Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 2 часа, Sun4o каза:

Може да не е задължителна, но аз смятам, че застраховката за Тайланд е абсолютно задължителна. И то с Ковид покритие. Че дерат яко по болниците. Ама наистина яко

Потвърждавам за якото дране по болниците. Добрата новина е, че може и да се пазариш, а и да потърсиш друга болница, ако има наблизо и ако имаш възможност разбира се. Лошата е, че и със застраховка няма гаранция че ще ти се плати.

Позволявам си да го напиша поради отказ на Левинс за плащане, въпреки че уж всичко бе наред. Но сумата бе над 10000евра и разбирате че застраховател трудно ще я преглътне. Факт, приятел ги съди и чака....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Специално за Тайланд надеждни плащащи:

 

Axa Thailand - бяха официален партньор на имиграционните през ковида 

 

Tune Protect - Air Asia ги предлагат като летиш с тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, T.E.Lawrence каза:

Специално за Тайланд надеждни плащащи:

 

Axa Thailand - бяха официален партньор на имиграционните през ковида 

 

Tune Protect - Air Asia ги предлагат като летиш с тях.

Проблемът не е в надеждни местни плащащи, а в хубавците от застрахователните компании и другите хубавци от боницата, пишещи сметките.

Какво може би има предвид @КОКО22, понеже и ние сме го яли същия - плащат една част, другата оспорват и не искат да я плащат.

А и истината е някъде по средата - тайците надуват като бесни и стават смешни, а нашите го знаят това и не искат да им се хващат. Само че губещия е по средата - тоест ние.

Имахме случай на хранително натравяне на синковеца - обикновен черноморски вирус, който ние знаем прекрасно, но много се беше обезводнил и го взеха за 24 часа в болница на Ко Панган. Сметката беше 1240 евро….Оставям настрана дрането по лечението - две системи и едно спане. И понеже нашия застраховател (тогава бях с Булстрад - Виена иншурънс груп) работи с местен такъв, пари не ни искаха, а си се оправяха помежду си. Но по настояване на някой от двата застрахователя, не ни признаха 225 евро. И ни ги поискаха. Мислех да ги съдя като се върна, но за толкова малка сума не знам дали някой щеше да се навие да си играе да ги съди и се отказах…

 

П.П. Сега разгледах цените на посочените застрахователи - адски скъпи са. Около 250-300 долара за 2 месеца. Моята годишна на Алианц с по-голямо покритие е 110-120 евро.

Връзка към мнение

Говорех за надеждни плащащи, не за евтини. 🙂 За евтини има бол, ама както се оказа, евтиното излиза скъпо. 

Връзка към мнение
преди 46 минути , T.E.Lawrence каза:

Говорех за надеждни плащащи, не за евтини. 🙂 За евтини има бол, ама както се оказа, евтиното излиза скъпо. 

Аз често съм имал инциденти в Тайско и не е като да не говоря от опит. Имам 5-6 изплатени застраховки нацяло.

Това беше единствения случай на отказ, донякъде и правилен, че тези от болницата какви ги бяха нашили вътре, не е за разправяне. Примерно 24 часа, че е стоял дежурна сестра при боледуващия. А всъщност до леглото стоя жена ми. Тя не че не се слива с местните де😀.

Но цена от 9к бата за два месеца е доста, както и да го гледам. Поредното дране.

Връзка към мнение

Няма да разводнявам темата с проблемите със застрахователите.

Но ще разкажа накратко опита с болниците, защото може да се наложи на някой - случката е в Пукет. Там има няколко болници. Касае се за операция на жлъчка.

Проблемът е бил сериозен. В първата болница поискали само за изследвания и снимки примерно 30 000 бата/ не помня точните цифри.

На приятеля му се стори много и отишли в друга на острова. Цената била 20 000, а и с пазарлъци я свалили още.

В последствие за операцията разбира се са платили повече от 100 000 и пак е имало пазарлъци като на пазара. Имало е и други плащания, но за щастие всичко е приключили успешно.

После следва размотаване със седмици за истинска епикриза. Неговото предимство е че си има там студио, автомобил, приятели и пребивава там дългосрочно.

Важно е че съглсано условията веднага сестра му в БГ е уведомила Левинс. Но като се прибра тук му отказаха плащане и както писах преди сега ги съди....

Връзка към мнение

Аз затова казвам, цена на застраховка и реално плащане са различни неща. Axa Thailand дерат и като официално препоръчани от властите през ковида захлебиха яко, но плащат всичко при нужда. Отделно не са чак толкова много хората като @Sun4o на които им трябва за по три месеца застраховка в Тайланд. При нормален трип от две-три седмици цената е повече от разумна, ако настина искаш да разчиташ на застраховка при нужда. Всяка болница ти отваря широко вратата, като види нещо познато, че ще си вземе парите.

