Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

В момента, chandni каза:

А не можеш ли да изтеглиш друг браузър (изобщо не съм наясно с iOS)? Тествах на андроид - с Chrome и Firefox работи, с Opera и стандартния браузър - не.

Пробвах с Хром и Сафари.

Има го "Request desktop site", но след като го натисна, нищо не се променя.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Mary каза:

Пробвах с Хром и Сафари.

Има го "Request desktop site", но след като го натисна, нищо не се променя.

Ясно... В такъв случай явно няма да стане, но нека И Жоро да каже. Възможно е да е някаква несъвместимост на новата версия с  iOS

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Харесах новата версия веднага,най-вече шрифта.Поздравления за работата,Георги.Ще ми трябва време да се ориентирам,но се радвам на промяната.Видях няколко оплаквания от  оцветения в сиво текст-наистина трябва да се напрегне човек,за да го прочете,бледичък е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В рекламата на пътеписа на cck за Северна Португалия пише, цитирам по памет.... да яхнем някой, да уцелим хубаво време и преживяването щяло да е незабравимо. Та, заинтригувана от тази реплика и с желание да уточня характера на ездата, та накратко установих, че пътеписите ги НЯМА. Ха!

Връзка към мнение

Аз съм от хората, на които старата версия ще липсва. Сегашната ми прилича на предишната мобилна версия. Може би ще свикна с времето. да сигнализирам и един бъг: ползвам айпад и не ми скролва гладко нагоре-надолу, задържа се за секунда и после пак скролва. 

 

Май няма вече и опцията "популярно мнение", а аз бях доста горд с моите хаха. Иначе честито и браво за работата, сигурно не е било лесно.

h1.png

h2.png

h3.png

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение
преди 45 минути , Евгения каза:

Аз обикновено отивам към темата директно от известия. Там няма нито точка, нито чертичка, нито звездичка :(

 

Това добре, и аз така. Обаче при, да я наречем, "нагъната версия" на заглавната част изчезват важни функционалности, често използвани поне от мен за бърз преглед на актуалното във форума и информиращи за новите мнения. Три от тях са ключови и може да се каже, че имат роля на "бързо меню" - Известия, Публикувай ново съдържание и Съобщения. Те затова са предвидени да бъдат в хедъра, а всъщност... ги няма. Вместо това остават такива, които са от типа "втори ешалон", като Знаме, Пътеписи или Видео, към които бихме се обърнали само ако имаме по-трайно желание да се "заровим" в не толкова нова информация и в по-обемни ресурси, т.е. те не са свързани с коментираното в момента и с новото съдържание.

h1.thumb.png.382aca9f9f4cd0aee55416b7afac321f.png

 

h3.png.8d9664e550d88546263dd93503a2c9ff.png

 

h2.thumb.png.12493b2919195e90917fb5d78d93b794.png

 

Да не говорим, че изчезва и сакралната за всички нас дума "Магеланци", която не бива да липсва в нито един момент от сайта. Неволно започваш да си задаваш ключови въпроси: логнат ли си, къде си, има ли нови мнения или съобщения. Все пак, от леко "нелегалното", "no name" битие на сайта те измъква мигновеното съобщение, което изскача отдолу, за да те информира, че има ново мнение, и ти успешно се връщаш към актуалността. :)

 

Идеално е, че вече можеш да влачиш и дори да разместваш качените в мнението снимки. Адски удобно!

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 7 минути , Kaloyan89 каза:

 

Май няма вече и опцията "популярно мнение", а аз бях доста горд с моите хаха.


а, има си  я

 m-n-1.thumb.jpg.759d809893d6b950f1619e85a2a6587c.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 8 минути , Kaloyan89 каза:

Един: не разбирам как стана това с предното ми мнение. 

image.jpg

 

И аз. При положение, че моят пост е след твоя.

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 8 минути , rik4o каза:

 

И аз.

Всъщност, направил си неволен скрийншот на екрана на iPad-а си, докато си чел моето мнение. :)

Не мисля, защото ако беше срийншот нямаше да излязат само снимките а и всичко отстрани, а също и оператор, името на сайта и браузъра, както и другите табове, които ги няма в отговора.  А и нямам този скрийншот в снимките.

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към мнение
преди 3 минути , Kaloyan89 каза:

Не мисля, защото ако беше срийншот нямаше да излязат само снимките а и всичко отстрани, а също и оператор, името на сайта и браузъра, които ги няма в мнението.  А и нямам този скрийншот в снимките.

 

Да, редактирах се. Странно - в първото си мнение по някакви неведоми пътища, си добавил моите снимки, до които, надявам се, ти и всички съфорумци нямат пряк легален достъп. :)

Връзка към мнение
преди 6 минути , Брани каза:

Кога ще поливаме новата версия!

