Прескочи до съдържание

София - Варна/Бургас и обратно: по 5-20 Евро


Препоръчани мнения

Щастливеца
преди 9 часа, Георги Матеев каза:

Да, корекция. Имах предвид точно обратното - че всички карти, незапочващи с 47, ги приема като 'дебитни' (дори да не са) и плащането не минава. Поне преди беше така. Ако някой сега е успял да плати с Visa, която НЕ започва с 47, нека пише за ъпдейт.

Аз мисля , че не точно определихме ВИЗА Класик, защото ВИЗА Голд и ВИЗА Платинум също би трябвало да станат. Дори Упоменатия от теб 47 трябва да е Платинум.

преди 5 минути , logist13 каза:

Интересно е как се получава това, същото нещо при мен изглежда по друг начин; цената на полета не е променена и си е ниската цена с VISA, всички други карти са повече... дали е възможно по някакъв начин да е свързано и с IP от което се търси?

 

 

File_01.jpg

И при двамата е еднакво. неговия скриин шот е със ВИЗА твоя е с друга карта.

Връзка към мнение
20 minutes ago, Щастливеца said:

Аз мисля , че не точно определихме ВИЗА Класик, защото ВИЗА Голд и ВИЗА Платинум също би трябвало да станат. Дори Упоменатия от теб 47 трябва да е Платинум.

И при двамата е еднакво. неговия скриин шот е със ВИЗА твоя е с друга карта.

добре де, каква е картата ясно се вижда в текста под цената, и при двамата е еднаква - ВИЗА; другите опции - Виза дебит и Виза електрон са с по-висока цена, както и другите типове карти

Връзка към мнение

 

Бях го писал предни, но сигурно е изтрито. Visa Debit на ЦКБ започваща с 48 минава.  Ползва се 5% кешбек по програмата. Вива ла ТИМ.:girlwitch:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
10 hours ago, Щастливеца said:

В моя случай не е ок часа на България Еър , а относно уиз със сигурност ги имаше и в Браво и в румбо и в джеткост. Здраве да е, явно има причина :vinsent:

В дадения случай да, но аз търса октомври и уиз ги няма през тези търсачки.

Read more  

Току що купих 4-ри билета през октомври с уиз до Варна на цена 6 лв.

3 minutes ago, Mistela said:

Току що купих 4-ри билета през октомври с уиз до Варна на цена 6 лв.

 

IMG_6573.PNG

Редактирано от Mistela
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Щастливеца
преди 49 минути , logist13 каза:

добре де, каква е картата ясно се вижда в текста под цената, и при двамата е еднаква - ВИЗА; другите опции - Виза дебит и Виза електрон са с по-висока цена, както и другите типове карти

Виза електрон и Виза дебит е едно и също нещо. Понятието ВИЗА , което използваш е доста относително. Опитахме се да ти обясним , ама явно си държиш на своето. 

Връзка към мнение
15 minutes ago, Щастливеца said:

Виза електрон и Виза дебит е едно и също нещо. Понятието ВИЗА , което използваш е доста относително. Опитахме се да ти обясним , ама явно си държиш на своето. 

Ами ще съм благодарен ако някой може да поясни като за идиоти, т.е. за мен... опциите за плащане на въпросния сайт са по-долу и явно хората правят разлика между Виза дебит и Виза електрон; но така и не виждам коя е магическата Виза с голямата отстъпка; скрийншота ми е за Visa, а за Visa debit и Visa electron цената е по-висока...

File_02.jpg

Редактирано от logist13
Връзка към мнение
Щастливеца

Обобщено:

ВИЗА Дебит и ВИЗА Електрон нямат отстъпки в момента, както и всички останали брандове.

Отстъпката е със ВИЗА. Това на езика на сайта изначава Кредитна карта. Тоест ВИЗА Класик, ВИЗА Голд или Виза Платинум.

Тук правя уточнението , че Матеев вметна , че има кредитни карти от изброените, който въпреки всичко сайта чете като дебитни и отказва да реализира отстъпка.

 

С две думи търси кредитна карта с бранд ВИЗА и ще спестиш тези 22 евра.

Редактирано от Щастливеца
Връзка към мнение
20 minutes ago, Щастливеца said:

Обобщено:

ВИЗА Дебит и ВИЗА Електрон нямат отстъпки в момента, както и всички останали брандове.