 

В тази връзка, не помня какво стана с туристическата такса за Тайланд, отменяха започването много време, но основната ѝ идея е да е и застраховка. Болниците вече са вдигнали ръце от бекпекъри без застраховки и неизплатени сметки. 

Връзка към мнение
На 24.10.2023 г. в 14:40, T.E.Lawrence каза:

Аз затова казвам, цена на застраховка и реално плащане са различни неща. Axa Thailand дерат и като официално препоръчани от властите през ковида захлебиха яко, но плащат всичко при нужда. Отделно не са чак толкова много хората като @Sun4o на които им трябва за по три месеца застраховка в Тайланд. При нормален трип от две-три седмици цената е повече от разумна, ако настина искаш да разчиташ на застраховка при нужда. Всяка болница ти отваря широко вратата, като види нещо познато, че ще си вземе парите.

 

В тази връзка, не помня какво стана с туристическата такса за Тайланд, отменяха започването много време, но основната ѝ идея е да е и застраховка. Болниците вече са вдигнали ръце от бекпекъри без застраховки и неизплатени сметки. 

25000 евро за застраховка за две седмици престой в Малайзия и Тайланд малко ли е...как мислите

Връзка към мнение
На 16.04.2023 г. в 16:45, Ognyan каза:

Вчера взехме VOA на летището в Пукет. Цялата процедура отне по-малко от 5 минути, но имахме предварително попълнени формуляр. Не са ни търсили резервации за хотел или самолетен билет за връщане. Таксата беше 2200 бата на човек. 

Тези формуляри от къде ги взимате. Може ли онлайн да ги изтегля някъде.

Връзка към мнение
преди 4 часа, ZORI каза:

Тези формуляри от къде ги взимате. Може ли онлайн да ги изтегля някъде.

https://www.immigration.go.th/wp-content/uploads/2022/10/1แบบฟอร์มใบคำร้องขอรับการตรวจลงตรา-ตม.88.pdf

 

25 хил евро са ок, ако не се налага някакво дълго и скъпо лечение/операция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мен ми се наложи пломба, разбира се единсвения път, когато бях без застраховка и поне уцелих някакъв гуру в науката на посещение в Чианг Рай.  Беше перфектна изработка и по-евтино от България. По по-туристическите места сигурно е повече, но тази сума 25к евро е доволно голяма.

 

Както казаха по-горе, за съжаление, ако искат много, нещата са за пазарене. В стандартния случай медицинските услуги са по-евтини от България  и са качествени. Много хора ходят в Тайланд на медицински туризъм.

Връзка към мнение

едно бързо въпросче, летиме от банкок за пукет и после от сурат тани към банкок и сме с airasia гледам са писали Cabin baggage 56 × 23 × 36 cm, 5 kg  което е абсурдно.....та въпроса ми е следят ли за килограмите и размерите както в wizz air или са по-ларж.....да знаем какво да правим...

 

колкото до визите е ужас, връщаха 3 имейла че нещо не им достига....супер досадни са, предищните пъти беше супер лесно, но сега с румънците е ужас

Връзка към мнение
преди 3 часа, Grishkata каза:

едно бързо въпросче, летиме от банкок за пукет и после от сурат тани към банкок и сме с airasia гледам са писали Cabin baggage 56 × 23 × 36 cm, 5 kg  което е абсурдно.....та въпроса ми е следят ли за килограмите и размерите както в wizz air или са по-ларж.....да знаем какво да правим...

 

колкото до визите е ужас, връщаха 3 имейла че нещо не им достига....супер досадни са, предищните пъти беше супер лесно, но сега с румънците е ужас

Това нещо суперново ли е за багажа или техническа грешка? Винаги е бил 7кг.

 

Дай повече инфо какви документи искаха да се пращат пак, Ще е полезно за хората, които подават документи. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Grishkata каза:

 

колкото до визите е ужас, връщаха 3 имейла че нещо не им достига....супер досадни са, предищните пъти беше супер лесно, но сега с румънците е ужас

Честно казано или си попаднал на грешния служител, или нещо ама хич не е било както трябва с документацията.

От четеното тук бях останал с впечатлението за супер труден и нервен процес и реших да започна по-отрано, че ако ми откажат, да вадя от консулството ни в София.

