Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 17 минути , chandni каза:

Азззз (на 24" монитор) такива проблеми нямам... :laugh:

От вчера съм за нов телефон, а от днес да добавя и монитор ли? :lol: 

Редактирано от Mary
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, Георги каза:

 

Какво беше за медвед писател :)

 

 

:) В огромното количество информация, която в момента се споделя, само единици като теб следят всички забележки, и затова предварително се извиних, ако се повтарям. Иначе се старая да не досаждам много... 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

На работа с 22.9" монитор е по-добре, но... някой тествал ли е с 13" нетбук? Според мен сте го оптимизирали само за големи екрани.

Като се отвори тема, това което се набива на очи са ... подписите на хората. Със същия шрифт като съдържанието, но удебелен или курсив (предполагам, че зависи от настройките на потребителя). При малко текст в мненията (както са повечето мнения) отношението блок за мнение и блок за подпис е 1:1. Текстът е сгъчкан отогоре, после бяло пространство и накрая подпис.

А в началната страница се вижда не името на темата, а броят мнения.

Съжалявам, че не направих sceenshots.

Open sans може да е оптимизиран за четене, но на евентуално английски или пък трябва да използваме semi-bold, не знам.

На мен старият шрифт си ми харесваше, не се налагаше да се напрягам докато чета.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

От вчера съм за нов телефон, а от днес да добавя и монитор ли? :lol: 

 

Ако ще си зарязваш телефона, първа жичка за водичка - че съм му огромен мераклия :blush::biggrin: Млъквам, просто не се сдържах! хаха 

Връзка към коментар
преди 21 минути , Polina каза:

Не всички работим с 24'' монитори... 

Естествено, че не, Поли. Просто се шегувах по подобие на Слави, който в едно предаване, веднага след реклама на Head&Shoulders против пърхут се оглади по гладкото теме и каза "Аззззззз пърхут нямам" :lol:

преди 16 минути , Mary каза:

От вчера съм за нов телефон, а от днес да добавя и монитор ли? :lol: 

Утре - нова кола! :lol:

преди 5 минути , Childish каза:

На работа с 22.9" монитор е по-добре, но... някой тествал ли е с 13" нетбук?

Аз на 11.6 го тествах. Естествено, че на 24 се вижда по-добре, по-едро, но няма как да очаквам, че на 11.6 ще го виждам като на 24 инча. Иначе няма нито разместване на малкия екран, нито нищо. Просто символите са по-дребни, но така ми е на абсолютно всички сайтове - това си е просто "особеност" на размера.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не е проблема в размера на монитора, на картинката, която пуснах от 5 инчовия ми телефон изглежда по същия начин.

Semi-bold може би ще е стъпка напред, но не съм сигурен дали може да се направи.

 

@Георги може ли да кажеш кой беше шрифта на стария форум?

Връзка към коментар

Шрифта е с релативен размер, т.е. би трябвало да е горе-долу оптимален на всякакви устройства. Ама горе-долу. Има една базова настройка (може да се прави и в браузера), от там нататък основните шрифтове са като процент от нея. Стандартно тази настройка е 16px, нормално на повечето устройства се чете 14px, в момента тук е 14.56px, на заглавната е малко по-малко, ще преценя дали да я променя, защото все пак там целта е да вмъкнем повече съдържание. 

 

Open Sans се чете добре и на кирилица, но и това е нещо, което може да се смени в настройките на браузерите, ако не се лъжа. 

 

Няма как да се направят настройки перфектни за всеки, за всички устройства, за това се стремим към определена златна среда, от там нататък сте вие. При мен да речем в резултатите на гугъл шрифта ми излиза 13.4px в момента, във фейсбук е 14px.

преди 2 минути , cybersimo каза:

Не е проблема в размера на монитора, на картинката, която пуснах от 5 инчовия ми телефон изглежда по същия начин.

Semi-bold може би ще е стъпка напред, но не съм сигурен дали може да се направи.

 

@Георги може ли да кажеш кой беше шрифта на стария форум?

 

Ако не се лъжа беше Verdana. Но тук използваме един шрифт за всичко, а вердана е отвратителен за менюта и няма да го връщам. В момента сме на weight 400, което на мен също ми се струва ок. 

Връзка към коментар
преди 1 час, epetkov каза:

Не е ли по-добре  (по-благозвучно) "репутации" да бъдат сменени с българското "харесвания". В края на  краищата нали получаваме известия ,че  някой е "харесал  Ваше мнение". 

 

И в този смисъл не е ли време да преосмислим наличието на тази функция, че започваме да заприличваме на ученически лексикон с тези "репутации" и "харесвания"... :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

:-D при мен пък е мааалко по-добре, но малко, редактирам се да добавя, че ако не прекарвам часове във форума, не вярвам да получа главобол, но все пак много бих искала опцията за текст мащаба на хром да си работи, вместо да създавам излишна работа 

Редактирано от searus
Връзка към коментар
преди 11 минути , Duke каза:

 

И в този смисъл не е ли време да преосмислим наличието на тази функция, че започваме да заприличваме на ученически лексикон с тези "репутации" и "харесвания"... :P

 

И според мен "лайковете" са излишни. Нека не заприличваме на "ФЕЙСБ-окл-УК"

Връзка към коментар
преди 8 минути , cybersimo каза:

 

И според мен "лайковете" са излишни. Нека не заприличваме на "ФЕЙСБ-окл-УК"

 

Само да се допълня, "лайковете" сами по себе си могат да останат, защото това е съкратен начин едновременно да кажеш, че си прочел мнението и благодариш на автора. Идеята ми е да не бъдат обвързани с брояч, щото тогава мислено се връщам в ученическите си години, лепенето на картинки в облепени със скоч тетрадки и споделете нещо хубаво за... ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
В момента, Duke каза:

 

Само да се допълня, "лайковете" сами по себе си могат да останат, защото това е съкратен начин едновременно да кажеш, че си прочел мнението и благодариш на автора. Идеята ми е да не бъдат обвързани с брояч, щото тогава мислено се връщам в ученическите си години, лепенето на картинки в облепени със скоч тетрадки и споделете нещо хубаво за... ;) 

 

По-скоро и аз това имах в предвид. Не се изразих точно...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Meidj каза:

Когато скролваш надолу по страницата, картинката горе се прибира и остава само лентата с менюто. Не може ли вдясно на нея да остава мини лентата с профила, камбанката, личните съобщения, а не карето "Търсене"?