Скоро надявам се...  Макар че с тия много празници през тоя месец... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не виждам опцията " последно прочетено мнение" . Сега влизам в някоя тема, забравям до къде съм чел ( все пак на 50 ще стана тази година :)) и започвам да чета всичко отначало.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , Костов каза:

Не виждам опцията " последно прочетено мнение" . Сега влизам в някоя тема, забравям до къде съм чел ( все пак на 50 ще стана тази година :)) и започвам да чета всичко отначало.

 

 

преди 3 часа, chandni каза:

 

E кат о натиснеш точката и звездата преди заглавието на темата не те ли отвежда на първото непрочетено мнение? 

 

118qgzt.png

Костов, ето начина, ако за това питаш. :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Zaro каза:

Понеже до момента съм само на мобилната, да попитам. На екран с теми излиза откога е първото мнение по темата, а не последното. Не би ли било по-добре да е обратното?

 

Ще погледна да го променя това, наистина е по-интуитивно да излиза последното мнение. 

 

 

преди 5 часа, Евгения каза:

Добре де, все пак да се оплача. И на мен ми е супер дребничък шрифта. А там дето е цитата е бледо сиво и съвсем не го виждам :) (Аз по принцип съм си кьорава и това просто ме довършва)

 

Браузера ти има настройка да увеличава и шрифт и всичко. Ctrl++ е стандартно, опитай, 

 

преди 4 часа, rik4o каза:

 

haresvam.png.fe484584b41bc745fb62731bc5b747bd.png

 

Дали не е добра идея знакът за одобрение да не е в червено, тъй като този цвят е по-скоро символ на забрана и нехаресване? По-добрият вариант е да е неутрален, например бял, и при харесване да става зелен.

 

Ще погледна да го направим синичък. 

 

преди 4 часа, macf1an каза:

Много дразнеща "оптимизация" в редактора за мнения:

Ако копираш име на тема/профил и го пейстнеш в мнение - трие хиперлинка и остава само текст, и трябва ръчно да се занимаваш да добавяш...

 

 

Я дай пример, че не те разбирам? По принцип съм сложил по подразбиране да чисти форматирането, защото се случваше доста хора да пейстнат директно то друг сайт, от където се взимаше и фона, и връзки и всички и после трябваше да минавам да чистя. Ето така изглеждат вътрешните линкове пуснати сега:

 

 

преди 4 часа, macf1an каза:

Не виждам и списъка с четящите дадена тема ..

 

Ще гледам да го добавя. 

 

преди 4 часа, Евгения каза:

Още нещо. В старата версия, когато имам известия и отида на тема, за която съм абонирана, застава точно на мнението, което съм чела последно и свободно мога да проследя мненията, които не съм чела. Сега отива на последното мнение и ако искам да проследя темата от там, до където съм чела последния път, трябва да се връщам назад и да си спомням до къде съм стигнала преди. Не знам дали ясно се изразих?

 

Това ще погледна дали мога да го променя също. 

 

преди 3 часа, Фил каза:

И аз имам същия въпрос - когато отида на  активност/ново съдържание/  и ми излезе списъка с ново съдържание, няма ли начин като отида на определена тема, да ме праща на първото непрочетено  мнение, а не в началото или на последното менине, че иначе много тегаво. :huh:

 

Заглавието на темата в потока "Ново съдържание" вече ще води до първо непрочетено. В другите потоци не съм го пипал още, но да звездичката/точката също е добра опция :)

 

преди 3 часа, Фил каза:

А какво означаваше звездата и какво - точката?

 

Звездата е за теми, в които си участвал, точката в които не си. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Polina каза:

Скоро надявам се...  Макар че с тия много празници през тоя месец... 

Поли, а някакъв вариант за " Сбирка сред природата"?

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Костов каза:

Поли, а някакъв вариант за " Сбирка сред природата"?

 

Имах идея за април, обаче покрай празниците става много натоварено..Май ще е пълно с абитуренти.. Евентуално юни. 

Лошо е,  че трудно се намират подходящи места за много хора и е вероятно да повтприм някоя от дестинациите... Ще видим. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Евгения каза:

В рекламата на пътеписа на cck за Северна Португалия пише, цитирам по памет.... да яхнем някой, да уцелим хубаво време и преживяването щяло да е незабравимо. Та, заинтригувана от тази реплика и с желание да уточня характера на ездата, та накратко установих, че пътеписите ги НЯМА. Ха!

 

Има си ги пътеписите, просто вече са по дълги (не са разделени на страници).

Ето и издирвания пътепис с коментарите.

Връзка към мнение
В момента, cck каза:

 

Има си ги пътеписите, просто вече са по дълги (не са разделени на страници).

Ето и издирвания пътепис с коментарите.

благодаря

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.