Прескочи до съдържание

Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

Сигурно приложението да е пуснато само за Холандия. Като сте там пробвайте. Има един куп врътки да се излъже телефона къде е, ама няма смисъл в случая.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли някой да каже дали има магазини за продажба на велосипеди в централната част на Амстердам?

Редактирано от alienad
Връзка към коментар
преди 15 часа, alienad каза:

Може ли някой да каже дали има магазини за продажба на велосипеди в централната част на Амстердам?

 

Ох, магазини за велосипеди да търсиш :) Кажи какво по-конкретно те интересува, защото препоръките са различни в зависимост от това какво е желанието. Почти всяко магазинче продава си върви със сервиз, продават и всякакъв тип колела, но много от тях са със сериозна надценка спрямо покупка онлайн например. Друго имай предвид, че холандските колела, хубавите, хич не са евтини, 300 евро е нещо като много долна граница. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Идеята е само информативно, да ги разгледаме, не с цел покупка. От думите ти разбирам, че вървейки из централната част ще срещнем някакви такива магазини. Ако се сещаш за някой такъв магазин, може да ме ориентираш горе-долу в кой район е.

Връзка към коментар
преди 22 часа, alienad каза:

Идеята е само информативно, да ги разгледаме, не с цел покупка. От думите ти разбирам, че вървейки из централната част ще срещнем някакви такива магазини. Ако се сещаш за някой такъв магазин, може да ме ориентираш горе-долу в кой район е.

 

За съжаление не се сещам конкретно място, в идеалния център може би няма, ако се помотате по някой по-страничен квартал със сигурност ще попаднете. Ето това е голяма верига от магазини за колела, повечето са независими, но ползват един бранд за маркетинг: https://www.biketotaal.nl/bike-totaal-winkels

 

Виж дали ще си близо до някой от магазините. Иначе, ако искаш поне виртуално да ги разгледаш, ето една от популярните холандски марки: https://www.gazelle.nl/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мерси за отговора. Ще си го запиша.

А дали ако си купя букет с лалета от Амстердам, ще ме пуснат с него в самолета?

Редактирано от alienad
Връзка към коментар
преди 9 минути , Георги каза:

Пускат, няма проблем :) Един приятел беше купил, даже подари едно лале на една от стюардесите, разтопи се от кеф :)

Супер! Ще споделя като се върнем как е било.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Понеже в другата тема стана дума за част от холандските странности, ето ви един блог на английски, който разказва за повечето от тях. Помага много за разбирането на тази чат-пат шантава държава :)

 

https://stuffdutchpeoplelike.com/

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

признавам си че не съм прегледала цялата тема, но ако някой има отговор на питанката ми ще съм много благодарна, та и питането ми :

Ако пътувам с еднопосочен билет и за достигането на крайната дестинация имам прекачване (няма директен влак), дали мога да си направя един 2-3 часов престой на това място преди да продължа... подобно питане имаше из темата за Белгия... но на мене не ми върши работа...

Връзка към коментар
На 10/6/2017 в 15:48, wiliko каза:

признавам си че не съм прегледала цялата тема, но ако някой има отговор на питанката ми ще съм много благодарна, та и питането ми :

Ако пътувам с еднопосочен билет и за достигането на крайната дестинация имам прекачване (няма директен влак), дали мога да си направя един 2-3 часов престой на това място преди да продължа... подобно питане имаше из темата за Белгия... но на мене не ми върши работа...

Последно като го коментирахме - можеше. Но с малко условности, че това беше преди година, а и има гари, от които се излиза само с маркиране на билета, което може да и го нулира. Дай ако искаш точния маршрут за да видим по-конкретно какви са условията. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имаме близо 12 часа престой в Амстердам. Нека бъдат чисти 8.30 ч. за уплътняване. Решихме да ходим до Хага и Делфт, в чест на Георги. Времето ще ни стигне ли и за двете места и кое да бъде първо?

Редактирано от mililia
Връзка към коментар

Аз бих ви препоръчала да видите само Делфт. За мен Хага е голяма и може да отнеме повечко време, въпреки, че 8,30часа са си доста време.

Но, както винаги съм казвала, аз съм по-скоро автомобилен турист, и не винаги мога обективно да преценя времето, необходимо за път между и в градовете с обществен транспорт.

Връзка към коментар

Малко е късно, но Хага според мен си заслужава само в комбинация с плажа. Т.е. за това време или Хага+Схевенинген или по-лежерен Делфт. Може и трите да се напрвят, но ще е препускане.

 

Това, което може да направите е да видите Делфт и после да хванете трамвай 1, който минава от Делфт до Хага и стига до плажа. Така ще стане Делфт, Хага транзитно и Схевенинген. За непълен ден мисля, че това е оптималното. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте, на 16.02. се очертава свободен ден и ми се иска да прескочим до Ротердам. Дайте идеи къде какво може да правим / ходим? Ако имате и предложения за дете на 6 години ще е чудесно.