Обаче….За мен това беше една от най-лесните визи, които съм вадил. Даже леко неглежирано подходих към някои неща - снимки разни стари от нафталина извадих, паспортите ги снимах на ръка, държейки ги, резервациите за хотел само 2 направих за 60 дена престой (от хотели, на които даже имената им не помня), не ми се качваше повече инфо…от банката също документа не е кой знае какъв официален, а просто извлечение и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От няколко дни (средата на миналата седмица) си играем на котка и мишка с консулската служба на тайландското посолство в Куала Лумпур. 🤪 Конкретен отговор на въпроса: "Може ли виза на пристигане в случай, че влизаме със самолет, а излизаме с круизен кораб" все още няма. Задавам го този въпрос, защото те ми отговарят/по-скоро е отговор "копи и пейст" от сайта им: Вие имате право на виза на пристигане. Това ми доказва още веднъж, че без значение какво ще ми отговорят, изобщо да не тръгвам за Банкок с идеята за виза на пристигане. Щом в посолството не знаят отговора на този казус, представям си каква би била интерпретацията на служителя на гише на летището.

На приятелите в БГ, с които ще сме заедно, им е отказана ел.виза от посолството в Бурурещ... Пак ще опитат тази седмица. Виетнаците веднага са им издали визите.

Интересното тепърва предстои. 🤨

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом и от посолството в КЛ не са сигурни за V.O.A ще е ел. виза. Заинтригувах се каква е причината за отказа на ел. виза от Букурещ. Защото един от нашата група за круиза ще подава към тях. Ние ще мъчим тайландците във Франкфурт. 

Връзка към мнение

Отказът за ел.виза и при двамата е… сбъркана дата на издаване на паспорта. Двамата са двойка, но не семейство. Подавали са отделно, в различни седмици. Те имат абсолютно всички документи, докато ние още се подпираме на едната кълка и не сме си купили билети от КЛ до Банкок, нито сме запазили хотел там. На единия са искали още някакви документи, които са били предоставени. И двамата, въпреки че са подали в различни седмици, получават еднакъв отказ в един и същи ден. Не са им объркани датите със сигурност. На мен не ми отговарят, макар че никъде не е написано в изискванията за виза на пристигане дали напускане на страната по море се признава или не. Само, че не признават излизане по суша. 
Много ги затруднихме с този круиз, хаха. Ние ще се подготвяме да ходим до посолството, макар че и там може да ни откажат. Написано е много ясно в единия от линковете, които ми копираха от сайта си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди  пет години, отново за круиз тръгваш от Сингапур, без проблем беше от консулството в София издаването на виза. Сега с тези ел. визи измислени по време на пандемията, много бумащини. Вие явно по-рано отплавате от Банкок, нашият кораб края на февруари. 

Връзка към мнение

Аз пуснах една апликация за спорта, под 15 дни ще ходя, ама да тествам новата система да видим.

 

Това за датата на издаване между другото лесно може да се сбърка, защото всико друго без него системата го извлича автматично при добра снимка на документа. Аз за малко да пусна дата на издаване тази година, а ми е 2019. 

Връзка към мнение

А аз мога ли да подам за виза без да съм си купила билет за влизане? За излизане от Тайланд имам, но влизането през Камбоджа още го мъдря...

Връзка към мнение
преди 22 часа, DaBo каза:

Отказът за ел.виза и при двамата е… сбъркана дата на издаване на паспорта. Двамата са двойка, но не семейство. Подавали са отделно, в различни седмици. Те имат абсолютно всички документи, докато ние още се подпираме на едната кълка и не сме си купили билети от КЛ до Банкок, нито сме запазили хотел там. На единия са искали още някакви документи, които са били предоставени. И двамата, въпреки че са подали в различни седмици, получават еднакъв отказ в един и същи ден. Не са им объркани датите със сигурност. На мен не ми отговарят, макар че никъде не е написано в изискванията за виза на пристигане дали напускане на страната по море се признава или не. Само, че не признават излизане по суша. 
Много ги затруднихме с този круиз, хаха. Ние ще се подготвяме да ходим до посолството, макар че и там може да ни откажат. Написано е много ясно в единия от линковете, които ми копираха от сайта си.

Наистина ще е интересно да кажеш подробности около отказа - наистина ли ли не е или пък е сгрешена датата, какви допълнителни документи са им искали, в помощ ще е за останалите.

В Букурещ има една кисела лелка, дето обича да се кара яко по телефона, може да се е събудила в същия ден с още по-кофти настроение и да ги е резнала.

Другия вариант е да вадят виза от консулството в София, там поне ще им кажат, ако имат нещо объркано и ще им кажат дали всички документи са им ок. Отнема 15-на дена.

Освен документите, които подават в Букурещ, ще им трябва и сл. бележка на твоите хора къде работят, откога, какво и че са в отпуска в дните на екскурзията. И лична снимка на бял фон като на затворник в американски филм - с отворен паспорт в едната ръка и снимката им за визата в другата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този лош сън продължава. Днес обявиха, че махат визите и за Тайван и Индия, а аз се изразих образно предишния път, че останахме единствените с визи...

  • Шок 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.