Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Благодаря ти за отговора .

Надявам се, че няма да имам проблем, най-малкото ще ме предупредят . 

Да , аз си принтирах билета( за всеки случай ) на връщане и резервациите на хотелите . Тази от Don Muong ..вторият път ми гледа подробно датите в хотелите ден по ден .. и беше видимо доволна, че бях изряден 🙂 .. 

А , при първото VOA , беше толкова препълнено, че само погледнаха билета на излизане от Тайланд ..но беше на другото летище ...

Благодаря още веднъж за бързият отговор !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 10.05.2023 г. в 17:05, Edvartan каза:

Здравейте,

Ще пътувам за  Тайланд на 24.06., т.е влизам в там с VOA, на 25.06 и ще остана там до позволеният срок от 15 дни. На 15-ат ден/09.07/ ще пътувам да Куала Лумпур със самолет за една седмица и след това мога ли да да се върна в  Тайланд , пак по въздух, отново с втора VOA ? 

Можеш, може да ти поискат самолетен билет за излизане от Тайланд. Задължителен е, но не винаги го искат.

П.П. Сега видях датата на публикация…срам😀, но поне други да знаят.

Връзка към мнение
преди 5 часа, T.E.Lawrence каза:

Не би трябвало. Три пъти не е системно вадене на визи. Освен това ще им покажеш билета за България. Самите власти също предупреждават ако ще има проблем. Казват нещо от рода на "сега даваме, но да знеш , че е за последно. Вече прекалено често си влизал. Следващият път само с виза от посолство."

Благодаря ти за отговора !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Нова информация във връзка с горните питания. Властите съветват, ако ще се посещава често Тайланд да се вади виза предварително, НО вече няма лимит колко пъти можеш да вадиш виза при пристигане в рамките на една календарна година. Досега е било ( това и аз не го бях срещал черно на бяло) 90 дни в рамките на 6 месеца ,сега ако искаш 20 пъти влизай и си вади виза без проблем.

 

Внимание за хората с чужди паспорти, на които не им трябва виза за месец. При тях могат до 6 пъти на година да вадят виза при пристигане на летище и вече САМО 2 ПЪТИ при преминаване сухопътно.

 

И пак да кажа, не търсете важна информация като виза за Тайланд във фейсбук групите. Много хора от желание да помогнат дават грешна информация. Правилата се смениха няколко пъти за година. В момента VOA e 15 дни, ако самолетът ви е в 00:01 на 16я ден, това вече е проблем и няма да ви дадат виза при пристигане.

 

Има преговори да се вдигне пак времето да е месец, но още са на етап "ще видим" и няма нищо сигурно.

 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@T.E.Lawrence благодаря за ъпдейта. 

 

Края на ноември и декември ми предстои пътуване до Тайланд и ми се искаше да остана поне 1 месец. Все още не съм си взел билети. Последния път не ми трябваше толкова време и се оправих онлайн с eVOA. Сега този нов процес с пращане до Букурещ ме смущава, някъде прочетох че може да се забави над 1 седмица, т.е да разбирам, че си пращам паспорта и чакам над седмица да ми го върнат? Дори не виждам опция за експресна поръчка тук:

 

https://bucharest.thaiembassy.org/en/publicservice/26857-tourist-visa?page=5d7e9a9915e39c1d90006151&menu=5d7e9a9915e39c1d9000615c

 

Проблемът е че аз не се задържам за повече от 5 дни в България и тази логистика наистина ме смущава, паспортът си ми трябва да е в мен. Това е и основна причина да се спирам все още за САЩ и ЮАР, цялата логистика около паспорта. 

 

Другият вариант за Тайланд, който идва наум е VOA, оставане 15 дни съответно и билет и излизане до Малайзия например и пак връщане, но си е дискомфорт, който бих си го спестил по принцип.  

 

Някой сеща дали има идея за алтернатива или решение? По-предни години съм си вадил визата през консулството и ставаше сравнително бързо, при бърза поръчка по спомен за 3 дни.

Връзка към мнение

Защо не обобщите опциите с продължителност , цени,  процедура , и да се сложи като закарфичено мнение отгоре ? После ако има някаква промяна само тя да бъде отразена ?