Четох магеланския пътеводител за мелниците до Kinderdijk но до 16.02. пише че не работи.

Е, давайте идеи :-))

Връзка към коментар
преди 23 часа, Mistela каза:

Здравейте, на 16.02. се очертава свободен ден и ми се иска да прескочим до Ротердам. Дайте идеи къде какво може да правим / ходим? Ако имате и предложения за дете на 6 години ще е чудесно.

Четох магеланския пътеводител за мелниците до Kinderdijk но до 16.02. пише че не работи.

Е, давайте идеи :-))

Да си питам отново :-)

 

интерсуваме къде да погледна дали корабчето на 16,02 ще плава ? Дали има смисъл да ходим до там ?

Редактирано от Mistela
Връзка към коментар

https://www.waterbus.nl

Тук? Само видях, че линкът работи :)

Началната спирка е под моста Еразъм  и бих оставила покупката на билети на място, според метео обстановката. Има възможност с прекачване, по-рано сутринта, преди 9 беше, и директен - някъде към 10:30. За зимата не знам. В Киндердайк е открито и ако рече да духа, ще е неприятно. Също не е ясно дали ще работи мелницата - музей. Дори самият музей. Аз бях края на септември - слънце, без вятър - Холандия ме обича :) Заради децата и ако времето е лошо - аквариумът, ама там не съм била. Кулата ще е екстремна, ако има силен вятър. Иначе на мен много ми хареса. Покритият пазар също решава въпроса с лошото време, а вътре има и всякакви чудеса за ядене, от щанд, не ресторант :)
Пожелавам ти късмета да е слънчево и с умерен вятър - градът е толкова впечатляващо красив като архитектура и е добре да се разглежда пеша.

Връзка към коментар

Комплексът Киндердайк няма как да не работи, то си е открит парк със свободен достъп :) Това, което може да не работи е мелницата музей, както и корабчето по каналите, но ако денят е хубав не мисля, че това трябва да ви отказва. Няма смисъл от предварителна покупка на билети и т.н., това до там е воден градски транспорт, така че всичко може да го решите на място. 

 

А иначе за алтернативите...по принцип къде ви е базата? Че си писала, че ще прескочиш до Ротердам, задължително ли е забавите да са там в региона или може да видим и другаде? :)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Един бърз въпрос за Амстердам :)

 

Пред история : Кибер понеделник - билети по 1 евро - женска компания в Амстердам 9-ти-12 март ( с измислен повод 8-ми март ;) )

 

И въпроса : Тъй като пристигаме късно през нощта на 9-ти ( около 12) и докато се настаним в хотела ще стане поне 1 , има ли отворени заведения, ресторанти, барове по това време и изобщо какъв е ритъма на живот там (като пример в Мадрид по това време все още може да вечеряш на доста места и тепърва идва времето за нощно заведение) ?

 

Редактирано от funny
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, funny каза:

Един бърз въпрос за Амстердам :)

 

Пред история : Кибер понеделник - билети по 1 евро - женска компания в Амстердам 9-ти-12 март ( с измислен повод 8-ми март ;) )

 

И въпроса : Тъй като пристигаме късно през нощта на 9-ти ( около 12) и докато се настаним в хотела ще стане поне 1 , има ли отворени заведения, ресторанти, барове по това време и изобщо какъв е ритъма на живот там (като пример в Мадрид по това време все още може да вечеряш на доста места и тепърва идва времето за нощно заведение) ?

 

С оглед на това, че е петък - проблеми никакви. Не, че и другите дни от седмицата ще е проблем точно в Амстердам (в останалата част от Холандия ще е проблем със сигурност). Баровете и дискотеки ще има на кило. Ресторант класически едва ли ще намериш отворен, по-скоро нещо за бързо хапване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Георги каза:

С оглед на това, че е петък - проблеми никакви. Не, че и другите дни от седмицата ще е проблем точно в Амстердам (в останалата част от Холандия ще е проблем със сигурност). Баровете и дискотеки ще има на кило. Ресторант класически едва ли ще намериш отворен, по-скоро нещо за бързо хапване. 

Благодаря много.

Току що и хотела се включи , като казаха че ключа от стаята ще ни го оставят в близкия бар, който работел до 03:00 :)

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

В края на март имам един свободен следобяд в Амстердам. Как да го уплътня?

Не че не съм била, и по канали, и по музеи, за лалета е още рано, и по Длефт, Хага, Лайден и Гауда съм обикаляла,....  дайте нещо по-извън обичайните маршрути и идеи. Иначе ще трябва да се отдам на шопинг, а не съм убедена, че Амстердам е мястото за такива забавления. (Не че не знам къде да отида на шопинг, но не ми се наема кола за половин ден ;) )

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.