Прескочи до съдържание

Дълго прекачване в Доха


FlyTraveler

Препоръчани мнения

Само че вече е безвизово за бг граждани и пускат всички из града, и без хотел. Последно излизах преди месец, единствено поглеждат самолетния билет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може направо да си наемете такси да ви разведе. Ние така направихме и за около 70 долара ни разказва към 3 часа из града (през нощта) и после ни върна. Беше от официалните таксита на изхода на летището и си пусна апарата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Такситата колко човека побират? Ние сме петима и се чудим на какъв вариант да се спрем: такси или автобусна екскурзия от самото летище. Имаме и запазен транзитен хотел, но не става ясно от мейла къде се намира. Може да е в ситито, а може и да е до летището. Кацаме към 18 часа и следващият полет е в 3 през нощта.

Редактирано от Zorry
Връзка към мнение
преди 3 минути , Zorry каза:

Такситата колко човека побират? Ние сме петима и се чудим на какъв вариант да се спрем: такси или автобусна екскурзия от самото летище. Имаме и запазен транзитен хотел, но не става ясно от мейла къде се намира. Може да е в ситито, а може и да е до летището. Кацаме към 18 часа и следващият полет е в 3 през нощта.

А как точно ви дадоха транзитен хотел с толкова малък престой? Или вие не сте по програмата Discover Qatar?

А иначе по темата - нормалните таксита са за 2-3 човека максимум

Връзка към мнение
Преди 1 час, cybersimo каза:

А как точно ви дадоха транзитен хотел с толкова малък престой? Или вие не сте по програмата Discover Qatar?

А иначе по темата - нормалните таксита са за 2-3 човека максимум

Престоят е над 9 часа. Не мисля, че сме по тази програма, друг организира пътуването

Връзка към мнение

Нашето скромно престойче преди месец да споделя и аз. Определяме го като жест, подарък или арабска магия 🙂 Не знам какво точно , но се оказа истински бонус. Резервацията към хотела отне няколко минути през сайта на QA. Въпреки Facebook агентите на Катарците, които ни предупредиха, че не сме класирани за безплатен хотел, това не попречи да им пусна запитване своевременно.. Надеждата умира, ако някой не я убие в последния момент... И точно тогава се включва виза координатора с мейл,че сме добре дошли и ни очакват. На кой да вярвам ? 

В крайна сметка каквото сабя покаже.Смело и безотговорно 4 човека се натоварихме от летището в Убер Такси. Пътувайки към хотела 15 минути в шеги и закачки неусетно минават , наслаждавайки се на красотите на Доха .. И там в центъра Souq Waqif ни изсипват пред хотела Al Jumrok. Посрещат ни както му е реда с нужното уважение и приятелско отношение. И с 14 часов престой разхождайки се из центъра на града , похапвайки вкусно от тяхната храна и разглеждайки тяхното ежедневие успяхме максимално да се потопим в атмосферата на арабския свят.За десерт 30 минутна разходка с яхта в залива успя да ни натръшка от кеф. Срещу скромните 5 евро на човек си беше чист подарък.Последва вечеря на едно кокетно площадче и сладка дрямка преди полет обратно за Европа. Идвайки от Тайланд , изморени и препотени от предходния полет в същия ден, престоят ни в Доха успя ни даде нова порция свежест, енергия и желание за нови срещи. Уникалните кадри и гледки остават като няй яркия спомен от кратката ни среща с Катар.. 

DSC06714.JPG

  • Харесвам 12
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , xtrip каза:

Въпреки Facebook агентите на Катарците, които ни предупредиха, че не сме класирани за безплатен хотел, това не попречи да им пусна запитване своевременно

Само не разбрах защо сте питали във фейсбук, след като на сайта на Катарците ясно и точно е упоменато, че програмата им важи при престой от над 12 часа. 

И все пак поздравления за приятно изкараното време

Връзка към мнение
6 minutes ago, cybersimo said:

Само не разбрах защо сте питали във фейсбук, след като на сайта на Катарците ясно и точно е упоменато, че програмата им важи при престой от над 12 часа. 

И все пак поздравления за приятно изкараното време

Защото попаднах на инфо, че са в правото да откажат, ако в същия ден има полети с по-кратки престои от твоя. Проверявайки ми номера на резервацията предполагам и затова ме отрязаха първоначално.. Реално имаше няколко други полета с между 3 и 10 часа престой.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , xtrip каза:

.За десерт 30 минутна разходка с яхта в залива успя да ни натръшка от кеф. 

