Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз не виждам какво е различното, след като се влиза в Тайланд със самолет. Вече при спирките на круиза може да има някакви изключения, ама началната точка ми се струва съвсем стандартна ситуация. Евентуално вместо VOA вероятно става и с транзитна виза, ама няма как да е по-лесна с тези допълнителни документи.

Връзка към мнение

В Тайланд се влиза със самолет, но се излиза с кораб. Трябва еднократна виза, не транзит. Говорихме с теб да ги питам за този конкретен случай, защото не се знае дали ще признаят напускането на Тайланд с кораб. Ама още не съм я свършила тази работа.

 

преди 39 минути , mig каза:

При нас също следва Виетнам, но доколкото разбрах за тях важи изключението за визи на място с круизи. Тайланд ни интересува като отправна точка. 

Ние май ще сме по един маршрут. За Виетнам смятам онлайн визи предварително. Не ми се иска с един кораб хора да чакаме за визи. А в Бали корабът акостира на пристанище без такава възможност, та и за там ще трябва онлайн виза. После Ломбок и пак Бали. Изобщо в момента броя визите и косата ми се изправя. 😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тайландците, а и всички други имиграционни грам не ги вълнува как напускаш, стига да го направиш. 🙂 Зорът е да ги убедиш, че ще си тръгнеш. 😄

Връзка към мнение

Нямаха ли изискване да напуснеш със самолет? Не признаваха автобус и влак? Или нещо съвсем съм се омотала? Колкото пъти сме ходили, все сме влизали и излизали със самолет и не помня много подробности.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Must have a confirmed return ticket exiting Thailand within 15 days. Open tickets do not qualify. Traveling overland by train, bus, etc to Cambodia, Laos, Malaysia (including en route to Singapore), Myanmar, etc is not accepted as proof of exiting Thailand.**

 

 

** You may be asked to show your flight ticket to Thai immigration officials on entering Thailand. If you do not possess a flight ticket to show that you will exit Thailand within 15 days (or 30 days) of entry, you will most likely be refused entry.

 

https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , stanimir каза:

Must have a confirmed return ticket exiting Thailand within 15 days. Open tickets do not qualify. Traveling overland by train, bus, etc to Cambodia, Laos, Malaysia (including en route to Singapore), Myanmar, etc is not accepted as proof of exiting Thailand.**

 

 

** You may be asked to show your flight ticket to Thai immigration officials on entering Thailand. If you do not possess a flight ticket to show that you will exit Thailand within 15 days (or 30 days) of entry, you will most likely be refused entry.

 

https://www.thaiembassy.com/thailand-visa/visa-on-arrival

Правилно значи помня. Въпросът е в etc дали се включва круизен кораб. Ама като си ги знам тайландците, най-вероятно всеки ще го тълкува, според настроението си. Май ще минем на онлайн виза. Мъжът ми няма да ми се върже втори път да го мъкна в тайландското посолство за виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оф, и мен ме е напекло есенното Слънце, не знам защо разбрах въпроса дали ще те пуснат да напуснеш. 😂 Да, за влизане е доказателството за напускане със самолет. Та това доказателство е за VOA. В посолството трябва да са по-гъвкави, ако им представиш круиза. Ясно ,че няма да си купиш предплатен круиз, ако искаш да оставаш нелегално да работиш  в Тайланд. 😂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , T.E.Lawrence каза:

Оф, и мен ме е напекло есенното Слънце, не знам защо разбрах въпроса дали ще те пуснат да напуснеш. 😂 Да, за влизане е доказателството за напускане със самолет. Та това доказателство е за VOA. В посолството трябва да са по-гъвкави, ако им представиш круиза. Ясно ,че няма да си купиш предплатен круиз, ако искаш да оставаш нелегално да работиш  в Тайланд. 😂

А с онлайн виза няма ли да стане? Или на финала това е едно и също с виза на пристигане?

Връзка към мнение
преди 1 час, DaBo каза:

В Тайланд се влиза със самолет, но се излиза с кораб. Трябва еднократна виза, не транзит. Говорихме с теб да ги питам за този конкретен случай, защото не се знае дали ще признаят напускането на Тайланд с кораб. Ама още не съм я свършила тази работа.

 

Ние май ще сме по един маршрут. За Виетнам смятам онлайн визи предварително. Не ми се иска с един кораб хора да чакаме за визи. А в Бали корабът акостира на пристанище без такава възможност, та и за там ще трябва онлайн виза. После Ломбок и пак Бали. Изобщо в момента броя визите и косата ми се изправя. 😂

Щеше да е готино да сме по един маршрут, но ние продължаваме след Виетнам, към Хонконг, Тайван и т.н. Ако се добереш до инфо с  тайландско посолството дали е възможно с V. O. A  надявам се да споделиш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

А с онлайн виза няма ли да стане? Или на финала това е едно и също с виза на пристигане?

Онлайн = виза от посолство = румънското за нас. Един вариант да им пишеш/звъннеш. Втори вариант да попълниш направо  и където се ъплоудват билетите за влизане и излизане да качиш и самолета, и круиза . Съответно или ще ти дадат направо виза (по-вероятно), или ще искат някаква допълнителна гаранция. 

 

Не помня кое поле как им беше, но където има поле само за един документ, а ти имаш повече, върши работа с фотошоп да се съединят на едно и така да се пратят. Изпробвано, работи. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А вместо да се чудите ,защо просто не звъннете в посолството ? Дори в момента, работен ден е.

Разбирам да няма възможност за връзка , но тук е необходим само един телефонен разговор.

