Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Hollywood каза:

липса на практична мобилна версия

- заглавията в "последни дискусии" не са дори болднати. Създава объркване. Показват се излишни неща (отговори и прегледи на темата)

- профилните снимки форма"илюминатор"  е уникален

- няма преглед преди публикуване на отговор.

- не е включена опцията named spoiler

 

- защо трябва да са болднати? Блоковете са чисто информативни.

- какво означава форма илюминатор?

- по принцип както го пишеш така ще излезе и преглед не е необходим. Все пак с този бутон може да го погледнеш как ще е на различни по размер екрани .

chrome_2017-04-02_20-52-49.png

 

- какво е named спойлер? Спойлер си има и даже го има като бутон горе. 

chrome_2017-04-02_20-53-22.png

 

Спойлер

Я виж тук

 

 

 

преди 2 часа, Mary каза:

И аз да питам нещо за мобилната версия - има ли вариант да се показва пълната версия? Преди - имаше вариант да избереш - Пълна версия?

 

Няма отделна мобилна версия, всичко е една версия, която просто се променя в зависимост от ширината на екрана. Над 1370 пиксела се вижда всичко, по някое време се сгъва страничната лента (минава отдолу), при още по-малка версия ще изчезне и менюто и може да се извади от иконката с трите хоризонтални чертички. Ако искаш да имаш достъп до менюто например може да завъртиш телефона и като се обърне в landscape вариант би трябвало да ти покаже повече неща. 

 

преди 2 часа, Duke каза:

И ако може горе отново да има бутон "начало", в смисъл към началната страница на форума, което беше чудесна опция..

 

 

 

преди 1 час, Duke каза:

Това, но идеята е да отида в начало на форума, а не портала. Преди имаше такъв бутон и беше много удобно за мобилната версия. Сега трябва да минавам през страничния панел...

 

Имаш предвид при мобилен телефон ли? Само през менюто е варианта, ако не се лъжа. 

 

преди 1 час, Sju каза:

Аз съм предимно на мобилна версия и трудно откривам къде да цъкна, за да видя последно мнение в дадена тема. 

 

По принцип цъкайки на часа на публикуване води до най-последното мнение в темата. Ето това:

 

chrome_2017-04-02_20-56-55.png

 

 

 

преди 1 час, rik4o каза:

Малко неумело композиран панел с:

  • несъразмерно голямо лого
  • вертикално меню, което увеличава прекомерно височината му
  • дясна част, която стои като незавършена и празна

 

Да, футър зоната тепърва ще я дооправям. Със сигурност искам логото там, менюто също е задължително, връзките към условията и правилата също. Ще видим какво друго ще сложим в останалите колони. 

 

преди 1 час, lyusi каза:

Ето и първия проблем, с който се сблъсках - опитвам да  кача пътепис /нарочно изчаках новата версия, с надеждата, че качването на снимки и като цяло процесът ще е по-лесен/, обаче се оказва, че изобщо не мога да кача снимки - изписва ми "Има проблем с качването на файла - грешка 200". За момента се отказвам от опитите.

 

Ще го проуча това и ще ти пиша. 

 

Преди 1 час, bobole4e каза:

Случи ли се нещо с мобилната версия? Не мога да вляза-излиза съобщение , че връзката не е сигурна или въобще че няма нет, а отварям други страници. Исках да пробвам мога ли да кача снимки през телефона, че в последно време не можех въобще:(

 

Виж да нямаш някакви кешове и да се опитва да зарежда предишната версия. В новата не би трябвало да излизат предупреждения, че връзката не е сигурна. 

Връзка към мнение

Това, което на мен ми прави впечетление е, че сега явно гостите могат да разглеждат профилите на регистрираните потребители. В старата версия това мисля не беше позволено. Така ли ще е тук? 

Останалото са дребни забележки като че в известията имената не са разделени с шпации и се сливат в едно. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нещо май много е намаляло времето за редактиране на мнения, опитах да редактирам мнение от преди 37мин. и вече не позволява. 
Може ли да се увеличи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен нещо не ми харесва, че получавам известия при ново мнение за всички теми по които някога съм писал. Има ли как да се спре?