DSC06714.JPG

Откъде наехте яхтата?

Връзка към мнение
преди 1 час, Ивайла каза:

Откъде наехте яхтата?

Лодки има по цялата променада. Трудно може да се отървеш от досадните местни, които се надлъгват с по-евтини цени

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси много, аз се замислих, че съм минавала покрай въпросните лодки, но въобще не съм се заслушвала какво ми говорят. За хората, които няколко пъти са били в Доха мога да предложа да отидат до Villagio Mall - много приятно е направен вътре, все едно си във Венеция, дори гондоли има. Доста се пътува, някъде 40 минути май беше, но като си ходил няколко пъти в Доха, идеално е за убиване на времето. Наблизо и има парк с дървета и трева, естествена и изкуствена. Като излезеш от "туристическата" част картинката е съвсем друга  - строежи, места тип гето, луксозни къщи...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Тази програма за всички полети ли важи? Имам 8.20мин транзит към азия, но не намерих имейл на който да ги питам?

 

https://www.qatarairways.com/bg-bg/hia-hamad-international-airport/transit-accommodation.html

Връзка към мнение

За Япония съм. Питах ги през фейсбук, може ли да кажат ако дам букинг реф., е аз ако не става няма да букна баси, какво ще им правя на тъпото летище 8ч!

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ако питаш за програмата за хотелите, тя важи при престой над 12 часа в Доха. Условието е изписано на първа страница на сайта им и в момента важи до края на календарната 2019 г. 

 

Летище Hamad  струва 16 милиарда долара. Все ще има интересни и за вас места в него. Не се отчайвайте. 

Връзка към мнение

При дългият престой чекирания багаж остава на летището, нали? Аз влизам в Доха само с ръчния. Не е необходимо да се притеснявам, че ще забравят да го качат на полета до София или трябва да предупредя служител за намеренията ми за влизане в града? 🤔

Връзка към мнение

по принцип да, ама най-добре ги питай на чекина и си кажи какво искаш, при нощувка и 12 часа престой със сигурност можеш да си вземеш багажа при теб, ако искаш

Връзка към мнение

Опа, май май друго мислят от летището. Това го намерих в таб Discover -> Qatar stopover -> скролвате до средата на страницата.

Значи трябва да се приложи малко стратегическо приготвяне на багажа. 😉

 

image.png.6897fe4b8749c864a2c3db6089da7998.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С KLM/Air France също не са ми разрешавали да чекирам багаж до междинна дестинация, защото stopover-ът бил под 24ч. Имам един трансферен прозорец от 23ч и малко в Доха тази година и аз се чудех за багажа, явно ще си стои на летището. Някой ако има отзиви от подобен дългичък трансфер, ще се радвам на отзиви...

Връзка към мнение

От всички хотели в програмата, Westin ми се струва може би един от най-луксозните. Попитах ги за pick-up от летището - цената е 100 QAR на посока. С това инфо може да се ъпдейтне закаченият пост.

 

Не споменаха за такса за ранен чек-аут - казаха само, че рецепцията е 24-часова.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме били в Радисън Блу,който си е на АК и беше много хубав.Страхотна кухня в ресторанта,на блок маса,много хубави външни басейни ,в жегата да се покисне човек,си беше супер.

Ама,ние,на връщане от някъде,си бяхме взели пакети от АК,включващи виза,трансфери,3 нощувки и обиколка на града.

По времето,когато още  имаше визи.И понеже,там няма,кой знае,какво за гледане,та си имахме и време за плаж:))) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз не просто имам отзиви, ами и цяла тема 

Като пропуснете началните страници правя обзор на нашият 21 часов престой в светлата част на деня в катарската столица. Преди да ни подгони жегата, успяхме да видим из основи двата комплекса Перла, пазара , пристанището за лодки за разходки и Монумент Перла, който не знам защо се нарича монумент. Все пак е много приятен. Щяхме и Ситито, и музея на ислямско изкуство да разгледаме, но не успяхме да предвидим навиците на катарския градски транспорт и в частност автобус 777. 

Заради отвратителната жега се прибрахме още в 14 часа в хотела си Radisson Blu Hotel Doha и аз се паркирах под климатика на стаята. Иначе хотелът има прекрасни басейни с тревичка( вече споменати от @AlexandraKo, където можеш надвечер да се разхладиш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.