 

Това може ли да се направи? Че не видях отговор на запитването.

Връзка към коментар

Относно маркерите, успях безпроблемно да изтрия на @oli_mali точката с десен бутон и Delete( @Duke, комшии сте).

Редактирано от macf1an
Връзка към коментар
преди 17 часа, rik4o каза:

Да не говорим, че изчезва и сакралната за всички нас дума "Магеланци", която не бива да липсва в нито един момент от сайта. Неволно започваш да си задаваш ключови въпроси: логнат ли си, къде си, има ли нови мнения или съобщения. Все пак, от леко "нелегалното", "no name" битие на сайта те измъква мигновеното съобщение, което изскача отдолу, и информира, че има ново мнение, и ти успешно се връщаш към актуалността.

 

 

 

Нещо не мога да схвана. Има разлика м/у последните 10 и ново съдържание.

 

Project1.thumb.png.71989e7f3c32633c28540929cbd6130f.png

 

Project2.thumb.png.2b7a5946d852500b3f157b97adcf7a2a.png

 

Защо цитирането се прибавя автоматично?

 

Project3.thumb.png.e531c11959172875b8a26be572174fcc.png

 

Редактирано от Hollywood
Връзка към коментар

аз да попитам, може и да не е на място, ама по принцип съм малко параноична. Трябва ли графикът с пътуванията да е видим и без да си логнат/не че е проблем да си направиш профил де/, ама все едно дърпаш дявола за опашката.

Редактирано от Ивка
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , searus каза:

:-D при мен пък е мааалко по-добре, но малко, редактирам се да добавя, че ако не прекарвам часове във форума, не вярвам да получа главобол, но все пак много бих искала опцията за текст мащаба на хром да си работи, вместо да създавам излишна работа 

 

Нямам никакъв контрол защо текст мащаба на хром не работи. С каква резолюция ти е устройството?

 

преди 38 минути , cybersimo каза:

Това може ли да се направи? Че не видях отговор на запитването.

 

rik4o го предложи още вчера, няма как да стане. 

 

преди 32 минути , macf1an каза:

Относно маркерите, успях безпроблемно да изтрия на @oli_mali точката с десен бутон и Delete( @Duke, комшии сте).

 

Защото си модератор...

 

преди 19 минути , petko каза:

Не съм сигурен дали е новата версия, но Антарктида е изчезнала от списъка с държавите за посещаване. Истина е, че не е държава, но пък преди я имаше.

 

Записал съм си ръчно всички били в Антарктика и ще ги прехвърля, когато нагласим посетените държави. Полето беше малко по-различно от останалите и общо взето нямаше как да го скрия да излиза винаги под профила и щеше да е досадно. 

 

преди 8 минути , Hollywood каза:

Нещо не мога да схвана. Има разлика м/у последните 10 и ново съдържание.

 

 

последните 10 са кеширани, ново съдържание е "на живо"

 

преди 9 минути , Hollywood каза:

Защо цитирането се прибавя автоматично?

 

 

Тръгнал си да цитираш вчера и не си изчистил цитата и редактора го е запаметил. Последния бутон от редактора се ползва за изчистване. 

 

преди 6 минути , Ивка каза:

аз да попитам, може и да не е на място, ама по принцип съм малко параноична. Трябва ли графикът с пътуванията да е видим и без да си логнат/не че е проблем да си направиш профил де/, ама все едно дърпаш дявола за опашката.

 

Ако се притесняваш, просто не го попълвай :) Обмислях дали да е скрит, но все пак подобна логика може да сложиш за всички неща по форума и в крайна сметка за нерегистрирани да остане една бяла страница с бутон за регистрация...никой няма да се регистрира, ако няма представа какво ще получи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Георги каза:

Ако се притесняваш, просто не го попълвай :) Обмислях дали да е скрит, но все пак подобна логика може да сложиш за всички неща по форума и в крайна сметка за нерегистрирани да остане една бяла страница с бутон за регистрация...никой няма да се регистрира, ако няма представа какво ще получи. 

това ми звучи като от 1-5 май няма никой в къщи, прекалено конкретно е. Другото е екстра.

Връзка към коментар
В момента, Ивка каза:

това ми звучи като от 1-5 май няма никой в къщи, прекалено конкретно е. Другото е екстра.

 

Ще помисля дали има как да го измислим, така че всички да са доволни :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Маркерът за местоположението може да се изтрие от модератор. Аз се изтрих и пак си сложих.

Гледам, че показва местоположението доста точно, като че ли си поръчал такси или Uber, което е пристеснително за по-чувствителните. Ако искате да имате маркер, но да не е толкова точно, може просто да напишете града в полето отдясно, вместо да ползвате каквото ви дава компютъра, така ще е в центъра на града.

 

Относно шрифтовете, по принцип се ползва зададения от уеб дизайнера (Георги) шрифт, но ако той липсва се замества автоматично със подобен (не е много сигурно какво точно ще излезе като подобен). Та ако някой има проблем с шрифтовете да си свали шрифта отнякъде (това последното с телефон не знам как става). 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.