Връзка към мнение
преди 57 минути , Georgie каза:

Харесах новата версия веднага,най-вече шрифта.Поздравления за работата,Георги.Ще ми трябва време да се ориентирам,но се радвам на промяната.Видях няколко оплаквания от  оцветения в сиво текст-наистина трябва да се напрегне човек,за да го прочете,бледичък е.

 

Само да уточним, става въпрос за текста в цитатите или като цяло в мненията?

 

преди 52 минути , bad kid каза:

Малко  ме дразни формата на цитатите

преди 15 минути , XXX каза вместо XXX каза преди 15 минути

 

За съжаление много от фразите са гласени на английското звучене и не се превеждат добре директно. И други сигурно ще те издразнят :) Ще погледна дали все пак има как да го променим. 

 

преди 45 минути , rik4o каза:

Да не говорим, че изчезва и сакралната за всички нас дума "Магеланци", която не бива да липсва в нито един момент от сайта. Неволно започваш да си задаваш ключови въпроси: логнат ли си, къде си, има ли нови мнения или съобщения. Все пак, от леко "нелегалното", "no name" битие на сайта те измъква мигновеното съобщение, което изскача отдолу, за да те информира, че има ново мнение, и ти успешно се връщаш към актуалността. :)

 

 

Т.е. искаш иконите за профилните настройки да са винаги налични, както е навигационното меню? По принцип мога да спра сгъването на картинката и да е статична, но на други хора точно това сгъване им харесва...

 

преди 45 минути , Hollywood каза:

Kъде е скрит списък на регистрираните потребители, както и модераторски екип?:laugh:

 

Няма директен достъп към списъка с потребители, можеш да ги търсиш през търсачката. За екипа има страничка, но не съм я показал, менюто така и така е попретрупано, може да го сложа във футъра, който е по-празен. Цъкаш на бутончето вдясно на търсачката и после имаш:

 

chrome_2017-04-02_21-05-40.png

преди 52 минути , Kaloyan89 каза:

Май няма вече и опцията "популярно мнение", а аз бях доста горд с моите хаха.

 

Вдигнах лимита за популярно мнение, беше 25, сега май стана 50. Вече имаме повече читаемост и мисля е нормално границата да е по-завишена :)

 

преди 52 минути , Kaloyan89 каза:

h1.png

h2.png

 

Това наистина е адски странно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

Няма отделна мобилна версия, всичко е една версия, която просто се променя в зависимост от ширината на екрана. Над 1370 пиксела се вижда всичко, по някое време се сгъва страничната лента (минава отдолу), при още по-малка версия ще изчезне и менюто и може да се извади от иконката с трите хоризонтални чертички. Ако искаш да имаш достъп до менюто например може да завъртиш телефона и като се обърне в landscape вариант би трябвало да ти покаже повече неща. 

И преди нямаше отделна мобилна версия, но в края на страницата имаше: Покажи пълната версия? Това ми е въпроса? 

 

Ето какво виждам в двете посоки на телефона: 

IMG_3297.PNG

 

IMG_3298.PNG

Връзка към мнение
преди 10 минути , Polina каза:

Това, което на мен ми прави впечетление е, че сега явно гостите могат да разглеждат профилите на регистрираните потребители. В старата версия това мисля не беше позволено. Така ли ще е тук? 

Останалото са дребни забележки като че в известията имената не са разделени с шпации и се сливат в едно. 

 

Спрях достъпа на гостите до профилите. Относно известията, да, познат бъг е, но нямаше как да поискам да го оправят преди да минем официално към новата - в тестови среди не оправяли бъгове. 

 

преди 6 минути , Фил каза:

Нещо май много е намаляло времето за редактиране на мнения, опитах да редактирам мнение от преди 37мин. и вече не позволява. 
Може ли да се увеличи?

 

30 минути е. Времето за редакция винаги е било просто за да поправиш грешка от бързината, нещо което си изпуснал и т.н. 30 мин би трябвало да са достатъчни :)

 

преди 5 минути , Христиан каза:

На мен нещо не ми харесва, че получавам известия при ново мнение за всички теми по които някога съм писал. Има ли как да се спре?

