Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 15 минути , Ilian359 каза:

Не забелязвам да е увеличен. Трябва ли да се разлогна?

 

ctrl+f5 няколко пъти

 

преди 15 минути , macf1an каза:

Не е добра идея това - като се копира текст с много линкове (примерно копиран списък с оферти) и всичко заминава. Никой няма да си играе да слага линкове наново.

Иначе, моят пример беше от най-честите модераторски действия - местиш нещо някъде, копираш името на темата, което е и линк към нея, пействаш в ново мнение, че е преместено еди къде си, и хората си кликват и четат. Сега трябва да се добавя линк ръчно, което е ненужна хамалогия.

По-добре да има отделен бутон за чистене на форматирането, за какво ни е иначе ХТМЛ редактор.

Ще се появят ли останалите функции на стария редактор, които бяха достъпни от допълнителното меню?

 

Много често се пускаха много излишни връзки по този начин, да не кажа и че се е случвало да чистя линкове към резервации и т.н. Върнах форматирането да се запазва, с опция всеки да го премахва, ако прецени, дано се възползва от тази опция :)

 

Кои функции от стария редактор ти липсват?

Връзка към мнение
преди 2 минути , Георги каза:
преди 20 минути , Ilian359 каза:

Не забелязвам да е увеличен. Трябва ли да се разлогна?

 

ctrl+f5 няколко пъти

При мен тази тактика няма успех.

Връзка към мнение
преди 15 минути , bobole4e каза:

Аз го виждам увеличен вътре в темата и мненията, но на началната страница си е все още доста минимилистичен

 

Утре на свежа глава ще го мисля. 

Връзка към мнение

Аз влизам във форума предимно от телефона ми и имам сериозен проблем с шрифта, въпреки че съм задала в опциите на Хром Accessibility => text scaling => force enable zoom, което изобщо нищо не прави и не знам дали е от хром или е от новия форум... Поправям се, 'форсира зум' само в полето на писане... Изключително трудно се чете на малкия екран :-( 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Георги каза:

Кои функции от стария редактор ти липсват?

Имаше едно допълнително меню, където се избираше дали пускаш ббкод, линк към мнение, тема, и т.н.

Връзка към мнение
В момента, macf1an каза:

Имаше едно допълнително меню, където се избираше дали пускаш ббкод, линк към мнение, тема, и т.н.

 

bbcode не съществува вече, а всичките други неща би трябвало автоматично да се обработват. Т.е. не ти трябва да упоменаваш, че пускаш връзка към снимка, а като я пуснеш, системата сама да си хване и да я публикува. Същото с теми, албуми и т.н.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Георги

 

При известията горе на камбанката имаме следната "манджа":

 

Цитат

КумчовълчоКумалисаБабамеца1друг хареса мнение в тема: Горски купон

 

Когато скролваш надолу по страницата, картинката горе се прибира и остава само лентата с менюто. Не може ли вдясно на нея да остава мини лентата с профила, камбанката, личните съобщения, а не карето "Търсене"?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Шрифтът е увеличен. Шрифтът на цитатите е затъмнен. 

Кажете дали е ок сега. 

 

Ааааа... чудно е! Набор 65 доволен :biggrin: 

Благодаря ти.

Още един въпрос: Нотификациите показват слети имена ->  например, ГеоргиIlian359macf1an6 други отговори.

Не знам дали някой друг не го е повдигнал вече...

Връзка към мнение
преди 1 час, searus каза:

Аз влизам във форума предимно от телефона ми и имам сериозен проблем с шрифта, въпреки че съм задала в опциите на Хром Accessibility => text scaling => force enable zoom, което изобщо нищо не прави и не знам дали е от хром или е от новия форум... Поправям се, 'форсира зум' само в полето на писане... Изключително трудно се чете на малкия екран :-( 

 

При мен на телефона е ОК. Без никакви функции за зуум. 

 

IMG_5610.PNG

Връзка към мнение

Някъде май беше споменато по-горе, но и аз да си кажа - от старата версия наи-много ми липсва линка с посетени държави. Ясно е, че може в профила да се видят, но друго си беше като прочетеш пост на някой човек и като цъкнеш на посетените му държави и това те вдъхнови и амбицира, че се е случило на някой и защо и ти да не го направиш. Без майтап, това е голяма мотивация и вдъхновние, поне за мен. Та няма ли начин да се върне този линк. Говорим за тези малките неща в живота, които осмислят деня ти :)

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

1. На последни теми излиза първото мнение по темата, 2014, 2015, 2016 г.

2. Не ми излиза опция за прикачване на файл от компютъра.

Връзка към мнение
преди 11 часа, searus каза:

Аз влизам във форума предимно от телефона ми и имам сериозен проблем с шрифта, въпреки че съм задала в опциите на Хром Accessibility => text scaling => force enable zoom, което изобщо нищо не прави и не знам дали е от хром или е от новия форум... Поправям се, 'форсира зум' само в полето на писане... Изключително трудно се чете на малкия екран :-( 

 

По-скоро повечето хора имат проблем, че шрифта е много тънък, а не много малък. На стария форум буквите бяха доста по-плътни. Не знам дали може да се промени шрифта изцяло или този да се направи "bold". 