Отстъпката е със ВИЗА. Това на езика на сайта изначава Кредитна карта. Тоест ВИЗА Класик, ВИЗА Голд или Виза Платинум.

Тук правя уточнението , че Матеев вметна , че има кредитни карти от изброените, който въпреки всичко сайта чете като дебитни и отказва да реализира отстъпка.

 

С две думи търси кредитна карта с бранд ВИЗА и ще спестиш тези 22 евра.

 

ами кредитна карта ВИЗА поне при мен не дава отстъпката която е посочил Hollywood, скрийншота който съм дал е точно с отстъпката за класическата виза, вече 2 пъти писах, че цената за Дебит и Електрон е по-висока;  и логичния (и според мен и много интересен) въпрос е каква е причината аз да виждам едно, а той друго...

Връзка към мнение
Щастливеца
преди 16 минути , logist13 каза:

 

ами кредитна карта ВИЗА поне при мен не дава отстъпката която е посочил Hollywood, скрийншота който съм дал е точно с отстъпката за класическата виза, вече 2 пъти писах, че цената за Дебит и Електрон е по-висока;  и логичния (и според мен и много интересен) въпрос е каква е причината аз да виждам едно, а той друго...

Може би при теб говорим точно за ситуацията, която упоменава Матеев. А именно , че някой кредитни карти ВИЗА сайта ги чете , като дебитни и картодържателя не може да се възползва от отстъпката.

Връзка към мнение
3 minutes ago, Щастливеца said:

Може би при теб говорим точно за ситуацията, която упоменава Матеев. А именно , че някой кредитни карти ВИЗА сайта ги чете , като дебитни и картодържателя не може да се възползва от отстъпката.

по-скоро друга е причината, дали не може да е свързана с ip адреса? на тези сайтове като се сменя платежния инструмент цената веднага се променя, т.е. зададе ли се Виза класик цената е SEK 564.35, с всяка друга карта дава SEK 612.49; т.е. ако не разпознае картата като Класик ще даде по-високата цена, ОК, но това не отговаря на въпроса защо въобще при мен не излиза посочената от Hollywood цена въпреки, че е избран същия платежен инструмент...

2 minutes ago, Алекс said:

На мен пък ми излиза трети вариант :) При същите зададени критерии и избрана ВИЗА, изобщо не стигам до въвеждането на номер, ми изписва Totalt SEK317.31

да, това излиза като се зададе 1 пътник, при двама пътници цената намалява на 282,17 на човек

Връзка към мнение

 

преди 6 минути , Doctor Who каза:

Казал е. Написано е по-назад ...

Как по-точно, защото и аз не разбрах. Искате да кажете, че не мога да видя колко е отстъпката преди да въведа номера на картата, а тя трябва да е ВИЗА, започваща с 47, за да ми покаже 22 евро отстъпка. Защото и сега като избера виза без да въвеждам никакъв номер, тоест системата не знае дали започва с 47 или не и дали е платинум и т.н., ми дава отстъпка, но тя не е толкова колкото е при Холивуд.

 

 

Връзка към мнение
преди 36 минути , Звелина каза:

Минава се ПЪРВО през шведския джеткост.

Благодаря много. Получи се въпросното намаление. Това за шведския джеткост го пропуснах, може би защото е било коментирано преди половин месец във връзка с някакви други билети. Както и да е.

 

Мисля, че ако Холивуд просто беше написал как се получава това намаление, вместо да се хука, че е открил по-голямо такова, щяхме да си спестим доста малоумни постове, мъчейки се да разберем разликата от ип-то ли идва или от нещо друго. Изобщо нямам знанията на Таньо или Георги и може би и никога няма да успея да ги натрупам, но се мъча да вляза в час и бих оценила малко помощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Алекс каза:

Благодаря много. Получи се въпросното намаление. Това за шведския джеткост го пропуснах, може би защото е било коментирано преди половин месец във връзка с някакви други билети. Както и да е.

 

Мисля, че ако Холивуд просто беше написал как се получава това намаление, вместо да се хука, че е открил по-голямо такова, щяхме да си спестим доста малоумни постове, мъчейки се да разберем разликата от ип-то ли идва или от нещо друго. Изобщо нямам знанията на Таньо или Георги и може би и никога няма да успея да ги натрупам, но се мъча да вляза в час и бих оценила малко помощ.