 

Отиваш на камбанката и там имаш настройки на известията, можеш да спреш и да пуснеш които си искаш. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Христиан каза:

На мен нещо не ми харесва, че получавам известия при ново мнение за всички теми по които някога съм писал. Има ли как да се спре?

От профилни настройки махни тази отметка:

notifications.thumb.png.eec5362188d16367aa47b4b9d76bd461.png

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Mary каза:

И преди нямаше отделна мобилна версия, но в края на страницата имаше: Покажи пълната версия? Това ми е въпроса? 

 

Ето какво виждам в двете посоки на телефона: 

IMG_3297.PNG

 

IMG_3298.PNG

 

Имаше си отделна мобилна версия, точно и за това имаше връзка към пълна :) Явно телефона ти е с по-малко от 980 пиксела екран, мисля че това е границата за сгъване на менюто. 

Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

Имаше си отделна мобилна версия, точно и за това имаше връзка към пълна :) Явно телефона ти е с по-малко от 980 пиксела екран, мисля че това е границата за сгъване на менюто. 

Шегуваш се. :) 

Ето какво пише в техническите характеристики на телефона ми:

Цитат

Резолюция 1920 х 1080 пиксела при 401 ppi

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Георги каза:

Няма директен достъп към списъка с потребители, можеш да ги търсиш през търсачката.

Има - на порталната страница от дясно - "Кой е онлайн (Виж всички)"

преди 7 минути , Георги каза:

Вдигнах лимита за популярно мнение, беше 25, сега май стана 50.

В старта версия беше на 20

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Шегуваш се. :) 

Ето какво пише в техническите характеристики на телефона ми:

 

 

Е тогава браузера ти нещо сигурно прави номера, хоризонталната ти резолюция със сигурност трябва да работи за цялото меню. 

Връзка към мнение
В момента, Георги каза:

 

Е тогава браузера ти нещо сигурно прави номера, хоризонталната ти резолюция със сигурност трябва да работи за цялото меню. 

Според мен не е в браузъра - пробвам през 3-ти ми налични. :) 

 

Версията на iOS има ли значение, защото тази е нова от няколко дни?

Някак не мога да намеря проблема при мен, затова го търся.

А когато пътувам, не нося друго средство, от което да влизам във форума.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Георги каза:

 

Само да уточним, става въпрос за текста в цитатите или като цяло в мненията?

 

 

За съжаление много от фразите са гласени на английското звучене и не се превеждат добре директно. И други сигурно ще те издразнят :) Ще погледна дали все пак има как да го променим. 

 

 

Т.е. искаш иконите за профилните настройки да са винаги налични, както е навигационното меню? По принцип мога да спра сгъването на картинката и да е статична, но на други хора точно това сгъване им харесва...

 

 

Няма директен достъп към списъка с потребители, можеш да ги търсиш през търсачката. За екипа има страничка, но не съм я показал, менюто така и така е попретрупано, може да го сложа във футъра, който е по-празен. Цъкаш на бутончето вдясно на търсачката и после имаш:

 

chrome_2017-04-02_21-05-40.png

 

Вдигнах лимита за популярно мнение, беше 25, сега май стана 50. Вече имаме повече читаемост и мисля е нормално границата да е по-завишена :)

 

 

Това наистина е адски странно...

Да,имам предвид текста в цитатите.

Връзка към мнение

Честит нов сайт и с пожелание да грабне награда! 

Аз също сложих очилата, но за потребителите от моето поколение проблемът е в нас.

Всичко друго много ми харесва.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Виж да нямаш някакви кешове и да се опитва да зарежда предишната версия. В новата не би трябвало да излизат предупреждения, че връзката не е сигурна. 

Прав си, опитва да зареди старата версия.  Не мога да  се оправя, за съжаление-трих кеша, рестартирах телефона, през различни браузери пробвах....нищо:( . Може ли да има връзка с версията на Андроид? Че моята е доста стара и не може да се обнови. Странното е , че следобеда успях да вляза, логнах се , нямах проблем-сега не знам защо така се мръщи и не ме пуска и това си е. А, и с два нета пробвах-мобилен и wi-fi и от това не е .