Връзка към мнение
преди 19 минути , cybersimo каза:

 

По-скоро повечето хора имат проблем, че шрифта е много тънък, а не много малък. На стария форум буквите бяха доста по-плътни. Не знам дали може да се промени шрифта изцяло или този да се направи "bold". 

О не, съвсем не е до това, колко е тънък, при мен е просто адски малък, а определено нямам никакви проблеми с очите (все още)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Meidj каза:

При известията горе на камбанката имаме следната "манджа":

 

Цитат

КумчовълчоКумалисаБабамеца1друг хареса мнение в тема: Горски купон

 

Когато скролваш надолу по страницата, картинката горе се прибира и остава само лентата с менюто. Не може ли вдясно на нея да остава мини лентата с профила, камбанката, личните съобщения, а не карето "Търсене"?

 

преди 10 часа, Гост каза:

Още един въпрос: Нотификациите показват слети имена ->  например, ГеоргиIlian359macf1an6 други отговори.

Не знам дали някой друг не го е повдигнал вече...

 

Какво беше за медвед писател :)

 

преди 23 часа, Георги каза:
  • Има проблем при харесванията, известията и т.н. - имената се сливат и няма разделител между тях. Ще бъде докладван бъг, но идните 2-3 дни ще е така.

 

 

 

преди 2 часа, Branko каза:

Как да си махна местоположението,без да въвеждам ново?

 

преди 45 минути , Двуцветко каза:

Някъде май беше споменато по-горе, но и аз да си кажа - от старата версия наи-много ми липсва линка с посетени държави. Ясно е, че може в профила да се видят, но друго си беше като прочетеш пост на някой човек и като цъкнеш на посетените му държави и това те вдъхнови и амбицира, че се е случило на някой и защо и ти да не го направиш. Без майтап, това е голяма мотивация и вдъхновние, поне за мен. Та няма ли начин да се върне този линк. Говорим за тези малките неща в живота, които осмислят деня ти :)

 

преди 23 часа, Георги каза:

Неща, които не са прехвърлени все още и ще бъдат добавени съвсем скоро:

  • Посетени държави и атлас

 

 

преди 41 минути , Zaro каза:

1. На последни теми излиза първото мнение по темата, 2014, 2015, 2016 г.

2. Не ми излиза опция за прикачване на файл от компютъра.

 

1. Писах вече, че ще гледам да коригирам това. Беклога е доста дълъг, малко търпение. 

2. Дай ми картинка от редактора ти, ако може. 

 

преди 33 минути , cybersimo каза:

По-скоро повечето хора имат проблем, че шрифта е много тънък, а не много малък. На стария форум буквите бяха доста по-плътни. Не знам дали може да се промени шрифта изцяло или този да се направи "bold". 

 

преди 12 минути , searus каза:

О не, съвсем не е до това, колко е тънък, при мен е просто адски малък, а определено нямам никакви проблеми с очите (все още)

 

Шрифта е open sans, който общо взето е доста разпространен по много сайтове и е направен специално за по-лесно четене. @searus може ли скрийншот как изглежда на твоя телефон?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Георги каза:

2. Дай ми картинка от редактора ти, ако може. 

 

Моя грешка. Мислех, че е в "Друго медийно съдържание", а то било отляво.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е ли по-добре  (по-благозвучно) "репутации" да бъдат сменени с българското "харесвания". В края на  краищата нали получаваме известия ,че  някой е "харесал  Ваше мнение". 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 Ето, два броя. Мога да го чета, но определено се напрягам. За сравнение заглавието, както и буквите в полето за писане са точно колкото съм задала в опцията за text scaling на Хром, и въпреки че една-две идеи по-дребно също ще ми бъде ок, разликата си остава всъщност доста голяма... 

Известието за нов отговор пък (например) изобщо не се вижда, освен един черен банер с нещо, което знам че е текст, но ако не зумна супер много, не се чете 

преди 12 минути , Георги каза:

Шрифта е open sans, който общо взето е доста разпространен по много сайтове и е направен специално за по-лесно четене. @searus може ли скрийншот как изглежда на твоя телефон?

 

Screenshot_2017-04-03-11-16-31.png

Screenshot_2017-04-03-11-17-08.png

Редактирано от searus
Връзка към мнение
преди 1 минута , epetkov каза:

Не е ли по-добре  (по-благозвучно) "репутации" да бъдат сменени с българското "харесвания". В края на  краищата нали получаваме известия ,че  някой е "харесал  Ваше мнение". 

 

Репутация е много по-общо и ни покрива и за в бъдеще, когато след някой и друг месец няма да има само "харесвания"...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.