 

Visa on Arrival 

Виза от консулство - София

Виза от посолство в Букурещ 

Електронна виза 

 

Това ли са ? 

Връзка към мнение
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Визите вече са два вида VOA за 15 дни и електронна виза от https://www.thaievisa.go.th/

tler

Потвърждавам...

 

Написах консулството в БГ зщото settler се бе запътил чак в Букурещ.. А тя Мария тук в консулството наистина си търси "риби" че да не остане без работа😁..

 

пп В Букурещ е посолство на Тайланд

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вече официално сме в дъното на дипломацията с Тайланд. Досега списъкът с шепата останали "прокажени" държави все още с визи поне вървеше заедно. Тайландците решиха за първи път да махнат от него временно само Китай и Казахстан, т.е. останахме само с Индия, Румъния и няколко държави, които трудно се откриват на картата.

 

Толкова ли не може да се вдигне един телефон от външно, не вярвам да са ни нарочили, просто намирисва на отсвирена дипломация. 

 

Поне вече със сигурност този сезон визата при пристигане ще се издава ултра бързо без опашки, като ги няма китайците. 

 

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, T.E.Lawrence каза:

Толкова ли не може да се вдигне един телефон от външно...

 

Е, може...ама Меламед не дава :biggrin:

Кой коли кокошка, която снася :ph34r::laugh:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте. Извинявам се, ако някъде има отговор на въпроса ми, прехвърлих набързо страниците.

Какъв е варианта да се кандидатсва за виза без самолетен билет за връщане. Става ли със друг вид билет за напускане на страната - автобус, влак ....

 

Връзка към мнение

Здравейте! 
Извинявам се, ако вече е зададен и отговорен въпросът ми, но прегледах страниците и не видях подобен.

Моята приятелка и аз заявихме онлайн виза от посолството на Тайланд в Букурещ, но сега ни изискват скорошно банково извлечение на английски. Пробвахме със снимка от онлайн банкирането от сайта на банката, но заявиха, че не става със снимка. Посетих клон на банката, но могат да ми разпечатат само извлечение на български, което също не става. Моля за съвет как да процедираме и да докажем, че има движение по банковата сметка. Ако някой има опит с изкарване на online visa, нека да сподели. 

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Всяка българска банка има услуга да издаде документ на английски с наличност по сметка и равностойност в евро. 

 

За съжаление, тъй като всяка българска банка има някои малоумни служители и аз също се разкарвах първия път три!!! пъти, отваряте им файла за такси за физически лица, намирате документа за вашата банка и на място им показвате какво точно искате и колко им е таксата. Иначе, ако разчитате на техните познания, има огромен шанс да ви издадат грешен документ и да ви таксуват в пъти повече.

 

И аз мислех, че това е нещо просто, но нашите чиновници могат да стигнат големи висоти.

 

Възможно решение: Ако имате Револют, там има statement, който е на английски.(генерира се документ, не скрийншот за наличност) Не съм пробвал лично, но се води официален документ и може така да мине бързо и безплатно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 17.09.2023 г. в 14:27, nickless nickless каза:

Здравейте. Извинявам се, ако някъде има отговор на въпроса ми, прехвърлих набързо страниците.

Какъв е варианта да се кандидатсва за виза без самолетен билет за връщане. Става ли със друг вид билет за напускане на страната - автобус, влак ....

 

За съжаление, не. Трябва самолетен билет. Може да е до съседна страна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, T.E.Lawrence каза:

За съжаление, не. Трябва самолетен билет. Може да е до съседна страна.

Уф, този момент го бях забравила. Ние влизаме със самолет в Банкок и излизаме след два дни с круиз и сега ще трябва да вадим онлайн виза. 

Връзка към мнение

За този случай може да питаш консулството. Това си изглежда солидно. Едва ли ще си канселираш круиза да останеш нелегално в страната. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А, с местното посолство хич не ми се занимава. Ние този филм с онлайн визите

ще го играем и с Виетнам, и с Бали… 

Малко преиграват с това нелегално оставане в страната. Най-евтино и лесно е човек да си купи билет на някой лоу кост за излизане от страната, а пък остане, ако толкова му е мерак. 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Пенчо Тодоров каза:

Здравейте! 
Извинявам се, ако вече е зададен и отговорен въпросът ми, но прегледах страниците и не видях подобен.