Обикновено знанието е резултат от много четене, опити, проби, грешки, неуспехи и успехи. Когато хората опитват и споделят опита си обществото има възможност също да научи нещо ново и е възможно наученото да доведе до нови знание. В този ход на мисли твърдя, че няма "малоумни постове".

Ако решиш отдели време на тези теми:

В тях има много информация и ще се убедиш, че хората които са я споделили са го правили многократно.

Ако си се почувствала недобре ... мисля, че не е трябвало. Нивото на взаимопомощ в сайта е високо и той винаги дава повече, отколкото му даваме ние.  

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Да, почувствах се кофти, защото се каза за едно намаление без никаква информация. Референция към ПЪРВА страница на линка, който ми прати. Да се посочи как се стига дотам. Logist13 попита защо той не вижда това намаление и чак след 20 поста някой поясни, че първо трябва да се мине през джеткост. Коментарите не бяха малоумни. Съдържаха важна информация. И все пак не отговаряха пряко на въпроса. 

Няма спор, че тук си помагаме. Ти също си ми помагал, за което ти благодаря. Имах предвид, че очевидните неща като джеткост, не са очевидни за всички и няма да е лошо да се дава по-подробна информация, когато очевидно някой губи връзката. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ами получи се развален телефон, да поясня; при мен става въпрос за двама човека (има дете, т.е. не върви да е на отделна резервация), а Hollywood най-вероятно е гледал за 1 човек с врътката jetcost.se - bravofly.se която вади 117 SEK за 1 човек;  но за 2-ма цената се вдига и е общо 348 SEK, което е точно споменатите от мен 36 евро... 

Редактирано от logist13
Връзка към мнение
Георги Матеев
На 5/4/2017 в 18:33, Hollywood каза:

 

Бях го писал предни, но сигурно е изтрито. Visa Debit на ЦКБ започваща с 48 минава.  Ползва се 5% кешбек по програмата. Вива ла ТИМ.:girlwitch:

Значи шведският Bravofly разпознава за плащане с отстъпка Visa карти, започващи с цифри 47 или 48. Засега няма други потвърдени, които да минават.

 

Дай повече инфо (или ако имаш направо линк) за тази карта с 5% кешбек?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги Матеев каза:

Значи шведският Bravofly разпознава за плащане с отстъпка Visa карти, започващи с цифри 47 или 48. Засега няма други потвърдени, които да минават.

 

Дай повече инфо (или ако имаш направо линк) за тази карта с 5% кешбек?

Виза дебит нали е дебитна?

Връзка към мнение

Да, но може да се вижда като кредитна от търговеца и да трябва да изберете кредитна от списъка

Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

Да, но може да се вижда като кредитна от търговеца и да трябва да изберете кредитна от списъка

Тоест, дебитна карта Visa Debit, започваща с 48, я разпознава като кредитна и може да се ползва отстъпката за кредитна Виза, така ли :)

Връзка към мнение

А, не знам нищо за особеностите на шведския сайт, говоря по принцип. Пробвайте, то така се научават нещата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Алекс каза:

Тоест, дебитна карта Visa Debit, започваща с 48, я разпознава като кредитна и може да се ползва отстъпката за кредитна Виза, така ли :)

Нека не правим изводи от непроверени теории, защото може да заблудим някого.

Намерих и пробвах Visa Debit, на Unicredit  започваща с 48 много отдавна /когато Hollywood беше писал за своята карта / и плащане не мина.

Също опитах с кредитна Visa на английска банка и плащане също не мина. Възможно е в този сайт отстъпката да се генерира случайно или да е само за определени карти ...  Не искам да предполагам и гадая, а за да разбера ще ми отнеме време и ресурс, които не мисля че си струва да бъдат дадени.

В темите, които вчера предложих за четене е многократно написано, че Маестро на някои банки не минава нито веднъж, или че минава на три месеца веднъж както е по правилата на сайтовете Румбо и компания,  но е писано , че често минават три и повече плащания едно след друго - в един ден, т.е сякаш липсват ред и правила.

Там също е написано, че сайтовете през някакъв период променят картите, с които дават отстъпки така че:  добре е да се проверяват и ако има промени, те да се правят общо достояние.

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.