П.п. Оф, успях...най-накрая. Не знам как стана, просто стана.

 

Редактирано от bobole4e
Връзка към мнение
преди 30 минути , Mary каза:

Според мен не е в браузъра - пробвам през 3-ти ми налични. :) 

 

Версията на iOS има ли значение, защото тази е нова от няколко дни?

Някак не мога да намеря проблема при мен, затова го търся.

А когато пътувам, не нося друго средство, от което да влизам във форума.

 

Не би трябвало iOS версията да има значение, но някой друг с iphone няма ли тук да каже дали има проблем?

 

преди 30 минути , Georgie каза:

Да,имам предвид текста в цитатите.

 

Ще видя да го затъмня.

 

преди 25 минути , rik4o каза:

 

In > в

 

 

оправено

 

преди 18 минути , vlady каза:

Не ми излиза менюто

 

 

Пробвай да влезеш и излезеш, кеша върти някакви номера в момента. 

 

преди 10 минути , bobole4e каза:

Прав си, опитва да зареди старата версия.  Не мога да  се оправя, за съжаление-трих кеша, рестартирах телефона, през различни браузери пробвах....нищо:( . Може ли да има връзка с версията на Андроид? Че моята е доста стара и не може да се обнови. Странното е , че следобеда успях да вляза, логнах се , нямах проблем-сега не знам защо така се мръщи и не ме пуска и това си е. А, и с два нета пробвах-мобилен и wi-fi и от това не е .

 

 

Зависи основно кога доставчика ти ще обнови към новия адрес, поизчакай ден-два и всичко ще е ок. 

Връзка към мнение

Поздравления за успешната миграция!

Аз трудно понасям промени, но този път май ще мине леко :)

Обаче имам проблем: моето ЕГН започва със 7 и шрифтът е отвъд параметрите ми за комфортно четене. CTRL и + не е решение, защото е zoom in не само на текста, а на всички елементи, на всички отворени прозорци. Така увеличавайки на 125%, буквите стават поносими, но ми се намалява полето за текст, защото се увеличват и аватарите. А отворените сайтове в съседни прозорци или табове на браузъра, направо ме плашат. А съм на най-ниската резолюция - 1366x768. 

Та, помислете за уголемяване или възможност за настройка на шрифта според предпочитанията на потребителите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Ilian359 каза:

Поздравления за успешната миграция!

Аз трудно понасям промени, но този път май ще мине леко :)

Обаче имам проблем: моето ЕГН започва със 7 и шрифтът е отвъд параметрите ми за комфортно четене. CTRL и + не е решение, защото е zoom in не само на текста, а на всички елементи, на всички отворени прозорци. Така увеличавайки на 125%, буквите стават поносими, но ми се намалява полето за текст, защото се увеличват и аватарите. А отворените сайтове в съседни прозорци или табове на браузъра, направо ме плашат. А съм на най-ниската резолюция - 1366x768. 

Та, помислете за уголемяване или възможност за настройка на шрифта според предпочитанията на потребителите. 

 

+1

 

П.П. С изключение на ЕГН-то ;) 

П.П.П. Шрифтът е проблем... 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Я дай пример, че не те разбирам? По принцип съм сложил по подразбиране да чисти форматирането

Не е добра идея това - като се копира текст с много линкове (примерно копиран списък с оферти) и всичко заминава. Никой няма да си играе да слага линкове наново.

Иначе, моят пример беше от най-честите модераторски действия - местиш нещо някъде, копираш името на темата, което е и линк към нея, пействаш в ново мнение, че е преместено еди къде си, и хората си кликват и четат. Сега трябва да се добавя линк ръчно, което е ненужна хамалогия.

По-добре да има отделен бутон за чистене на форматирането, за какво ни е иначе ХТМЛ редактор.

Ще се появят ли останалите функции на стария редактор, които бяха достъпни от допълнителното меню?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.