Моята приятелка и аз заявихме онлайн виза от посолството на Тайланд в Букурещ, но сега ни изискват скорошно банково извлечение на английски. Пробвахме със снимка от онлайн банкирането от сайта на банката, но заявиха, че не става със снимка. Посетих клон на банката, но могат да ми разпечатат само извлечение на български, което също не става. Моля за съвет как да процедираме и да докажем, че има движение по банковата сметка. Ако някой има опит с изкарване на online visa, нека да сподели. 

Благодаря предварително.

Миналата година имах подобен случай и се справих с минимална сума. Сега мисля да мина и без нея.

От електронното банкиране си правя извадка на депозит/сметка на англ. ез. и си слагам печат в банката. Миналата година дадох 12лв. за превод но сега мисля сам да си го преведа и да ми остане само печата в офиса на ПИБ.

Връзка към мнение
преди 1 час, DaBo каза:

А, с местното посолство хич не ми се занимава. Ние този филм с онлайн визите

ще го играем и с Виетнам, и с Бали… 

Малко преиграват с това нелегално оставане в страната. Най-евтино и лесно е човек да си купи билет на някой лоу кост за излизане от страната, а пък остане, ако толкова му е мерак. 

Това в Букурещ имам предвид ,което е акредитирано за нас. Прати им мейл. 

Визата за Виетнам няма значение как влизаш излизаш, изредили са всички видове граници, летища, пристанища при попълване.

 

преди 1 час, КОКО22 каза:

Миналата година имах подобен случай и се справих с минимална сума. Сега мисля да мина и без нея.

От електронното банкиране си правя извадка на депозит/сметка на англ. ез. и си слагам печат в банката. Миналата година дадох 12лв. за превод но сега мисля сам да си го преведа и да ми остане само печата в офиса на ПИБ.

Проблемът е , че всяка банка си решава как да процедира и каква такса има. Има даже и щастливци, на които им е безплатно директно на английски ама са много малко.

Просто трябва да се провери в конкретната банка как е. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , T.E.Lawrence каза:

Това в Букурещ имам предвид ,което е акредитирано за нас. Прати им мейл. 

Визата за Виетнам няма значение как влизаш излизаш, изредили са всички видове граници, летища, пристанища при попълване.

Да, ама ние отново живеем в Куала Лумпур и се водим резиденти. Може и да пиша на това в Букурещ за ориентир, че с местните не искам да се занимавам. Но като цяло предпочитам да не рискувам с някой служител на летището с виза на пристигане и да изкараме онлайн. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да помоля патилите да кажат…

Вижте какво пише в сайта за Е-визата:


You must apply for an e-Visa at least 21 days before your intended travel date BUT no longer than 2 months because most visas have 60 - 90 days' validity starting from the date of issuance.

 

Значи ако сега подам документите, има опасност да ми издадат визата примерно от 01.11. …., а аз ще влизам на 14.12. И към края на годината да ми е изтекла.
Бъркам ли или си е така?

Връзка към мнение
преди 8 минути , Sun4o каза:

Да помоля патилите да кажат…

Вижте какво пише в сайта за Е-визата:


You must apply for an e-Visa at least 21 days before your intended travel date BUT no longer than 2 months because most visas have 60 - 90 days' validity starting from the date of issuance.

 

Значи ако сега подам документите, има опасност да ми издадат визата примерно от 01.11. …., а аз ще влизам на 14.12. И към края на годината да ми е изтекла.
Бъркам ли или си е така?

Не, ако си подадете документите сега (или когато и да е), визата ще е валидна от датата, която сте заявили, че я искате. А вече ако влезете по-късно от заявената дата, тогава нейният срок ще е почнал да тече и ще ви остават по-малко дни Тайланд.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Гост каза:

Не, ако си подадете документите сега (или когато и да е), визата ще е валидна от датата, която сте заявили, че я искате. А вече ако влезете по-късно от заявената дата, тогава нейният срок ще е почнал да тече и ще ви остават по-малко дни Тайланд.

Благодаря.

И аз така разсъждавах. Но като прочетох това, взех да се обърквам. 
От опит ли го казвате или сте го чули от някой?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.