бележка от работодател, че ще си в платен отпуск и т.н.

- когато ни поискат допълнителни документи, да са добре оргнизирани, по папки, евентуално номерирани според изпратения списък

- ако пътуването наближава може да се обадим на контактите им за Европа, да маркират заявката ни с датата на пътуване, така че властите в Австралия да са запознати

 

Части от официалния документ, който използват агентите за да определят дали да дадат виза или не са публикувани в Generic guidance H visitor visa PAM3. Успях да намеря част от документа публикуван във форум тук: https://www.australiaforum.com/visas-immigration/14876-policy-tourist-visa-applications-visit-partner-australia.html

 

Пускам и целия текст:

 

Цитат

8.2 Assessing whether the applicant meets the genuine visitor requirement

In establishing whether this criterion is satisfied, relevant considerations may include, but are not limited to:

  • the personal circumstances of the applicant that would encourage them to return to their home country at the end of the proposed visit
  • the applicant's immigration history (for example, previous travel, compliance with immigration laws of Australia or other countries, previous visa applications/compliance action)
  • the personal circumstances of the applicant in their home country that might encourage them to remain in Australia (for example, military service commitments, economic situation, civil disruption)
  • conditions that might encourage the applicant to remain in Australia
  • the applicant's credibility in terms of character and conduct (for example, false and misleading information provided with visa application)
  • whether the purpose and proposed duration of the applicant's visit and their proposed activities in Australia are reasonable and consistent (for example, is the period of stay consistent with "tourism")
  • information in statistical, intelligence and analysis reports on migration fraud and immigration compliance compiled by the department about nationals from the applicant's home country. Such information, developed as profiles, may assist officers in deciding whether closer examination of an application is required to ensure the integrity of the visitor visa program.


Personal circumstances that may encourage the applicant to return to their home country ("home country" being country of usual residence), include:

 

  • on-going employment
  • the presence of immediate family members in their home country, that is, does the applicant have more close family members living in their home country than in Australia
  • property, or other significant assets, owned in their home country and
  • currently residing in a country whose nationals represent a low risk of immigration non-compliance, even though the applicant is originally from a country whose nationals represent a statistically higher risk of non-compliance.

Officers should also consider the applicant's economic situation — including unemployment or employment that, based on knowledge of local employment conditions, such as salary rates, would not constitute a strong incentive for the applicant to leave Australia.

Consideration of the applicant's immigration history may include but is not limited to:

 

  • previous travels to Australia; that is:
    • has the applicant previously travelled to Australia and, if so
    • did they comply with the conditions of their visa (or, if not, were the circumstances beyond their control) and
    • did they leave before their visa ceased
  • previous visa applications for Australia; that is:
    • has the applicant previously applied for a permanent Australian visa and
  • previous travels overseas; that is:
    • has the applicant travelled to countries other than Australia
    • has the applicant previously travelled to a country where there would be significant incentives for them to remain, in which case, did they comply with the immigration laws of that country.


In assessing this factor, officers may give weight to applicants who had travelled to and complied with the immigration laws of a country(ies) that has significant incentives for the applicant to remain in that country(ies), either for economic or personal reasons. However, officers may have to use judicious discretion if there is a lack of travel history.

Conditions that might encourage the applicant to remain in Australia, include:

 

  • the applicant's personal ties to Australia, that is:
    • does the applicant have more close family members living in Australia than in their home country
    • is the applicant subject of adoption proceedings that have not been resolved in their home country
    • military service commitments
    • civil disruption, including war, lawlessness or political upheaval in the applicant's home country and
    • economic disruption, including shortages, famine, or high levels of unemployment, or natural disasters in the applicant's home country.

Where consideration of the factors above raise doubts about the applicant's ability to meet the genuine visitor requirement, such as where the applicant's circumstances may suggest the need for greater scrutiny, officers may consider/request additional evidence that demonstrates that the applicant intends a genuine visit.