Връзка към мнение

Не съм в БГ. Ако ще ходя в посолство за виза, това ще е в КЛ. В момента сме резиденти тук и това ни дава право да си вадим визи от тукашното посолство, но много ми се иска да си спестим това упражнение. Правили сме го и са едни галимации там…

Връзка към мнение

Сега се сетих, че ако имате самолетен билет от крайната точка на круиза, дори да няма общо с Тайланд, но който е в рамките на разрешения два месеца престой след влизането в Тайланд, също върши работа за електронната виза. Аз лично съм вадил многократно виза от посолство така. Бяха ми мултисити отиване Тайланд - връщане Малайзия, Виетнам, Камбоджа. То е ясно ,че като летя от там няма да съм Тайланд по това време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз миналата година пробвах да взема транзитна виза на VOA, понеже целта влизането ни в Тайланд беше да си вземем куфарите от лентата и да се чекираме веднага след това за Дубай. Тоест само дзак-бак. Подготвих се тържествено с билетите за Дубай, които бяха след 3 часа и…..отсреща ми излаяха нервно, че нямало такава виза и да съм побързал, че съм бавил хората. Погледнах зад мен, имаше 2-ма човека😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Здравейте,

 

За първи път ще пътуваме до Тайланд през този декември. Ще сме с Visa on Arrival и тъй като прочетох доста различни неща в интернет моля за малко информация от личен опит. Първо за proof of funds, не ми стана ясно дали трябва да ги имаме в кеш тези 10К бата на човек или е необходим банков стейтмънт при този тип виза. Второ, за банковия стейтмънт, трябва ли да е подписан и подпечатан от банката или не е задължително? Питам тъй като имам Револют акаунт и там много лесно и бързо може да се изкара докумен за наличност на английски. Но ако има изискване докуметът да е подписан и подпечатан, тогава Револютския стейтмънт няма да свърши работа.

 

Благодаря!

 

 

Връзка към мнение

Преди 9 дена подадох документите за е-виза. Вчера получих мейл за допълване на документи - някои не са им излезли в сайта, понеже е супер муден и тегав. Искаха ми и билети от и до България, понеже ние не летим директно до и от Тайланд.

Та чакам…

Връзка към мнение

Докладвам - е-визите са вече издадени. Не болеше въобще.

Лесно и безпроблемно. Какво трябва да знаете - искат всяка една секция от пътуването да е на една снимка - примерно самолетните билети всички заедно, хотелски резервации - всички заедно. Аз ги направих с един конвертор на файлове от Гугъла, не ги харесаха, поискаха ми нови - направих ги с фотошоп, мина.

Другото - прочутите банкови сметки - имам в ДСК, там  си има опция всичко да е на английски език, просто разпечатах на една страница последните движения от сметката ми, отделно в същата страница има и сумата, която имам в сметката. На жена ми сметката е в ПИБ, там също има английска секция. Имаше нужда от леки корекции , понеже имената ѝ ги изписваше само на български - с фотошоп или друга програма ги заменяте на английски и готово.

Оттам в двете банки за по един печат и това беше. 

Един ден и половина ми отне събирането, правенето на всичко и подаването на документи.

Всичко от подаването до издаването отне 12 дена.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Sun4o каза:

Докладвам - е-визите са вече издадени. Не болеше въобще.

Лесно и безпроблемно. Какво трябва да знаете - искат всяка една секция от пътуването да е на една снимка - примерно самолетните билети всички заедно, хотелски резервации - всички заедно. Аз ги направих с един конвертор на файлове от Гугъла, не ги харесаха, поискаха ми нови - направих ги с фотошоп, мина.

Другото - прочутите банкови сметки - имам в ДСК, там  си има опция всичко да е на английски език, просто разпечатах на една страница последните движения от сметката ми, отделно в същата страница има и сумата, която имам в сметката. На жена ми сметката е в ПИБ, там също има английска секция. Имаше нужда от леки корекции , понеже имената ѝ ги изписваше само на български - с фотошоп или друга програма ги заменяте на английски и готово.

Оттам в двете банки за по един печат и това беше. 

Един ден и половина ми отне събирането, правенето на всичко и подаването на документи.

Всичко от подаването до издаването отне 12 дена.

Това с печатите до банката към връщането и допълването на документите ли беше или ти се презастрахова, т.е. първия път пробва ли само с генерирането на английски да ги качиш, без да ходиш до банката ?

 

преди 51 минути , Росина каза:

Задължително ли е да имаме някаква определена застраховка за VOA?

Не, не е задължитено условие застраховката.

Връзка към мнение
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Това с печатите до банката към връщането и допълването на документите ли беше или ти се презастрахова, т.е. първия път пробва ли само с генерирането на английски да ги качиш, без да ходиш до банката ?

 

Аз се презастраховах, да си е документ с тежест.

Връщането беше, понеже ги бях направил в един PDF формат, който трябва да го скролнеш надолу, за да се покажат 5–те ми полета или хотрла. И понеже сайта на румънците е муден и често забива, може да не са се качили както трябва всички документи.

 Та ги искаха всички секции на една снимка. Изрично упоменато - то ти си спомням, че беше писал така или иначе, че ги качваш с фотошопа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Росина каза:

Задължително ли е да имаме някаква определена застраховка за VOA?

Може да не е задължителна, но аз смятам, че застраховката за Тайланд е абсолютно задължителна. И то с Ковид покритие. Че дерат яко по болниците. Ама наистина яко

Връзка към мнение

Да тоя трик го открих с разрешителните по ковида, когато даже не допускаха пдф. Всичко на един jpeg с фотошоп минава винаги. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.