Officers may request further evidence from the applicant, where considered appropriate, if departmental statistical or intelligence reports on migration fraud, or profiles based on such reports, indicate that there is a significantly greater likelihood of nationals from the applicant's home country:

 

  • staying in Australia beyond the expiry of their visa
  • having their visa cancelled
  • being refused entry to Australia or
  • making asylum claims or applying for a Protection visa (PV).

Note: The mere fact that an applicant matches the characteristics of a profile is not grounds to refuse to grant a visa. Profiles are merely an alert that closer scrutiny of the applicant's circumstances might be required. All applications must be considered on their own merits taking into account all the information and supporting documentation provided by the applicant.

Additional evidence that officers may wish to consider in deciding whether an applicant is a genuine visitor include:

 

  • evidence that the applicant has been employed for at least the previous 12 months, has approved leave for the period of stay sought and will continue to be employed on their return home or
  • if self-employed, evidence they have owned their own business for the previous 12 months or
  • if retired/non-working have other financial commitments and/or family/social ties that would provide sufficient inducement for them to return to their home country at the end of their visit or
  • good immigration history.


Generally, offers of support or guarantees given by family and friends in Australia are not sufficient evidence of a genuine visit. The onus is on the applicant to satisfy the decision maker that they intend only to visit Australia. Guarantees from connections in Australia can, however, be critical in assessing whether an applicant has or has access to adequate funds.

8.3 Taking a fair & reasonable approach

Officers should take a fair and reasonable approach to the genuine visitor requirement, particularly if the applicant is in a partner relationship with an Australian citizen or permanent resident and/or there are children involved — see section 46: In a relationship with an Australian for further information.

The focus should be on the current intentions of the applicant. Consequently, the genuine visitor requirement can be satisfied provided the decision maker is satisfied that the applicant intends to leave Australia within the authorised period of stay, even if there is a suggestion that the applicant might later attempt to seek permanent residence and/or return to Australia.

In cases where the period of stay requested raises concerns about an applicant's ability to meet the genuine visitor requirement, case officers should consider whether a shorter period of stay would enable them to be satisfied that the visa criteria are met.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 14 часа, Георги каза:

а уж с Австралия имаме реципрочен договор за безвизов режим

Това е новина за мен и може би нещо съм пропуснал ....:scratch_one-s_head:
Откъде имаш информация за такъв договор за безвизов режим с Австралия? :rolleyes:

Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Това е новина за мен и може би нещо съм пропуснал ....:scratch_one-s_head:
Откъде имаш информация за такъв договор за безвизов режим с Австралия? :rolleyes:

Преди време съм ровил доста по въпроса, включително и из официалните двустранни договори между ЕС и съответните държави. Чел съм официалното запитване от страна на ЕК относно въпроса с визите, по инициатива на български, румънски (и не съм сигурен за хърватските), евродепутати, отправено до официалните австралийски власти. И техният отговор, където казват, че това  не е виза, според процедурите и механизмите на издаване. И де юре наистина това не се води виза, което становище се приема от ЕК, и въпросът остава замразен.  Това, според мен, е по-неизгоден за нас вариант.  Защото, ако бяха оставили официалният визов режим, ЕК щеше да има основание за задвижване на процедура по отпадане, по силата на реципрочния принцип, приет от страна на ЕС спрямо всички останали страни. А така, в положение на "безтегловност" нашата страна е с вързани ръце, а австралийците могат да оставят сегашното положение до безкрай.
Официалната позиция на Австралия, е че де юре не съществува изискване за визи за нито една от страните членки на ЕС. А какво е положението де факто, и как всяка страна интерпретира изискванията за влизане на австралийска територия по въздух и вода, те нямало как да коментират. 


П.П. Документите и писмата по въпроса са публично достъпни на официалния сайта на ЕС.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

прочетох всичко по-темата относно визите за Австралия. Аз на 10.10 пуснах  апликация за е виза и няколко дни по -късно ми поискаха допълнителните документи. Статусът ми е че документите се разглеждат. Тъй като имам закупен билет за пътуване за 10.11 (отивам там по работа) бихте ли ме посъветвали как мога да се свържа с тях за да ми разгледат документите по-бързо? Писах  на меилът които беше даден в предните постове, но ми връща, че този меил на съществува. Писах и на мейлът от който се свързаха с мен за допълнителни документи, но от там получих, че не отговарят на съобщения изпратени до този мейл. Звънях и в Австралия от където ми казаха, че документите са получени и се разглеждат, но не могат да направят нищо по въпроса да бъдат разгледани по-бързо. Някой може ли да сподели от личен опит, как е най добре да се свържа с тях и да ги помоля за по-бързо разглеждане? Всички телефони и емейли са добре дошли. Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 41 минути , Silviya Hristova каза:

Здравейте,

 

прочетох всичко по-темата относно визите за Австралия. Аз на 10.10 пуснах  апликация за е виза и няколко дни по -късно ми поискаха допълнителните документи. Статусът ми е че документите се разглеждат. Тъй като имам закупен билет за пътуване за 10.11 (отивам там по работа) бихте ли ме посъветвали как мога да се свържа с тях за да ми разгледат документите по-бързо? Писах  на меилът които беше даден в предните постове, но ми връща, че този меил на съществува. Писах и на мейлът от който се свързаха с мен за допълнителни документи, но от там получих, че не отговарят на съобщения изпратени до този мейл. Звънях и в Австралия от където ми казаха, че документите са получени и се разглеждат, но не могат да направят нищо по въпроса да бъдат разгледани по-бързо. Някой може ли да сподели от личен опит, как е най добре да се свържа с тях и да ги помоля за по-бързо разглеждане? Всички телефони и емейли са добре дошли. Благодаря предварително!

По-горе резюмирах мнение от друг форум, където в такива случаи препоръчваха да се обадим на контактите тук в Европа, които могат да добавят бележка към молбата, че е спешна. Не знам какви са контактите, но предполагам ги има по сайтовете, но точно това да ги попиташ дали могат да маркират молбата за разглеждащите в Тасмания. 

 

 

Връзка към мнение

Добър начин е да се обадиш в Австралийското посолство в Белград и да помолиш да разгледат бързо молбата, най-добре по телефона.Там се проверяват молбите от българи. От Имай впредвид , че обикновено като пишеш , че си по работа, го проверяват , ако си рискова група за тях. Т.е. ще се обадят сигурно в австралийския ти партньор да попитат. 

Връзка към мнение
преди 7 минути , Роми каза:

Добър начин е да се обадиш в Австралийското посолство в Белград и да помолиш да разгледат бързо молбата, най-добре по телефона.Там се проверяват молбите от българи. От Имай впредвид , че обикновено като пишеш , че си по работа, го проверяват , ако си рискова група за тях. Т.е. ще се обадят сигурно в австралийския ти партньор да попитат. 

Мисля, че eVisitor-ите винаги се гледат в Тасмания. Не съм сигурен, но нещо такова бях срещал като информация. 

Връзка към мнение

Не съм сигурна, но знам че ми се обаждаха да потвърдя, че колега, който беше подал молба за виза, наистина работи при нас и че има разрешение  за отпуск. Обаждаха се от посолството в Белград, жената говореше дори на български. Това беше през май 2018. Не знам на кой етап идва при тях, но според мен беше около 1 седмица след като беше подал молбата си. Аз не съм била проверявана никога до сега, така че говоря само от този опит.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря много за инфото. Ще се обадя в Белград. Звънях по рано с молба да отбележат, че молба ми е спешна в този център, които отговаря за Европа но от там ми казаха, че не могат да отбележат такова нещо.... и че трябва да чакам. Нямам никакъв проблем да ме проверяват. ще ви държа в течение...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.